Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2019
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.511x, což odpovídá cca 78.842-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jihočeský kraj: První miminko, narozené letos na jihu Čech, se jmenuje Tomášek
Již 38 vteřin po půlnoci se v Nemocnici Písek narodilo první jihočeské miminko roku 2019. Rodiče mu dali jméno Tomáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Macron a Merkelová jako estrádní šmíra, Trump vysmívaný a odmítaný, Putin spojující a vítězící…
Asi týden jsem přemítal, jak pojmout ten minulý rok, protože asi každý chápe, že už i ten je převratový a nemine pomalu dne, aby se geopolicky dál nevzdálil od své podoby ze zlomových let 1989 – 1990 coby nastolení věčného vítězství a geopolitické dominance liberálního Západu. Tento svět přetvořený před 30 lety se krok za krokem boří jako domeček z karet a mnozí se těší a jiní naopak zuří, že se blíží jakási revoluce…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Imigranti chodili po německém městě a z legrace mlátili a kopali lidi. Nakonec byli sprostí na policistku
Do Německa dál proudí žadatelé o azyl. Ve srovnání s rokem 2015, kdy byl příval uprchlíků a migrantů nejvyšší, je sice nově příchozích jen zlomek, ale stále přicházejí a žádají v Německu o střechu nad hlavou. Ne všichni však přicházejí s čistými úmysly. V bavorském Ambergu se v sobotu čtyři mladí žadatelé o azyl rozhodli, že si užijí trochu „zábavy“. Krvavé „zábavy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bóna (SDS): Boj proti kriminalitě mladistvých? Snižme ekonomickou nerovnost
Snižování kriminality - populární téma, obzvláště pro příznivce vlády silné ruky. Můžou ale opravdu zvýšené náklady na bezpečnost pomoc?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČT odpálila rok pravdy a lásky. S Martou Kubišovou hned pár vteřin po půlnoci
Rok 2019 bude především rokem třicátého výročí Listopadu 1989. To svým divákům „po lopatě“ vysvětlila Česká televize hned pár vteřin po začátku nového roku. Marek Eben, Marcela Augustová, Marta Kubišová či mládež v podobě dvojice dětí předvedli před kamerou různé variace na téma „třicet let svobody“, završené vírou, že pravda a láska zvítězí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Občané žádají vznik vlastenecké strany vedené Klausem ml.
Situace v euroskeptické části politického spektra je zoufalá. Kdysi nadějná Strana svobodných občanů změnila své směřování směrem k TOP09 a Pirátům. Nespokojení voliči proto vyzývají ke vzniku strany nové, kterou povede Václav Klaus ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Silvestr po anglicku: Muž šel na kolemjdoucí s nožem, měl přitom vykřikovat cosi o velikosti Alláha
Zatímco se většina obyvatel Velké Británie chystala na oslavy silvestra a na příchod nového roku, policie v Manchesteru měla plné ruce práce. Právě na silvestra tu totiž zadržela muže, který s nožem v ruce řádil ve stanici metra Victoria Station. Informuje o tom server britského deníku Daily Mail. Útočník údajně vykřikoval Alláhu akbar – Alláh je veliký. Zranil dva civilisty a jednoho policistu. Dalších šest až sedm policistů ho společnými silami zpacifikovalo a zadrželo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zemědělec a venkovský starosta: Důchodcům se mělo přidat ještě více, jen si to na měsíc zkuste! Lesy nám sežere kůrovec, protože brouci jsou dnes důležitější, než člověk
CO NÁM DAL ROK 2018 V příštím roce nás hezké věci nečekají, míní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, bilancujícím letošek, jeden z posledních (ne-li poslední) větší český zemědělec na Tachovsku, starosta Chodského Újezdu Jiří Dufka. S vládou ANO je spokojen, přidávání důchodcům podle něj není populismus, naopak, lidé narozeni před rokem 1950 by si zasloužili ještě víc. To samé také maminky na mateřské dovolené, a hned by společně s podporou státu mladým rodinám byla větší porodnost. Perspektivní stranu vidí ještě v ODS, ostatní se s chutí pustili do bonzování a „nahlašování“ všeho možného třeba i do Bruselu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): V mezinárodních vztazích neexistuje nic jako přátelství
Zhodnocení roku minulého a vize do budoucna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká televize: Osmadvacáté adventní koncerty přinesly rekordní výtěžek
Během čtyř předvánočních koncertů České televize se podařilo vybrat více než 10,5 milionu korun. Letošní ročník tak překonal všech sedmadvacet předchozích. Výtěžek pomůže rodinám s předčasně narozenými dětmi, lidem s mentálním postižením, s poškozením mozku i pacientům, kteří potřebují hospicovou péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf mediální neziskovky před evropskými novináři vyprávěl, jak tu Babiš ovládá média. A jak to „naši kluci a holky“ rozkrývají...
V Praze se investigativní novinařině jakž takž daří. Horší je to ale s regiony. Tam naplno vládnou oligarchové a regionální politici. Server Hlídací pes přišel první s odhalováním souběhu zájmů Andreje Babioše i s rozkrýváním vazeb českého prezidenta na Rusko a Čínu. To uvedl ve svém vystoupení na konferenci lipské nevládní organizace pro podporu nezávislých médií, která se uskutečnila v Praze, ředitel Institutu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann. Co chcete od novináře z regionu, který má plat pokladní. Veřejnoprávní média v krajích podle něj zklamala. Ale blýská se na lepší časy…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
V Německu najel muž do skupiny lidí, čtyři z nich zranil. Šlo o Afghánce a Syřany
Úmyslně najel podle všeho řidič v německém Bottropu krátce po silvestrovské půlnoci do skupinky Afghánců a Syřanů. Čtyři lidé byli těžce zraněni. Píše to server Novinky.cz s tím, že podezřelý byl zadržen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Do nového roku vstupte lehkým, skoro tanečním krokem
Přání do nového roku na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Praha obnovila systém skupinové výměny sodíkových výbojek
Přibližně 25 tisíc výbojek ročně vymění pracovníci akciové společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP), která se stará o systém veřejného osvětlení. Skupinová výměna sodíkových výbojek se obnovuje po pěti letech a má zajistit vyšší kvalitu veřejného osvětlení a snížení poruchovosti světel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Novoroční projev 2019
Vážení občané, nacházíme se v době nelehké, neboť mnoho nástrah dělá ze slušných lidí žebráky. Prohnilá justice a nenávistné internetové diskuse pohřbívají naši republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se ode dneška zvyšují
Starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se ode dneška zvyšují. Senioři si v průměru polepší o 900 korun. Pevná část penze, která je pro všechny stejná, se zvedá celkem o 570 korun na 3270 korun, informuje ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zvyšuje se minimální mzda i platové tarify ve veřejném sektoru
Minimální mzda se ode dneška zvyšuje o 1150 korun na 13.350 korun. S ní roste i zaručená mzda – tedy nejnižší výdělek, na který má pracovník podle složitosti a odbornosti práce nárok. Místo dosavadních 12.200 až 24.400 korun nově činí 13.350 až 26.700 korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Čekají nás volby do Evropského parlamentu a změny v daních
Volby do Evropského parlamentu nebo očekávané daňové změny budou patřit mezi hlavní události začínajícího roku 2019. Nový rok přinese zvýšení minimální mzdy, růst důchodů, ale pravděpodobně i zpomalení tempa růstu ekonomiky, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Českomoravská myslivecká jednota: Prezidenti mysliveckých svazů V4 podepsali memorandum o bližší spolupráci
Začátkem prosince se v Nových Zámcích na Slovensku a v prostoru zámečku Palárikovo konaly slavnosti k 90. výročí od vzniku myšlenky založit CIC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Na Nový rok k lidem promluví předsedové Parlamentu a vlády
Na Nový rok k lidem promluví prostřednictvím médií předsedové Parlamentu a vlády. Projevy předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) a předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) postupně zazní dnes hodinu po poledni. Česká televize večer odvysílá novoroční rozhovor s premiérem Andrejem Babišem (ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Čeká nás klíčový rok 2019
Novoroční poselství strany TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Maďarská opoziční novinářka, známá i z ČT, přijela do Prahy vykládat o Orbánových ukrutnostech: Média jedou tu nejhorší propagandu, ale bohužel to udělali transparentně
Maďarský parlament jako hacker evropských zákonů. Státní mediální konglomerát sídlící v chatce u Balatonu. Takzvaná veřejnoprávní média v plném područí maďarské vlády, sloužící jako její propagandistická hlásná trouba. To jsou nyní takzvaná státní média. Na konferenci o nezávislosti sdělovacích prostředků lipské neziskovky to v Praze uvedla maďarská novinářka Agnes Urbanová, která zároveň vyzvala Evropskou komisi a vlastně celou EU k razantnímu řešení, ke kterému se údajně Brusel nedokáže odhodlat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
STAN: Žádáme prezidenta o odstranění kontrol u vstupu na Pražský hrad
Místopředseda Senátu a zastupitel Prahy 6 Jiří Růžička dnes odeslal s místostarostou Prahy 6 Janem Lacinou své novoroční přání prezidentovi České republiky. Žádají v něm Miloše Zemana, aby nechal odstranit nedůstojné kontroly u vstupu do areálu Pražského hradu, připomínající to nejhorší z někdejšího Husákova režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
HZS: Hasiči v celé republice mají za sebou rušnou silvestrovskou noc
Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav (od 20:00 hodin 31. prosince 2018 do 6:00 hodin 1. ledna 2019). To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Na co si dát pozor v roce 2019 (3)
Známé definice popisují maják jako budovu, která slouží k navigaci lodí ve zrádných oblastech. ČLR je pro mnohé neznalé její historie, kultury, zvyků a jazyka jednou ze zrádných oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
K novému roku promluvil i kardinál Duka. Hovořil o narození malého chlapečka
Novoroční promluvu pronesl v dnešní den i kardinál Dominik Duka. Rozhovořil se o Vánocích, jak jsou brány v Bibli. Nadějí je narození malého chlapečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Přání lidem v České republice do roku 2019
Vážené dámy a pánové, je před námi rok 2019. Lidé z České republiky byli vždy vzorem a příkladem pro svět v řadě oborů. Podnikateli a zaměstnanci podniků počínaje přes vědce, lékaře až třeba po sportovce dokázali neskutečné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Video: Chybí nám úcta k práci jiných, svoboda nám protéká mezi prsty, řekl Kubera
"Stát nás považuje za služebníky, zdánlivě se o nás stará od narození až do smrti," řekl v novoročním projevu předseda Senátu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.1.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Bilancování je pro mě vždy o naději do budoucna
Přání do nového roku na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rok 2019 může být pořádně horký. Sledujme hlavně Trumpa. Oskar Krejčí odhaduje, jak by se věci mohly vyvíjet
Politolog Oskar Krejčí se v textu pro server Časopis Argument zamýšlí nad tím, co nás čeká v roce 2019. Jak se mohou v tomto roce zachovat prezident USA Donald Trump, ruský prezident Vladimir Putin či čínský prezident Si Tin-Pching? Pozornost bychom podle Krejčího měli věnovat především tomu, o co se může pokusit Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Jací jsme
„Otázka naší národní povahy stala se v říjnu r. 1918 obzvláště aktuální. Není pochyby, že osudy tohoto státu nedají se trvale zabezpečiti sebe skvělejšími aliancemi politickými a že jsou konec konců přímo závisly na vlastnostech a schopnostech, skrytých v naší národní povaze. Nikdo, sebe pečlivěji mysle, nemůže přidati své postavě ani coul na velikosti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Záchranář a bývalý poslanec Mackovík: Pravice plká o rozhazování peněz, přitom je rozházela sama za předražené padáky a lehké topné oleje. A na pacienty sbíráme víčka
CO NÁM DAL ROK 22018 „Pravicová demagogie navodila situaci, že se v ČR mohou někteří pacienti léčit, jen když se vysbírá dostatek víček od PET láhví. Stát, který nedokáže garantovat dětem ve školách obědy a pomůcky zdarma, stát, který okrádá důchodce – to je stát v rukou mafie. Pravice raději rozhází veřejné peníze za předražené nákupy padáků, letadel, obrněných transportérů a pak ještě přidrzle říká, že není na důchody," uvádí v rozhovoru pro PL.cz bývalý poslanec KSČM, letecký záchranář Stanislav Mackovík. „Po roce 1989 se ČR stala druhořadou kolonií, kam se vyváží potraviny a výrobky v horší kvalitě. Náš průmysl byl cíleně likvidován z důvodu – aby naše výrobky na zahraničních trzích byly nahrazeny výrobky těch, kterým služky české pravice ve skutečnosti naslouchají. Proto je skoro jeden milion Čechů na hranici bídy,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Policisté v přímém výkonu služby si od nového roku polepší o zhruba 2500 korun
Dnem 1. 1. 2019 nabývá účinnosti ustanovení novely zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, kterým se stanoví výše zvláštních příplatků. Zejména pro policisty zařazené v přímém výkonu služby nejde přitom o změnu „kosmetickou“. V přímé výkonu služby se rozpětí výše zvláštních (jinak též rizikových) příplatků zvyšuje z 3 – 6 tisíc korun na 5 – 10 tisíc Kč. Pro policisty, zařazené v nepřímém výkonu služby, se rozmezí upravuje z 1 – 4 tisíc korun na 1 – 5 tisíc Kč. Co tato úprava přinese v praxi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda: V novém roce vstoupí v platnost řada změn
Vláda Andreje Babiše připravila a prosadila řadu změn. Některé vstoupí v platnost hned od 1. ledna 2019, další v průběhu roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Buďte tolerantní, respektujte druhé, kázala spoluobčanům Merkelová. Pak vysvětlovala, jak má Německo pomáhat celému světu
Svět slaví příchod nového roku – Česko si v něm připomene 30. výročí sametové revoluce a konec komunistického režimu. A co čeká Němce, Rusy nebo Číňany? Nahlédněte, co svým národům sdělili německá kancléřka Angela Merkelová, ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Si Ťin-pching.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Přání do nadcházejícího roku 2019
Úpěnlivě si přeji abychom na své jedinečné, vlastní cestě životem, vědomě neubližovali nikomu z těch, které na této cestě potkáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Revoluční Kuba změnila svět
Před 60 lety to bylo možná jen nepatrně, ale přesto na mapu Latinské Ameriky zamířila pozornost všech politiků světa. Ta malá karibská Kuba, jako první stát Latinské Ameriky, se vymanila z amerického sevření k nelibosti americké administrativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Skončila první část opravy dvou historických viaduktů
V polovině prosince skončila první část opravy dvou historických viaduktů v pražských Hlubočepech na trati Praha-Smíchov - Hostivice, která si vyžádala přibližně tříměsíční přerušení železniční dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda, jaká tu byla v devadesátých letech, tu už nikdy nebude, obává se Petr Čtvrtníček
Hostem Barbory Tachecí v pořadu Českého rozhlasu Plus byl herec a průkopník politické satiry v Česku Petr Čtvrtníček. Podle jeho slov tady nikdy již nebude taková svoboda jako byla v 90. letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Chci v bludišti Sněmovny sloužit
Pohled do nového roku 2019 na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Dvacet let eura. Ekonomové jásají, jak jsou s ním lidé spokojeni
Před dvaceti lety spatřila světlo světa společná evropská měna – euro. Prošla si krizí, ale překonala ji a nadále s ní lze platit a obchodovat v řadě zemí EU. Počet takových zemí od roku 1999 rostl. Podle ekonomů je překvapivé, že společná evropská měna přežila tak dlouho a zjevně bude žít dál. Podle průzkumů jsou totiž lidé s eurem spokojeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Čučkaři z mainstreamu se v roce 2018 zásadně znemožnili. Češi nejsou blbí, poznají lež. Takže letos propaganda frustrovaných lepšolidí ještě přitvrdí, tuší radní Kňourek
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA V České televizi se točí hodně tváří mediální scény, ale tím jen vzniká falešná iluze o širokém názorovém spektru. Ve skutečnosti mají totožné postoje a preference. Pro diváka by rozhodně bylo přínosnější, kdyby místo dvacítky s identickým názorem měl k dispozici dva s názorem zcela odlišným. Ve svém bilančním Newsroomu na to upozorňuje člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek. Podle něj se čučkaři a lepšolidé z mainstreamu v roce 2018 rozhodující měrou znemožnili. Drtivě většinová netweetující neelita je totiž z jiného těsta a každodenní štěkání do prostoru a pomlouvání jiných není smyslem jejího života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Nástup zimy byl letos pro silničáře mírnější než před rokem
Počasí této zimní sezony zatím silničáře šetří. Podle bilance bylo do konce listopadu ve Zlínském kraji zaznamenáno jen šest zásahových dnů, kdy sypače vyjížděly do terénu. Spotřebovalo se 322 tun soli a 292 tun inertních posypových materiálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Nenechme se otrávit
Přání do nového roku na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jsme nejkrásnější země na světě, rozplýval se na Nový rok premiér Babiš
Hodně sebědomí a hrdosti popřál premiér Andrej Babiš (ANO) všem Čechům, Moravanům, Slezanům i všem, kdo u nás žijí, na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Exhibiční trapnost roku 2019
Nechci hodnotit obsah pánů předsedů senátu a parlamentu ČR, ale i když si vážím názorů těchto předsedů i při vědomí,že se jedná o 2. a 3. nejvyšší ústavní činitele musím konstatovat, že se jednalo o lacinou exhibici těchto POLITIKŮ!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Někteří ministři možná skončí. Jsem přísnější než Sobotka, řekl na rovinu Babiš
Premiér Andrej Babiš (ANO) nevylučuje v letošním roce rekonstrukci své koaliční vlády. Je to v rovině úvah, řekl v rozhovoru pro Českou televizi (ČT). Komunisté, na jejichž hlasech menšinový kabinet ANO a ČSSD závisí, podle svého předsedy Vojtěcha Filipa nejsou spokojeni s prací ministrů dopravy Dana Ťoka (za ANO) a zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček ale výměny ministrů za svou stranu odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Praha: Úhoří rekordman prožil ve studni 155 let. Nebo ne?
Vzpomínáte na můj sloupek o úhoři Pepíkovi? V kašně uvnitř budovy První české vzájemné pojišťovny v pražské Spálené ulici měl žít od roku 1912 (nebo snad 1914) až do roku 1976, to znamená 64 (nebo 62) let! Dnes se nachází ve sbírkách Národního muzea a v kašně pobývá již několikátý jeho následovník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kňažko a Duka řečnili o rozpadu Československa. Kardinál připil na svobodu a důstojnost
Bývalý ministr kultury Slovenska Milan Kňažko a kardinál Dominik Duka se sešli v novoročním rozhovoru, jejž odvysílala ČT2. Hovořilo se mimo jiné o identitě i o rozpadu Československa v roce 1993.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Co mají John F. Kennedy a Donald Trump společného?
«Jestliže svoboda něco vůbec znamená, je to právo říct lidem, co nechtějí slyšet.» George Orwell
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Čau lidi, máme tu další velký úspěch
Komentář na facebookovém profilu k nárůstu počtu úředníků a byrokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): S optimismem se vše dá zvládnout lépe
Přání na facebookovém profilu do nového roku 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: V listopadu nevyhověly dva vzorky pohonných hmot
V listopadu 2018 odebrala Česká obchodní inspekce u čerpacích stanic dle harmonogramu celkem 255 vzorků pohonných hmot. Odchylky od jakostních norem byly prokázány u dvou vzorků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pražský novoroční ohňostroj připomněl sametovou revoluci
Novoroční ohňostroj dnes připomněl v Praze téma svobody a sametové revoluce, od níž letos v listopadu uplyne 30 let. Ohňostroj byl v 18:00 odpálen z Letenské pláně. Desetitisíce lidí při něm zaplnily ulice Prahy a rovněž mosty přes Vltavu. Na některých místech měly problémy s průjezdem osobní automobily a na chvíli se zastavily i některé tramvaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zaplať pánbůh za Zemana, říká herec Kuželka. Kolegům doporučuje vyjet dvacet kilometrů za Prahu a poslouchat
CO NÁM DAL ROK 2018 „Říkám neustále – zaplať pánbůh za Zemana. Jednou na to všichni přijdou. Macronovi a Merkelové bych dal oběma za pět,“ vystavuje vysvědčení za rok 2018 herec Jan Kuželka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínil i další politiky včetně Andreje Babiše, promluvil o Západu a nezvládnutí migrační krize i o názorových rozdílech mezi Prahou a „venkovem“. České republice popřál nový rok bez „škodičů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vánoce slavili čeští vojáci i v Africe
Čeští vojáci z 12. úkolového uskupení Armády ČR v misi EUTM MALI oslavili v daleké Africe vánoční svátky. Při společných setkáních u vánočního stromku vzpomínali především na své blízké, rodiny a přátele, které zanechali ve vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kiska hodnotil loňský rok: Byl to rok zápasu o slušnost a spravedlnost. Extremisté pohrdají svobodou
Rok 2018 se na Slovensku zařadil k průlomovým osmičkovým rokům. Míní to alespoň prezident Andrej Kiska, jenž to řekl v novoročních slovech. Důvodem je vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Mějte rádi své rodiny
Mějte rádi své rodiny. A uvádějte tu skutečnost veřejně. Dávejte ji ve známost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jihočeské nemocnice: Silvestr byl opět náročný, úrazové ambulance ošetřily desítky pacientů
Lékaři úrazových ambulancí jihočeských nemocnic byli poslední den roku 2018 v plné pohotovosti. Silvestrovské oslavy jsou každý rok spojeny s úrazy všech možných druhů a ani tentokrát tomu nebylo jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Příští James Bond by měl být transgender. Vážně o tom promluvil jeden herec
Britský herec Dominic West se domnívá, že novým slavným agentem 007 by měl být po Danielu Craigovi nějaký cool transgender Bond. West tak zauvažoval v rozhovoru pro list Sunday Times a všiml si toho server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Přestaňme se podceňovat, vyzval občany do nového roku předseda Vondráček. Demokracie podle něj není boxerský ring
Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček (ANO) následoval ve svém projevu slova předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Touha po řádu ve světě výjimek
Největším nepřítelem člověka je svoboda. Je nutné dodat, že to platí v případě, kdy svoboda je volně přístupná každému. V dohlédnutelné minulosti byly výsady svobody k dispozici jen někomu. Dnes si každý osobuje právo na bezuzdnost myšlení, na prosperitu, na volný pohyb. Nárokuje si také podporu společnosti, byť pro ni nic nevykonal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Možná některé zklamu, pozdravil národ Kubera a spustil nářez: Svoboda nám protéká mezi prsty. Kopání do zadku
Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS) promluvil na Nový rok ke svým spoluobčanům. V roce 2019 jim popřál vše dobré. Jinak ale upozornil, že jeho projev bude asi trochu jiný, než od něj lidé očekávají. A spustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Máme na to mít se ještě líp
Přání do nového roku na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: ČR se vrací na největší B2B veletrh cestovního ruchu ve Francii
Zahraniční zastoupení CzechTourism ve Francii vás srdečně zve na 41. ročník B2B veletrhu cestovního ruchu IFTM Top Resa, který se bude konat ve dnech 1. – 4. října 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček je zakomplexovaný chudák, píší na Svobodném fóru. Ale vlastně se prý není co divit, když se musí starat o toho staříka skoro jako o dítě...
Publicista Vilém Besser se na serveru Forum24.cz zamýšlí nad tím, jak napravit hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Dosud byl především kritizován za to, jak se jako státní úředník vyjadřuje o lidech, kteří si dovolí s jeho šéfem prezidentem Zemanem nesouhlasit. Kritika však nepomáhá, Ovčáček se vyjadřuje stále stejně. Besser proto přišel s originálním nápadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nahlédnutí do renesančního vybavení jindřichohradeckého zámku
Nová kniha Renesanční sídlo pánu z Hradce v nejstarších inventářích jindřichohradeckého zámku prezentuje v širších souvislostech raritně dochované soupisy vybavení významné rezidence jednoho z předních českých šlechtických rodů počátku 17. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Dostává se panu premiérovi Babišovi dostatečné ochrany a péče?
Z mnohých vyjadření  příznivců pana premiéra a zastánců "české cesty" k demokracii by se mohlo zdát, že právě tito lidé by si měli přát, aby byl pan premiér zavřený, a to ve vlastním i našem zájmu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
President Miloš Zeman záměrně lže o účastnících demonstrací
President Miloš Zeman veřejně prohlásil, že na demonstraci 4. června 2019 na Václavském náměstí byli jenom Pražáci. Kromě nich se ale do Prahy sjeli lidé z 243 měst a 1500 obcí. Proč Zeman záměrně lže? Bojí se demonstrantů?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Noční můra zvaná premiér Babiš
Jsou tací lidé, které samotná existence Andreje Babiše připravuje o klidný spánek. Samozřejmě, že nikdo z nás není perfektní a to platí i o předsedovi vlády.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 13:40, zobrazit podobné
Právo kritizovat Českou televizi má jak běžný občan, tak i prezident
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek veřejně vyslovil přání, aby se změnilo vedení České televize, k čemuž by mohlo vést neschválení výročních zpráv o hospodaření veřejnoprávní televize Poslaneckou sněmovnou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
TOPlist