Oficiální zpravodajská média

Bývalá novinářka: Dnes demonstruje samozvaná elita proti občanům. Člověk v tísni a vybraní lidé přesvědčující školáky. Už je zjevné, že chtějí svrhnout vládu
ROZHOVOR Bývalá novinářka a rovněž senátní kandidátka hnutí ANO Lucie Groene svým nezaměnitelným způsobem rozebírá úterní sešlost na Václavském náměstí. Zaujalo ji zejména heslo o „největší demonstraci od roku 1989“ a způsob, jakým s ním organizátoři pracují. Pozastavila se i nad „mediálním tréninkem“, který českým školákům poskytuje Člověk v tísni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pane Mináři, když tak toužíte diskutovat v televizi, tak přijďte k nám na Barrandov, zval Soukup. Pak se bavil Kalouskovou novou parukou
Jaromír Soukup znovu uvedl do provozu svůj slovní granátomet. Vzal si na paškál poslance TOP 09 Miroslava Kalouska a Dominika Feriho i společnou armádu EU, která se možná jednoho dne zrodí. Strefoval se však i sám do sebe, když divákům v žertu prozrazoval, kdo u nich doma velí, zda on, nebo jeho partnerka. Soukup si tropil žerty také z Václava Moravce a učinil jednu zcela vážně míněnou nabídku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
A liberálové budou mít po žížalkách, i se svými seznamy... Slova Markéty Šichtařové, která se elfům líbit nebudou
Česká ekonomka, manažerka a podnikatelka Markéta Šichtařová narazila na seznam nepohodlných rockových kapel před rokem 1989, kde v jednom sloupci bylo uvedeno jméno kapely a ve druhém důvod. Argumenty, které pročítala, byly podle jejího mínění doslova bizarní, směšné a dnes nepochopitelné. Narazila však i na seznamy jiné, kde samozvaní cenzoři – říkají si elfové – sepsali seznam ruských trollů či jinak „závadných“ lidí, a zamýšlí se nad tím, kam to celé vlastně povede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Jakla nikdo nenapadl, on praštil mě.“ Druhý účastník se rozpovídal v Respektu
Před čtrnácti dny měl být v pražském metru napaden Ladislav Jakl, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a dlouholetý spolupracovník Václava Klause. Web magazínu Respekt ale nyní přichází s jinou verzí. S verzí muže, který se do konfliktu s Jaklem zapojil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Michal Semín, na Václaváku prokletý „konspirátor“ a kandidát do Rady ČTK: Je tu snaha kriminalizovat názorovou opozici
ROZHOVOR Pouhých šest hlasů chybělo v první volbě členů Rady České tiskové kanceláře ke zvolení Michalu Semínovi. Byl tak ze všech kandidátů nejúspěšnější. Již předtím přitom na Václavském náměstí na demonstraci Milionu chvilek Mikuláš Minář řádil, že je to „kandidát SPD“ a „konspirátor“. Kandidát panu Minářovi vysvětluje, co onen pojem „konspirátor“ vlastně znamená a že jeho se opravdu netýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Tam, kde Babiše volil každý třetí, udělala fanynka Chvilek pro demokracii demonstraci. Takhle dopadla
Kaplice je město v okrese Český Krumlov v Jihočeském kraji, kde starostuje lidovec Pavel Talíř, politik a bývalý dlouholetý předseda ZD Netřebice. Město má přes sedm tisíc obyvatel a ve sněmovních volbách v roce 2017 tady hnutí ANO obdrželo 34,18 procenta ze všech odevzdaných hlasů. Tedy jasné vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Problematická přehrada, hovoří se kvůli ní o vyvlastňování. A v pozadí má podle některých být Agrofert
REPORTÁŽ Kvůli vodě možná dojde ve chmelařské oblasti i na vyvlastňování, je to potvrzené. „Zas nějaký ‚státní zájem‘,“ zaznívá skepticky ze Žatecka, kde politici překvapivě nesklízejí ovace za záměr vytvořit obrovskou přehradu Kryry. Ta má zatopit spoustu cenné půdy, čistírnu vod nebo pohřebiště. Možná také přetne silnici, která znemožní dětem dojíždět do školy. V regionu hospodaří „agrofertí dceřinky“, a tak se spekuluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard pozval do Plzně ukrajinského velvyslance. Má inspirovat naší občanskou společnost
REPORTÁŽ Ukrajinsko-ruská válka stále probíhá a nikdo z Evropské unie si nevšímá hrdinných obětí, které denně padnou na východě země. I my jsme neteční, místo abychom podpořili nezávislost Ukrajiny a její vstup do EU, protože na východě se bojuje i o celý kontinent. Ukrajinci si váží svých veteránů na rozdíl od Ruska, pro které jako by padlí či zranění vůbec neexistovali. To zaznělo na vernisáži fotografií, multimediálního sociálního projektu nazvaného „Vítězové“, která se uskutečnila za přítomnosti ukrajinského velvyslance Jevhena Perebyjnise a plzeňského hejtmana Josefa Bernarda (ČSSD) v Plzni. Ukrajinci nás podle projevů přítomných hostů osvobozovali a pak doplatili díky komunistickému SSSR na nejhorší atomovou katastrofu – Černobyl. Předtím ještě Sovětský svaz záměrně Ukrajince decimoval hladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fake news z Václaváku. A šíří ji ČT s Bakalovými médii, uhodil Jaromír Soukup
Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup se ve svém pátečním pořadu Moje zprávy tentokrát zaměřil na organizátory protivládních demonstrací ze spolku Milion chvilek a na jejich výzvy adresované předsedovi vlády Andrej Babišovi (ANO). Dále pak na návrh, s nímž se na Ústavní soud obrátila pětice opozičních stran s cílem zrušit zdanění náhrad církvím. A také na aktivitu Pirátské strany v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Výzkumník Václav Moravec by měl vrátit diplom, žádá Petr Žantovský. A prima kšeft Martina Mejstříka s Listopadem 1989
TÝDEN V MÉDIÍCH Demonstrace proti Andreji Babišovi, na nichž jsou k vidění úžasné herecké výkony, třeba od Jitky Čvančarové, vítají především opoziční TOP 09, STAN, Pirátská strana, lidovci a ODS. Petra Žantovského v této souvislosti zaujal komentář Petra Holce, v jehož úvodu se píše, že pět dacií nikdy nedá dohromady ferrari. Mediální analytik se dále pozastavuje nad tím, jaký žvást z veřejnoprávní obrazovky vypustil Václav Moravec, moderátor a vysokoškolský pedagog. Smutno mu je z toho, jak bývalý studentský vůdce v roce třicátého výročí kšeftuje s odkazem 17. listopadu jako s banány v tržnici, a ještě trochu nahnilými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Americká agrese v Íránu nemá šanci na úspěch. Promlouvá poslanec Kobza, který tuto zemi zná jako málokdo jiný
ROZHOVOR Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny za SPD. Roky působil jako obchodník a diplomat v Íránu. Podle něj Ameriku místní obdivují, ale rozhodně si ji nechtějí nastěhovat „do obýváku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Americká agrese v Íránu nemá šanci na úspěch. Prolouvá poslanec Kobza, který tuto zemi zná jako málokdo jiný
ROZHOVOR Jiří Kobza je členem Poslanecké sněmovny za SPD. Roky působil jako obchodník a diplomat v Íránu. Podle něj Ameriku místní obdivují, ale rozhodně si ji nechtějí nastěhovat „do obýváku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pirát a ódéesák v rádiu plánovali budoucnost po Babišovi. Zeptám se předsedy Bartoše, jestli vás vezme do vlády, posmíval se Peksa
Na vlnách Českého rozhlasu se střetli předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a místopředseda Pirátů Mikuláš Peksa. Shodli se na tom, že mnohatisícové demonstrace proti Andreji Babišovi (ANO) rozhodně mají smysl. Nedokázali se však shodnout na tom, co přijde po Babišovi. Peksa oznámil, že se bude muset zeptat předsedy Pirátů Ivana Bartoše, zda jako premiér přijme ODS do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Experiment na dětech, ohrožení kvality vzdělávání. Lidi z EDUinu bych poslal na rok učit. Prezident Pedagogické komory pálí ostrými
ROZHOVOR Experiment na dětech, ohrožení kvality vzdělávání žáků, pedagogické fakulty už nebudou zapotřebí – tak hodnotí prezident Pedagogické komory Radek Sárközi možné dopady vládní novely zákona o pedagogických pracovnících, která by umožnila učit i nepedagogům. Nedostatek učitelů na českých školách by Sárközi řešil zvýšením platů a zlepšením pracovních podmínek: například omezením administrativy a provedením změn v systému inkluze. Kvalifikovaní učitelé by se poté podle něj začali do škol vracet. K postupnému zhoršování situace ve školství dochází podle Sárköziho téměř třicet let. „Ta situace nenastala ze dne na den,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Je dobře, že jsme se ohradili! Pazderka udeřil v otázce srpna 1968
Bývalý zpravodaj ČT mimo jiné v Moskvě a šéfredaktor deníku Aktuálně.cz Josef Pazderka nabídl posluchačům Českého rozhlasu osobními zkušenostmi podložený pohled na současné Rusko. Pazderka má obavy, že Vladimir Putin probouzí v lidech pocity o velké sovětské minulosti, kdy se svět Sovětů bál, a protože se jich bál, tak si jich i vážil. Rusové jsou prý dnes doslova bičováni propagandou, která je může vrátit do myšlenkových starých kolejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
A liberálové budou mít po žížalkách, i se svými seznamy... Slova Markét Šichtařové, která se elfům líbit nebudou
Česká ekonomka, manažerka a podnikatelka Markéta Šichtařová narazila na seznam nepohodlných rockových kapel před rokem 1989, kde v jednom sloupci bylo uvedeno jméno kapely a ve druhém důvod. Argumenty, které pročítala, byly podle jejího mínění doslova bizarní, směšné a dnes nepochopitelné. Narazila však i na seznamy jiné, kde samozvaní cenzoři – říkají si elfové – sepsali seznam ruských trollů či jinak „závadných“ lidí, a zamýšlí se nad tím, kam to celé vlastně povede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří David: Skončila již devótnost ministerstva kultury?!
Myslím, že po předchozím (posledním) ministru kultury (jméno už chci nadobro zapomenout) je každý jen trochu vzdělanější člověk příslibem. V tomto pohledu je pak Zaorálek jistou šancí. V tuto chvíli však nevím, jestli a jak ji dokáže smysluplně využít ve prospěch kultury a umění této země. Jistě bude pro ČSSD ve vládě vhodným a zkušeným politikem. To však automaticky nemusí být zárukou kvality pro samotný prostor kultury, pokud on sám nepochopí,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
Zaorálek ministrem
ČSSD navrhne na ministra kultury svého poslance a bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. S návrhem souhlasí jak prezident Miloš Zeman, tak premiér Babiš.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Mučená ČSSD měla nominovat třeba Jiřího Fajta
Sociální demokraté stále ustupují hradní pomstychtivé šelmě, která je postupně trhá a ničí. Kdyby měli odvahu k protiútoku, tak by třeba jmenovali ministrem kultury Jiřího Fajta.  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Ústava „zařvala“, a prezident to neviděl
Středeční smutné výročí využili Chvilkaři k protestům proti vládě a prezidentovi. Vyvrcholením byl pochod před Hrad. Hlavě státu tam dali hlasitě najevo, že hrubě porušuje ústavu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Pithartův Osmašedesátý a rok 2019
Petr Pithart analyzuje tragédii, což je slovo odvozené od tragos, česky kozel, který byl obětním zvířetem. Tedy kniha Osmašedesátý s podtitulem Komentované vydání se snaží pojmenovat přesně oběti. A proto je to kniha velice aktuální: tato esej bilancovala po sovětské okupaci naděje i tragické následky šedesátých let, v nichž se projevily všechny bolavé a neurotické sklony naší povahy.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Libor Michálek: Chceme prezidenta jako loutku, mocnáře nebo státníka?
V posledních týdnech a měsících se často diskutuje na téma, zda prezident porušil nebo neporušil Ústavu příp. zda se jedná o porušení hrubé nebo běžné, jak je známe z dob prezidentů Václavů. Málokdo se ale zamýšlí nad tím, jestli je Ústava z hlediska postavení prezidenta správně nastavena. Má být prezident jen reprezentativní figurkou, automatem na podpisy? Nebo má nést spoluzodpovědnost za politickou situaci?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Druhý díl seriálu - Jak splnit evropské recyklační cíle
Do recyklace máme dle závazné směrnice přesunout za 15 let více než 1,43 milionů tun komunálních odpadů. EU chce odpady třídit a co nejvíce je recyklovat jako druhotné suroviny, aby nemusely končit na skládkách a ve spalovnách.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 13:40, zobrazit podobné
Jan Sládek: Tichý podzim, aneb svátky těch druhých
Těžko považovat za náhodu, že 21.8. 2019 proběhl bez účasti premiéra a prezidenta. Ten druhý si nad to vybral právě tento den k přijetí delegace KSČM v Lánech. Lze to číst jako strategii. V rozdělené české společnosti prostě přenechat svátky "těm druhým". A mlčet s těmi svými.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist