Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Povodí Moravy: Výstavba PPO v Olomouci je v klíčové fázi
Výstavba ochrany Olomouce před povodněmi, přestože se jedná o velmi technicky složitou a organizačně náročnou stavbu, probíhá bez vážnějších komplikací. Po demolici původního mostu na ulici Komenského pokračuje stavba mostu nového. Současně s tím stavaři provádějí vrtané piloty nábřežních zdí na pravém břehu, provádějí přeložku sběrače, staví opěrné zídky i jílocementové stěny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Za léky průměrně platíme 2 400 korun ročně
Celkové výdaje na zdravotní péči v roce 2017 dosáhly v České republice 387,4 miliardy korun. Oproti roku 2016 došlo k nárůstu výdajů o 7,1 %, tedy o 25,8 miliard korun. Jen za léky bylo vydáno 82,9 miliard korun, 21,4 % veškerých výdajů na zdravotní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Jablonce nad Nisou: Nikdy neuhnu ze svých morálních zásad
„Politikou jsem se příliš nezabýval do doby, než mě k ní přitáhli jiní jablonečtí podnikatelé,“ svěřil se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Milan Kroupa (ANO). Jaké jsou jeho priority? Doba hájení nové koalice skončila. Jak prvních sto dní ve funkci hodnotí? Podepisuje se na fungování magistrátu povolební uspořádání, kdy vítěz voleb skončil v opozici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Telička se Štětinou potěší hlavně euroskeptiky, soudí expert. Těžko říci, co dokáží
Europoslanci Pavel Telička a Petr Ježek, zvolení za ANO, založili politické hnutí Hlas, s nímž chtějí kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Jaromír Štětina, zvolený za TOP 09, založil novou stranu Evropa společně. Je ještě brzy na to předvídat, jestli budou slavit úspěch. Odbornící ale už teď odhadují, že z rozdrobenosti proevropských subjektů se budou radovat hlavně euroskeptici, píše server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Ostravy chce posunout ANO od „sociálních dárků“. A podpořit ty, co reálně vytvářejí hodnoty...
Ostravský primátor Tomáš Macura se rozhodl kandidovat do nejužšího vedení hnutí ANO. A podle všeho má na nedělním sněmu šanci uspět. Rozhovor s ním přinesl server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude v Izraeli jednat s předsedy vlád zemí V4 a premiérem Netanjahuem
Předseda vlády ČR Andrej Babiš odcestuje v pondělí 18. února 2019 na pracovní cestu do Izraele, kde se setká s předsedy vlád zemí Visegrádské skupiny a izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Na summitu spolu budou jednat o prohlubování spolupráce v oblasti inovací a podpoře start-upů, o otázkách kybernetické bezpečnosti či efektivního hospodaření s vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na Hradě budou zklamaní. Babiš dostal od Trumpa pozvání do Bílého domu
Vypadá to, že premiérovi Andreji Babišovi se zrealizuje úspěch, o jakém si prezident Miloš Zeman nejspíše může už nechat jen zdát. Předseda vlády pravděpodobně dostane pozvání do Bílého domu. Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček si je dobře vědom toho, že ve Washingtonu bude mít větší šanci dojednat schůzku právě pro premiéra namísto pro prezidenta, jenž tam podle mnohých má dávno dveře zavřené právě kvůli řadě jeho prohlášení. Informaci deníku Právo zveřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Nemocné děti připomene v Praze Den dětské onkologie
Nemocné děti připomene v Praze dnes Den dětské onkologie. Pořadatelé je zvou i s rodiči na zábavné odpoledne ve spodní části Václavského náměstí. Chtějí zároveň překonat rekord v délce navázané zlaté stužky, která je symbolem akce. V Česku onemocní rakovinou či leukemií kolem 350 dětí ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Akademie věd odhalila novou sochu DNA v Brně
Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová odhalila ve středu 13. února 2019 na Biofyzikálním ústavu novou sochu DNA, která symbolizuje výzkum tohoto brněnského pracoviště. Přednášel zde také renomovaný vědec Jiří Bártek, který se v Kodani zaměřuje na výzkum rakoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“
TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se jim ho nepodařilo vyhrabat ze dna důvěryhodnosti do sympatičtějšího postavení, dokládá Petr Žantovský slábnoucí vliv a moc hlavních sdělovacích prostředků. To se týká především České televize, jejíž téma s nástupem technologie 5G zmizí a smrskne se na jedinou otázku, co s těmi sedmi miliardami korun, které do ní strkáme, přičemž by se daly použít efektivněji. V pravidelném přehledu nechybí ani zamyšlení nad nově založeným novinářským sdružením v Česku, jehož členové se z piedestalu domnělé autority přisvojené členstvím v mezinárodní organizaci hodlají vyjadřovat o dostatečnosti, nebo nedostatečnosti jiných novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Český Krumlov chystá síť cyklostezek za 32 milionů Kč
Český Krumlov postaví letos a v roce 2020 síť cyklotras, která propojí centrum města s okrajovými částmi. Náklady budou 32 milionů korun, město získalo evropskou dotaci z IROP 17,7 milionu. Trasy zobrazuje interaktivní mapová aplikace, kterou radnice připravila. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Petra Nestávalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Klinika: Exekutor chce po člence kolektivu 1,6 milionu Kč
Exekutor, který měl na starosti vyklizení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově, vymáhá po člence kolektivu 1,6 milionu korun. Centrum to uvedlo na svém facebookovém profilu. Už dříve zástupci Kliniky uvedli, že exekutor člence zablokoval na osobním účtu 430 000 korun a zmrazil jí výplatu v práci. Skupina kolem centra neoprávněně obývala budovu bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici, jejíž majitel, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), ji v polovině ledna nechal exekučně vyklidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
DIAMO: Ministryně průmyslu a obchodu si prohlédla heřmanickou haldu a areál lagun
Dva největší projekty státního podniku DIAMO na Ostravsku byly cílem návštěvy ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Je důležité, abychom situaci v česko-polském pohraničí vyřešili co nejdříve
Ministr zdravotnictví se zúčastnil jednání ministrů zdravotnictví zemí V4 ve Varšavě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček to spočítal: Brexit bez dohody by oslabil český HDP až o procento
Vystoupení Británie z Evropské unie bez dohody by mohlo českou ekonomiku podle vládních odhadů oslabit o 0,5 až jedno procento hrubého domácího produktu (HDP). ČTK a ČT to dnes na okraj mnichovské bezpečnostní konference řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Stále ale věří, že se brexitu bez dohody podaří vyhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Už žádná „matka“ a „otec“. Pokrokové francouzské školství zavádí úplně jiné kolonky
„Rodič číslo 1“ a „rodič číslo 2“. Tak mají být nazvané řádky školních dokumentů ve Francii. Ta se takto rozhodla nahradit slova „matka“ a „otec“, a to kvůli homosexuálům. Píší o tom Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Silná slova Jiřího Čunka. O manželství menšin a nemocné společnosti. Lidé se mají moc dobře, tak řeší jen požitky
ROZHOVOR „Česká republika se vůbec nepřipravuje na krizi, což považuji za projev určité nezodpovědnosti, ale pravdou je, že to vždycky nějak zvládneme,“ tvrdí lidovec, senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek. Na post předsedy KDU-ČSL kandidovat nebude, protože je ho prý potřeba v kraji. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že řešení manželství homosexuálů a transgender v Poslanecké sněmovně považuje za nemoc společnosti. I když proti menšinám nic nemá, takové věci se podle něj nemají na zákonodárnou úroveň vůbec dostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Balíky se budou od března měřit, nikoli vážit
Česká pošta jako lídr balíkového trhu v České republice zlepšuje své služby a vychází vstříc zákazníkům. Čtyři z deseti balíků, které jsou v České republice poslány, doručuje Česká pošta. Z důvodu zefektivnění své logistiky a zlepšení kvality doručování Česká pošta přichází se zásadní změnou v oblasti balíkových zásilek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jsme pohybově negramotní, varuje slavný veterán z druhé světové. Navrhuje zavést alespoň krátkou vojnu
Po obnově vojenské služby volá generál Emil Boček. Zároveň také uvádí, že je nutné, aby se změnila výuka tělesné výchovy ve škole. „Pohybovou negramotnost už pociťuje také armáda,“ poznamenal Boček. Zprávu přináší server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Pro moderní stát 21. století
Moderní stát totiž odráží potřeby občanů, nikoli potřeby státního aparátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Válka o miliony mezi Svěrákem a mladým Smoljakem. Létají slova o parazitech a podvodnících
O peripetiích týkajících se nakládání s autorskými právy Ladislava Smoljaka píše server Info.cz. Bojuje totiž o ně jeden ze čtyř potomků Smoljaka Filip, a to se Zdeňkem Svěrákem a s Českým rozhlasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Ať si každá generace zajišťuje svůj důchod sama
Často mne rozčiluje, když poslouchám, jak mi stát bude valorizovat důchod. Přitom jsem po celou svou pracovní kariéru povinně odváděl peníze na důchodové pojištění a od státu požaduji, aby mi při dosažení důchodového věku stát tyto prostředky vrátil a když ne mně (úmrtí) tak mé rodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: K výročí úmrtí sv. Cyrila
Na den 14. února připadá výročí úmrtí věrozvěsta sv. Cyrila. V krátkém zamyšlení na něj vzpomíná kardinál Dominik Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Jde naše současná podpora fašizmu až tak daleko?
Počátkem ledna 2015, konkrétně osmého dne tohoto měsíce, přiletěl tehdejší ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk do Berlína, aby zde kancléřku Merkelovou poprosil o další půjčku pro svůj finančně krachující režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Moderátor Slávek Boura: Do ulic jsme měli vyjít už dávno, ale jsme zvyklí jen brumlavě nadávat. Nezbývá nám, než se držet u rekta Německa
ROZHOVOR „Česká republika by mohla být o mnoho bohatší, kdyby se lidem nepletla do cesty špatná rozhodnutí politiků a nesmyslné sumáře často protichůdných zákonů,“ říká moderátor, skladatel a spisovatel Slávek Boura. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o EU, volbách do Evropského parlamentu i o boji proti dezinformacím. Řekl také, zda a proč bychom měli „vyjít do ulic“ a prozradil i podrobnosti o své nové knize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Sorosovo pozdní probuzení
Americký finančník se pro mnohé Evropan stal symbolem toho nejhoršího zla. A přiznejme, že dost právem. Jeho „aktivity“ rozhodně jednotu Evropy nepodporovaly, spíše naopak. Ta fanatická podpora migrace totiž Evropu rozklížila natolik, že je otázkou, zda Evropská unie vůbec přežije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce podporuje zaměstnanost OZP i komunikační dovednosti úředníků
K 31. 1. 2019 evidoval Úřad práce ČR v řadách uchazečů o zaměstnání 38 843 osob se zdravotním postižením (OZP). Tvořily 15,9 % z celkového počtu nezaměstnaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti v OSN důraznili přínos online platforem pro demokratickou diskuzi
Člen předsednictva celosvětového sdružení pirátských stran Pirate Parties International (PPI) Ladislav Koubek se v centrále OSN zúčastnil jednání Komise pro sociální rozvoj OSN, poradního orgánu Hospodářské a sociální rady OSN. Ve svém projevu vyzdvihl přínos online platforem zajišťujících demokratickou diskuzi a upozornil, že se jedná o nástroj využitelný pro boj se sociálními nerovnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Exředitel Bakalových médií, litovaný šéfredaktor Fischer i slavný profesor Jirák. Tito všichni chtějí do rozhlasové rady
Bývalý šéfredaktor rozhlasové stanice Vltava Petr Fischer, někdejší ředitel České televize Jiří Janeček a exministr kultury Ilja Šmíd patří k nominantům do Rady Českého rozhlasu. Organizace a sdružení navrhly do sněmovní volby dvou rozhlasových radních, podle informací z volebního výboru, celkem 23 lidí. Volba by se měla uskutečnit na březnové schůzi dolní parlamentní komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rudá záře nad Washingtonem
Američtí Demokraté se seskupují kolem nejmladší a nejstarší levice a mluví o drastickém zvýšení daní pro domácnosti s největšími příjmy a pro ty nejbohatší. Budete se divit, u nejserióznějších ekonomů to nachází podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!
Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hlas českého podnikatele: EU nás má za malé děti. Uděláš bobeček, dostaneš lentilku- dotaci
ROZHOVOR Máme tu velmi kulaté výročí první pražské defenestrace. Stane se něco, nevyletí z oken třeba televizory? Export do Číny je jen blábol pana prezidenta, dotace jsou lentilky EU za poslušně udělaný bobeček. Rázný pivovarník Petr Macháček z Kladna se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz diví, proč na Hradě hned nemáme představitele dva – stávajícího Miloše Zemana a k němu Jaromíra Soukupa. A šmahem řeší pojem „řecký jogurt“, z něhož Helénský spolek neviděla ani jediná bakterie z mikroflóry…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Dráha na letišti v Plané bude zprovozněna dříve
Vedení Jihočeského kraje se dohodlo se zástupci společnosti Hochtief, která je zhotovitelem stavby Modernizace Letiště České Budějovice, na dřívějším převzetí již dokončeného díla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Šlechtovou ani nepozvali na sněm ANO. Podle Šafrova webu naštvala Babiše, protože se vrtala v zakázkách
Někdejší ministryně obrany Karla Šlechtová bývala oblíbenkyní prezidenta Miloše Zemana. Po jejím odchodu z resortu obrany se o této mladé političce hnutí ANO téměř nemluví. Až s přicházejícím sjezdem... O jejím možném návratu píše server DeníkN.cz. Naopak o tom, že ze Šlechtové se stala persona non grata, píše server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Oprava přivaděče vody z Vyšních Lhot do nádrže Žermanice začne úpravou terénu
Pro letošní rok vodohospodáři plánuji provést 1. etapu opravy „Přivaděče Vyšní Lhoty – Žermanice, koryto km 0,000 – km 1,881“. Před začátkem stavebních prací, které by měly být zahájeny v dubnu 2019, bude během února a března provedena příprava terénu. Ta spočívá především v kácení dřevin v prostoru, který je nezbytně nutný k provedení udržovacích prací na stávajícím vodním díle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Lékaři doplácí na diskriminaci
Komentář na facebookovém profilu k financování malých nemocnic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanci a senátoři projednají dohody EU se Singapurem
Vláda předložila senátorům a poslancům k vyslovení souhlasu dvě dohody mezi EU, jejími členskými státy a Singapurem. První z nich je dohoda o partnerství a spolupráci, druhá se týká ochrany investic. Premiér Andrej Babiš (ANO) při své lednové návštěvě Singapuru řekl, že Praha podporuje ratifikaci dohod mezi EU a Singapurem a těžit z nich podle jeho názoru bude i Česko. Unie uzavřela s asijskou zemí také dohodu o volném obchodu, která může vejít v platnost po uzavření ze strany Evropské rady, Evropský parlament už k ní dal svůj souhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česká ekonomika zůstává imunní vůči německému zpomalení. Koruna posiluje
Komentář k růstu české ekonomiky ve čtvrtém loňském čtvrtletí a v celém roce 2018. Předběžná čísla v pátek zveřejnil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vražda pětadvacetileté dívky kvůli odmítnutí svatby. Takto vypadá obohacení evropské kultury, ukazuje blogerka Pilloni
Česko-italská blogerka Monika Pilloni se na svém webu rozepsala o příběhu pákistánské dívky, jež žila v Itálii, ale podle všeho doplatila na zvyky země původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra navštívil Krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje
Dnes v odpoledních hodinách navštívil Krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje a stanici v Českých Budějovicích ministr vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Richard Gere by se asi divil
Primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová potvrdila, že z důvodu vysokých nákladů na technické zabezpečení a špatný technický stav objektu letos a jiné důvody zapříčiní, že letos brány karlovarského letního kina zůstanou uzavřené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Raždík (SPD): Jak jsme projedli budoucnost
Státní rozpočet nyní činí zhruba 1500 mld. Kč, s připočtením EU dotací je to částka 1550 mld. Kč. Co budeme dělat, až nám najednou začne chybět 120 až 240 miliard ročně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: O „dětské nemoci pravičáctví“ v našich veřejných debatách
Každá ideologie, ať z levé či pravé části politického spektra, se musí potýkat a vyrovnávat s planým radikalismem a slepým dogmatismem části svých vyznavačů, kteří své většinou mělké ideové přesvědčení nakonec přemění na pseudonáboženskou víru v posvátná dogmata věrouky a myšlenky klasiků, které jim brání vnímat realitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Filmařský sraz v Berlíně jede na nenávisti k Trumpovi. Ani znalci prý něco takového nepamatují
69. ročník filmového Berlinale je podle účastníků velmi revoluční – alespoň tedy, co se týče nálady. A kdo za to podle všeho může? Prezident USA Donald Trump. Píše to server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČD přijaly po zásahu ombudsmanky nová opatření týkající se přepravy asistenčních psů
Na ombudsmanku se obrátila žena se zdravotním postižením, která je po úraze na invalidním vozíku. Ve svém životě využívá služeb asistenčního psa. Jeho pomoc však nemohla využít při přepravě vlakem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Gregorová (Piráti): Finální verze copyrightové směrnice. Zastaví ji europoslanci?
Už jste slyšeli o takzvané směrnici o copyrightu? Jde o legislativu Evropské komise, skrze kterou chtěla aktualizovat a harmonizovat zastaralé zákony o copyrightu a přístupu k digitálním věcem a Internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Euroúředník je jako žárovka- dutá hlava, drahý provoz. Utekl před sluníčkáři od Svobodných a teď vydává brutální svědectví, co se v té straně děje
ROZHOVOR „EU je nereformovatelná. Agónie EU by se měla ukončit. Chová se nedemokraticky. S národními parlamenty si vytírají zadek,“ říká v rozhovoru pro PL.cz donedávna předseda Svobodných v Libereckém kraji Jindřich Hradecký a přidává vtip o tom, proč Evropská unie zakázala žárovky. „Protože se těm euroúředníkům velmi podobaly. Dutá hlava, drahý provoz,“ uvádí. Svobodné v lednu opustil, protože stranu dle něj ovládli „sluníčkářští, pubertální ultraliberálové“, a přemýšlí spolu s dalšími o založení nové konzervativnější strany. „Její vznik je na spadnutí,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Kdo bude skládat účty?
V regálech pražské Městské knihovny jsem narazil na nový překlad legendární knihy francouzského intelektuála Juliena Bendy Zrada vzdělanců. Spis vydaný před více než devadesáti lety má poněkud nostalgickou příchuť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Na každém šprochu Rusa trochu. Respekt vážně rozebírá, jak jsou žluté vesty navázané na Moskvu
Server Respekt.cz píše o spekulacích, že „žluté vesty“ ve Francii vehnala do ulic ruská dezinformační kampaň. „Později se prokázala existence řady falešných, na ruské konspirační weby napojených účtů, které hněv na internetu roztáčely. Nijak to sice nezpochybnilo autonomii zrodu hnutí žlutých vest, jen si konzument zpráv o antisystémových revoltách začal zvykat na to, že na každém šprochu je Rusa trochu,“ poznamenává komentátorka Kateřina Šafaříková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jen v Olomouckém kraji bude SPÚ letos realizovat pozemkové úpravy za bezmála sto milionů
Krajský pozemkový úřad (KPÚ) pro Olomoucký kraj je připraven prostřednictvím svých pěti poboček v Přerově, Prostějově, Olomouci, Šumperku a Jeseníku realizovat v roce 2019 na desítku projektů financovaných z Programu rozvoje venkova 2014 – 2020. Projekty za bezmála sto milionů korun přispějí ke zvýšení ekologické stability a pestrosti krajiny a pomohou k ochraně území před negativními klimatickými vlivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Určitě budu premiérem do roku 2025, plánuje Andrej Babiš. Pak vystartoval na novinářku, ať ho neštve
Předseda vlády Andrej Babiš v rozhovoru pro Deník.cz promluvil o svých ambicích do budoucna, které jsou nemalé. Ještě v roce 2017 přitom říkal, že pokud se stane premiérem, v politice po čtyřech letech skončí, ale teď to vypadá spíše naopak. „Premiérem chci určitě být do roku 2025,“ je rozhodnut Babiš, který bude bezpochyby opětovně zvolen předsedou hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Dítě Evropy. Ta humorná osoba fakt žije. Kandidátka ODS vychválila EU tak, že mnohým došla slova. Zakopala tím šance modrých?
Fanatička, bolševička, eurohujerka, užitečný idiot… I takových kritických označení se dočkala kandidátka do eurovoleb, advokátka Eva Decroix (ODS), když přesvědčovala, že bez Evropské unie už by to nešlo. „Ona musí být hoax,“ myslí si dokonce někteří, kteří nejen na její osobě stavějí kritiku ODS za nečitelný obrat k europolitice. Politolog Petr Sokol ale kandidátní listinu modré strany hodnotí pragmaticky. Jihlavskou právničku stejně jako ostatní osobnosti, které strana vysílá do euroboje, považuje z jistého důvodu za nejen správný, ale dokonce důvtipný krok. I eurofily ale zapálená dáma zdvihá ze židlí tím, že ztotožňuje EU a Evropu, jejímž srdcem podle nich přeci zůstaneme vždycky, i bez Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš posunul sněm kvůli konferenci, nakonec ale skončil na lyžích. „Napráskala“ ho fotka paní Moniky
I když premiér Andrej Babiš pravidelně plní nejen svůj facebook informacemi o tom, jak Česko propaguje u ostatních státníků, tentokrát realita jeho slovům neodpovídá. Dal totiž přednost dovolené s rodinou před účastí na důležité mezinárodní bezpečnostní konferenci v Mnichově, kvůli které se posunul i sněm hnutí ANO. Na konferenci ho zastupuje ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Celé se to navíc provalilo díky Babišově manželce Monice, která se společnou fotografií pochlubila na Instagramu, informoval server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Urban (PRO Jeseník): Administrativní budova IPOS
Nové vedení města Jeseník (koalice Jeseník srdcem a PRO Jeseník) začalo téměř ihned po komunálních volbách řešit nejpalčivější problémy, které zdědilo od vedení bývalého (koalice ANO 2011, TOP 09 a ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Mladý je každý komunista! Rocker a pamětník Pavel Chrastina pozoruje Piráty a vybavila se mu padesátá léta
Novotvar „lepšolidi“, který vzešel poprvé z úst prezidenta Miloše Zemana, se v posledních týdnech skloňoval ve veřejněm prostoru nesčetněkrát. O společnosti a o lepšolidech se tentokrát rozepsal publicista, politický glosátor, ale také někdejší spoluzakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina. „Celé to velice připomíná politický vývoj, který u nás probíhal po únoru 1948,“ píše v komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pouze na PL: „Halík pracoval jako normalizační kádrovák. A co ten předlistopadový komunista a udavač Luděk Sekyra?“
ParlamentníListy.cz získaly zamyšlení Zdeňka Bergmana, konvertity a převozníka pražského. Ten ve svém obsáhlém textu upozorňuje na některé nejasnosti spojené s osobou Tomáše Halíka. Důvod k sepsání dal sám Tomáš Halík, a to rozhovorem pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Komárková (Svobodní): Problémy chovatelů exotických zvířat
V následujícím článku bych chtěla hovořit o chovatelích exotických zvířat – tedy těch, co nemají jen kočku a psa, ale také třeba nějakého toho hada, nebo lišku nebo dokonce nějakou větší kočku jako je třeba tygr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pražský primátor odmítl pronajmout sál bojovníkům za svobodu. A ještě se divil
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) i zapůjčení sálu kvůli medaili, jíž spolek ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. O svém rozhodnutí informoval na sociální síti twitter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Mráz nepřichází z Kremlu, ale úplně odjinud. Václav Klaus ukazuje, kdo dnes omezuje naší svobodu
Zatímco se za komunistů říkávalo, že mráz příchází z Kremlu, nyní  přichází z Mezinárodního měnového fondu (MMF), píše ve svém komentáři pro sobotní vydání MF Dnes exprezident Václav Klaus. Je snad hudbou budoucnosti, že za sto korun na účtu dostaneme jen devadesát korun v hotovosti? Návrh MMF chce totiž úplně oddělit hotovost od peněz v bankách a centrální banka by měla určovat kurz mezi těmito dvěma měnami. „Nepřijatelné. Tragédie. Omezování lidských svobod ,“ má jasno někdejší hlava státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pamatujete na ministra Šimonovského? Lidovec a tvůrce bodového systému slaví sedmdesátku
Bývalý poslanec, senátor a ministr dopravy z let 2002-2006 Milan Šimonovský oslaví 17. února sedmdesátiny. Politik z Brna je členem KDU-ČSL od roku 1990. Ve funkci ministra se podílel například na spuštění systému elektronického mýtného či bodového systému pro dopravní přestupky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Most v Jaroměřicích je jedním z těch, které bude nutné zbourat
I v letošním roce budou na celém území Pardubického kraje pokračovat modernizace silnic II. a III. tříd, ale také mostů, na jejichž stav je poslední dobou z řad odborné, ale i laické veřejnosti kladen velký důraz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ivan Zahrádka: Jak Jaromil ke štěstí přišel
Tuto pohádku nám před nějakými sto sedmdesáti lety nesmírně krásně „převyprávěla“ česká spisovatelka Božena Němcová. Je o synu uhlíře Jaromilovi pocházejícím ze skromné chaloupky z malého údolí, který uzdravil jedinou vladařovu dceru Boleslavu a celému lidu přinesl „spravedlivou, mírnou a rozumnou vládu, a jemuž s upřímným srdcem přál (mu) lid jeho dlouhé panování, neboť byl on více otcem nežli králem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Prohrát se může, ale bojovat se musí
Začátkem února jsem se zúčastnila zasedání krajského zastupitelstva Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Anne Applebaumová udala další text: Trump, Babiš, Orbán, Kaczynski a všichni ostatní jsou prý obyčejní šejdíři
Akademici, političtí komentátoři a analytici v uplynulých měsících vypsali litry inkoustu při rozebírání „populistů“, kteří v tolika zemích vyhrávají volby, anebo k tomu mají blízko. Na vině jsem i já – snažila jsem se vysvětlit, proč tolik lidí najednou sahá po xenofobním vyjadřování, napadá „elity“ a vrší nenávist vůči všem druhům mezinárodních společností, napsala americká publicistka Anne Applebaumová v listu The Washington Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Je obrovskou ostudou, že děti ani po 8 letech nejsou u své matky
Komentář na facebookovém profilu k výročí odebrání synů Evě Michalákové Barnevernetem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Konec rodných čísel a státem posvěcená paranoia
Denně mi facebook generuje jména „přátel“, kteří právě slaví narozeniny. Jasně, poskytli je dobrovolně, kdyby nechtěli, ta data by tam nebyla. V každém případě to ale svědčí o tom, že nemalá část populace (loni bylo na facebooku přes 5 milionů Čechů) se necítí uvedením svého data narození nijak ohrožena. Těch, kteří o sobě tenhle údaj neuvedli, je drtivá menšina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Blažek (TOP 09): Spolupráce programově blízkých stran je nezbytná
Soudobá společnost i politika se nacházejí v hluboké krizi. Tradiční hodnoty se otřásají pod silným náporem populistických hesel a programů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Národní muzeum představilo haptický model Národního památníku na Vítkově
Pohyb v neznámém prostoru může být pro osoby se zrakovým postižením značně obtížný. Národní muzeum se proto rozhodlo nechat vyrobit haptický model Národního památníku na Vítkově. Jeho slavnostní představení proběhlo ve čtvrtek 14. února a již nyní je model plně k dispozici návštěvníkům památníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hanuš (ODS): Příští období bude pro další vývoj Evropské unie naprosto zásadní
Představení kandidáta č. 9. Volby do Evropského parlamentu 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Osobnosti s takovou odvahou by neměly být zapomenuty
Komentář na facebookovém profilu k uznání matky bratří Mašínů aktivní bojovnicí proti komunistickému režimu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Člověk občas nevychází z údivu
Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta připomíná Jiřího Hanzelku a Miroslava Zikmunda
Česká pošta představila ve čtvrtek 14. února 2019 příležitostný aršík „Století Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda“ se dvěma různými známkami, z nichž každá má nominální hodnotu 45 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Jihočeský kraj má nové kulturní památky. Zařadil se mezi ně i kostel a dva mosty
Památky a kulturní dědictví jsou významnými doklady historického vývoje, životního způsobu a prostředí společnosti od nejstarších dob do současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): EU je momentálně v mnoha ohledech neflexibilní
Komentář na facebookovém profilu ke stavu EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Legrační kult mládí. Komentátor připomíná, jak jsme dopadli s Maláčovou, Petříčkem a Piráty
Slýcháváme, že nadějí pro upadající strany jsou mladí lidé, kteří přinesou nové nápady a zkostnatělost nahradí čerstvým větrem do plachet. Tyto fráze pod svou omílaností ale už ztrácejí lesk. Komentátorovi Lidových novin už přijde tento kult mládí poněkud legrační. Zvláště když se dívá na aktuální zachránce ČSSD Janu Maláčovou a Tomáše Petříčka. „Nejstarší českou politickou stranu mají zachránit neokoukané tváře dvou profesionálních byrokratů,“ glosuje komentátor. A posvítil si i na další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist