Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Mádle, styď se. Menšík by vám vrazil! Neukojená touha Geislerové a oprsklý strup Minář. Do toho všeho ČT. Ivan Vyskočil masakruje „Václavák“
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Demonstrace, které se už několik týdnů konají napříč celou Českou republikou. Toto téma se rozhodl pro dnešní „Nedělní ráno“ rozebrat oblíbený herec Ivan Vyskočil. Prozradil, jak ho v této souvislosti překvapil rozhovor s jedním divadelníkem a vyjádřil se i k umělcům, kteří právě na oněch demonstracích hovoří k národu. „Styďte se, pane Mádle!“ vzkázal svému kolegovi a připomněl Menšíka, Zázvorkovou, Sováka a další. V Nedělním ránu nevynechal ani údajný střet zájmů premiéra Babiše. A vyjádřil se i k osobě Mikuláše Mináře. Padlo také slovo Lenin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Až zlikvidují Babiše, kdo ho vystřídá? Jejich sponzoři? Jaroslav Bašta pitvá Milion chvilek
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta napsal pár slov k demonstracím spolku Milion chvilek pro demokracii. Konstatoval, že zatímco v roce 1989 lidé na Letné volali po svobodných volbách, letos se tamtéž chystají protestovat proti výsledku demokratických voleb. Položil si také otázku, co přijde dál. A snažil se najít odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek
Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém profilu. A rozhodl se rýpnout do demonstrantů a hnutí Milion chvilek pro demokracii, kteří proti němu brojí již od dubna. „Teď hodně lidí naštvu,“ uvedl Babiš před chystanou demonstrací na Letné. „A najednou přichází zpráva Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR. Která říká… no, já se skoro stydím to říct. Říká, že je líp. Ano, už JE líp. Tak, jak jsme slibovali, že ANO, BUDE LÍP, tak už JE LÍP. Máme to na papíře,“ poznamenal Babiš, jenž si ve svém textu rýpl i do režiséra Jiřího Mádla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Je vám blbě z vedra? Rezignujte! Soukup zuří. Senátor z TOPky mluvil o žalobě na Zemana a použil příměr s rokem 1938
Senátor Jiří Růžička zvolený za TOP 09 a STAN oznámil, že senátoři podepsali jednu z ústavních stížností na prezidenta republiky Miloše Zemana a symbolicky pod ni připojili své podpisy v tzv. Zeleném salonku, kde se československá politická reprezentace dozvěděla o podpisu Mnichovské dohody. Generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa zmínka o Mnichovu ve spojitosti s ústavní stížností rozpálila takřka doběla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Důchodová past. Bude to bolet nyní, nebo později. Ekonomický expert promluvil
Ekonom Jan Pavel z Národní rozpočtové rady ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu varoval, že se Česko nalézá stále blíž k okraji dluhové pasti. Posouvá ho k ní stárnoucí populace tohoto státu. Dokážeme se ještě zachránit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Máme chcípnout? Jakl se utkal se Štěpánkem v debatě o klima
V současně době probíhá něco, co by se dalo nazvat jako válka o klimatickou změnu. Velmi aktivní v tom je, a to v mezinárodním rozměru, skupina středoškoláků, která si říká „Fridays For Future“ a je prý znepokojena postojem společnosti a politiků ke změnám klimatu. Jedni o tom říkají, že jde o nafouknutou bublinu a manipulaci s fakty, druzí zase, že nám zbývá posledních pár let na změnu, aby naše planeta mohla přežít. Mají ale protesty proti změnám klimatu smysl? A lze brát názory středoškoláků vážně? Na to v pořadu Co vás pálí aneb názory bez cenzury, který Prima nabízí na facebooku, odpovídali publicista a někdejší tajemník bývalého prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl a předseda Strany zelených Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Volíte ANO? Jste zloději. Šílená veřejnoprávní jízda Josefa Klímy, i vy ji platíte. A jak se „maká“ v ČT? Peníze lítají ven oknem. Kontrolor ČRo Kňourek šel do otáček
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Přepis části výplodu Klímovic chorého mozku otřese i těmi, co jsou z veřejnoprávních médií zvyklí na ledasjakou masáž. Jen by si dotyčný host vysílání Českého rozhlasu měl uvědomit, že veřejné hanobení lidí kvůli jejich politickému přesvědčení by mu mohlo vynést až dva roky v chládku. Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek zachytil, když se předseda Syndikátu novinářů Adam Černý explicitně přihlásil k politické novinařině a ztratil veškeré zbytky důvěryhodnosti. Třešničkou na nechutném veřejnoprávním dortu pak bylo počínání redaktorky Newsroomu ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová má několik rad pro Klausovo hnutí. A reaguje na Macronův šílený nápad, který hrozí zabít východní ekonomiky v EU
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pro nově vzniklé hnutí Trikolóra má analytička Markéta Šichtařová pár doporučení, která by si měly vzít za své všechny pravicové strany. Mezi nimi je požadavek na co nejmenší stát, tedy co nejméně úředníků, co nejméně úřadů a zákonů, co nejméně regulace. Daně mají být snadno pochopitelné pro každého a nesmí být trestem za úspěch. Musí se vyplatit podnikat a pracovat. Není normální čerpat dávky a dotace, normální je pracovat. Velice ji potěšilo udělení Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku, ale žasne nad tím, že dříve udavači sledovali, kdo nevyvěsí na první máj rudou vlajku, dnes sledují, jestli někdo nenadává na evropské dotace na nesmysly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chcete místo nás ve vládě SPD? Onderka z ČSSD pohrozil. A vyslal vzkaz Zemanovi
V nedělní Partii televize Prima se střetli předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan a první místopředseda ČSSD Roman Onderka. Rakušan Onderkovi vyčítal, že ČSSD záleží především na tom, aby si udrželi ministerská křesla a přehlížejí problémy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který prý uráží každého, koho může. Onderka se začal okamžitě bránit „Podle sebe soudím tebe,“ vmetl mimo jiné Rakušanovi. Došlo i na lumíky. Onderka perlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Květiny zabitým v Lidicích? S azbukou ne! Foldynu a další vyhodili
V letošním roce si připomínáme 77. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. I letos si je připomínali přeživší, pozůstalé po stovkách zavražděných lidí i čeští politici. Na pietní akci promluvil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Dostavil se také poslanec Jaroslav Foldyna. Neměl však na sobě tradiční oblek, ale klasický motorkářský ohoz. A zažil něco, o co se chtěl podělit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pan premiér nelhal! Kanonáda u Moravce, na Schillerovou to jen létalo
Václav Moravec přivítal v neděli v poledne ministryni financí Alenu Schillerovou (ANO), ekonomickou expertku komunistů Miloslavu Vostrou a podnikatele Tomáše Březinu. Od Schillerové se dozvěděl, co a kdo všechno patří mezi priority vlády. Na prvním místě jmenovala důchodce. Od Vostré si vysloužila pochvalu. Zazněla i slova odborového předáka Josefa Středuly, který zmínil, o kolik mohou vzrůst platy poslanců, prý to může vyvolat zlou krev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hřibovi z Pirátů navzdory: S boží pomocí to dokážeme! Saša Vondra se v Praze bil za Mariánský sloup
REPORTÁŽ V sobotu 15. června se na Staroměstském náměstí uskutečnila akce na podporu znovuvztyčení Mariánského sloupu. Ten z náměstí zmizel krátce po vyhlášení samostatného Československa v roce 1918, stržen spontánně oslavujícím davem coby jeden z pomyslných symbolů hroutící se rakousko-uherské monarchie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Hajzl!“ Kauza Foldyny v Lidicích pokračuje: Nadávky a něco navíc
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) se dostal včera do křížku s organizátory pietního aktu v Lidicích, kdy dorazil na motorce uctít památku obětí německého nacismu. „Postoj jednoho z organizátorů, který řekl, květiny můžete položit, ale nepřejeme si, abyste vy, co pokládáte květiny, měli na sobě nápis v azbuce, přijde jako postoj bezpáteřní loutky. Ne, nevěřím, že by náš národ tak hluboko klesl. Je to postoj vystrašené figurky, která bezpáteřně a iniciativně se hrbí s dobou,“ uvedl k tomu Foldyna. Do diskuse se následně zapojil i komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, a to na facebookovém profilu novináře Žarka Raptora Jovanoviče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Klaus ml. je sólista. Ale nepřátelé jsou jinde. Senátor Aschenbrenner o Trikolóře a o tom, co by rád slyšel od Babiše
Vidět odcházet Andreje Babiše z politiky by pro senátora Lumíra Aschenbrennera bylo jako sen. Zatím se však jaksi nerealizuje. I když se o tom mnoho nemluví, jsou proti němu i na malých obcích a vesničkách, a to nejen farmáři, ale hlavně živnostníci. O tom hovoří populární plzeňský senátor v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Základem pro změnu jsou však podle něj demokratické volby, i když na protesty má každý občan naší republiky plné a nezadatelné právo. Dotýká se také neuralgické osy Hrad – Strakova akademie – Černínský palác a věnuje se i otázce Ukrajiny a banderovců, kteří vzhledem ke zvěrstvům, které páchali, nejsou vůbec žádní hrdinové. A jak vidí Trikolóru Václava Klause mladšího? Realisticky, s možností spolupráce… určitě ne jako nepřítele…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Foldyna jako štamgast z Modré ústřice? Šarapatka se opřel do poslance kvůli úboru v Lidicích
V Lidicích na Kladensku si v sobotu stovky lidí připomněly 77 let od vyhlazení obce nacisty. Pietní akce se zúčastnili někteří přeživší, pozůstalí po zavražděných a také někteří politici. Promluvil zde například předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a velký rozruch vzbudil poslanec Jaroslav Foldyna, který nepřišel v tradičním obleku, nýbrž v motorkářském oblečení. Kritika na sebe nenechala dlouho čekat. Ostře na jeho oblečení reagoval například Zdeněk Šarapatka z Rady České televize a také veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Moravec čekal ministra Kremlíka, marně. Stanjura a spol. to ale rozjeli i bez něj
Hosty Otázek Václava Moravce měli být čtyři politici – ministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík, bývalý ministr resortu Zbyněk Stanjura z ODS, místopředseda sněmovního podvýboru pro dopravu Ondřej Polanský z Pirátů a místopředsedkyně Starostů Věra Kovářová. Bavili se o situaci v dopravě a ve studiu to jiskřilo. Ale bez Kremlíka. Ten prý napřed slíbil, že přijde, ale nakonec se omluvil, že to stihne nejdříve v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Školáček Fiala se hlásí. Poche bude honit slony. A Štětina... Soukup si vzal do parády ty, co mu leží v žaludku
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup má pocit, že z horka politici řádí ještě víc než normálně. Vyjádřil se tak v pořadu Moje zprávy. A doložil to na končících europoslancích Pavlu Teličkovi (Hlas), Jaromíru Štětinovi (ESO), Miroslavu Pochem (ČSSD). Zvlášť kousavě se vyjadřoval na adresu předsedy ODS Petra Fialy, kterému předložil jeden návrh...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Drahoš a Pospíšil gratulovali Čaputové. Zeman to od nich pořádně schytal
Zuzana Čaputová přepsala dějiny a stala se první ženou v pozici prezidentky nejen na Slovensku, ale vlastně v celé střední Evropě. Senátor Jiří Drahoš a europoslanec Jiří Pospíšil jí pogratulovali a vyjádřili naději, že si povede podstatně lépe než český prezident Miloš Zeman. V reakcích na zvolení Čaputové zaznělo, že to se spojováním společnosti nebude mít snadné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Místopředseda ODS Kupka se opravdu těší, co bude Babiš vykřikovat v Bruselu. Možná mu prý zavolají Chocholouška
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Opravdu se těším, až bude Andrej Babiš – se svým dotačním škraloupem – v Bruselu vykřikovat, že si chceme sami určovat, na co dotace využijeme. A jsem zvědavý, jestli si zástupci ostatních zemí budou jen ťukat na čelo, nebo rovnou zavolají Chocholouškovi,“ říká s nadsázkou místopředseda ODS Martin Kupka. Doporučení prezidenta Miloše Zemana směrem k premiérovi o ignorování demonstrací považuje za jedno z nejnabubřelejších, které jsme od současné hlavy státu slyšeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nechcete poslouchat projevy Kalouska a Fialy? Prvně jmenovaný přišel s nabídkou, jde o Babiše
Opozice hodlá vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, pokud předseda hnutí ANO a předseda vlády Andrej Babiš neodstoupí ze svého premiérského postu. Poslankyni Barboru Kořanovou (ANO) velmi rozčiluje, že místo projednávání zákonů bude muset poslouchat výlevy předsedy ODS Petra Fialy a předsedy klubu poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Kalousek její postesk zaregistroval a přispěchal s nabídkou, co by měla tedy dělat, aby ho poslouchat nemusela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klaus ml. má pravdu. A Babiš není Nečas, Václavák ho odejít nedonutí. Senátor Zeman po odchodu z ODS říká, co přijde
ROZHOVOR „Babiš není Nečas. Prohřešek Nečase byl banální dětská historka. Přesto Nečas svoji vládu neudržel. To není případ Babiše. Myslím, že Babiše demonstrace nedonutí odstoupit z pozice premiéra,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz senátor za Jablonecko Jaroslav Zeman, který poslal zdravici novému politickému uskupení Trikolóra. „Je viditelný. Určitě oslovuje své fanoušky. Je lepší když politici i někoho třeba naštvou, nebo je donutí přemýšlet, než když jim ti politici nic neříkají a ani neví, že někoho tam ve sněmovně čtyři roky měli,“ hodnotí Václava Klause mladšího. „Má pravdu v tom, co do toho programu napsal,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist