Oficiální zpravodajská média

Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Premiér Andrej Babiš byl na schůzce s předsedou komunistů, kteří mají výhrady k personálnímu složení kabinetu, ale i k ekonomickým plánům vlády. Právě ministr zahraničí Tomáš Petříček byl v pořadu Interview na ČT24 velkým tématem pro europoslankyni Kateřinu Konečnou (KSČM). A schytával jednu facku za druhou, až moderátorka Zuzana Tvarůžková pochybovala o tom, zda je jeho tepání ze strany Konečné fér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti se aktivně podílí na digitalizaci Česka. Připravili akční plán pro zavedení otevřeného softwaru na úřadech
Piráti vytvořili Akční plán pro boj s vendor lock-inem a rozšíření využití open source ve veřejné správě, který má být součástí strategie Digitální Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Čunek chce ve Zlíně novou nemocnici. Toto si o jeho plánech myslí zastupitelé
ANKETA Hejtman zlínského kraje Jiří Čunek představil plány na stavbu nové nemocnice ve Zlíně. Stavba nového zařízení by podle Čunka vyšla kraj výhodněji než rekonstrukce současné krajské nemocnice Tomáše Bati. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, co si o Čunkově záměru myslí zastupitelé Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Řev kolem tenisové legendy Navrátilové nekončí. Odsoudila transženy hrající proti ženám. A další průšvih je tu
Bývalá profesionální tenistka a jedna z nejlepších tenistek všech dob Martina Navrátilová schytala odvetu za své výroky o transsexuálech ve sportu. Organizace Athlete Ally ji zbavila funkce ambasadorky a odvolala ji z rady. Podle této organizace by se mělo možnosti zúčastnit se sportu bez diskriminace dostat každému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Štěpánková končí, oznámil rozhlas
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková opustí na konci března funkci. Odejde i z postu náměstkyně pro řízení sekce pro lidská práva na Úřadu vlády. Uvedl to dnes Český rozhlas. Štěpánková ČTK informaci potvrdila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
,,M*ka Okamura.” Brutální vývoj kolem Volného a SPD
Velmi zostra okomentoval politický marketér a podnikatel Petr Viktorýn situaci v hnutí Svoboda a přímá demokracie. Předsednictvo hnutí totiž včera zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji se zdůvodněním, že v něm byly porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na Facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD. Deníku N Volný řekl, že rozhodnutí předsednictva napadne u orgánů hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Piráti – experti na sex
Pirátská strana chce vstoupit do dějin českého zákonodárství významným počinem. Chce předložit návrh zákona regulujícího prostituci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): Navrhujeme odkoupení dceřinky společnosti ČEZ do stoprocentního vlastnictví státu
Vláda ČR v pondělí schválila změny v agendě jaderných elektráren. Ty se zásadně dotýkají výstavby jaderných zdrojů. Tím, že vláda zařadila příslušný bod na jednání na poslední chvíli, znemožnila diskusi nad změnami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Evropská unie chce náš národ vyhladit a vyhubit
Evropská unie nám dává sprostě a arogantně najevo, že občané ČR jsou třetí (čtvrté) kategorie, proto dochází k hnusným praktikám ohledně dovozů zkažených potravin ze zahraničí. Někdo chce otrávit naše občany, děti, nemohoucí, někdo chce fašisticky vymazat náš národ z mapy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rosatom: Do realizace projektů Rosatomu je zapojeno přes 25 českých firem
21. února 2019 proběhlo v Poslanecké sněmovně ČR Mezinárodní energetické fórum, během nějž se diskutovalo o výstavbě nových jaderných bloků v Česku. Akce se účastnil premiér Andrej Babiš, ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl, čeští poslanci a zástupci dodavatelů jaderných technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Malý pionýr Petříček a skupinová vedoucí tetka Šojdrová
Oba proklamují záchranu syrských sirotků, kteří možná ani sirotky nejsou a kteří možná ani nejsou Syřané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
CNG využívá stále více motoristů
Hledání možností úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem. Zajímavou možností je využití stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, jehož obliba v posledních letech rychle roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn (CNG) nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota a jezdí na něj již více než 22 milionů vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Prasárna! Hubuje Jakub Janda komunisty kvůli výročí Majdanu
Neskutečná prasárna komunistů! Už ani ruku by jim nikdo neměl podat! Analytik Jakub Janda se pořádně naštval na české komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Z poslední sedmisetkilové dodávky polského hovězího se zpracovalo kolem sto deseti kilogramů
Ze zhruba 700 kilogramů polského masa se salmonelou se ho zpracovalo do tepelně upravených pokrmů nebo potravin nebo se dále dohledává přibližně 133 kilogramů. Z toho více než polovina se ho snědla na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži. Zpracovalo se ho zhruba 110 kilogramů. Zatím není nalezených 15,5 kilogramu masa z distribučního centra Makra v Kozomíně, podle mluvčí řetězce Romany Nýdrle se na talíře nedostalo. Přes 40 kilogramů putovalo na Slovensko. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytla Státní veterinární správa. Maso podle veterinářů prošlo tepelnou úpravou, lidem by tak nemoc neměla hrozit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Zase ty telčské onlajny
18. února proběhlo 3. zasedání zastupitelstva města Telče, které mj. projednávalo pořizování audiovizuálního přenosu a zpřístupnění archivovaných záznamů z jednání zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Filip po schůzce s Babišem: Premiér odmítá náš požadavek na snížení schodku rozpočtu
Premiér Andrej Babiš (ANO) zatím odmítá požadavek komunistů na snížení rozpočtového schodku, nebrání se ale diskusi o sektorové dani a dani z hazardu. Po dnešní schůzce s předsedou vlády to novinářům řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Komunisté minulý týden požádali o snížení deficitu státního rozpočtu na příští rok na 30 miliard korun, Babiš chce dát přednost investicím. Konkrétní jména členů vlády, kteří by mohli odejít, podle Filipa nepadala, řešil prý s Babišem věcné problémy. Kritizoval ale opět ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Babiš schůzku nekomentoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Nová pravidla pražských náplavek pro konání akcí slibují větší komfort pro návštěvníky
Pražské náplavky, jedny z nejoblíbenějších míst v Praze, vstupují do nové sezóny s celou řadou změn. Jejich cílem je zvýšit komfort návštěvníků, kultivovat dění na náplavkách a najít rovnováhu mezi zájmy rezidentů, provozovatelů a návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ umí pracovat efektivně, na rozdíl od státu, zaznělo v rozhlase
Zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míla ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu popsal, jak to teď může být dál s českou jadernou energetikou. Vláda Andreje Babiše (ANO) udělala podle zmocněnce zásadní a prospěšný krok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Předražená FREEBIKE elektrokola v Kladně končí
Nahradí je nový systém sdílených kol, který vzejde z otevřeného výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Černé na bílém! Anketa, která otřásla SPD. Fanoušci Okamury rozhodli o syrských sirotcích. Šojdrová výská
Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury uspořádalo anketu, zda by Česko mělo přijmout několik uprchlíků z uprchlických táborů, jak to navrhuje lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Výsledky hlasování členy SPD šokovaly natolik, že začali svým spoluobčanům na dálku hrozit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura pro PL odhaluje, co se dělo v krajské buňce Volného, která byla zrušena
ROZHOVOR „Klub Moravskoslezského kraje porušoval stanovy a krátil demokratická práva členů,“ vysvětluje zrušení krajské buňky hnutí SPD jeho předseda Tomio Okamura. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také vyjádřil ke smlouvě o spolupráci mezi Německem a Francií, kterou označil za mocenský pakt k řízení evropských států. Dohoda prý jasně ukazuje nefunkčnost Evropské unie, ze které se již stává třírychlostní Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petříček se setkal s Trumpovým bezpečnostním poradcem Boltonem
Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil český přístup ke kybernetické bezpečnosti. ČTK to po jednání s Boltonem řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček, podle kterého obě strany vyjádřily zájem i na větší výměně zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi podobně smýšlejícími státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Nasáli Poláci antisemitismus s mateřským mlékem?
Varšava očekává podle zprávy ČTK z 19. 2. 2019 oficiální omluvu od Izraele za výroky o polském antisemitismu. Izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac údajně rozlítil polské představitele svým výrokem, že Poláci "nasáli svůj antisemitismus s mateřským mlékem". Jak to vlastně s tím polským antisemitismem je?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Investice do rychnovské nemocnice je stále jednou z našich priorit
Hejtman Jiří Štěpán dnes jednal s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem o plánované modernizaci nemocnice v Rychnově nad Kněžnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
TOP 09 a STAN se oficiálně rozhodly spojit síly do voleb do europarlamentu a představily společnou kandidátku. Kromě Pospíšila s Polčákem je na ní také Luděk Niedermayer, další velký obránce EU. A na konci kandidátky bývalá poslankyně, která dostala nepěknou přezdívku. Stranu přišla podpořit i herečka Eva Holubová, o které koluje internetem jedno video…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Reakce na informace od veřejné ochránkyně práv
Ministerstvo vnitra reaguje na informace, které zveřejnila veřejná ochránkyně práv týkající se řízení o udělení státního občanství ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Legalizovat prostituci, aby matky měly na jídlo? To ne
Komentář na facebookovém profilu k důvodům, jimiž Piráti obhajují návrh legalizace prostituce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zimní workshop Scola Telcz se zaměří na jezuitskou zahradu
Letos proběhne v Telči již třetím rokem mezinárodní setkání studentů Scola Telcz. Na jeho přípravě a realizaci se podílí také telčské pracoviště Národního památkového ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ukrajina nás dožene za 100 let, „slaví“ výročí Majdanu Tereza Spencerová. A máme větší průšvih: Teď se ukážou zlé věci
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „V posledních dnech a týdnech se objevily ‚propočty‘, podle nichž by Ukrajina mohla Západ ekonomicky dohnat tak za 100 let a Polsko za 50 let. Ale to navíc jen za podmínky, že se Západ nebo to Polsko okamžitě zastaví, tak jak jsou, a nebudou se za celou tu dobu dál rozvíjet, aby znovu Ukrajině neutíkaly,“ uvádí analytička Tereza Spencerová v souvislosti s připomínáním pěti let od krvavých událostí na kyjevském Majdanu. A varuje, že máme výrazně větší problém: S islamisty z Islámského státu, kteří se vracejí do Evropy a mohli by začít mluvit o tom, jak to celé vlastně bylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Zrušme nefunkční bodový systém
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o bodovém systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Snad nepřijdou s tím, že jsem ve školce obtěžoval spolužačku, sdělil PL profesor Gerloch, trápený kvůli Zemanovi
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman navrhuje na uvolněný post ústavního soudce uznávaného právníka, prorektora Karlovy univerzity a místopředsedu Legislativní rady vlády profesora Aleše Gerlocha. Část senátorů se však obává, že by Aleš Gerloch mohl stranit prezidentovi republiky, proto prý chtějí být v atmosféře, kdy se Kancelář prezidenta snaží ovlivňovat soudce, velmi obezřetní. Ale profesor Gerloch se necítí být „mužem Hradu“ ani „advokátem Miloše Zemana“. „V řadě případů, o kterých se hovoří, jsem nevypracovával žádné stanovisko pro Kancelář prezidenta republiky, tím méně osobně pro prezidenta, jednalo se většinou o vyjádření na žádost médií k aktuálně řešeným případům,“ odmítá obavy profesor Gerloch v rozhovoru pro Parlamentní listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Otevřený dopis Veřejné ochránkyni práv
Do českého povědomí se roznesla pomocí televizního vysílání zpráva o tom, že uklizený prostor mezi domy, odkud se v ústecké čtvrti Předlice předloni šířila po celém kraji epidemie žloutenky, nevydržel ani půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Prostituce, porno, orgasmus a Piráti. Expremiér vypustil silná slova
Expremiér Jiří Paroubek pochválil Piráty za to, že se začínají zabývat regulací prostituce. Paroubek to přičítá na vrub faktu, že partnerka jednoho z Pirátů údajně natočila dvě pornovidea. Paroubek je sice neviděl, ale i díky nim má pro aktivity Pirátů pochopení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Jan: Můžeme se množit jako králíci, ale stejně nepřežijeme
Zbyněk Hutar navrhuje zřídit základní příjem určený pouze matkám. I kdyby však české ženy porodily miliony dětí, národ zanikne, neboť na svět přibudou Světoobčané, kteří už budou mluvit spíš anglicky, než česky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Migrace? Každý si představí muslimského teroristu, nebo Afričana pronikajícího do Evropy. Ale je to jinak. Šéfka Multikulturního centra promluvila
V Literárních novinách vyšel rozhovor se Zuzanou Schreiberovou, ředitelkou Multikulturního centra. V Praze totiž proběhl v první polovině února už čtvrtý ročník minifestivalu filmů o migraci MIGFILM, který Multikulturní centrum organizuje. Podle ní se o migraci informuje zkratkovitě a není to takový „univerzální strašák“, jak se tvrdí v médiích. „Migrace vždy patřila k dějinám. Současné události jsou jen zlomkem pohybů obyvatelstva, ke kterým docházelo například po druhé světové válce,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!
ROZHOVOR Sněm ANO byl zbytečný v tom smyslu, že Andrej Babiš měl již předem své znovuzvolení jasné, myslí si komentátorka a bývalá členka ODS Karolína Stonjeková. "Já celý ten projev pana premiéra považuji za kvalitní pokus o zábavnou estrádu. Dokonce by si v budoucnu zasloužil své pevné místo mezi silvestrovskými pořady českých televizí," dodává Stonjeková sarkasticky. Babiš měl podle ní skvělé kontakty ve vrcholové politice již dávno před svým vlastním vstupem do boje o hlasy voličů, dnes je na tom ale ještě mnohem lépe, protože se za jeho zájmy pere i milion a půl voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na Václaváku bylo rušno. Stovky lidí si připomněly rok od vraždy Kuciaka
Zhruba 500 lidí se dnes v podvečer sešlo na pražském Václavském náměstí k tichému uctění památky slovenského reportéra Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové, kteří byli před rokem zavražděni. Mnoho z nich položilo svíčky k fotografii partnerů a nápisům „All For Jan“ a „All For Martina“ u sochy svatého Václava. Podobné akce se podle pořádající organizace Za slušné Slovensko konají v desítkách slovenských měst, ale také v Brně, Zlíně, Varšavě, Paříži, Barceloně, Kodani nebo New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mladá komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovdu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!
ROZHOVOR Sněm ANO byl zbytečný v tom smyslu, že Andrej Babiš měl již předem své znovuzvolení jasné, myslí si komentátorka a bývalá členka ODS Karolína Stonjeková. "Já celý ten projev pana premiéra považuji za kvalitní pokus o zábavnou estrádu. Dokonce by si v budoucnu zasloužil své pevné místo mezi silvestrovskými pořady českých televizí," dodává Stonjeková sarkasticky. Babiš měl podle ní skvělé kontakty ve vrcholové politice již dávno před svým vlastním vstupem do boje o hlasy voličů, dnes je na tom ale ještě mnohem lépe, protože se za jeho zájmy pere i milion a půl voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Babiše čekají jednání s africkými politiky. Zamíří do Egypta
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude v neděli a v pondělí zastupovat Česko na summitu Evropské unie s Ligou arabských států (LAS) v egyptském Šarm aš-Šajchu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš pojede za Trumpem. Ale jestli Donald uvidí tohle, tak...
Úřad prezidenta Spojených států potvrdil nadcházející návštěvu předsedy české vlády Andreje Babiše ve Washingtonu. Americký novinář Erik Best srovnal Babišův majetek s Trumpovým. Toto zjistil…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Spor s již zesnulým Zdeňkem Altnerem je jednou z karet, kterou mohou kritici ČSSD proti straně zahrát. I když advokát již zemřel, ve sporu o v poslední instanci přiznaných 300 milionů korun pokračují jeho dědici. Veronika Altnerová, dcera zemřelého advokáta, požádala ČSSD, zda by mohla promluvit na sjezdu, byla však odmítnuta. A Ivan Přikryl vysvětluje, jak to tehdy bylo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš: Smlouva s ČEZ kvůli bloku je pro stát lepší než garance
Pro stát bude lepší uzavřít s energetickou společností ČEZ smlouvu kvůli stavbě nového jaderného bloku, než vládní garance. Na dnešní konferenci k budoucnosti jaderné energetiky ve Sněmovně, které se účastní zástupci zájemců o výstavu nových jaderných zdrojů v Česku, to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Brexit - Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!
Opustíš-li mne, nezahynu, opustíš-li mne, zahyneš. To spolu s Viktorem Dykem vzkazuje Brusel všem vazalským zemím EU a jako ukázku takového hynutí jim předvádí hrůzostrašný osud, do kterého se prý noří Británie, která se rozhodla EU opustit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Finanční správa nemůže fungovat jako dráb
Komentář na facebookovém profilu k fungování Finanční správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - čekání na rozsudek
Česká justice přinesla dne 14. února 2019 zprávu o posledním jednacím dnu hlavního líčení, vedeného u Městského soudu v Brně proti obžalovanému Shahramu Zadehovi a jeho pěti spoluobžalovaným. Skončilo dokazování, odezněly závěrečné řeči a poslední slova a obžalovaní nyní čekají na vyhlášení rozsudku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KRNAP: Projednávání návrhu nové zonace se těší zájmu veřejnosti
Správa KRNAP v těchto týdnech intenzivně jedná s představiteli místních samospráv a dalšími členy Rady KRNAP o návrhu nové zonace Krkonošského národního parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Karas (Piráti): Nám jde o zdraví obyvatel, náměstkyni pro životní prostředí o zájmy elektrárny
Pardubičtí Piráti prosazují, aby město odmítlo udělení výjimek na vypouštění emisí oxidů dusíku a rtuti pro Elektrárnu Chvaletice. Jejich návrh na lednovém zastupitelstvu neprošel. Místo toho vedení města v čele s ANO pro zastupitele uspořádalo prezentaci vlastníka elektrárny, firmy Sev.en EC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nemáme rádi Huawei, vydali jsme Nikulina, odsuzujeme Madura. Za odměnu Babiše pozvali k Trumpovi, vysvětluje tisk
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude již za pár dní hostem amerického prezidenta Donalda Trumpa v Bílém domě. Jak včera informoval americký velvyslanec v Praze Stephen King, prezident Trump pozval Babiše k sobě dne 7. března. Prezident Miloš Zeman tak ostrouhal, i když v minulosti měl od Trumpa příslib, že jej u sebe v sídle přivítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nechceme další přesčasy, varují lékaři. Česko má problém: Bude mít kdo léčit?
Nebude nás mít kdo léčit? Lékaři z Moravskoslezského kraje se totiž bouří proti dalším přesčasům nad rámec zákona. Nemocnicím tak hrozí kolaps, píše server DeníkN.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Osa zla Berlín–Brusel–Paříž! Písařovicová útočila na Lubomíra Volného, ale ten si v ČT řekl svoje. Znovu, znovu a znovu
Chce kandidovat na předsedu, zrušili mu organizaci. Tak to zatím vypadá s Lubomírem Volným, známým a kontroverzním poslancem SPD. V Událostech, komentářích objasňoval, proč byla jeho stranická organizace zrušena. Prý se jedná o provokaci a dezinformaci, které celorepublikové vedení SPD uvěřilo. „V našem kraji se nedělo nic z toho, co je uváděno a popisováno, já se obávám, že celorepublikové vedení SPD udělalo manažerskou chybu na základě profesionálně připravené dezinformace a provokace vůči našemu vedení,“ tvrdil Volný, i když byl několikrát moderátorkou Danielou Písařovicovou přerušen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
,,M*dka Okamura.” Brutální vývoj kolem Volného a SPD
Velmi zostra okomentoval politický marketér a podnikatel Petr Viktorýn situaci v hnutí Svoboda a přímá demokracie. Předsednictvo hnutí totiž včera zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji se zdůvodněním, že v něm byly porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na Facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD. Deníku N Volný řekl, že rozhodnutí předsednictva napadne u orgánů hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zmanipulované! Eduard Chmelár „poblil“ Kisku i NATO. Kuciak? Toho znal osobně
Prezidentské volby se blíží. Ani ne tak ty v Česku, ale ty u našich nejbližších sousedů na Slovensku. Ale stejně jako u nás přitáhnou několik přinejmenším zajímavých kandidátů. Jedním z nich je Eduard Chmelár, který zveřejnil „grilování“, kterého se mu dostalo na televizní stanici TA3. Při něm se opíral do Andreje Kisky, který prý ani nedokáže pořádně přečíst projev, který mu někdo jiný připravil. Také si stýskal, že protestní akce, které vyzní do vytracena, jenom posílí extremistické subjekty. A v zahraniční politice by šel proti tomu, aby Slovensko utrácelo dvě procenta HDP na obranu, jak si to přeje americký prezident a NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petříček zahájí rozhovory ve Washingtonu, setká se s Boltonem
Český ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes ve Washingtonu zahájí jednání s americkými partnery, které má být věnováno kybernetické bezpečnosti, obchodním vztahům, situaci v Afghánistánu nebo jaderné dohodě s Íránem. Návštěva se uskutečňuje krátce po oznámení americké strany, že prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše na 7. března do Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Kontrolní výbor EP ostře zkritizoval střet zájmů premiéra Babiše
Ačkoliv jsou zemědělské dotace primárně určeny na podporu malých a středních zemědělských podniků, v případě ČR a Slovenska 70 % z vyčleněných financí skončilo u pouhých 7 % příjemců z řad největších koncernů, kteří je vzhledem ke své velikosti nutně nepotřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Macura se po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu hnutí ANO necítí ohrožen
Primátor Ostravy Tomáš Macura po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu hnutí ANO necítí, že by jeho pozice v ANO či funkce primátora byly nějak ohroženy. Vnitrostranický kritik krátce před nedělním celostátním sněmem poukazoval na to, že by se hnutí mělo ideově ukotvit a očistit svou členskou základnu od prospěchářů. ČTK dnes řekl, že nemá žádný důvod něco na svých názorech či úmyslech měnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
To mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Americký prezident Donald Trump pozval na návštěvu českého premiéra Andreje Babiše. Do středečního pořadu Interview na ČT24 si Zuzana Tvarůžková pozvala předsedu ODS Petra Fialu, aby jí prozradil, jak se podle něj dá takové setkání politicky využít a co vlastně znamená. „Tato návštěva je hlavně symbolická a je životně důležitá pro naši bezpečnost,“ říká předseda, který se ale zároveň zhrozil nad tím, co Babiš aktuálně předvádí v Izraeli. Kromě toho se vyjádřil i k tomu, jak se na evropské volby připravuje česká politická scéna a kam by měla v budoucí Evropě patřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tři muži v automobilu
Ode dneška je na pultech knihkupectví moje nová kniha "Tři muži v automobilu"…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
První výročí vraždy novináře Kuciaka si připomínali i v Brně, dorazilo na pět set lidí
První výročí vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové si dnes v Brně připomnělo na náměstí Svobody i přes déšť podle odhadu ČTK asi 500 lidí. U morového sloupu zapálili svíčky. Ve zkratce připomněla události před a po vraždě i malá výstava. Do ulic vyšli na výročí vraždy, která před rokem na Slovensku vyústila ve vládní krizi a rezignaci premiéra, také lidé v Praze a v řadě slovenských měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČVUT: Higgsův boson či půvabné částice budou středoškoláci hledat na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské
Stát se na den částicovým fyzikem pracujícím na špičkových mezinárodních výzkumech světové laboratoře CERN může každá studentka či student střední školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: České klenoty zpět do Česka
Komentář na facebookovém profilu k držení korunovačních klenotů Království českého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Unie zaměstnanců obchodu: Veřejné slyšení dalo za pravdu zastáncům zákona o prodejní době
Dnešní veřejné slyšení petičního výboru PSP shrnula zpravodajka Alena Gajdůšková následovně: „Zákon plní svůj účel, kterým je zajistit zaměstnancům obchodu volno o státních svátcích a není potřeba ho rušit ani měnit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kauza polského masa se salmonelou má dohru: Někteří obchodníci z obav přestávají v Polsku hovězí nakupovat
Řetězec Makro přestal odebírat hovězí maso z Polska, Agrofert přerušil spolupráci s polským dodavatelem. Ve středu zjistili veterináři, že zhruba v 700 kilogramech masa z Polska byly bakterie salmonely, maso patřilo firmě Animalco z Agrofertu. Ze skladu v Dolních Jirčanech putovalo na pět míst v ČR a také na Slovensko. Jedním z těchto míst bylo distribuční centrum Makra v Kozomíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Šimůnek (ODS): Evropské volby nikoho nezajímají
Blíží se nám volby do Evropského parlamentu. Jaké jsou šance nejsilnější opoziční strany a jak je hodnotí politici v komunálu? Evropské volby mají jednu z nejnižších volebních účastí, čím to je?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Jogurtové nápoje – cukr vede nad ovocem
Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Mimořádná manipulace na nádržích Morávka, Žermanice a Olešná
V souvislosti se zahájením opravy přivaděče vody z Vyšních Lhot do Žermanic, kterým nebude možné po celou dobu opravy (duben až prosinec 2019) převádět vodu z povodí Morávky a tím nadlepšovat přítoky do nádrže Žermanice, byla schválena mimořádná manipulace na soustavě nádrží Morávka, Žermanice a Olešná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Na stožáru krajského úřadu počtvrté zavlaje tibetská vlajka
Počtvrté v historii Královéhradeckého kraje zavlaje na oficiálním stožáru na nádvoří krajského úřadu tibetská vlajka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Praha začne jednat o možnosti umístění pamětní desky Jana Zajíce na Václavském náměstí
Jan Zajíc, následovník Jana Palacha, by se v Praze mohl dočkat pamětní desky. Na přání pozůstalých bude o její vznik usilovat europoslanec a zastupitel hlavního města Prahy Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení na Ústecku si zvolili nové vedení
Na krajské konferenci v Litoměřicích bylo zvoleno nové vedení krajské organizace Strany zelených v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Návrh Viléma Pospíšila na okolkování bankovek
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Zážitek z jízdy na offroadové dráze autodromu znásobí Nissan Navara
Zážitkovou jízdu v pick-upu Nissan Navara, který patří k nejoblíbenějším automobilům této kategorie na světě, nabízí nyní řidičům společnost AUTODROM MOST ve svém offroadovém areálu Navara Off-road Park.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Raky ve Velkém Pařezitém rybníku vylovil norek americký
Raky na fotografii, která se šíří sociálními sítěmi, vylovil z laguny ve Velkém Pařezitém rybníce predátor, pravděpodobně norek americký. Vyplývá to z průzkumu jejich zbytků, který provedli pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny v úterý přímo na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nekompromisní Toman: Kontroly jsou nezbytné, polskému dozoru nedůvěřujeme
Kontroly zdravotní nezávadnosti polského hovězího jsou podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) nezbytné. Češi podle něj nadále nedůvěřují polskému systému dozoru nad potravinami. V tiskové zprávě uvedl, že nechce vyvolávat obchodní válku, ale chránit zdraví všech českých spotřebitelů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav Zapletal: Naši novináři jako vlci z pohádek Ovčí babičky
Prohlížím internet a ne a ne najít cokoli, co by znělo třeba jako: "Jak on si ten ošklivý Trump může k sobě pozvat trestně stíhaného premiéra Babiše. A slavnostně - na narozeniny T.G.M!? To by se, tedy Trumpovi, mělo zatrhnout a hned!".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mánek (ANO): Byl jsem překvapený, ale mám dobrý pocit
Ve středu 20. února zahájil jablonecký náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek v Centru sociálních služeb (CSS) další ze vzdělávacích cyklů pro seniory. Tentokrát šlo o sérii přednášek pod názvem Chceme, abyste věděli… A protože na poslední chvíli nedorazil lektor, chopil se náměstek pohotově úvodní přednášky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Kázání z requiem za Arnošta Waldsteina
Dáváme sbohem ale i na shledanou zesnulému hraběti Arnoštu z Valdštejnů, který byl hlavou jednoho z nejvýznamnějších šlechtických rodů ve Střední Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Agrofert musí převzít zodpovědnost
Vyjádření místopředsedkyně zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Veroniky Vrecionové k avizovaným opatřením ze strany Polska, která reagují na kauzu dovozu masa nakaženého salmonelou. Dovozcem tohoto masa byla společnost Animalco patřící do koncernu Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zveřejnil průzkum trhu ohledně možností řešení administrativního komplexu
Na území hlavního města Prahy stát platí za umístění státních zaměstnanců téměř půl miliardy korun ročně v nestátních budovách jen na nájemném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Krajská organizace TOP 09 si volila nové vedení, předsedou se stal Martin Chroust
Na dvouleté období byl Krajským předsedou TOP 09 Liberec zvolen Martin Chroust. O jeho zvolení rozhodlo včera večer 32 z 37 delegátů krajské organizace Libereckého kraje, kteří se sešli v jabloneckém Eurocentru. Krajskými místopředsedy se stali Viktor Liška, Miloslav Václav a Dana Lapáčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Polský ministr zemědělství vrací úder. Zmínil české pivo
Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski v souvislosti s kontrolami polského hovězího v ČR řekl, že každá záminka je dobrá k obvinění Polska, že má odporné potraviny. V rozhovoru pro Radio Wnet uvedl, že věc zveličují ty země, které v oblasti produkce potravin nestačí na polskou konkurenci. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Pohonné hmoty poprvé od října přestávají zlevňovat. Čeká řidiče zdražování?
Komentář k vývoji a výhledu cen pohonných hmot v ČR a na světovém trhu s ropou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Czech POINT: O body je zájem
Z on-line nabízených služeb je nejvíce poptávanou výpis bodového hodnocení řidiče. Na tom by nebylo nic divného, ale jak ukazují letošní statistiky, o body se zajímá skutečně hodně řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Jedna srážkově vydatná zima nedožene čtyři roky sucha
Po suchém období loňského roku se hydrologická situace zlepšuje a od začátku roku máme dobré podmínky pro plnění vodních nádrží. Od ledna se nám tak podařilo ve vodních nádržích zadržet celkem 78 mil. m3 vody, což je velmi důležité z hlediska hospodaření s vodou v období, kdy ji bude opět nedostatek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Roste počet vysokoškolaček i podnikatelek
Podíl vysokoškolsky vzdělaných osob se v Česku výrazně mění v závislosti na věku a pohlaví. Mezi mladými ženami je přes 40 % vysokoškolaček, o téměř 13 % více než mezi mladými muži. Největší platové rozdíly podle pohlaví jsou mezi vyučenými a vysokoškoláky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdo
EXKLUZIVNĚ Tajné služby, nelegální odposlechy, vlivní zákulisní hráči hýbající policií i justicí, bývalý elitní vyšetřovatel ÚOOZ a někdejší šéf ostravské expozitury Jiří Komárek rozvádí kontroverzní výpověď, již učinil koncem ledna v TV Barrandov a kterou média ostentativně ignorovala. Komárek byl podle svých slov sledován na zakázku profesionálními zpravodajci podle přesného zadání a v jeho vyšetřovacím spise se objevovaly materiály, které nemohly být pořízeny legální cestou. Policista, který podle některých věděl příliš mnoho a slyšel stovky hodin odposlechů, ve dvoudílném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odkrývá temné pozadí souvislostí mezi policií a politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš se zúčastní Summitu EU-LAS v Šarm aš-Šajchu
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš 24. a 25. února 2019 bude jednat na summitu EU-LAS v Šarm aš-Šajchu, jehož klíčovým cílem je posílení vzájemných evropsko-arabských vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Auta v EU budou bezpečnější, ale nekomplikujme řidičům zbytečně život
Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů Evropského parlamentu dnes schválil svou pozici k návrhu nařízení o obecné bezpečnosti. To rozšiřuje seznam bezpečnostních prvků, které mají být nově instalovány do různých kategorií vozidel v EU. Jde zejména o systémy, které reagují na technologický vývoj a posun směrem k autonomním vozidlům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU
KAUZA Idiotský nápad. To řekl údajně hlavní opozičník Arsenij Jaceňuk, když ho velvyslanec EU na Ukrajině Jan Tombinský vybízel k širšímu politickému dialogu. Stalo se v době událostí označovaných jako Majdan či Euromajdan, tedy před pěti lety. Alespoň to je na nahrávce odposlechu jejich rozhovoru, která se nyní dostala do rukou Parlamentních listů. Na jiné nahrávce, již na Ukrajině plně zveřejněné, hovoří tehdejší eurokomisař Štefan Füle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nedovolme Erdoganovi vytvoření nové Osmanské říše
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan slibuje Turkům vytvoření nové Osmanské říše a nabádá je ke svaté válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Společnost NG RE mění název na Natland Real Estate
Společnost NG RE ze skupiny Natland bude své další plánované projekty realizovat pod novým názvem Natland Real Estate. V investiční skupině bude nadále zajišťovat developerské projekty, které jsou pro ni jedny z klíčových.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Trpěla kvůli Stropnickému. Veronika Žilková odhalila tajemství
Život na cestách popsala pro Magazín MF Dnes manželka exministra obrany Martina Stropnického Veronika Žilková. Ten je nyní českým velvyslancem v Izraeli. A Žilková jej věrně doprovází. Vzpomíná však i na to, jak byla na černé listině a nemohla hrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofony
Sněmovní školský výbor se zabýval údajnou „prosovětskou výukou“ na českých školách. Dnes už notoricky známé tvrzení z výroční zprávy BIS na parlamentním semináři odmítli přední čeští profesoři historie, autoři učebnic dějepisu. Důležité prý je, aby se do výkladu dějepisu nepletli amatéři a „důstojníci tajné policie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPOZ): Do učňáků? To není řešení…
Máme prý málo řemeslníků. A málo vyučených. Málo lidí na stavby, do továren. A moc děcek na gymnáziích a na vysokých školách. Chápu Vladimíra Dlouhého, když to říká. Lobbuje za průmysl. Ale má to více děr, než ementál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Panocha: Martin Bejvl popsal chapadla nové aristokracie přesně
Neokonzervatizmus byl založen trockisty, když chtěli podchytit konzervativně zaměřené voliče. Regulace státního aparátu směřující k likvidaci menších firem a převzetí uvolněného trhu obřími korporacemi ale začaly už Rooseveltovým New Dealem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Naši spolupráci brexit neohrozí, slíbil Akademii věd britský ministr
Britský ministr pro vědu Chris Skidmore měl během své půldenní návštěvy Prahy nabitý program. Přesto si v něm našel téměř dvě hodiny na setkání s vedením Akademie věd ČR, aby projednal velmi citlivé téma: do jaké míry ovlivní nadcházející brexit spolupráci britských a českých vědců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Stačí odmítnout Huawei a letíte za Trumpem...
Politika Donalda Trumpa a jeho lidí je až průzračně jasná. Stačí protestovat proti dohodě s Iránem, odmítnout Nordstream II, či zakázat ve své zemi Huawei a jste rázem zapsáni na listinu milců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Argument blbý a ještě blbější
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření ministryně Novákové o cenách mobilních dat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Čtvrt miliardy korun navíc jde do silničních investic
Pardubický kraj stejně jako v předchozích letech získal na počátku letošního roku finanční prostředky do svého rozpočtu ze zvýšeného inkasa daní v částce 528 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Skončila první jednání s autobusovými dopravci
Včera skončilo první kolo jednání o nových smluvních podmínkách na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji. Krajský úřad jednal se zástupci osmi dopravních firem, které mu k 31. 3. vypověděly smlouvy. Se sedmi se dohodl. S posledním dopravcem se zástupci kraje znovu sejdou v pondělí 25. 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Matky, co nemají na jídlo, by měly mít možnost legální prostituce
Komentář na facebookovém profilu k důvodům, jimiž Piráti obhajují návrh legalizace prostituce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje iniciativy, vedoucí k zákazu klecových chovů
Demokratická strana zelených - Za práva zvířat se ztotožňuje s peticí ochránců zvířat s názvem Konec doby klecové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec plánuje rozšíření o dalších 10 ha
Liberecká zoo je nejstarší zahrada na území bývalého Československa. Letos, v roce svého významného jubilea, přichází se smělým plánem na rozšíření stávajícího areálu. Zvětšit by se mohl téměř dvojnásobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Design, skákadlo i kino – Moravská galerie se s Uměleckoprůmyslovým muzeem rozloučí ve velkém stylu
Brněnské Uměleckoprůmyslové muzeum je již od 28. ledna uzavřeno, než zde ale začnou stavební práce, rozhodla se Moravská galerie poskytnout návštěvníkům možnost se s muzeem rozloučit. A rozloučení to bude bujaré – na Closing festivalu se budou tvořit designové masky, promítat filmy o umění, bude se tančit, skotačit na obřím skákadle i ochutnávat speciální drinky Baru, který neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist