Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 16x, což odpovídá cca 835-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Lukáš Kovanda: Průměrná mzda po očištění o inflaci loni rostla nejrychleji od roku 2002
Komentář k odhadu vývoje průměrné mzdy v posledním čtvrtletí roku 2018 i v celém loňském roce. Příslušná čísla zveřejní Český statistický úřad v pátek, 8. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Hřbitovní kvítí
„Česko zasáhne silní vítr, varovali meteorologové“ oznamuje nám s obzvláštním ohledem na český pravopis a gramatiku na svých Novinkách přímo v titulku Seznam.cz, a první co člověka po jeho přečtení napadne je, jak věrně se úroveň pravopisu těchto seznamových Novinek rýmuje s jejich obsahovou či morální úrovní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Reakce na prohlášení primátora Hřiba
ÚZSVM se důrazně ohrazuje proti nepravdivému vyjádření primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba ve věci zvažované výstavby administrativního komplexu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Uniklo na veřejnost: Facebook a ochrana soukromí. Je to vážné
Britský list The Observer zjistil, že se pracovníci Facebooku snažili přesvědčit celou řadu politiků, aby zabránili přijetí zákonů na ochranu soukromí. Pokud se přijetí takovýchto zákonů podaří zabránit, Facebook sliboval, že v jednotlivých zemích investuje nemálo prostředků. Lidé z Facebooku oslovili mimo jiné i bývalého ministra financí Velké Británie George Osbornea. Dokládají to vnitřní dokumenty společnosti Facebook, které unikly na veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ANO: Prospotřebitelská opatření 2014-2018
Přečtěte si, co všechno jsme od vstupu do vlády podnikli na ochranu spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Pachové ohradníky kolem frekventovaných silnic přispívají ke snížení nehodovosti
Na sledovaných úsecích silnic Kraje Vysočina došlo od roku 2009 k zásadnímu snížení střetů zvěře s dopravními prostředky. „Podle našich statistik jde v tomto období až o 40procentní snížení střetovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ať se Brusel bojí: Volby do europarlamentu pro něj nedopadnou nejlépe, vyšlo v průzkumu
Evropské volby klepou na dveře, a tak samotný Evropský parlament přinesl prognózu, jak by mohlo jeho nové složení vypadat. Píše o tom server iDNES.cz s tím, že volby zřejmě vyhrají lidovci, na druhém místě by pak mohli skončit nacionalisté místo socialistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Pane Petříčku, co vy na to?
V noci na neděli 3. března se konečně naplnil sen lvovských úřadů a třicetimetrová stéla Monumentu slávy se v západoukrajinské metropoli poroučela k zemi. Na třetí pokus. Rozbila se o zem za plechovým plotem, na který kdosi dříve velikým písmem napsal „Bandero, vstávej!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Podnikatel pokusným králíkem
Posledních 12 let podnikám v reklamě a cukrárenství. Za tu dlouho dobu se změnilo podnikatelské prostředí k nepoznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Křiváci se vždycky dohodnou, zvláště když jde o to, jak okrást někoho jiného
Komentář na facebookovém profilu k zamítnutí Senátu zdanění restitučních náhrad církvím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Dárek od Zemana, nejslabší ministr místopředsedou ČSSD…
ČSSD už dávno sama o sobě není pro mě tématem a s výjimkou šíleného Petříčka ji nekomentuji. Vzdor této konstataci, Česko musí mít zájem na tom, aby jak ČSSD, tak i KSČM se přiměřeně držely, protože spolu s ANO a pod jeho vedením tvoří zcela nepochybně nejlepší možnou vládní variantu v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Ty mlč a šoupej nohama! Hlavně si nenas*at do vlastního hnízda!“ Ivan Vyskočil si tvrdě podal Topolánka za „udávání“ Babiše
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Topolánkův „komentář“ k pozvání Andreje Babiše do Bílého domu i výčitky, které se snesly na hlavu Aleksandry Udženije kvůli účasti na padesátinách Jaromíra Soukupa. Tato dvě témata okomentoval tentokrát v Nedělním ránu herec Ivan Vyskočil. „Miroslav Topolánek zřejmě usoudil, že ti ubozí Američané nemají vůbec žádnou informační službu, a že je třeba je tedy poučit,“ říká Ivan Vyskočil. Promluvil o „domovních důvěrnících“ a zavzpomínal na moudrá slova našich předků: „Napřed si zameť před svým vlastním prahem“ a „neseru si do vlastního hnízda“. Připomněl také pohádku se „zlou sudičkou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
V zahraničí se nám škodolibě smějí. Plukovník Zbytek odhalil, co slýchá ze zasvěcených kruhů o ministru Petříčkovi
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Myslím si, že ČSSD musí nejprve spadnout pod pět procent, aby se očistila a zbavila se generace "Grossovců", "Špidlovců", "Sobotkovců" a jim podobných, kteří ji likvidují! A teprve pak se může, za určité období, vrátit do českého parlamentu jako ta pravá a dobrá ČSSD. Tak hovoří podnikatel, jenž pomáhá s exportem českého zboží nejen do postsovětského prostoru, ale třeba i do Íránu, Zdeněk Zbytek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Most? To by v Americe nešlo, říká o seriálu expert
Seriál Most! na veřejnoprávní České televizi je již minulostí, poslední díl byl odvysílán minulý týden v pondělí. Na serveru Lidovky.cz se nyní k němu vyjádřili mnozí experti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Evropa potřebuje Piráty! Strana zahájila kampaň do Evropského parlamentu
Česká pirátská strana dnes zahájila kampaň k volbám do Evropského parlamentu. Kampaň bude provázet heslo „Evropa potřebuje Piráty”. Program po boku předsedy strany Ivana Bartoše představili čelní kandidáti do europarlamentu Marcel Kolaja, Markéta Gregorová, Mikuláš Peksa, Lukáš Blažej a Jana Koláříková. Hlavními pilíři programu jsou svobodná Evropa, upgrade EU, bohatství, udržitelnost a spravedlnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Když si pustím televizi a tam to slyším, mám chuť hodit mobil na obrazovku.“ Historik Čornej ke zprávě BIS i výročí upálení Palacha
V loňské výroční zprávě Bezpečnostní informační služba (BIS) upozornila, že ve školách se učí prosovětská verze moderních dějin. Historik a spoluautor učebnic dějepisu pro střední školy Petr Čornej v rozhovoru pro Deník.cz stejně jako jiní historici uvádí, že dětem v žádném případě nikdo nepředkládá prosovětský výklad historie. V současné době ale připouští existující riziko manipulace s dějinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Velké přerozdělování bohatství lidem a pro lid. Macronovi bude horko z toho, co plánují žluté vesty. Je tady „žlutý březen“. Reportér PL v ulicích Paříže
REPORTÁŽ Říkají tomu „žlutý březen“. Zanedlouho skončí ve Francii celostátní debata, při níž mohou občané na radnicích napsat, co je nejvíc trápí. I proto se chystá Hnutí žlutých vest právě v tomto měsíci zintenzivnit svou činnost. ParlamentníListy.cz se zúčastnily jejich dlouhého pochodu Paříží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lesnická výzva k zodpovědnému přístupu k národnímu bohatství – lesům
České lesy jsou v bezprostředním ohrožení. Další podceňování následků sucha a kůrovcové kalamity bude mít negativní dopady na celou společnost!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Já jsem kvůli vám přijela o den dřív od milovaného vnuka. A na tohle musím reagovat?!“ Kalousek v ČT rozpálil do běla Schillerovou
Václav Moravec ve svých Otázkách přivítal ministryni financí za hnutí ANO Alenu Schillerovou a exministra financí Miroslava Kalouska. Schillerová do roztrhání těla hájila svůj revoluční návrh změny v platbách zdravotního pojištění. Kalousek její plán takřka rozcupoval. Schillerová si to však nechtěla nechat líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Platba kartou na každé poště
Zákazníci České pošty mohou v současnosti zaplatit úhradu vybraných poštovních služeb platebními kartami VISA a Mastercard vydanými jakýmikoli bankami na více než 750 pobočkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úsporná opatření budou bolet. Otázkou je koho, oznámil do kamer Brabec. Tím zvedl ze židle Fialu z SPD a začalo to...
V nedělní Partii FTV Prima se utkali ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a místopředseda SPD Radim Fiala. Pánové se společně zasmáli nad výroky ze sjezdu sociální demokracie. Fiala ale nezůstal jen u úsměvu a nenechal na ČSSD nit suchou. Tlačil také na vládní hnutí ANO. „Zaspali jste dobu nejlepšího ekonomického růstu,“ obořil se na Brabce. A nakonec zaútočil i na EU. „Evropské komisi nezáleží na zdraví lidí,“ rozčiloval se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Růst ekonomické aktivity ve 4. čtvrtletí 2018 se nacházel nad prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 4. čtvrtletí roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Zastavme socialistický vysavač peněz
Komentář na facebookovém profilu k politice ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Funkci předsedy strany obhájil Jan Hamáček
ČSSD si v Hradci Králové zvolila nové vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Zvažujeme variantu tzv. dlouhého tunelu a zavedení protihlukových stěn
V rámci svých tradičních cest po kraji navštívil hejtman Libereckého kraje Jablonec nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jsme otroci, říká marketér Karel Novotný
Marketér Karel Novotný v rozhovoru pro Reflex.cz prohlašuje, že naše svoboda je v podstatě jen iluze. Ve skutečnosti jsou prý lidé otroky. Otroky svých závazků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Příští volby mohou vypadat jako seriál Most!, soudí Bašta
Někdejší diplomat působící v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta už před lety dospěl k závěru, že dění na Ukrajině svým způsobem předznamenává budoucí vývoj i u nás. Dnes na Ukrajině probíhají prezidentské volby a jeden z kandidátů se v předvolební kampani inspiroval jedním zdejším populárním seriálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Podporujeme vlastenectví, zní z ČSSD
Sociální demokracie se v závěrečném sjezdovém manifestu vymezila vůči „hnutím na jedno použití“ a „politickým šmejdům“, hodlá také mimo jiné prosazovat zkrácení pracovní doby při zachování mzdy či zvyšování podílů občanů na rozhodování. „Demokracii začíná vytlačovat oligarchie. Tomu musíme zabránit, to je úkol pro sociální demokraty,“ uvedla ČSSD v dokumentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman je zdevastovaná ruina, padlo. Co novinář napsal o Drahošovi, se mnohým nebude líbit
Příznivci slovenského prezidenta Andreje Kisky se dost často nechvalně vyjadřovali vůči české hlavě státu Miloši Zemanovi. Nyní zase zdvihla vlnu „vášní“ slovenská kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová. V diskusi na sociální síti pod obrázkem, na němž mají čtenáři hledat deset rozdílů mezi ní a Zemanem, se sešla řada zvučných jmen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Dálnice D35 se stane alternativou k dálnici D1
Trvalo to, ale dočkali jsme se. Řeč je o zahájení stavby dalšího úseku dálnice D35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy. Ten se začne stavět už 14. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Závist je prostě nemoc, říká pro PL fotbalový boss Roman Berbr. A prozradil, v čem jsme až za Albánií
ROZHOVOR Místopředseda Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr nenechává ve fotbalovém světě nikoho chladným. A protože fotbal je celospolečenským fenoménem, jsou jeho názory zajímavé i mimo komunitu fotbalových fanoušků. ParlamentníListy.cz s ním hovořily nejen o kontroverzích fotbalového světa, ale třeba i o tom, jak se ke sportovním asociacím staví politická reprezentace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Takové srovnání. Po sjezdu ČSSD padl vtip na ministryni
Ke sjezdu sociálních demokratů se v průběhu uplynulých dní vyjadřoval občanskodemokratický poslanec Jan Zahradil. Například se zamyslel nad tím, zda ČSSD pozvala i bývalého předsedu strany Bohuslava Sobotku, ale hovořil i o výsledcích sjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Expert z ČSSD: Česká republika stejně přijme euro, protože...
ROZHOVOR „Mementem, jak by se Evropská unie neměla chovat, by měl být rok 2015,“ říká k migrační krizi sociální demokrat a dřívější dlouholetý poslanec Antonín Seďa. Současně vyzývá k větší aktivitě států i Visegrádskou čtyřku, protože se vyplácí. Bývalý poslanec se domnívá, že po následujících volbách by do Evropského parlamentu měl zasednout mix politických názorů. A Evropská unie by měla nechat řešení národních problémů na státech samotných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČTÚ spouští portál pro porovnání kvality sítí českých operátorů
Kvalitu mobilních sítí si ode dneška může každý ověřit v aplikaci qos.ctu.cz. Vizualizační nástroj, který vybudoval ČTÚ, je nově k dispozici v testovacím režimu také pro veřejnost. Systém vznikl původně pro kontrolu plnění podmínek aukce kmitočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Průměrně schopná, průměrně inteligentní... Poté, co Schillerová odjela z ČT, to Kalousek, Topolánek a další brutálně rozjeli u klávesnic
V nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě usedli ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová a exministr financí Miroslav Kalousek. Chvílemi mezi nimi lítaly blesky. Například když se Kalousek vysmál revolučnímu návrhu ministryně na změny v platbách zdravotního pojištění. Ještě v průběhu pořadu postoval „Kalousek“ tweety a společně s expremiérem Mirkem Topolánkem tepali ministryni v diskusi a nebyli sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
V ČT se bouřilo kolem kauzy Huawei. Senátor Fischer chce, aby do Senátu přišel vypovídat Petr Kellner
Co bude dál s brexitem? Je na něj EU připravena? A jak to bude s čínskou firmou Huawei? Je opravdu tak nebezpečná? Moderátor Václav Moravec položil tyto otázky komunistické europoslankyni Kateřině Konečné, senátorovi Pavlu Fischerovi a poslanci Jiřímu Kobzovi (SPD). Od Pavla Fischera se dozvěděl, že pokud jde o Čínu a firmu Huawei, tak tu neřešíme nic menšího než civilizační střet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda neumí hospodařit
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bulvár pátrá: Zeman přijel na sjezd ČSSD autem, ale zpátky letěl vrtulníkem. Proč?
Prezident Miloš Zeman zavítal na sjezd ČSSD. Tam přijel prezidentskou limuzínou, ale ze sjezdu odletěl vrtulníkem. Proč? A kolik to mohlo stát?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Makáme na tom, aby šly ceny mobilních dat dolů
Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Není adresa jako adresa
Dle zákona o svobodném přístupu k informacím jsem požádal Vrchní státní zastupitelství v Praze o sdělení, v kolika případech byli využiti soudci jako konzultanti státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se chystá do USA. S Trumpem bude jednat o bezpečnosti či vzájemných vztazích ve čvrtek
O kybernetické bezpečnosti, mezinárodní situaci a o zachování obchodu bez bariér mezi Spojenými státy a Evropskou unií chce jednat premiér Andrej Babiš (ANO) s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Babiš na návštěvu Spojených států odletí v úterý, prezident Trump českého premiéra přijme v Bílém domě ve čtvrtek. Babiš hodlá ve Spojených státech jednat také se zástupci vědeckých institucí a s dalšími americkými politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Centrum zajištěných aktiv Ministerstva vnitra zahajuje prodej sportovního outdooru
Prodejna Centra zajištěných aktiv, kterou Ministerstvo vnitra spolu s Policií ČR otevřelo počátkem listopadu minulého roku v centru Prahy, zahajuje prodej značkového outdoorového oblečení Nord Blanc. Prodej poběží po dobu několika měsíců do rozprodání zásoby. Souběžně bude pokračovat nabídka elektroniky a vybavení pro dům a zahradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš počká, až bude po evropských volbách. Pak s tím něco udělá. Mediální expert tuší další vážné dění kolem České televize
ROZHOVOR Podle mediálního analytika Jiřího Mikeše nechce premiér Andrej Babiš rozbouřit hladinu České televize, protože by následující vlna mohla smést někoho, koho by si nepřál. „Vyčkává, až bude po volbách do Evropského parlamentu a pak s tím něco udělá. Navíc tu máme Jaromíra Soukupa, po kterém jde Rada pro rozhlasové a televizní vysílání,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Soukup prý jen využil díru na trhu, chyběla zde totiž televize, která se postaví veřejnoprávnímu establishmentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VLS spustily pro veřejnost prodej dříví na otop
Jehličnaté dříví je certifikováno mezinárodně uznávaným systémem PEFC a je nabízeno v lokalitách, které mají VLS ve své správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tomio Okamura hrozí totalitou, ale je směšný
Musím se tomu smát, písničkář Pepa Nos nevystoupí v Českých Budějovicích, a hned je z toho problém. Přitom se vlastně nic nestalo. Akorát prostě majitel místního klubu řekl ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Švenda (TOP 09): Tvořit městskou vyhlášku na základě antipatií je špatná cesta
Snažím se chápat důvody, proč současné vedení města Příbrami novou vyhlášku o místním poplatku za užívání veřejného prostranství předložilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Oslavoval jste Sobotku, teď Středulu. Fakt bomba!“ Komentátor Honzejk narazil
Dozvuky sjezdu ČSSD. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk vychválil vstoupení šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly. A byl požádán, aby raději mlčel, protože před pár lety oceňoval Bohuslava Sobotku. A tento někdejší premiér dopadl neslavně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Pert Fiala a novinářka Zlámalová si dovolili kritizovat eurokomisi. A je zle. Zaznívají hodně silná slova
Předseda ODS Peter Fiala vynadal Evropské unii, že se snaží ponížit Velkou Británii a nehledá kompromis. Novinářka Lenka Zlámalová se k předsedovi občanských demokratů přidala a vynadala EU, že se během rozvodu snaží odcházejícímu partnerovi ublížit. A přišla reakce...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Franěk (ANO): Domov Háj nabídne transformované domácnosti
Transformace v praxi. Dům ve Světlé nad Sázavou má nové obyvatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Manifest ČSSD: Zahajujeme programovou diskuzi
Sociální demokraté usilují o to, aby stát a společnost byly jednotným celkem, který zajistí základní práva a potřeby všech občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: K pětadevadesátinám AJL
Co vám říká zkratka AJL? Středoškolské učitele češtiny střední generace jsem touto otázkou v jednom z kurzů Akademie Literárních novin přivedl do rozpaků. Po několika náznacích se někteří rozpomněli a mě zamrazilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Krása: Měli bychom se spíš stydět
Komentář na facebookovém profilu k úrovni výstavby dalnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zoo Praha: Žirafí mláďata se seznamují, malý žirafák už váží 95 kg
V expozici žiraf severních núbijských v horní části Zoo Praha mohou návštěvníci v těchto dnech sledovat, jak se postupně seznamují (mezi sebou i se zbytkem skupiny) dvě žirafí mláďata – samička Nela narozená 25. ledna a její mladší bratr, který se narodil 13. února a už váží 95 kilogramů. Otcem obou je Johan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Važme si odkazu Aloise Rašína a přejme naší koruně dalších úspěšných 100 let
Komentář ke 100 letům od začátku kolkování a faktickému vzniku vlastní měny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných získala certifikát ISO 9001
Dne 28.2.2019 Správa státních hmotných rezerv obdržela certifikát ISO 9001 pro Systém managementu kvality řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Přípravy majetkových dávek
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Nový stavební zákon píší developeři a je to na něm poznat
Vládou projednávaný věcný návrh nového stavebního zákona naplňuje do puntíku představu o tom, jaké je to řídit stát jako firmu. Premiér Babiš se při přípravě zákona vykašlal na úředníky a nechal ho sepsat Hospodářskou komoru ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Technika ze strukturálních fondů pomáhá hasičům už pět let zvyšovat kvalitu řešení mimořádných událostí
K datu 28.2.2019 končí povinná pětiletá doba udržitelnosti projektů operace Pořízení moderní techniky a technologií Hasičského záchranného sboru České republiky pro zvýšení kvality řešení mimořádných událostí („Zvýšení kvality“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jakubec (TOP 09): Nikdy nedopusťme opakování chyb z naší minulosti
25. únor, den výročí únorového komunistického puče. Den, kdy došlo, řekl bych k finálním změnám v přechodu od demokracie k totalitě a k přivázání k Sovětskému svazu, v den, který komunisté nazvali dnem Vítězství československého pracujícího lidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Závist je v Čechách prostě nemoc, řekl nám fotbalový boss Roman Berbr
ROZHOVOR Místopředseda Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr nenechává ve fotbalovém světě nikoho chladným. A protože fotbal je celospolečenským fenoménem, jsou jeho názory zajímavé i mimo komunitu fotbalových fanoušků. ParlamentníListy.cz s ním hovořily nejen o kontroverzích fotbalového světa, ale třeba i o tom, jak se ke sportovním asociacím staví politická reprezentace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SZPI: Novela vinařského zákona přispěla ke snížení výskytu falšovaných vín na trhu
Novela zákona o vinohradnictví a vinařství 321/2004 Sb. vstoupila v účinnost od 1. 4. 2017 a výrazným způsobem zasáhla do fungování trhu s vínem zejména v oblasti prodeje sudového vína a dovozu nebaleného vína ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Projekt DANUBE FLOODPLAIN sníží povodňové riziko v povodí Dunaje
Němečtí, čeští a slovenští partneři projektu DANUBE FLOODPLAIN se dne 31. 1. 2019 účastnili jednodenního setkání zainteresovaných subjektů spojeného s workshopem zaměřeným na ekosystémové služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Škubou nás jak slepici do polévky
Čas od času se proflákne, jak šmejdi zneužívají důvěřivé či mentálně oslabené seniory a prodávají jim předražené hrnce a podobné předražené výrobky či služby. Kupodivu nikdo nezpochybňuje svéprávnost či dokonce volební právo těchto seniorů, naopak se jich stát zastává a zákonem je, coby oslabené, chrání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zajímají vás rozhodnutí soudů? Podle ombudsmanky by měly být přístupné online
Soudy v současnosti zveřejňují online jen málo rozhodnutí. Navzdory povinnosti (od roku 2002) zveřejňovat aspoň významná rozhodnutí, některé soudy nezveřejňují vůbec nic. Tomuto tématu se věnoval kulatý stůl na téma Elektronické zveřejňování rozhodnutí soudů, který se uskutečnil 28. února v sídle ombudsmanky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nechat v tom teď Brity a tvářit se, že jsme už všechno dohodli, je chyba
Komentář na facebookovém profilu k postoji lídrů EU ohledně dohody o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nová, zázračná, spasitelská daň? Ať nám nikdo nelže, že jsme takoví borci a vymysleli ji, reaguje Markéta Šichtařová na to, čeho si čeští politici teprve teď povšimli
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ať nám nikdo nelže, že jsme takoví borci a vymysleli jsme nějakou novou, zázračnou, spasitelskou daň. Tak reaguje Markéta Šichtařová na úvahy předsedů stran vládní koalice o zavedení takzvané digitální daně s tím, že na mezinárodní úrovni se o ní mluví už dlouho, teď si jí jen domácí politici nejspíš teprve povšimli. Analytička také varuje před zrušením platby státu za státní pojištěnce a zamýšlenou kompenzací v podobě vyšších odvodů na zdravotním pojištění ze strany zaměstnanců a firem. Počet zaměstnanců a jejich příjmy, tedy i odvody, podléhají na rozdíl od nemocnosti hospodářskému cyklu, takže zdravotnictví by pak bylo závislé na rozkolísaném zdroji příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
DIAMO se účastnilo prvního jednání společné Česko-jordánské komise pro ekonomickou spolupráci
Státní podnik DIAMO se ve dnech 24.–26. února 2019 účastnil prvního jednání společné Česko-jordánské komise pro ekonomickou spolupráci jako doprovod oficiální návštěvy ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové v Jordánsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Historická budova Národního muzea se opět otevřela veřejnosti
Po únorové provozní přestávce Historické budovy Národního muzea mají od 1. března návštěvníci opět možnost tuto jedinečnou budovu navštívit. Novinkou je bezbariérovost objektu. Poprvé je navíc veřejnosti umožněn i vstup do kupole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Hory by už taky potřebovaly nočního starostu
Pětačtyřicet mazavků za volantem nachytala dopravní policie hlavně v horských oblastech Krkonoš o jediném víkendu v polovině letošního února. Daleko více než v podhůří. A to si nedělám žádné iluze, že chytla všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Tak to dopadá, když se ze socialistického vojáka stane alianční řiťolezec
Dost často se v našich médiích objevují různé zprávy, informace, názory, vyjádření či stanoviska našich předních politických či jiných osobností (je jich hodně, seznam by byl dlouhý, lépe je nejmenovat), o kterých si může člověk myslet ledacos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Chceme jasná pravidla přijímacích zkoušek na střední školy
Vláda definitivně ukončila debatu o zavedení minimální bodové hranice (cut-off score) v rámci přijímacích zkoušek na střední školy, která měla dle Asociace krajů snížit neúspěšnost u maturit a zvýšit úroveň vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Komunistka se neudržela: Drzost nejvyššího kalibru. Ohrožení zdraví deseti milionů Čechů. Brusel nám nebude nic zakazovat!
Státní veterinární správa má v posledních dnech plné ruce práce. Při rozsáhlých kontrolách odhalila stovky kilogramů masa nakaženého salmonelou dovezeného z Polska. Mezi Českou republikou a Polskem se rozhořela zemědělská bitva, do které se už zapojila i Evropská unie. A právě angažmá Bruselu zvedlo ze židle komunistickou poslankyni Marii Pěnčíkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Lidé potřebují naději a náš zájem
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení do vedení ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jana Petrenko: Pacienti už nebudou muset hledat lékárnu se svým lékem
Většina z nás si ještě pamatuje jak se začátkem léta 2016 v médiích pravidelně objevovaly zprávy o chybějících lécích v lékárnách. Bylo to vděčné téma, zajímalo většinu televizních diváků. A mělo to všechno, co je zapotřebí k upoutání pozornosti, a ještě ke všemu to byla pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Odpověď Aliance 4EU na výzvu programu Erasmus evropským univerzitám
28. února 2019 podala Aliance 4EU přihlášku v rámci cílené výzvy „Evropské univerzity“ programu Erasmus . Jako součást výzvy programu Erasmus k předkládání návrhů pro rok 2019 si tato pilotní iniciativa klade za úkol podporovat různá sdružení evropských univerzit a je třeba ji chápat jako odrazový můstek k vytvoření Evropského vzdělávacího prostoru do roku 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí vést děti k evropským hodnotám. Vláda to zřejmě odmítne
Poslanci v čele s opoziční KDU-ČSL asi nezískají v pondělí podporu vlády pro novelu, která má ve školském zákoně zdůraznit mezi obecnými cíli vzdělávání výchovu k evropským kulturním hodnotám, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kabourková: Výzva pro DUREX
Jsme pod palbou mediálních zpráv v duchu krize mezi USA a Čínou, Brexitu, sirotků paní Šojdrové, masa z Polska, evergreen kůrovec nebo se nám zase nějaká celebrita ukáže v únoru v plavkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora ČR: Ministerstvo dopravy posílá vodní dopravu v ČR ke dnu
Ministerstvo dopravy ohlásilo zamýšlený převod agendy investic na vodních cestách z Ředitelství vodních cest na jednotlivé státní podniky Povodí Labe, Vltavy a Moravy v kompetenci ministerstva zemědělství, v důsledku čehož má údajně dojít k zjednodušení a zrychlení přípravy vodních staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Odstraňování ekologických škod už nás stálo 139 miliard. A ještě není konec
Celková výše státních garancí na odstranění starých ekologických škod činila ke konci loňského roku 139 miliard korun. V meziročním srovnání garance klesly o 2,3 miliardy korun. Vyčerpáno bylo 39 miliard korun, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Aktuální informace k došetřování problematické zásilky polského drůbežího masa
Státní veterinární správa (SVS) došetřuje, kam se problematická šarže polských kuřecích prsou s nálezem salmonely z Polska dostala. Z aktuální informace vyplývá, že zásilky, směřovaly do několika míst určení v Ústeckém, Zlínském, Královéhradeckém a Olomouckém kraji. Celkové množství kuřecího masa činí 4515 kg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
VIDEO Petr Fiala a novinářka Zlámalová si dovolili kritizovat eurokomisi. A je zle. Zaznívají hodně silná slova
Předseda ODS Petr Fiala vynadal Evropské unii, že se snaží ponížit Velkou Británii a nehledá kompromis. Novinářka Lenka Zlámalová se k předsedovi občanských demokratů přidala a vynadala EU, že se během rozvodu snaží odcházejícímu partnerovi ublížit. A přišla reakce...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pokorný (Svobodní): Technologický park není veřejný statek
Jihomoravský kraj se chystá koupit polovinu akcií od soukromé firmy P&O Estates a dostat tak Technologický Park Brno pod svou kontrolu. Na více než půlmiliardovou investici si ovšem musí sám půjčit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist