Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.261x, což odpovídá cca 170.154-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Vyloučení z ODS jako záměr. A v pravý čas úder na Babiše... Známá advokátka předkládá dosud nevídaný scénář kolem Klause juniora
ROZHOVOR „Působí to, ať to tak je, nebo není, dojmem obav ze schopnějšího, populárnějšího a třeba i drzejšího, chcete-li,“ komentuje odchod Václav Klause ml. z ODS známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. „Vyloučení z ODS mladého Klause přes noc velmi posílilo. A mohu-li si dovolit spekulovat, vyloučení mohlo být jeho cílem. Tipuji, že je to velký hráč jako otec,“ říká. Zamýšlí se nad osobností předsedy ODS Petra Fialy a konstatuje, že Mirek Dušín dnešní doby není ten, který porazí Andreje Babiše. „Na toho musí přijít jiný kalibr.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová přivítala nového ředitele agentury CzechTourism
Novým ředitelem agentury CzechTourism se k 18. březnu 2019 stal Jan Herget. Ve funkci střídá Moniku Palatkovou. Jan Herget působil v agentuře CzechTourism v minulosti na pozici ředitele pro zahraniční zastoupení a online, kde měl na starosti především koordinaci zahraničních zastoupení agentury a realizace globálních marketingových kampaní. Zkušenosti má i v soukromé a akademické sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fašisté, seknul Zeman své odpůrce. Zpražil Ukrajinu a vysmál se kvůli Mynářovi
Z PROFILU Babišova návštěva v Bílém domě, vztah k PPF miliardáře Kellnera, setrvání kancléře Mynáře ve funkci, vztah k médiím či důvody pro setrvání České republiky v EU. Nejem k těmto tématům se ve svých odpovědích na otázky čtenářů serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Čtvrté období už v opozici být nechceme
Lékař a poslanec Vít Kaňkovský z Třeště byl na sobotní krajské konferenci KDU-ČSL v Kamenici u Jihlavy jednomyslně znovuzvolen předsedou vysočinské organizace. Stovka delegátů si zvolila i nový krajský výbor a vyslechla kandidáty do celostátního vedení strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČT porušila zákon. Jde o zprávy pro děti
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) upozornila Českou televizi, že odvysíláním loňského pořadu Zprávičky na dětském kanálu ČT:D porušila vysílací zákon. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sociální byt 120 metrů čtverečních. I tak to může vypadat
Nové sociální byty, které mají vzniknout za dotace z vládního programu Výstavba, by měli dostávat lidé s příjmem pod úrovní 1,6násobku životního minima a bez šancí na získání běžného bydlení. Vyrůst mají byty o velikosti 23 až 120 metrů čtverečních s koupelnou, toaletou a kuchyňskou linkou, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman se vysmál těm, co si změnili pohlaví. To zas bude řevu
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil nedávno do Spojených států. Prezident Miloš Zeman po čase také vyrazil na západ, ale jen na západ Čech, přesněji řečeno do Karlovarského kraje, kde tradičně prožije tři dny. Jak je jeho zvykem, cestu po regionu zahájil debatou se zastupiteli, kterou opepřil provokativní poznámkou: Transsexuálové se podle něj dopouštějí trestného činu sebepoškozování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura k Volnému a spol.: Připravená akce. K oslabení ČR! Jde i o Le Penovou. Vrátíme jim úder
ROZHOVOR „Je to lež, žádného rasistu ani nacistu jsme do hnutí SPD nepřijali. Lubomír Volný a vedení Moravskoslezského kraje i přes výzvy vedení porušovalo stanovy hnutí,“ brání se nařčení bývalého člena hnutí SPD jeho předseda Tomio Okamura. V souvislosti s dalšími událostmi tvrdí, že jde o záměr zlikvidovat vlasteneckou scénu v České republice. Trvale odmítá nařčení, že by někdo chtěl z SPD vyvádět finance, a lživé výroky bývalých členů předsednictvo prý řeší a bude řešit právními kroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti hájí lidská práva: Volají po přijetí Magnitského zákona
Piráti chtějí posílit lidskoprávní linii v české zahraniční politice. Pirátský poslanec Jan Lipavský s podporou místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Pikala proto iniciovali přijetí české verze Magnitského aktu, zákona, který umožňuje uvalit sankce na jednotlivce, firmy či vlády porušující lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nějak moc utrácíš, předsedo! BIS přispěla do věci Kapsch, píše tisk
Do kauzy výběru mýta v České republice je zavedena i Bezpečnostní informační služba (BIS). Právě ona upozornila policii, že může být cosi shnilého v soutěži na výběr nového či staronového provozovatele mýtného systému v Česku. Podle MF Dnes se BIS zdálo, že ředitel Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj moc utrácí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Nejsem děvka“ Šlechtová: Vztekala se kvůli Albrightové i Babišovi. Teď peprně promluvila
Někdejší ministryně pro místní rozvoj a ministryně obrany za hnutí ANO Karla Šlechtová před pár dny upoutala pozornost české veřejnosti prohlášením, že politika je svinstvo a hnus,k němuž přidala i sprosté slovo. Teď své ostré prohlášení ještě rozvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Zkurvené havlisty“ uvidíte za 350 Kč. Skutečně
Luboš Balák si založil vlastní divadlo – divadlo Komediograf. Vlastní kulturní stánek si prý založil z jednoduchého důvodu. Hry, které píše, by mu pravděpodobně nedovolili hrát jinde. Napsal hry třeba o tom „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská“ nebo kousek dlouhý 80 minut nazvaný „Zkurvení havlisti“. O čem hra je? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: „Rodina je pro mne vším“, kasá se Maláčová na sociálních sítích. U kulatého stolu s koaličními partnery si ovšem neumí bouchnout do stolu
Doslova bouři nevole na sebe strhla v těchto dnech ČSSD a zvláště ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která údajně dlouhodobě usilovala o zvýšení rodičovského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Návrat exprezidenta Klause do politiky? Schwarzenberg se rozpálil: Oba Klausové jsou v české politice potřební jako pazdeří v p...
ANKETA Měl by se Václav Klaus starší vrátit do aktivní politiky, jak naznačil v rozhovoru pro Blesk poté, co jeho politické dítě, ODS, vyloučila jeho vlastního syna? Zeptali jsme se politiků všech sněmovních stran. Z ODS nereagoval nikdo. Většina ostatních se na takovou variantu dívá spíše skepticky, jiní by to viděli dokonce jako pohromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petice za zvýšení rodičovského příspěvku
My, níže podepsaní občané České republiky, žádáme, aby Vláda ČR znovu projednala zvýšení rodičovského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka vyhlásila soutěž dokumentárních filmů na téma rovnost a diskriminace
Letos uplyne deset let od chvíle, kdy vstoupil v platnost antidiskriminační zákon. Při této příležitosti se ombudsmanka rozhodla vyhlásit soutěž krátkých dokumentárních filmů na téma rovnost nebo diskriminace. Vítězné snímky se budou promítat na Letní filmové škole v Uherském hradišti. Soutěž je určena mladým lidem ve věku patnáct až devatenáct let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala: Klaus st. nadbíhá Rusku, podporuje protičeskou AfD a nepomohl ODS v roce 2013, když jí bylo těžko
Druhý český prezident Václav Klaus v rozhovoru pro Blesk.cz málem cupoval ODS na kousky. Na stránkách téhož listu však dostal prostor i stávající předseda strany Petr Fiala, který exprezidentovi vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Chytrej jak rádio.“ Soukup ke Klausovi ml. a ODS
Soukup opět trochu pozměnil formát svých zpráv. K událostem si jako komentátora pozval Leo Luzara, komunistického poslance. Nemohla chybět vyjádření ke Klausovi mladšímu. Soukup Petra Fialu přirovnal k Bohuslavu Sobotkovi a dodal, že si vsadí, že dopadne stejně. A také si všímal, že Pavel Novotný je v ODS stále. Pak přešel na důchody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): V Bruselu nechceme hrát druhé housle
Koalice STAN a TOP 09 zahájila eurokampaň výjezdem na Evropskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman vyráží na cestu: Do Karlovarského kraje
Prezident Miloš Zeman se dnes chce setkat s občany obcí v Karlovarském kraji, v nichž získal v posledních prezidentských volbách výraznou podporu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
,,Sobotkizace ODS.” Po vyhození Klause ml.: To jste pokazili. Babiši, velká šance
ROZHOVOR „Myslím si, že se obrovsky poškodili. Je to hazard a obrovská strategická chyba,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k vyhazovu Klause mladšího z ODS politolog Jan Kubáček. Podle něj se někteří funkcionáři strany báli, že by v Klausovi měli konkurenci, která by je v budoucnu zastínila. „Zůstali tam v podstatě politici zaměnitelní, kteří jsou si velmi podobní. Mám dojem, že ODS zpanštěla a ‚sobotkizuje se‘. Že se v ní děje něco podobného co v sociální demokracii. Chce být taková vzorná, intelektuální, měšťanská, úřednická. Zapomíná, kdo je volil, kdo jsou její tradiční voliči,“ domnívá se. A připomíná věci, které nás znesvobodňují, k čemuž drtivá většina stran mlčí, což je největší průšvih současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lidé jako Klaus ml. by se z normálních stran neměli vyhazovat jak z praktických, tak i taktických důvodů. Mojmír Hampl vysvětluje
Bývalý viceguvernér ČNB, ekonom a publicista Mojmír Hampl se vyjádřil k vyloučení Václava Klause juniora z ODS. Klausovo působení v ODS přirovnal k fotbalovému hráči Sparty, který fandí Slavii. Upozorňuje také, že Klausové drží konzervativní levicovou pozici. „Pravice ji teď nepokrývá,“ píše v komentáři pro server Info.cz ekonom, podle kterého to může být pro pravici paradoxně zkáza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ekonomka Šichtařová varuje před „gumováním historie“. Přivedl ji k tomu aktuální případ z Británie
Česká ekonomka, manažerka a podnikatelka Markéta Šichtařová si nevěřícně klepe na čelo, že Británii pobouřila aukce nádobí se svastikou či toaletního papíru s orlicí. „Tyhle pokusy o gumování historie nechápu,“ píše ve své facebookové reakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Takto funguje „žurnalistika ve veřejném zájmu“: Petr Žantovský napaden na Hlídacím psu. A když se chtěl bránit...
Radní ČTK Petr Žantovský se zlobí. Server HlídacíPes.org o něm uveřejnil článek, v němž je prý spousta nepravd, ale když se chtěl přímo na stránkách webu bránit, prostor k tomu podle svých vlastních slov nedostal. Zareagoval tedy přes server ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Vyhánění ptáků
Zaujal mne rozhovor s šéfem České ornitologické společnosti panem Vermouzkem o tom, jak z české krajiny mizí závratným tempem ptáci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Poškodí veřejné záchodky, když někdo vytře zvratky na zemi?“ Veřejnoprávní médium se ptalo lidí na vyhazov Klause ml. z ODS. Dost se to zvrtlo. A až Fiala uvidí ta čísla...
Český rozhlas Plus se rozhodl k otázce vyloučení Václava Klause mladšího dát průchod názoru lidu a vyzval posluchače a fanoušky, aby o tomto kroku výkonné rady ODS hlasovali a komentovali na Facebooku, Twitteru a na stránkách rádia. Hlasování bylo jednoznačné, komentáře o poznání méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Porostou penze a zvýší se rodičovský příspěvek. Skvělá zpráva, hodnotí Hamáček
Špičky vládní koalice se v pondělí shodly na zvýšení penzí a příspěvků pro nově narozené děti. Důchody by se měly od ledna příštího roku zvýšit průměrně o 900 korun a rodičovský příspěvek se od nového roku zvedne ze současných 220 tisíc na 300 tisíc korun. Novinkou bude zálohované výživné, které by mělo pomoct matkám samoživitelkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Sommerová: Doufám, že Zeman nedokončí mandát. Volby jsou nebezpečné, volí nevzdělanci
Dokumentaristka a režisérka Olga Sommerová se v Prostoru X pustila do dnešní politiky. A servítky si rozhodně nebrala. Babiš je podle ní zločinec, podvodník a lhář. A Zeman nemocný člověk, o kterém doufá, že nedoslouží své další 4 roky ve funkci. A o demokracii v Čechách řekla toto: „Ty volby jsou nebezpečný nástroj, protože volit může každý a volí i lidé, kteří nejsou vzdělaní, kteří se nezajímají o politiku, všechny ty souvislosti, ale skočí na ty populistické nabídky, a to je to nebezpečí teďka po celé Evropě i v Americe.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jahodová (Svobodní): Více informací o EU rovná se větší eurooptimista. Opravdu?
K napsání tohoto článku mě přiměla smršť kritiky, která se poslední dny valí na Velkou Británii kvůli brexitu. Především pak na ty její voliče, kteří si brexit odhlasovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
A to vás neděsí? Ke Klausovi ml. oslovil ODS znovu doktor Macek
Někdejší politik ODS Miroslav Macek se ve své dnešní glose věnoval aktuální situaci u občanských demokratů, rozhodl se ale také šířit rady udělované Klárou Samkovou, které se mohou hodit v kontaktu občana s policií. Došlo i na radost Pavla Šafra ohledně toho, že Klaus ml. v ODS skončil, nebo na překvapivě socialistický návrh školského experta ODS, kterého přirovnal k Vladimíru Špidlovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Slovo "gramotnost" jako alibi pro cokoliv
Už to začíná být až komické, jak se všichni ohánějí slovem "gramotnost". Pravý význam tohoto slova je individuální schopnost číst a psát. Neznamená pouze schopnost identifikovat jednotlivá písmena nebo schopnost napsat jednoduchá slova. Gramotnost je schopnost plynule číst i delší text a především - schopnost porozumět jeho obsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petráš (BOS): Dvě výročí
Před několika dny proběhla v našich médiích připomínka dvou výročí. Prvním bylo dvacet let od našeho vstupu do NATO, druhým osmdesát let od okupace ČSR fašistickým Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Že vstoupíte do samosprávy a změníte svět, je představa naprosto lichá
V úterý 19. března jednalo ve velkém sále jablonecké radnice výrazně omládlé zastupitelstvo. Složené bylo ze studentů 1. a 2. ročníku Gymnázia U Balvanu a organizovali jej Mladí demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ruský prezident Putin na Krymu spustil na plný výkon dvě tamní elektrárny
Prezident Ruské federace Vladimir Putin spustil v rámci oslavování pátého výročí anexe Krymského poloostrova na plný výkon dvě tamní elektrárny. V roce 2014 stihly Rusko sankce uvalené Spojenými státy a Evropskou unií právě za okupaci a mezinárodně neuznané připojení ukrajinského Krymu. .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Na Lipensku vzrost počet turistů, ti touží po wellness službách a bazénu
Letošní jarní prázdniny znamenaly pro Lipensko nárůst počtu lidí, kteří sem přijeli za rekreací, ti co přijeli jsou ale náročnější než tomu bylo v předchozích létech. Preferují ubytování s wellness službami, za které neváhají zaplatit. Hoteliéry a ředitele ubytovacích kapacit trápí nedostatek personálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): V lokalitě Výsluní proběhne 28. března zkouška veřejné dopravní obslužnosti
Zajišťování veřejné dopravy na území měst a obcí je jednou z hlavních rolí místních samospráv, protože funkční veřejná doprava je základní podmínkou pro fungování a rozvoj obydlených území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Europoslanec Telička. Říct o něm, že je politický grázl, tak je to pro něj pocta
Už o tom pánovi bylo napsáno ledacos, ale tady to někdo "rozhráb". To je jasný od začátku. Doufám, že Vás nikoho nenapadne ho volit! Ti ostatní v EU sice nejsou o moc lepší, nicméně Telička, to je v EU naše jednička!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Někteří politici V4 prosazovali jejím jménem své zájmy, prohlásil Kiska
Někteří politici ze zemí Visegrádské čtyřky, tedy Polska, Maďarska, Slovenska a ČR, zneužívali značku této středoevropské skupiny k prosazování názorů, které nebyly v souladu s postojem celé V4. Po schůzce s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem to dnes bez dalších podrobností prohlásil končící slovenský prezident Andrej Kiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Jasná spokojenost s politikou Donalda Trumpa
42 procent Američanů je spokojeno se způsobem, jakým Donald Trump vykonává funkci prezidenta. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu SSRS pro CNN. Bill Clinton ve stejném období prvního mandátu v roce 1995 měl pozitivní hodnocení od 44 procent Američanů a Ronald Reagan v roce 1983 41 procent. CNN k tomu uvádí, že oba byli zvoleni i na další období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Potřebujeme promyšlenou důchodovou reformu, ne socialistické rozdávání dárků
Komentář na facebookovém profilu ke zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec chová nový druh zoborožců
V pavilonu tropů mají návštěvníci liberecké zoo možnost spatřit zcela nové obyvatele – pár zoborožců hrubozobých. Jedná se o unikátní ptačí druh, jehož chov není v zoologických zahradách zcela obvyklý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Do evropských voleb vstupuje koalice Strany soukromníků České republiky a politického hnutí Nezávislí. Podpoří ji ODS i několik profesních asociací
O hlasy voličů v letošních volbách do Evropského parlamentu se bude mimo jiné ucházet koalice Strany soukromníků České republiky a politického hnutí Nezávislí. Jejím lídrem se stal známý moravský vinař Josef Valihrach ml. z Krumvíře na Břeclavsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr obrany dnes jednal ve Vídni o obranné spolupráci i prodeji letadel
O vojenské a průmyslové spolupráci Česka a Rakouska dnes ve Vídni jednali ministři obrany Lubomír Metnar a Mario Kunasek. Metnar svému resortnímu kolegovi mimo jiné zopakoval nabídku firmy Aero Vodochody na dodání letounů L-39NG. Ministři jednali rovněž o plánovaném cvičení zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), které se uskuteční na podzim v Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Rodiny s dětmi se nesmí bát chodit na fotbal
Urychlení vzniku databáze problémových fanoušků a jejich rychlá identifikace na stadionu, kvalitnější pořadatelská služba nebo větší sankce za pyrotechniku na stadionu, to jsou některé závěry pracovní skupiny Ministerstva vnitra k diváckému násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Podle ministryně Maláčové chybí na zvýšení rodičovské všem rodinám osm z jedenácti miliard korun
Na zvýšení rodičovského příspěvku všem rodinám s malými dětmi, které vláda původně slibovala a plánovala, chybí osm z jedenácti miliard korun. Ministerstvo práce není schopné celou částku ve svém rozpočtu najít. Novinářům to dnes řekla ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Koaliční strany se v pondělí dohodly na tom, že by se rodičovská měla zvednout o 80 000 na 300 000 korun jen rodičům dětí, které přijdou na svět od ledna příštího roku. Vedení koalice souhlasilo také s vyšším průměrným růstem penzí, než ukládá zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Ve Svinařích si spolupráci s úřadem chválí
Obec Svinaře má 750 obyvatel a najdete jí čtyři kilometry jihozápadně od středočeských Řevnic a patnáct kilometrů jihovýchodně od Berouna. V jednom katastru jsou zároveň kromě Svinař také osady Lhotka a Halouny. Na ty přímo navazuje brdské polesí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti zahájili odbornou diskuzi nad vládní novelou zákona o elektronických komunikacích
Sněmovní podvýbor pro ICT a telekomunikace, jehož jednání dnes inicioval předseda výboru Pirát Martin Jiránek, dnes projednal vládní novelu zákona o elektronických komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Víme, že se někde něco dělo... Němcová u Emmy Smetany vytáhla na světlo vše, co se týká Klause ml.
Poslankyni z ODS Miroslavě Němcové přineslo vyloučení Václava Klause mladšího ze strany velkou úlevu. V rozhovoru s Emmou Smetana pro internetovou televizi DVTV se rozpovídala o tom, že chování Klause ml. byla provokace a zkouška toho, co ostatní snesou. Je hluboce přesvědčena, že jeho odchod občanské demokraty rozhodně neoslabí a bylo to správné rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Maláčová má problém. Rodiče podepisují tuto petici. A ta raketově narůstá
Vyšší rodičovská pro současné rodiče nebude. Ministryně práce Maláčová slibovala, ale koalice její návrh shodila ze stolu. Rodičovský příspěvek by se měl zvýšit o osmdesát tisíc korun jen těm, jejichž dítě se narodí od roku 2020 dál. Rodiče teď ministryni pranýřují a petice za zvýšení rodičovského příspěvku se pomalu rozjíždí do plných otáček, v úterý večer ji podepsaly již stovky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mladý politik vedoucí levicovou eurokandidátku s Konečnou: Když začneme objímat cizí vlajky, je to problém. Ať už je americká, čínská, tibetská či ruská
ROZHOVOR „Evropská unie není schopná dlouhodobě přežít ve svém současném stavu. Je přebyrokratizovaná, v mnoha ohledech je netransparentní a nedovede pružně reagovat. V první řadě je potřeba přehodnotit základní smlouvy, na základě kterých EU funguje, dát Evropskému parlamentu zákonodárnou iniciativu, zvýšit váhu občanských iniciativ,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Andrej Bóna, který je na druhém místě kandidátky KSČM – Česká levice společně do eurovoleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Sobotka: Zima nezaskočila, ale dala zabrat
Konečně je letos pořádná zima, řeknou si jedni. Jiní na to opáčí, vždyť ale na horách, za našeho mládí, byly takové zimy běžné. Postupem let jsme si však zvykli na méně sněhu, dobře schůdné chodníky a lehce průjezdné komunikace. Když ale přijde nadílka jako letos, není to už tak jednoduché. Své by o tom mohli vyprávět zaměstnanci Služeb města Vrchlabí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Nejstarší chráněná krajinná oblast na Moravě ve (staro)novém kabátě
Včera, v pondělí 18. března, vláda svým nařízením schválila změnu hranic CHKO Moravský kras, nejstarší CHKO na Moravě. Ta se rozšíří o zhruba o 6 km2 cenných bučin a dubohabřin v jižní části Moravského krasu a o oblast s ponory krasových toků u Ždáru a Holštejna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izraelští vojáci proti palestinským lžím v Evropském parlamentu
Jsem rád, že v Bruselu konečně zazněly i hlasy izraelských vojáků, kteří brání svoji vlast před muslimskými fanatiky. Po vystoupeních řady propalestinských aktivistů je to dobrá a nadějná zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Celní správa: Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují
Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Frait: Deset let od „Argentiny na Dunaji“
Součástí dnešního obecného povědomí je, že česká ekonomika prošla globální finanční krizí velmi dobře a i domácí bankovní sektor ji přestál bez větších potíží. Ve skutečnosti jsme však v ČNB zažili několik horkých chvilek a museli jsme vyvinout dost velké úsilí k udržení důvěry zahraničních investorů, nadnárodních finančních institucí i domácí veřejnosti ve finanční stabilitu v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Do eurovoleb se přihlásilo 40 uskupení, o jedno víc než minule
Pro letošní volby do Evropského parlamentu přihlásilo své kandidáty na Ministerstvu vnitra 40 uskupení. Je jich o jedno více než při eurovolbách před pěti lety. ČTK to oznámila mluvčí ministerstva Klára Pěknicová. Lhůta pro předkládání kandidátních listin skončila dnes v 16:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Předsedové Soukromníků a Svobodných na Zlínsku mají nepříjemné otázky. Jde o Čunka a nemocnici až za 8 miliard
Krajský předseda Strany soukromníků ČR na Zlínsku Michal Dvouletý se na Facebooku „zostra“ pustil do plánů hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL) na stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně za šest miliard korun. Nepříjemné otázky v souvislosti s projektem nové nemocnice na Facebooku položil i krajský předseda Svobodných na Zlínsku Jiří Procházka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SPD vyloučila své tři bývalé členy z poslaneckého klubu
Hnutí SPD dnes vyloučilo ze svého poslaneckého klubu poslance Lubomíra Volného, Mariana Bojka a Ivanu Nevludovou. Všichni tři poslanci zvolení v Moravskoslezském kraji minulý týden oznámili odchod z SPD a vstoupili do nově založeného hnutí Jednotní Alternativa pro Patrioty. SPD dnes v tiskovém prohlášení opětovně vyzvalo trojici poslanců ke složení mandátů, všichni to už dříve odmítli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČEZ loni zavrávoral, čeká jej však dobrá budoucnost
Komentář k dnešním výsledkům ČEZ za rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal Přerovu dva pozemky, díky kterým může město uskutečnit své investiční plány
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Přerově prodal za 4 miliony korun městu Přerov dva pozemky ve středu města. Díky odkoupení obou pozemků může město Přerov následně uskutečnit svoje investiční plány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Vláda zcela přehlíží střední generaci
Vláda svými návrhy v sociální oblasti zcela přehlíží dnešní třicátníky a čtyřicátníky. Uvedl to poslanec ODS a současně místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer v reakci na závěry pondělní koaliční rady hnutí ANO a ČSSD k otázce důchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Napětí na trhu práce už polevuje?
ČR se i v posledním čtvrtletí loňského roku mohla pochlubit relativně největší nabídkou volných pracovních míst ze všech zemí EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Boj za rodičovský příspěvek nekončí, budeme hledat peníze
Komentář na facebookovém profilu k pondělnímu koaličnímu jednání s hnutím ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér bude jednat na zasedání Evropské rady v Bruselu o zahraniční a hospodářské politice
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se 21. a 22. března 2019 zúčastní zasedání Evropské rady v Bruselu. Premiér Babiš bude spolu s představiteli ostatních členských států EU jednat zejména o brexitu, vnějších vztazích, klimatické politice, zaměstnanosti, růstu a konkurenceschopnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jonáš Syrovátka: Mýty, dezinformace a polopravdy o EU se v českém prostředí šíří snadno
Experti se připravují na dezinformace před evropskými volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mandátový a imunitní výbor Senátu zastavil disciplinární řízení proti senátorovi Ivo Valentovi
Členové Mandátového a imunitního výboru Senátu se dnes zabývali oznámením o přestupku senátora Iva Valenty. Podle společnosti Transparency International senátor a zastupitel Zlínského kraje porušuje zákon o střetu zájmů tím, že vlastní média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kuba (ODS): Připlaťte si za nájemné, ať mají páni radní dost peněz na tu halu
Komentář na facebookovém profilu ke zdražování nájmů v českobudějovických městských bytech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Deset let Záchranného útvaru HZS ČR
Deset let existence Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky si ve čtvrtek 14. března 2019 v kulturním domě v Hlučíně připomínalo na 300 jeho současných a bývalých příslušníků a zaměstnanců a pozvaných hostů. Záštitu nad slavnostním setkáním převzal 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tentokrát se budu bránit právní cestou
Prohlášení senátora Ivo Valenty k cílené diskreditaci jeho osoby ze strany Transparency International (TI)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Volební podvod? Muslimská komunita v Praze má problém. A výzva k ozbrojení...
Nový předseda pražské muslimské obce, právník ukrajinského původu Leonid Kušnarenko přednesl návrh, aby muslimové neváhali bránit své mešity třeba i se zbraní v ruce. Reagoval tak na útok na dvě mešity na Novém Zélandu. Muslimská obec v Praze se od Kušnarenkových slov distancovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Politika strachu hýbe Evropou a nejen jí
Strach je pro člověka vrozený a pokud se nezneužívá k politickým účelům může být často prospěšný. Ale pro cestu vpřed a pro budování lepší společnosti není strach tou nejlepší cestou, jak toho dosáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jděte do p*dele! Maláčová naštvala matky po celé ČR. Jde o statisíce na děti
Ministryně Maláčová inzerovala úspěch, ale se zlou se potázala. Rodičovský příspěvek by se měl zvýšit o 80 tisíc korun. Ale má to háček, bylo by to jen pro ty, jejichž dítě se narodí od roku 2020 dál. A když se ministryně pochlubila, co na koaliční radě vyjednala, sesypali se na ni rodičové s již narozenými dětmi. A padaly návrhy, aby se důchodcům také přidávalo když půjdou do důchodu v roce 2020. Rozhořčení občané neopomenuli ani zvýšení platů, pro které poslanci relativně nedávno hlasovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Lidé, probuďte se
Lidé, probuďte se a uvědomte si důležitost voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura nebude kandidovat v eurovolbách. Zde je důvod
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura nebude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Původně chtěl být na posledním místě listiny a v případě zvolení přenechat mandát jinému kandidátovi. Podle usnesení předsednictva SPD tento úmysl zpochybnilo Ministerstvo vnitra. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Počet pronásledovaných křesťanů loni vzrostl globálně o 30 milionů
Kardinál Dominik Duka a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, ELS) se při svém nedávném setkání shodli, že je potřeba začít systematicky řešit situaci pronásledovaných křesťanů ve třetích zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ se stal členem organizace DOCOMOMO zabývající se moderní architekturou
Národní památkový ústav se stal členem mezinárodní organizace DOCOMOMO, výboru, který se zabývá architektonickým dědictvím moderního hnutí, jeho dokumentací, obnovou a prezentací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tak jestli tohle nevyděsí členy ODS, tak už absolutně nic
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Skupina ČEZ v roce 2018 vydělala přes deset miliard Kč, příští rok očekává výrazný nárůst čistého zisku
Provozní výnosy Skupiny ČEZ za rok 2018 dosáhly 184,5 mld. Kč a meziročně reálně vzrostly o téměř 11 mld. Kč. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) byl 49,5 mld. Kč a čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy obecně nesouvisející s běžným hospodařením roku dosáhl v souladu s výchozím očekáváním hodnoty 13,1 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Muslimové z Prahy, pomůžu vám ozbrojit se, nabídl šéf muslimské obce
Českým internetem koluje video, na kterém nový předseda pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko vyzývá své muslimské kolegy, aby se na něj obrátili, budou-li mít zájem o pomoc se získáním zbrojního průkazu. Pravost videa potvrdil znalec české muslimské komunity Lukáš Lhoťan. A přidal své obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Tichá bázeň z moci a rozlehlosti přírody
Tož, máme tu březen. A zrovna je den, kdy pořekadlo vskutku platí. Venku fučí až to dveřmi mlátí. A vítr je to studený. Přitom je to pár dnů, kdy jsem nahoře na skále v Srbsku nad Berounkou byl v triku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Trestat, zabavit zbraně. Dobře Hamáček, chválí Jan Cemper ve věci Zélandu. SPD? Šmejdi a blázni
ROZHOVOR „V tomto ohledu de facto pan ministr Hamáček jen řekl, že se bude uplatňovat zákon. Což je takové komické. Ale naprosto souhlasím. Trestat,“ říká k tomu, jaké důsledky může mít pro české uživatele internetu případné schvalování teroristického činu na Novém Zélandu, aktivista Jan Cemper, provozovatel serveru Manipulátoři.cz. Zbraňovou legislativu v ČR považuje za přísnou, prostor pro zlepšení ovšem vidí: „Jde také o to, aby Policie ČR skutečně odebírala zbraně těm, kteří přijdou o právo držet zbraň třeba se zdravotních důvodů. Uměl bych si představit, že zákaz by platil i pro trestané osoby, které spáchaly jakýkoliv násilný čin.“ Poslanec Václav Klaus mladší podle Cempera svými výroky na půdě Sněmovny přestřelil; dobu, kterou nezažil, by si prý neměl brát do úst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Klaus st. vyděsil své odpůrce. K smrti! A zfackoval Fialu, Laudáta a Němcovou
Druhý český prezident Václav Klaus se zlobí na ODS, že jeho syna nevyhodila ze svých řad dřív. Kdyby to udělala, měli by prý otec a syn čas založit nějaké politické hnutí, s nímž by mohli vyrazit do eurovoleb. Na EU se prý zlobí tolik, že by klidně zabojoval o posty v Evropském parlamentu. Na ODS, kterou před více než dvaceti lety zakládal, nenechal nit suchou. Miroslavu Němcovou označil za „výlupka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: EU se musí připravit na přechodné období, nabízí se zrušení zastropování
Pokud členské země zavedou tzv. redistributivní platbu na podporu malých farem, tedy zvýšené dotace na první hektary každé farmy, mohlo by se zcela upustit od zastropování přímých plateb velkým podnikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Programová konference ODS
V minulosti jsem při argumentaci v poslanecké sněmovně i mimo ní často používal výrok ruského premiéra Černomyrdina: „Chtěli jsme to nejlepší a dopadlo to jako vždycky.“ Trochu mě překvapilo, že ve svém projevu na programové konferenci své strany použil tento výrok i předseda ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Bude, či nebude v Králíkách věznice?
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se starostou města Králíky Václavem Kubínem jednali s náměstkem ministra spravedlnosti Jeronýmem Tejcem a zástupci Vězeňské služby ČR o záměru státu využít areál bývalého diagnostického ústav v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
POLITIKA: ODS jako SPD - vylučuje a kádruje
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 19.3.2019 v 06:46, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Školství je prioritní při rozdělování investiční rezervy
Městská rada projednala rozdělení půlmiliardové rezervy na investiční akce městských částí. Největší část půjde do investičních projektů v oblasti školství a sportu, místně pak do městských částí mimo centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Petříček vyrazil do Británie. Bude mluvit i o odchodu království z EU
Ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes během své návštěvy Británie slavnostně otevře generální konzulát v Manchesteru, který se po londýnské ambasádě stane v zemi druhým českým diplomatickým zastoupením, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Úspěch Ivo Rittiga. Jeho odposlechy prý vyšetřovatelé předražených jízdenek mohou hodit do koše
V kauze předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik (DPP) došlo k dalšímu z průlomů, Městský soud v Praze rozhodl, že státní zástupce nemůže použít jako důkaz odposlechy lobbisty Ivo Rittiga a dalších obžalovaných, jelikož byly odposlechy pořízeny pro jiný případ. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti: Vláda není proti návrhu, který zlepší vymáhání odpovědnosti úředníků za škodu
Vláda zaujala neutrální stanovisko k pirátskému návrhu, který zajistí, že po státních úřednících a najatých externích subjektech bude moci stát vymáhat osobní odpovědnost za jejich pochybení, pokud jejich úřadu udělí pokutu jiný úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Nový transplantační zákon Senát pravděpodobně schválí
Senát ve středu 20.3.2019 projedná novelu transplantačního zákona a s největší pravděpodobností ji díky podpoře napříč politickým spektrem přijme. Hlavní změna spočívá v jednodušším procesu transplantace orgánů od zemřelých cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČTÚ se vypořádal s připomínkami operátorů k principům chystané aukce v pásmech 700 MHz a 3,5 GHz
Český telekomunikační úřad zveřejnil rámcovou pozici k připomínkám, které obdržel k aktualizované verzi základních principů aukce v pásmu 700 MHz a 3,5 GHz. Veřejnost měla možnost zasílat připomínky od 2. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!
Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal s občany. Pro obec je to první návštěva prezidenta v historii. Zemana doprovází na cestě hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura: Zrada exposlanců SPD a přeběhlíků byla připravovaná dlouho předem
Komentář na facebookovém profilu k založení nové strany exposlanci SPD Lubomíra Volného, Mariana Bojka a Ivany Nevludové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Technologická agentura ČR ve Zlínském kraji
V úterý 12. března 2019 proběhla na půdě Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně další událost ze série kulatých stolů. Cílem této řady akcí je podpořit širší zapojení výzkumných institucí a firem v regionech do aplikovaného výzkumu. Akci zorganizovala Technologická agentura ČR (TA ČR) v rámci projektu Otevřený úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí konec výpalného za prázdná média a za hraní vlastní hudby
Předseda klubu Pirátů Jakub Michálek a poslankyně Lenka Kozlová dnes na tiskové konferenci představili zásadní pozměňovací návrhy k vládní novele autorského zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Předsedkyně AV ČR přednáší v Jeruzalémě o rostlinné genetice
Delegace z Akademie věd ČR jedná v Izraeli o spolupráci v oblasti rostlinné genetiky. Je hostem dvoudenního odborného workshopu nazvaného Plant Genomics v Jeruzalémě. Vystoupí na něm řada prominentních vědců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Na den otevřených dveří můžete vidět mimořádná místa a měřicí přístroje
U příležitosti Světového dne vody (22. 3. 2019) a Světového meteorologického dne (23. 3. 2019) se otevírají k nahlédnutí místa, která spravuje Český hydrometeorologický ústav. Tradičně se otevřou dveře na všech sedmi pobočkách. Navštívit můžete i profesionální meteorologické stanice a observatoře. V příloze jsou uvedena všechna návštěvní místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
SPÚ: V Horním Újezdě si pochvalují digitalizovaný katastr
Horní Újezd je obcí na Přerovsku asi deset kilometrů jižně od města Hranice. Ve vesnici je registrováno 416 obyvatel. O tom, jak vypadala spolupráce s Pozemkovým úřadem, jsme mluvili se starostkou Alenou Veličkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS v dubnu uspořádá tradiční Zákaznické dny
Strojírenská společnost Kovosvit MAS zve každoročně své zákazníky, obchodní partnery i zástupce médií na již tradiční Zákaznické dny. Letos se uskuteční v termínu 10. a 11. dubna v areálu podniku v jihočeském Sezimově Ústí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nedělím lidi podle toho, kolik mají funkcí, ale podle toho, jestli je zvládají
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Karlovarského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Puč, svržení Nečase a vytažení do mocenských pozic Babiše? Robert Šlachta promluvil
Robert Šlachta, někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který už neexistuje, poskytl rozhovor úterním Lidovým novinám. Vrátil se v něm k policejnímu zásahu na Úřadu vlády ČR, který vedl k pádu vlády Petra Nečase. Prozradil, zda se mu desetiměsíční podmíněný trest pro Janu Nečasovou-Nagyovou zdá dostatečný a popsal, jak těžké to policisté měli a mají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ivo Valenta není v žádném střetu zájmů, rozhodl senátní výbor. Transparency International jsem nikdy nevěřil a nebudu, reagoval senátor
Členové Mandátového a imunitního výboru Senátu se v úterý zabývali oznámením o přestupku senátora Iva Valenty. Podle společnosti Transparency International senátor a zastupitel Zlínského kraje porušuje zákon o střetu zájmů tím, že vlastní média. Podle provedené právní analýzy nemůže být údajný střet zájmů hodnocen jako přestupek ani disciplinární provinění senátora. Mandát Iva Valenty totiž vznikl přede dnem účinnosti zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI kontrolovala restaurace a obchody ve Vysokém Mýtě
Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj provedla mimořádnou kontrolní akci obchodní sítě a provozoven veřejného stravování ve Vysokém Mýtu. Uskutečnila 25 kontrol a v 11 provozovnách zjistila porušení zákonů. Obchodníci nejčastěji nedodržovali zákon o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Podnikatel David Snášel založil skupinu firem s obratem 100 milionů korun
Skupinu Group of Node založil v druhé polovině minulého roku David Snášel, dvaatřicetiletý podnikatel z Tábora, který začal svou podnikatelskou kariéru už v 18 letech. V holdingu spojil prosperující společnosti a organizace, které meziročně navýšily společný obrat o téměř 50 procent – na 100 milionů korun. V letošním roce plánuje skupina další růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Ministerstvo financí myslelo na vlastníky dluhopisů předchozích emisí
Dluhopis Republiky se úspěšně prodává již od 3. 12. 2018. Občané projevili o tento typ investování zájem, a proto Ministerstvo financí pro nové upisovací období, které začíná právě dnes, připravilo několik novinek a vylepšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví
Názor na vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS není v ODS jednoznačný. Za neloajálního ho označili jak předseda Petr Fiala, tak europoslanec a lídr ODS v eurovolbách Jan Zahradil. S jeho vyloučením naopak nesouhlasí spíše bývalí politici ODS jako Miroslav Macek nebo Petr Tluchoř. A jako o duševním mrzákovi, který lže, když tvrdí, že ODS se zakládala u nich v kuchyni, o něm promluvil bývalý poslanec ODA a předseda Koruny České…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Hloupost našich představitelů nemá meze.
Žiji v Kolíně a Česká dráha a asi i radnice získala nějaké peníze z EU a tak se je rozhodla utratit. Je zde nádraží z minulého století a pro budoucnost již bylo nevyhovující.A tak se vyprojektoval Kolínský zázrak.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Hledá se osvícený alfasamec pro účely reprodukce a eugeniky
Často od žen slýchávám nebo čtu, jak je ta nadvláda mužů nefér a hrozná, ale tady se musím většiny chlápků zastat. My za to nemůžeme, to všechno hrstka alfasamců!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 13:40, zobrazit podobné
Proč může Miloš Zeman říkat dopředu, co udělá, kdyby…
Pro mnohé je odpověď na tuto (zcela jednoduchou) otázku nepochopitelná, hlavně však nepřijatelná - i když je naprosto logická:
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Jiří Svoboda: SMĚŠNOST
Je to déle, než 30 let, kdy jsem poznal muže vzdělaného, se smyslem pro umění, člověka vtipného, libujícího si v bonmotech. Jeho jméno bylo Miloš Zeman. Vážil jsem si ho a měl jsem ho rád.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 16:41, zobrazit podobné
Nechali byste se rozhodit tím, za co jste šli před dvaceti lety na karneval?
V Kanadě vypukla před volbami divná aféra. Kanadský premiér Trudeau prý šel před 20. lety na karneval za Araba. A prý to bylo z nějakých důvodů špatné. Já se divím, že někdo to vůbec považuje za skandál a že to premiéra rozhodilo.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist