Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.288x, což odpovídá cca 223.742-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Násilné migranty z Ambergu nelze deportovat: Jeden je mladistvý. Druhý začal chodit do školy
Na konci prosince ohromilo bavorské město Amberg počínání čtyř mladíků. Žadatelé o azyl ve věku 17 až 19 let z Afghánistánu a Íránu. Mladí pánové se opili a vydali se na krvavou procházku městem, během které napadli 12 lidí. Policistku, která je poté zadržela, označil jeden z nich za „ku*vu“. Stojí za pozornost, že ani takovýto násilný čin nedovoluje německým úřadům poslat mladíky expresně do jejich domovských zemí. Zákon je chrání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Oblíbenost eReceptu prokazatelně roste
Od počátku roku 2018 lékaři povinně předepisují léky elektronicky. Loňský rok tak uzavřelo naše zdravotnictví s 58,5 mil. předepsaných a 56 mil. vydaných eReceptů. Do konce roku se do systému aktivně zapojilo 17 083 zdravotnických zařízení, 2 894 lékáren a 41 864 lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zbrojní analytik varuje před genocidou. Prý už začala, média, neziskovky a politici ale mlčí
Až nám budou neziskové organizace tvrdit, že je naší povinností přijímat africké migranty, měli by se všichni lidé podívat, co se posledních dvacet let dělo třeba v Zimbabwe nebo v Jihoafrické republice. Myslí si to alespoň zbrojní analytik Jaroslav Štefec, který má za to, že bychom dění v Africe měli věnovat mnohem víc pozornosti. Prý bychom možná pochopili, proč tamní bílí farmáři prosí o možnost usídlit se v Rusku. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Chtěl plk. Zbytek tanky na Prahu a střílet „jen“ do dolní části těla?
Byl jsem přímým účastníkem událostí v listopadu a prosinci 1989, v letech 1990-2 poslancem tehdejšího federálního shromáždění a členem branně-bezpečnostního výboru. Chtěl jsem zapomenout a mlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Děti z Prahy 7 vykoledovaly pro záchrannou stanici takřka 90 tisíc korun
Přesně 89 639 Kč. Tolik vybraly děti ze 3. třídy Základní školy Strossmayerovo náměstí z Prahy 7 s týmem herců a hudebníků z projektu Zkoleduj se díky dvěma společným charitativním adventním koncertům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Zimola vzkazuje: To je demokracie. Zeman dokáže utnout krizi, to musí uznat i voliči Drahoše. Demonstrace byly za Klause, Zemana, Paroubka, Topolánka i Nečase
CO NÁM DAL ROK 2018 Donedávna byl statutárním místopředsedou ČSSD, po dlouhodobé nespokojenosti se směřováním strany však v listopadu 2018 na svou pozici rezignoval. Takzvaně rozdělenou společnost podle něj můžeme pozorovat napříč celou porevoluční historií, ať už byl premiérem takřka kdokoli. Prezidenta Miloše Zemana považuje za člověka schopného řešit akutní krize, což se projevilo i v kauze s únosem Babišova syna. Vzpomínka na 17. listopad v něm zanechala rozporuplné dojmy: „17.listopad tak už dávno není o vzpomínce na české vysokoškoláky v roce 1939 a jejich boj za svobodu, ale je to bohužel přehlídka trapnosti některých politiků, kteří svými názory ještě více rozdělují společnost,“ míní Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Nováčky přijela podpořit generálka Šmerdová
Celkem 287 rekrutů prošlo ve středu 2. ledna vstupní branou do armády. U Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově je čeká tříměsíční kurz základní přípravy. A hned první den přeměny civilistů ve vojíny a vojínky mezi ně zavítala brigádní generálka Lenka Šmerdová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš je pasák politiků, zaznělo. Kmotr, řekl o Babišovi pirát Michálek. A označil jeho kamarády, mezi nimi třeba Grosse
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, proč podle jeho slov vláda po roce fungování z vlastní iniciativy nepředložila ani jeden protikorupční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lidi štvou dvě propasti, říká Josef Skála, Filipův nejznámější rival. Mezi hrstkou „za vodou“ a miliony těch, co nic neukradli – a mezi faraónským luxusem a skutečnou zásluhou
Hlasitý oponent předsedy KSČM griluje i propad parlamentní levice. Nestane-li se viditelnou alternativou ANO, zemětřesení podle něj nemine ani levý pól české politiky. Komunistický rebel se trefuje i do „vzpoury proti výsledkům voleb“, „přepsaných dějin“, „Pirátů z líhně George Sorose“ a řady jiných témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fašistická svině, dement. Drsné výroky o Havlovi mají dohru. Poslanec Volný zahájil akci ‚Očista‘ a bude i soud
Poslanec za SPD a zastupitel Moravskoslezského kraje Lubomír Volný – jenž na svém facebooku na výročí úmrtí prezidenta Václava Havla napsal: „Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země Václav Havel“, a rozpoutal tím velkou smršť nesouhlasných reakcí – pokračuje ve svém boji proti „agresivním havlistům“ i nadále. Jeho největším oponentem se v nynější době stal „zbabělec, primitivní vulgarista a konfrontační maniak“ Martin Matys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kolovratník drtí novináře, pasují se prý do role aktivistů. „Jak je možné, že otevřeně pomlouvají prezidenta a členy vlády?“ ptá se šokovaný poslanec
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník se pro čtenáře ParlamentníchListů.cz ohlíží za uplynulým rokem. Podle něj to s kontroverzními výroky prezidenta Miloše Zemana není tak horké, neshodne se s ním ale například v pohledu na úroveň práce BIS. „Moc bych si přál, kdyby Miloš Zeman se svými zkušenostmi, pamětí a přehledem odložil stará nepřátelství a pokusil se občany naší země spíše spojovat,“ vyzývá Kolovratník hlavu státu. Velký údiv Kolovratník vyjádřil nad prací těch, které má Zeman ze všech nejméně v oblibě – novinářů. „V soukromém životě mají pochopitelně právo na jakékoli postoje, ale jak je možné, že řada z nich na sociálních sítích otevřeně pomlouvá prezidenta nebo členy vlády?“ zlobí se poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Bandera? Nic nového!
Zákonem umožněná oslava 110. narozenin někdejšího nacionalistického vůdce Ukrajiny Stepana Bandery, reakce ministrů Petříčka a Hamáčka, německé vlády, EK a podobných institucí nepředstavují nic nového. Proč? Krátký příspěvek nabízí informaci ke studiu, dovolující zájemcům přiblížit se odpovědi na otázku, získat pochopení pro komplexní problematiku, kterou představuje tolerování zločinů a zločinců, pokus o přepsání historie, pohrávání si s nacismem, nacionalismem a tzv. populismem, vše ve jménu boje proti Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Babišovo bububu na Ťoka
V rámci publicity konce uplynulého roku a začátku tohoto roku, tedy období chudého na opravdu výživné události, se média vděčně chytila vyjádření premiéra Babiše k ministru dopravy. Ten prý musí ve své řídící činnosti přitvrdit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Georgian Airways navýší počet letů do Tbilisi
Informace o navýšení letů do hlavního města Gruzie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO ,,Mám ráda Respekt, protože vždycky, když si přečtu články v Respektu, můžu se bavit v hospodě s kamarády o tom, co se děje," uvedla umělkyně
K třicátému výročí vydání týdeníku Respekt se redakce Respektu rozhodla vytvořit klub stejného jména. Úmysl oznámila již v říjnu minulého roku. Čtenáři tím prý přispějí k „rozvoji kvalitní a poctivé žurnalistiky“. Reklamu jim dělají i osobnosti jako Helena Třeštíková, herec Ivan Trojan a generál Petr Pavel. Nebo slovenská zpěvačka, která říká: „Mám ráda Respekt, protože vždycky, když si přečtu články v Respektu, můžu se bavit v hospodě s kamarády o tom, co se děje.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česko bude mít dalšího ombudsmana. Zřídí ho pražská koalice
Pražský magistrát zřídí funkci informačního ombudsmana. Na starosti bude mít vyřizování žádostí o informace v rámci svobodného přístupu k informacím. Měl by se jím stát právník Oldřich Kužílek. Vyplývá to z materiálu, který v úterý projednají pražští radní. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize: Zvukový obsah ČT24 zamíří do regionů, startuje i na Spotify
Zpravodajský kanál ČT24 rozšiřuje nabídku zvukového obsahu. Dosavadní platformy pro přehrávání tzv. podcastů, kterými jsou web, aplikace SoundCloud a iTunes, doplní populární Spotify. Posluchači si nově poslechnou i zprávy z regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček zesměšnil Miroslavu Němcovou záležitostí z dob minulého režimu
Po rozhovoru v Reflexu se Jiří Ovčáček mihl také na XTV, kde hovořil s Lubošem Xaverem Veselým. Chválil Babišovu vládu i vztahy mezi vrcholnými představiteli republiky. Zkouška nás prý čeká v listopadu tohoto roku, kdy se bude slavit 30 let od sametové revoluce. Stále mu prý působí radost vzpomínka na vítězství Miloše Zemana a okomentoval i odchod středem Miroslavy Němcové z inaugurace Miloše Zemana. „Když něco učiníte a pochválí vás za to v České televizi, já to vždycky přirovnávám k tomu, kdybyste v roce 1973 protestoval proti tomu, že se sjezd SSM nekoná v nějakém pěkném sále,“ tvrdí prezidentův mluvčí. A trenýrky? Znesvěcení sídla knížat a králů, říká Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pražská energetika zve na výstavu obrazů Svetozara Rusakova „Jen počkej, zajíci!"
Předseda představenstva, generální ředitel Pavel Elis, vedení společnosti Pražská energetika, a. s., agentura Gejzír si Vás dovolují pozvat na výstavu obrazů Svetozara Rusakova „Jen počkej, zajíci!".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sorosův student, který není Maďar, mluvil v ČT o Orbánovi. U nás byl na Klinice a proti Babišovi. A proč pořád protestuje? Čtěte
K tématu maďarských protestů proti tzv. otrockému zákonu byli do Událostí, komentářů tentokrát pozváni dva hosté – politolog z ODS Petr Sokol a Adrien Beauduin, student Středoevropské univerzity, kterou založil a financuje George Soros. „Jak udržuje tu moc? Je to jasně díky tomu, že má obrovský vliv v médiích a v ekonomice. To není normální a to není demokratické,“ říká student původem z Belgie a Francie o Orbánovi. Petr Sokol na to ale opáčil, že protesty jsou sociálního charakteru a týkají se jednoho zákona a nejsou nějakým důkazem nedemokratičnosti Maďarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO „Třikrát sláva velikému Banderovi, vůdci ukrajinského lidu!“ Nesouhlasíte? Návštěva vám to vysvětlí, slyšeli jsme v Kyjevě
REPORTÁŽ „Provolejme třikrát sláva nejvýznamnějšímu člověku novodobých ukrajinských dějin, Stepanu Banderovi!“ „Ať žije svobodná Ukrajina, sláva ukrajinskému národu!“ Megafon se třásl hlasitostí výkřiků a pobídek. Tisíce zapálených loučí předčily veřejné osvětlení. Obyvatelé Kyjeva slavili 110. výročí narození Stepana Andrijoviče Bandery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Velvyslanec: Firmy by měly hledat obchodní možnosti po brexitu
České firmy by se neměly soustředit pouze na okamžik brexitu, ale začít hledat i nové příležitosti k obchodu s Británií poté, co se situace po jejím odchodu z Evropské unie uklidní. V rozhovoru s ČTK to řekl český velvyslanec v Británii Libor Sečka, podle kterého mají české firmy co nabídnout zejména v oblasti moderních technologií. Vyjádřil také naději, že brexit nic nezmění na přístupu britských úřadů k českým studentům, kteří studují na tamních vysokých školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Co s nimi uděláme? Ptá se Andor Šándor, co s muslimskými vrahy u nás. Afghánistán? „Plácáte, musíme to tam skončit“
ROZHOVOR „Netajím se názorem, že je třeba se snažit konflikt v Afghánistánu ukončit. Takové výlevy některých našich politiků, že tam budeme muset být dalších deset let, považuji za naprosto chybné plácání a nesmyslné hazardování jak s finančními zdroji, tak se životy našich vojáků,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uznávaný bezpečnostní poradce, generál v záloze Andor Šándor, bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby ČR. „Sýrie, Afghánistán, pokud k tomu dojde, mexická zeď, obchodní válka s Čínou, uzavření nové obchodní dohody s Kanadou a Mexikem ukazují, že Trump všechno směřuje ke svému heslu Amerika první, vůči vlastním voličům. Dělá to jasně a velmi pragmaticky ke svému znovuzvolení. Ať se nám to v Evropě líbí, nebo ne. Má svoje priority a za nimi jde,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uspěl ve sporu o náhradu škody, způsobené nesprávným úředním postupem
Před Okresním soudem Plzeň – sever byla projednána žaloba o náhradu škody údajně způsobená nesprávným úředním postupem, na straně žalované přitom jednal za Ministerstvo spravedlnosti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Hej mně úplně hrabe!“ Jel po dálnici v hustém provozu 245 a chlubil se tím. Seznamte se, idol statisíců malých českých dětí
Známý český vloger a youtuber vystupující pod přezdívkou Tary, který je vzorem desítek a možná stovek tisíců českých dětí, způsobil skandál. Mladík, vlastním jménem Taras Anatolievich Povoroznyk, ve svém automobilu Audi A7 ohrožoval na dálnici D1 ostatní účastníky silničního provozu. Během své jízdy, při níž se dopouští hned několika přestupků a neohleduplného chování, se natáčel a videem se poté i veřejně chlubil na svém youtubovém kanálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Ruští novináři okusili české Vánoce
Kouzlo vánočních tradic a adventních trhů přijeli ve druhé polovině prosince přiblížit ruským čtenářům a posluchačům čtyři ruští novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
A co ti Banderovci? udeřil občan na Zdechovského. Jedná se o možné sociální výhody i pro členy Waffen SS
Český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentíchListů.cz týkající se Globálního paktu o migraci. Nebo toho, proč odmítá sankce proti Ukrajině. A zde jsou odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce zahájila provoz moderního oddělení Urgentního příjmu
Nemocnice Na Bulovce (NNB) zahájila k 1.1. 2019 provoz nového samostatného oddělení Urgentního příjmu, které patří k nemodernějším pracovištím svého druhu v České republice. “Jedná o další důležitý krok směřující k získání statutu traumatologického centra v naší nemocnici,“ popisuje ředitel NNB Jan Kvaček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Examinátor je nazýván zkoušejícím, neboť při zkoušení mnoho zkusí
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Používá se od středověku, EU ho ale chce zakázat. Myslivci, rybáři a střelci jen kroutí hlavou a varují před následky
Zákaz používání olova. I to je něco, nad čím přemýšlí Evropská unie. Smůlu by tak měli myslivci i třeba rybáři. Informoval o tom server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj považuje odstoupení od smluv za neplatné, dopravu zajistí v nouzovém režimu
Po včerejším oznámení TD BUS a.s. o odstoupení od smlouvy na zajištění autobusové dopravy v oblastech Vejprtska, Podbořanska a Lounska – západ zasedla dnes rada kraje. Radní rozhodli o odeslání dopisu s tím, že Ústecký kraj považuje odstoupení od smluv za neplatné a trvá na jejich plnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Buchty místo koblih: Česká suverenita s Rathem na palubě chce lákat bývalé sociální demokraty
REPORTÁŽ Česká suverenita v pražských Holešovicích otevřela své veřejné centrum a představila kroky v souvislosti s Ústavní stížností na soudní rozhodnutí o neplatnosti zastupitelského mandátu Davida Ratha v Hostivici. Strana rovněž představila, s kým se chystá vyrukovat do voleb do evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Docent Kroh vážně o stavu české společnosti: Že se senátorem stal Drahoš... U nás by se senátorem stala i gorila Richard
CO NÁM DAL ROK 2018 „Problémy dneška vyřešeny nebyly, a ani jsme se k jejich řešení příliš nepřiblížili,“ bilancuje uplynulý rok vysokoškolský pedagog, docent Michael Kroh. Vrací se i k prezidentským volbám: „Jiří Drahoš byl zvolen senátorem na mém obvodě Praha 4, kde by s trochou nadsázky uspěl i populární gorilí samec Richard, kdyby jej nominovala pravice.“ Rok 2019 může přinést sice změny v EU a jaro bude ve znamení tvrdého politického zápasu, ale krize Unie a eurozóny bude pokračovat. Docent Kroh hovoří také o nebezpečí v narůstajícím rozporu mezi vymoženostmi moderní techniky a úrovní společenského vědomí, které uvízlo ve stereotypech z dob dávno minulých. „Technický pokrok se v tomto kontextu mění ve zbraň, která může zahubit celé lidstvo. Konfrontace v kyberprostoru může lehce přerůst v opravdový ozbrojený konflikt.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Do ulic! velí Jan Hřebejk. Velká výzva umělců pro rok 2019!
Časopis Respekt není jediný, který shání nové čtenáře a předplatitele. Stojí o ně i Revue FORUM, politicko-společenský měsíčník. Reklamu se mu snaží udělat i spřízněné Forum24 Pavla Šafra. Ovšem na rozdíl od Respektu, čtenáři se musí spokojit pouze s ukázkou citátů známých osobností místo procítěných videí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Hladiny vodních nádrží stoupají, konec roku přinesl dešťové i sněhové srážky
Loňský mimořádně teplý a suchý rok, srážkový deficit a klesající hladiny podzemní vody kladly v minulém roce vysoké nároky na zásobování obyvatelstva, zemědělců a zajišťování potřebných průtoků v řekách vodou z vodních nádrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Orbán, Salvini... Česko! Zásadní informace a velký plán
Do jaké frakce Evropského parlamentu bude patřit Orbánův Fidesz po květnových volbách do europarlamentu? Dosud to byla EPP, do které patří čeští i němečtí lidovci. Ovšem podle Jana Zahradila z ODS se po volbách odehrají velké změny. „Pro mě je těžké pochopit, proč je Fidesz stále zakotven v EPP, když se k němu čas od času chovají tak macešsky. Pokud by si to Fidesz rozmyslel, budeme otevřeni jednání. Myslím, že by do naší frakce zapadl lépe jak psychologicky, tak ideově,“ říká europoslanec a Spitzenkandidát frakce ECR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Informace o připravovaném projektu dostavby areálu na Zbraslavi
Ministerstvo vnitra ČR, Policejní prezidium ČR, zastoupené Správou logistického zabezpečení PP ČR, připravuje dostavbu stávajícího areálu Policie České republiky v Praze 5 - Zbraslav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Přikázání by se neměla porušovat
Tomáš Zdechovský napsal velmi zajímavý článek Proč otcové při rozvodech začnou znásilňovat své děti?*1 Právem v něm upozorňuje na odpovědnost rodičů k dětem a na problémy, které nerespektování odpovědnosti přináší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Co si přeji a co očekávám od roku 2019?
Odpověď na první část otázky je jednoduchá a vychází z biblického přísloví „přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno“. Proto všem přeji zdraví, štěstí a porozumění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vždyť my z toho nic nemáme! Ekonom Zelený drtivě o našem hospodářství. Jde i o Zemana
Ekonom Milan Zelený se po čase opět přihlásil o slovo. Profesor má za to, že český stát je hloupý, svou ekonomiku vede do záhuby a lidé by to měli vědět. Co ho k takto tvrdému soudu přivedlo, prozradil v rozhovoru pro server Info.cz. Rýpl si i do prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zákon má zaručit Britům v ČR práva občanů EU do konce roku 2020
Zákon pro případ tzv. tvrdého brexitu má v Česku zavést pro Brity do konce roku 2020 stejné zacházení, jako kdyby byli dál v postavení občanů Evropské unie. Vyplývá to z návrhu Ministerstva vnitra, který v pondělí projedná vláda, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Důrazná reakce: Ředitel rozhlasu Zavoral se neudržel nad Respektem
Generální ředitel českého rozhlasu René Zavoral se Velmi ostře ohradil proti článku časopisu Respekt „Vrtěti rozhlasem“, v němž se tvrdí, že vyhodil šéfa Českého rozhlasu Vltava Petra Fischera a že dostatečně nehájí své podřízené proti politikům. Místo toho údajně jde na ruku konspirátorů z okolí serveru Parlamentní Listy.cz. Zavoral tvrdí, že jde o nepravdivé informace, kvůli kterým odmítá časopisu Respekt poskytnout rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lůza? Prezident? Po týdnu znovu bobtnají „lepšolidé“ Miloše Zemana. Bělobrádek, kníže, Okamura... Veselo
ANKETA Existuje skutečně skupina lidí, kterou lze označit za „lepšolidi”, jak ve svém vánočním poselství uvedl prezident republiky? ParlamentníListy.cz se zeptaly poslanců napříč politickým spektrem, co o tom soudí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Lžou ráno, v poledne i večer
Komentář na facebookovém profilu k jednání vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Nikdo nás nebude bránit než zase my sami
Včera uplynulo 153 let od narození Františka Udržala (3. 1. 1866 - 24. 4. 1938), předního agrárního politika, ministra národní obrany za první republiky (1921-1925, 1926-1929) a předsedy vlády (1929-1932).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petříček, jediný slušný ministr, půjde z vlády! Babiš ho vyleje spolu s Ťokem, bojí se Šafrův server
Server Forum24 spekuluje o tom, že se blíží konec českého monstra zahraničí politiky Tomáše Petříčka. Premiér Andrej Babiš prý připravil plán, jak tohoto „jediného slušného“ ministra své vlády politicky popravit. Konec Petříčka si podle serveru přejí prezident Miloš Zeman a šéf komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové: Novým ombudsmanem je MUDr. David Tuček
Novým ombudsmanem Fakultní nemocnice Hradec Králové je od začátku roku pětačtyřicetiletý lékař Oddělení urgentní medicíny MUDr. David Tuček, který ve funkci nahradil někdejšího lékařského náměstka MUDr. Petra Tilšera, který byl ombudsmanem od roku 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Strach z globálního ekonomického zpomalení sráží ceny ropy i pohonných hmot
Pohonné hmoty dělají hned zkraje roku řidičům radost. Dále citelně zlevňují, a navazují tak na trend sklonku roku minulého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Padesát miliard sem, padesát miliard tam...
Komentář na facebookovém profilu ke státnímu rozpočtu vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Památník Palacha otevře v srpnu, nyní pokračují stavební práce
Památník Jana Palacha ve Všetatech na Mělnicku bude hotový letos v srpnu, nyní pokračují stavební práce. Expozice vzniká v Palachově rodném domě, její otevření je naplánováno na 21. srpna, uvedla dnes na dotaz ČTK mluvčí Národního muzea Kristina Kvapilová. Národní muzeum je správcem památníku. Od Palachovy smrti uplyne 16. ledna 50 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za úpravu záměru pískovny Dráchov
My níže podepsaní protestujeme proti návrhu záměru pískovny Dráchov ve formě, jak byl předložen k řízení podle zákona č. 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí. (viz https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_OV2065)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Protikorupční program odmakali v roce 2018 za vládu Piráti
Ve svém volebním programu premiér Babiš plísnil korupční systém v Česku. Nyní se po roce vládnutí můžeme podívat na jeho výsledky. Z vlastní iniciativy Babišova vláda nepředložila do Sněmovny ani jeden protikorupční zákon, který mělo hnutí ANO v programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Za slavení Vánoc tam můžete jít sedět! Expert na islám Lhoťan varuje před tím, co četl na blogu Respektu
Publicistovi Lukáši Lhoťanovi v minulosti učaroval i islám. Učaroval mu dokonce natolik, že se stal muslimem. Jenže postupem času dospěl k názoru, že islám je nebezpečný. Vnímá ho jako nebezpečnou ideologii a dnes své české spoluobčany před islámem varuje. Češi, Moravané a Slezané by prý neměli věřit tomu, že tolerance muslimů je bezbřehá. Není. Některým z nich vadí např. Vánoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
On ho někdo nutí se dívat? Pán se někam chystá kandidovat? bavil se Jaromír Soukup recenzí generála Pavla
Generál Petr Pavel se v rozhovoru pustil do Jaromíra Soukupa: „Sledování Jaromíra Soukupa mi způsobuje fyzické utrpení. Původně jsem si myslel, že je android,“ uvedl v rozhoru pro server ego!. Jaromír Soukup dostal výzvu k odvetě a rozhodl se na Pavlova slova reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česku vadí, že se předem kritizuje rumunské předsednictví EU
Předem kritizovat rumunské předsednictví v Evropské unii, které začalo 1. ledna, pokládá český velvyslanec při EU Jakub Dürr za netaktní. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK. Připravenost Bukurešti na předsednickou funkci již stihli zpochybnit předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker i rumunský prezident Klaus Iohannis, kritik současné rumunské vlády. Podle něj čeká Rumunsko při předsednictví obtížná práce kvůli brexitu a kvůli evropským volbám, i proto vítá, že se chce Bukurešť věnovat i rozšíření EU o státy západního Balkánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Je levice potřebná pouze do špatného počasí?
Nacházíme se v období hospodářského růstu a zvyšování životní úrovně. Statistická data jsou jasná, nicméně ne vše lze měřit makroekonomickým pohledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Zajištění dopravy na Vejprtsku, Podbořansku a Lounsku od 7. ledna 2019
Na základě jednání s dopravci by měla být od pondělí 7. ledna 2019 zajištěna dopravní obslužnost na Podbořansku a v oblasti Lounsko – západ (kde doposud zajišťovala dopravu TD BUS a.s., dříve BusLine a.s.) v plném rozsahu. Na Vejprtsku dojde po nezbytně nutnou dobu k omezení přibližně poloviny spojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Překrmený rozpočet?
Dobrá zpráva ze světa státních financí, že státní rozpočet je nepatrně přebytkový o dvě miliardy a veřejný dokonce 80 miliard, si vysloužila zaslouženou kritiku. Vláda za to za prvé nemůže, za druhé neumí počítat, za třetí vybírá zbytečně moc, rozpočet překrmila, a ke všemu utrácí výrazně víc, než plánovala! Hotová katastrofa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Autobusy v části Ústeckého kraje v pondělí vyjedou, bude jich míň
Ústecký kraj dnes vpodvečer oznámil, že zajistil autobusové spoje po firmě TD BUS, která ve čtvrtek nečekaně odstoupila od smlouvy s krajem. Společnost zajišťovala svými 33 autobusy 467 spojů na Podbořansku, Vejprtsku a Lounsku-západ. Mluvčí kraje Magdalena Fraňková uvedla, že na Vejprtsku od pondělka kraj zatím omezí asi polovinu spojů, Podbořansko a Louny-západ pojedou normálně. Po dobu zajištění dopravy v nouzovém režimu budou spoje zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Kunštek: Bilance syrské války očima ekonoma
Války mají obvykle jeden konec, kterým je úplná porážka jedné z válčících stran. Ve výjimečných případech se stává, že příměří uzavřené v důsledku naprostého vyčerpání válčících stran přejde v trvalejší mír. Obvykle však jde jen o přestávku před dalším kolem bojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad posuzující Valentův možný střet zájmů vybere ministerstvo
Úřad, který prověří podezření na střet zájmů senátora Iva Valenty (za Soukromníky), vybere Ministerstvo spravedlnosti. Podnět organizace Transparency International (TI), že Valenta prostřednictvím jiných společností ovládá regionální televizi TV Brno 1, postoupil zlínský magistrát na krajský úřad a hejtmanství ho předalo ministerstvu. Valenta je zastupitelem Zlína i Zlínského kraje, proto jeho údajný střet zájmů nemůže řešit zlínská radnice ani kraj, napsal dnes server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Recese či průšvih na obzoru?
Komentář na facebookovém profilu k vývoji světové ekonomiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI zakázala prodej nebezpečného hydratačního přípravku do koupele
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu je v nabídce hydratační přípravek do koupele, který může znamenat riziko pro děti. Jedná se o výrobek, který imituje cukrářský košíček a je nebezpečný svou zaměnitelností s potravinou. Po uvolnění malých částí na košíčku může dojít k polknutí nebo vdechnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Spadl do exekuce, prý vinou České pošty. Neuvěříte, kolik let mu nechodí zásilky
Česká pošta pořádně zatopila automechanikovi Tomáši Váchalovi. Alespoň to uvádí v pořadu FTV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOHS musí znovu řešit zrušený tendr ministerstva zemědělství
Zakázku ministerstva zemědělství na poskytování mobilních telekomunikačních služeb za 49 milionů korun z roku 2015 bude znovu posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ten v roce 2016 zadávací řízení zrušil kvůli nedostatečné transparentnosti, rozhodnutí potvrdil i jeho předseda Petr Rafaj. Ministerstvo ale rozhodnutí napadlo žalobou u Krajského soudu v Brně a ten mu dal zapravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Letošní sté výročí strana oslaví především na březnovém sjezdu
Lidovci slaví sto let vzniku - v lednu 1919 došlo ke sjednocení několika katolicky orientovaných stran, které působily v Čechách a na Moravě. Takový je začátek existence Československé strany lidové. Byl ovlivněn zápasem s antikatolickou vlnou, ale zásluhou smířlivého přístupu tehdejšího předsedy Jana Šrámka se strana stala respektovanou částí politického života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Celní správa: Clo lze zaplatit kdykoli platební kartou
Celní správa České republiky od 2. ledna umožňuje občanům provádět úhradu některých druhů daní platební kartou prostřednictvím platebního terminálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nemám informace, že by kradli. Mají víc patentů než kdokoli jiný. Víme, co si tajné služby vymýšlí. Švihlíková v živém vysílání nabourala verzi o čínské špionáži
Prezident Spojených států Donald Trump zvažuje, že už v lednu vydá nařízení, které má za cíl vypudit z amerického trhu čínské firmy Huawei a ZTE. O tomto a mnohém jiném diskutovali v pořadu Českého rozhlasu Pro a proti ekonomka Ilona Švihlíková a sinolog Filip Jirouš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Odlišné odměňování snižuje atraktivitu strážnické profese
Pražská radní Hana Kordová Marvanová chce zvýšit horní hranici rizikového příplatku strážníkům. Obrátila se na ministryni sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Novým ústředním ředitelem je Martin Vrba
Ředitelem Státního pozemkového úřadu se stal dosavadní ředitel jeho Sekce řízení ústředí Martin Vrba. Ten byl již vedením úřadu pověřen v červenci loňského roku. Martin Vrba byl do funkce ústředního ředitele jmenován na základě doporučení odborné výběrové komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Praha chce odebrat městské byty soudcům a státním zástupcům
Hlavní město chce přestat poskytovat městské byty s výhodným nájemným soudcům a státním zástupcům. Vyplývá to z tisku, který v pondělí projednají pražští radní. Město soudům a státním zastupitelstvím nyní poskytuje 81 bytů. V budoucnu by měly zůstat jen zaměstnancům soudu, pokud se vejdou do standardních podmínek pro pronájem městských bytů. Soudci a státní zástupci mají podle dřívějších vyjádření zástupců města dostatek financí, takže nepotřebují zvýhodněné nájemné v obecních bytech. To má být určeno jen pro sociálně slabé či potřebné, ale relativně nízkopříjmové profese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Bojujeme dál o vystoupení z Globálního paktu OSN o uprchlících
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petice: Otevřený dopis s otázkami na p. kardinála Dominika Duku
Otevřený dopis s otázkami na p. kardinála Dominika Duku v souvislosti s jeho napomínáním oponentů církevní antigenderové kampaně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Věnce politiků skončily v koši. Úřad za to aktivistům vyměřil pokutu
Úředníci Prahy 1 rozhodli o uložení pokut dvěma aktivistům, kteří loni při oslavách 17. listopadu vyhodili v Praze u památníku na Národní třídě do odpadkového koše kytice od některých politiků. Za přestupek proti majetku musí zaplatit za každou kytici 2000 korun. Jeden z aktivistů tak zaplatí 2000 korun a druhý 4000. Nyní mají osm dní na odvolání. Informaci zveřejnila na webu Česká televize a ČTK ji potvrdila mluvčí Prahy 1 Kateřina Písačková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): V roce 2019 se bude stavět 364 kilometrů silnic
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě silniční a dálniční sítě v roce 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Chirurgická jednotka intenzivní péče je přestěhována
Od čtvrtka 3. ledna je opět ve svých prostorách chirurgická JIP Klaudiánovy nemocnice, která dočasně fungovala v prostorách ARO. Ve čtvrtek fungovala JIP na šesti lůžkách, od pátku 4. ledna je otevřeno lůžek devět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Vlastní vedení situaci v rychnovské nemocnici uklidní
Vlastní vedení má od 1. ledna nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Vedoucí funkcí prokuristy byl pověřen Luboš Mottl, který mezi roky 2009 a 2011 působil na pozici ředitele rychnovské nemocnice. Do nové funkce nastoupil dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jak to bude s brexitem? Český velvyslanec promlouvá z Londýna
Šance na schválení dohody premiérky Theresy Mayové o vystoupení Británie z EU se po Vánocích zvýšila. Dokument, o kterém bude tento měsíc po odkladu hlasovat dolní komora britského parlamentu, tak čekají tři možné osudy: schválení, přijetí, či nepřijetí s pozměňovacími návrhy. V krajním případě pak úplné zamítnutí a následný tvrdý brexit. V rozhovoru s ČTK to řekl český velvyslanec ve Spojeném království Libor Sečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: V dokladech zaměstnanců najdeme patnáct zemí původu
Patnáct různých zemí původu najdeme v občankách a pasech zaměstnanců ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Volný pád indexu ISM signalizuje, že konjunktura se zadrhává i v Americe
Až do včerejšího dne se zdálo, že klacky, které americké ekonomice házejí pod nohy tvůrci hospodářské politiky této země, mnoho škody nenapáchají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Je možné najít s evropskými muslimy společné řešení jejich přítomnosti?
Věřím, že jsou v Evropě muslimové, kteří odmítají násilí vůči jinověrcům a ateistům; zatím. Avšak dle průzkumů ve Velké Británii a Francii by 70% muslimů přivítalo, kdyby islámské právo šária bylo nadřazeno nad platné současné zákony. A proto už nejsem tak přesvědčen, zda by ti „umírnění“ udali polici muslima ze svého středu, který se k násilí chystá. (Spravedlivě musím podotknou, že se takové případy výjimečně staly.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Hrdiny přebytkového rozpočtu 2018 jsou lidé v této zemi
Skutečnými hrdiny přebytkového rozpočtu 2018 nejsou vláda a ministři. Skutečnými hrdiny přebytkového rozpočtu jsou zaměstnanci, podnikatelé a soukromoprávní firmy v této zemi. Nebýt jich, neměla by se vláda vůbec čím chlubit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Brzy přijdou soudruzi a přikáží, aby potraviny darovaly neziskovkám také domácnosti!
V poslední době zažíváme mnoho paradoxů. Česká ekonomika šlape, práce je dostatek, rostou mzdy i státní prebendy, kterými si dnešní vládní garnitura kupuje náklonnost voličů. Na druhé straně můžeme každý den sledovat, jak si náš národ zvyká na postupnou degradaci principu svobody a soukromí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (19. část)
Dne 3.ledna 2019 pokračovalo u Městského soudu v Brně hlavní líčení ve věci, v které Shahram Zadeh (dále jen SAZ) čelí obvinění, že v době pobytu ve vazbě v r. 2015 založil zločinecké uskupení za účelem získávání podkladů pro ovlivnění důkazní situace ve „velké daňové kauze“, vedené Krajským soudem v Brně. Spolu s ním čelí obžalobě dalších pět osob, které mu nějakým způsobem v jeho snahách pomáhaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Tropická bouře Pabuk míří do Thajského zálivu
Z Jihočínského moře míří do Thajského zálivu tropická bouře Pabuk, která zasáhne jižní Thajsko zejména provincie Chumphon a Surat Thani, s možným dopadem na turistické oblasti Ko Samui, Phuket a Krabi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Návrh: Půl platu dolů, pane poslanče. Nepřišel jste do práce
Zákonodárci by v budoucnu mohli být finančně postihováni za neomluvené absence ve Sněmovně. Přijít by mohli až o padesát procent denního platu. Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) již připravuje návrh změn sněmovního jednacího řádu, které by měly zlepšit účast poslanců na jednáních, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
DPP: Muzeum MHD bude letos poprvé otevřeno i v zimě
Pro velký zájem návštěvníků Dopravní podnik hl. m. Prahy otevírá Muzeum MHD pro veřejnost i v zimních měsících. Již tuto sobotu od 9 hodin se tak můžete přijít podívat, jak se cestovalo v Praze od 19. století! Muzeum bude otevřeno každý víkend od 5. ledna do 31. března, a to vždy od 9 do 17 hodin. Na návštěvníky čeká více než čtyřicet historických vozidel a mnoho dalších exponátů – modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek, plánků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Výsledek státního rozpočtu umožňuje snížit zdanění práce
Komentář k výsledkům státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Současný výsledek hospodaření vlády je smutná nevýhra
Komentář na facebookovém profilu k bilanci státního rozpočtu za rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Historické město roku - Jevíčko, nebo Ústí nad Orlicí?
Titul Historické město roku je již tradičně od roku 1994 udělován vítězi Ceny za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ). Za Pardubický kraj se přihlásila města Jevíčko a Ústí nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Žijeme si v klidu, ale špatně to snášíme
Celkem V KLIDU jsme si na Nový rok připomněli ustavení České republiky 1. ledna 1993. Tehdejší rozdělení Československa proběhlo zřejmě tak poklidně, že ani prezident republiky Miloš Zeman nepovažoval za podstatné jej zmínit ve svém vánočním projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Tříkrálovou sbírku zahájil pěvecký sbor i jezdkyně na koních
Tradiční zahájení Tříkrálové sbírky se v Pardubicích uskutečnilo na Pernštýnském náměstí. Kromě tří králů a malých koledníků dorazily i tři „královny“ z farmy Apolenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Přeji kraji, aby se do něho rodilo hodně dětí
Na začátku nového roku si většinou děláme plány, co bychom chtěli udělat, zažít nebo co bychom chtěli v životě změnit. S čím vstupuje do roku 2019 hejtman Jiří Čunek?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nebezpečná (super)hloupost redaktora Moravce
Zdá se, že je v ČR po celé dlouhé roky jediný člověk, který je schopen moderovat televizní publicistické pořady. Tím je redaktor Moravec, fanatický bojovník mainstreamu EU, „jediného správného názoru“.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Zemanovy výroky o Kosovu hrají do karet Rusku
Prezident Miloš Zeman spustil politickou ofenzívu, jejímž cílem je, aby Česká republika odstoupila od svého uznání nezávislosti Kosova z roku 2008. Nejprve přišel s tímto návrhem během své návštěvy Srbska, kterou už po příjezdu uvodil prohlášením, že má rád Srby, ale nemá rád Kosovo. Záměr tlačit na nejvyšší ústavní činitele naší země, aby uznání Kosova odvolali, po návratu do České republiky skutečně začal realizovat, takže se stal i…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 10:41, zobrazit podobné
Ale že to s těmi čísly umí náš nestíhaný pan premiér
Rozpočet na příští rok měl mít schodek 40 miliard. Pak přišli ministři s novými požadavky. Finanční ministryně se vytáčela, pak přidala a světe div se, schodek je stále naplánován na 40 miliard.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
No, hezky to máte, hoši, ošéfovaný. Ale všeho do času…
Nebudu chodit okolo horké kaše – prezident Zeman mě naštval. Čím dál více se nás snaží přesvědčit o tom, že může vše. No, může hodně, ale vše opravdu ne…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Je obrazoborectví normální?
Československé a české dějiny provází intenzivní obrazoborectví. Tu a tam nastane období, v němž se dostane idol předchozích časů v nové době  do jiného úhlu pohledu.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 10:41, zobrazit podobné
Ta pachuť je všeobjímající.
 „Na premiéra Babiše bylo zastaveno trestní stíhání, což je drsný vzkaz a tvrdý úder všem, kteří důvěřují v principy spravedlnosti a rovnosti před zákonem.“ Tak, nějak pravil předseda ODS Petr Fiala. I všechna ostatní 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist