Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Lysohlávková parta nasbírala, usušila, požila a vyrazila s udáním do Bruselu... Herec Michal Gulyáš také posílá přátelskou radu Aně Geislerové
ROZHOVOR Herec Michal Gulyáš patří k těm, kteří prezentují v umělecké frontě spíše menšinové názory. Takže v rozhovoru prozrazuje, co by po výstupu na Václavském náměstí kolegiálně vzkázal Anně Geislerové, a promluvil i celkově o Milionu chvilek pro demokracii, který tyto akce organizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vážné varování spisovatele Vondrušky: Zkrachovalí politici chtějí zvrátit polistopadovou demokracii. Když pochopíme, jak funguje pražská kavárna, je to mnohem zřetelnější
ROZHOVOR Za téměř třicet let existence nedokázali vyznavači havlovského aktivismu prosadit, aby v této zemi vládli a realizovali své sociálně-utopické a ultralevicové představy, a tak revoltují proti stávajícím vládám. Vytvořili jen nový styl politiky, jemuž se dnes říká pražská kavárna. Jde o zvláštní syntézu postojů, která ctí vše, jen ne zájmy prostého českého občana. Podle spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky to je podstatou toho, proč dnes politici tohoto ražení a aktivisti vyvádějí lid znovu do ulic. Pokud připustíme, aby ke změnám na politické scéně docházelo ne volbami, ale demonstracemi, podřezáváme si sami větev, na které sedíme, a vrátí se totalita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus načůral do mraveniště. Tady se někdo opravdu bojí, všiml si Petr Štěpánek. Vždyť ty legrační šmouly z demobloku si oligarcha doteď mazal na chleba...
ROZHOVOR Plné Václavské náměstí neznamená nic. Je třeba se obléct do dresu a jít bojovat na hřiště. To si myslí spisovatel a hudebník Petr Štěpánek, rovněž jeden ze zakladatelů ODS i Alternativy pro Česko. Podle něj máme ponechat stranou právní souvislosti a zapojit selský rozum: „Vrcholový politik, ministr financí a nyní dokonce předseda vlády, se musí rozhodnout, jestli bude velkopodnikatel, natož největší příjemce dotací, nebo bude vrcholový politik.“ Štěpánek v rozhovoru zároveň dodává, že program Antibabiš nefunguje. Je nutné něco dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Moravec promluvil o novinářské etice: Podle Kodexu mám hájit demokratické principy, ne měřit na stopkách čas Židovi a Hitlerovi
Některým médiím, i médiím veřejné služby, mj. i České televizi je mnohdy vyčítáno, že neodvádí dobrou práci ve smyslu, že nevysílá nezávislé objektivní zpravodajství a publicistické pořady a neobjektivně prezentuje jen vybrané politické strany. Konkrétním terčem této kritiky je i moderátor ČT a vysokoškolský pedagog Václav Moravec kvůli vystupování ve svém pořadu Otázky Václava Moravce. „Objektivita je vyprázdněné slovo, které si každý vykládá po svém,“ říká Moravec v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš je drak nebo zlý čaroděj, na Hradě sedí čert. Dva články, z nichž u jednoho se Petr Žantovský málem pozvracel a u druhého zalykal smíchy
TÝDEN V MÉDIÍCH V poslední době skoro nepřestává Petr Žantovský kroutit hlavou nad tím, co si lze také přečíst v některých médiích a kde je hranice, kam až se dá zajít. Za největší žumpu posledních měsíců a něco tak mimořádně odporného, že by se o tom mělo učit na novinářských fakultách, jak se nemá psát do médií, považuje článek Vladimíra Mertlíka na webu Reflexu. Zatímco u tohoto textu se chvílemi skoro pozvracel, tak při vysvětlování Miloše Zapletala svému vnukovi, že se blíží druhá sametová revoluce, se zalykal smíchy, než mu došlo, že to autor myslí vážně. Blbost kvete, a kdyby nadnášela, tak se takoví novináři vznášejí mnoho metrů nad zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jakub Janda žaloval v americkém Kongresu. Svět se má na Zemanovi učit, jak poznat vlastizrádce
Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na sociální síti Facebook chlubil svou návštěvou amerického Kongresu, kde představovali studii o tom, jak efektivně chránit před vlivem a vměšováním Ruské federace. Při té příležitosti prezidenta Miloše Zemana zmínil jako ruskou loutku a vlastizrádce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Totálně odvázaný Soukup: Kudy lezl Kalousek do bruselské příšery? A co radí Zdenda Bakala dětem od švýcarského jezera?
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup zahájil pořad Týden podle Jaromíra Soukupa sadou vtipů o Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), Viktoru Orbánovi, Evropské unii a Václavu Klausovi starším. K dobru přidal i vtip o pedofilních kněžích, za který si podle svých vlastních slov pravděpodobně vyslouží další stížnost. Navíc řekl do kamer pravdu o Andreji Babišovi (ANO) a rýpl si do Zdeňka Bakaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babišovy kauzy jsou srovnatelné s OKD, počítá pirát Ferjenčík. A hovoří i o generální stávce, která by přiměla vládu k demisi
„Kdyby pan Babiš pana Kalouska neměl, tak by si ho musel vymyslet. Bohužel kritika od pana Kalouska – který sám kdysi hlasoval pro biopaliva – je extrémně nevěrohodná,“ myslí si poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti). K problémům premiéra říká: „Jde zhruba podle výročních zpráv Agrofertu o nějaké dvě miliardy ročně. Za pět let v politice to udělá deset miliard korun. A to do toho nezahrnuji veřejné zakázky. Jde o miliardy, možná o desítky miliard, myslím, že s OKD je to naprosto srovnatelné.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje i k množírnám zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Motorky v Brně: Pojedeme letos zase za státní? Desítky, stovky milionů, nájem dražší než v Německu či v Maďarsku
Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) byla k brněnské Moto GP více než „štědrá“. Mezi lety 2016 a 2017 odešlo z resortu MŠMT na podporu Velké ceny silničních motocyklů v Brně 60 a 70 milionů korun. O současném šéfovi resortu Robertu Plagovi se to úplně říct nedá. Zdá se, že by školství z dotační podpory tohoto prestižního závodu rád vymanil, což se mu na letošek podařilo. Loni pak státem pověření kontroloři označili náklady na Moto GP za „přemrštěné“. Myslí si to i náš dobře informovaný zdroj blízký ministerstvu školství. Vysoká cena pronájmu Masarykova okruhu, stejně jako stamilionové poplatky, „nadzdvihly obočí“ i premiéru Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Rejžek pozdravil Klausovu trikoloru. Způsobem, jaký se nedá popsat
Český hudební i filmový kritik a novinář Jan Rejžek sepsal pár slov o novém politickém hnutí Václava Klause mladšího nazvaném Trikolóra. Hnutí, jež podle Klause stojí na třech základních pilířích, které symbolizují také tři národní barvy, je podle Rejžka už předem vybledlé. Jeho založení označil hudební kritik za jednu z nejabsurdnějších událostí na české politické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Inteligentní dospělý člověk by klimatickému náboženství neuvěřil, proto cílí na děti. Vědec Kremlík k tomu našel zajímavý citát kancléře Hitlera
ROZHOVOR Vědec Vítězslav Kremlík se dlouhodobě zaměřuje na téma vlivu klimatu na lidské dějiny. Právě on má tedy co říct k apokalyptickým předpovědím šestnáctileté švédské školačky, sledované celým světem. S pobavením komentoval její šance na letošní Nobelovu cenu za mír, která se podle něj díky některým oceněným, včetně „soudně uznaného klimatického lháře“ Al Gora, stala spíše kostí, házenou psům za jejich poslušnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist