Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 20x, což odpovídá cca 1.044-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Profesor Chýla: Milion chvilek se musí na Letné omluvit. S Babišem a EU je to jinak. Mrzí mě přístup mladých
ROZHOVOR Auditorská zpráva Evropské komise není zdrcující, ale velmi kritická k našemu systému přidělování dotací. Většina toho je popis pochybení různých řídících orgánů, za které odpovídali v kontrolovaných obdobích především ministři ODS, TOP 09, ČSSD nebo zelený Martin Bursík. Profesor Jiří Chýla z Fyzikálního ústavu akademie věd proto radí šéfovi spolku Milion chvilek Mikuláši Minářovi, aby se v neděli na Letné omluvil demonstrantům a přiznal, že se zmýlil, protože si nepřečetl auditorskou zprávu pořádně. Vědec žasne i nad tím, že by opozice ve jménu svaté války proti Andreji Babišovi kývla na přenesení naší suverenity do Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Pane ministře, lze vědomě a cíleně nenávidět?
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 - reakce na odpověď minisstra Hamáčka k zavedení nového pojmu do českého právního systému "předsudečná nenávist"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Kalousku, pověsíme tě,“ vysvětlil lídr TOP 09 starou kauzu. Přidal věci ze soukromí
Miroslav Kalousek dal rozhovor Lifestyle magazínu. Znovu popsal incident, při kterém na něj mladík křičel: „Kalousku, ty svině, my tě oběsíme s celou rodinou,“ a schytal tři výchovné. Politika je podle něj těžké řemeslo, které se musí umět, takže na volání po nových tvářích pohlíží s rozpaky. A poslanci jsou prý průměrný vzorek společnosti, protože ti nadprůměrní jsou v jiných oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prezidentka Čaputová přijede do Česka. Setká se s Vondráčkem, Kuberou a Zemanem
Nová slovenská prezidenta Zuzana Čaputová dnes navštíví Česko. Při své první zahraniční návštěvě od sobotní inaugurace se setká s prezidentem Milošem Zemanem i předsedy Poslanecké sněmovny a Senátu, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
To je veřejnoprávní služba?! Plesl se pozastavil nad tím, co padlo v Českém rozhlasu ke znásilnění mladé Češky migrantem
Šéfka Okresního státního zastupitelství v Litoměřicích Kateřina Doušová v rozhovoru pro veřejnoprávní Český rozhlas popsala, jak pokračuje vyšetřování případu znásilnění šestnáctileté dívky na Litoměřicku, kterého se měl dopustit Afričan. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl nad rozhovorem pozvedl obočí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho
Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šéfredaktorovi Fora24, že ho nazval blbem. A hned mu dal nové přízvisko. V dalším pořadu odpovídal na dotazy diváků. A rozjel se na téma Václavského náměstí, které jeden divák označil za Bogotu a africkou kolonii. Dle Soukupa se tam koncentrují zvěrstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Vyčerpání z horkého počasí přivede každoročně k lékaři tisíce lidí, náklady na jejich léčbu přesáhly 1,8 miliardy korun
V posledních letech přicházejí v letních měsících do České republiky tropická vedra, která způsobují lidem řadu zdravotních komplikací. Tisíce lidí přivádí do ordinací lékařů úpal, úžeh, vyčerpání z horka a další podobné diagnózy. V péči zdravotníků skončilo v loňském roce 1 342 klientů VZP. Náklady na jejich léčbu přesáhly 1,8 miliardy korun. Další nemalé výdaje si vyžádá horké počasí například v podobě obtíží způsobených vysokým krevním tlakem či nemocemi srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): Díky vyšším příjmům z poplatků budou města lépe nalézat zdroje
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR přijala zákon o místních poplatcích, který zásadním způsobem mění hospodaření lázeňských měst. Piráti prosadili pozměňovací návrh, díky kterému získá mnoho měst a obcí další finanční prostředky do obecních rozpočtů, a to od návštěvníků a turistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Znásilnění Afričanem? Podezřelý sedí a mlčí. Nové informace
Čtvrteční MF Dnes přinesla více informací o znásilnění šestnáctileté dívky na severu Čech, kterého se měl údajně dopustit migrant z Afriky. Mohl se v Česku skrývat, aby nebyl nucen vrátit se na svůj domovský kontinent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi
Muzikant Jiří Macháček byl hostem Press klubu na Frekvenci 1, kde prozradil, jak se cítil při demonstracích před třiceti lety, přemítal, kdo by měl být příštím prezidentem, a zamyslel se také nad tím, proč chodí lidé dnes do ulic. „Klientelismus a korupční aféry už jsme tu měli, pan premiér ale dokázal převzít stát,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Kauza Walderode - čemu se divíte?
Johanna Kammerlanderová uspěla po dlouhých tahanicích u českých soudů a domohla se navrácení majetků rodu Walderode, které byly tomuto rodu zkonfiskovány na základě Benešových dekretů. Někdo by řekl, že se jedná o průlomový rozsudek, ale není tomu tak. Není vůbec první, komu byl navrácen majetek a to i navzdory tomu, že se v mnoha případech hovoří o kolaboraci s nacisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jak by o sestřelení letu MH17 informovala ČT, kdyby byla státní a pod patronátem Staňka, uvažuje její přední zaměstnanec Wollner
Mezinárodní tým vyšetřovatelů v čele s nizozemským Fredem Westerbekem na tiskové konferenci oznámil, že z usmrcení 298 osob z letu MH17 podezírá tři Rusy a jednoho Ukrajince. Ruská strana to odmítá. A Marek Wollner z pořadu Reportéři ČT k tomu napsal, že dnes mohou být Rusové vlastně spokojeni, protože za těch pět let navršili tolik zavádějících a vzájemně si protiřečících teorií, že celý případ zahalili do mlhy spekulací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petice: Nepodporujme špinavý fotbal!
Výzva sponzorům i fanouškům českého fotbalu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Slíbila jsem, že novelu zákona o státním zastupitelství předložím
Ministerstvo spravedlnosti dnes do připomínkového řízení poslalo návrh novely zákona o státním zastupitelství a novely zákona o řízení ve věcech soudců, státních zástupců a soudních exekutorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš navrhne Bruselu: Ať EU řídí někdo, kdo nás má rád
Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil před odletem na summit zemí Evropské unie do Bruselu. Hovořil zejména o obsazení postu šéfa Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozsudek pootevírá státu dveře k levnějšímu výběru mýta
Zbytečný strach ministra dopravy Kremlíka. Když soud zruší mýtný tendr, mýto se vybírat nepřestane. Takový rozsudek naopak podle webu Česká justice paradoxně pootevře státu dveře k levnějšímu výběru mýta, než nabízí současný vítěz…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kreténi neschopní, to jsou Češi. A ještě brečí! řekl světoznámý Čech. Proč? Je zde FOTO
Proč se turisté drží v Praze... Právě tomu se věnoval ve svém příspěvku herní vývojář Daniel Vávra, autor herního bestselleru Kingdom Come: Deliverance. „Češi jsou kreténi, absolutně neschopní a líní sebrat zlatou cihlu, i když jim leží uprostřed obýváku, a pak ještě brečí, jak nic nejde,“ hodnotil Vávra ubytování mimo Prahu a jako příklad poskytl Kutnou Horu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Olympijský běh jeho pětinásobný vítěz ozdobil rekordem
Milosrdnější než v uplynulých letech byly tentokrát sluneční paprsky k účastníkům 34. ročníku Olympijského běhu na mosteckém autodromu, na jehož startu se ve středu 19. června v podvečer sešlo 230 mužů a žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Buzeranty postřílet“: Od Zemana přišlo lejstro. Zaujme voliče Okamury
Od parlamentních voleb uběhly už skoro dva roky. A také od začátku kauzy, kdy měl podnapilý tajemník poslaneckého klubu SPD Jaroslav Staník urazit ministryni Marksovou a její tajemnici slovy: „Zastáváš se buzerantů a muslimáků, půjdeš hned za nima.“ Obvodní soud již rozhodl, ale Staník se dle ČT hodlá odvolat. A písničkář Pepa Nos pro Staníka žádá milost. Jaká přišla z Hradu odpověď?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
SVS: Veterinární dozor cvičil spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz
Státní veterinární správa (SVS) uskutečnila ve dnech 17. až 19. 6. 2019 podobně jako v předchozích letech ve spolupráci s veterinární službou Armády České republiky, Policií ČR a ministerstvem zemědělství ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice na Českokrumlovsku součinnostní cvičení. Hlavním tématem již tradiční akce, během které její účastníci prověřují svou teoretickou i praktickou připravenost a procvičují vzájemnou spolupráci pro případy výskytu nebezpečných nákaz zvířat, byla letos vysoce patogenní aviární influenza (ptačí chřipka), africký mor prasat (AMP) a slintavka a kulhavka (SLAK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bez pravidel, vzkázal Putin Západu. Tereza Spencerová a novinky o Rusku, Číně a MH17
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Rusko i Írán odstupují od zbrojních dohod? „Putin nyní o víkendu na summitu Šanghajské organizace pro spolupráci spolu s Čínou, Tureckem, Íránem a dalšími zeměmi, včetně Střední Asie, konstatoval něco v tom smyslu, že se Eurasie ‚učí žít ve světě bez pravidel‘, k čemuž čínský Si navrhl zřídit si kolektivní obranu, jakési ‚asijské NATO‘,“ překvapuje analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz komentuje i uzavřené vyšetřování pádu letadla MH17 nad Donbasem. Malajsijský premiér vině Ruska nevěří, připomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Střelba, výbuchy, tisícovka rukojmích: V Praze se cvičilo, jak na teroristy
REPORTÁŽ V pondělí 17. června krátce po půlnoci se na pražském Andělu uskutečnilo policejní cvičení nevídaných rozměrů. Úkol byl jasný: připravit policejní složky a integrovaný záchranný systém na potenciální teroristický útok v obchodním středisku v centru města. Přinášíme postřehy a video přímo z akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Nový občanský zákoník zkomplikoval řadu úkonů
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 - odpověď na interpelaci poslance Munzara ke zvýšení poplatku za vkad do Katastru nemovitostí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček by měl mít příští rok k dispozici přes 77 miliard. Na co? Nahlédněte
Ministerstvo vnitra by podle prvního návrhu rozpočtu pro příští rok mělo mít na výdaje zhruba o 320 milionů korun více než letos. Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Mádl srovnal Andreje Babiše s… No to premiér bude nadávat
Režisér Jiří Mádl se na svém facebookovém profilu zastal zpěváka Richarda Krajča a jeho kapely Kryštof. Ta v minulých dnech ohlásila, že se rozhodla ukončit partnerství s Agrofertem, jenž spadá do svěřenského fondu Andreje Babiše (ANO). Babiše nazval Mádl Pablo Escobarem, což byl největší kolumbijský drogový baron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Milionem pomůže Pardubický kraj lidem z vyhořelého paneláku v České Třebové
Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo mimořádnou finanční pomoc obyvatelům panelového domu v České Třebové, kteří byli nedávno postiženi požárem tohoto domu. Krajská finanční pomoc je směřována městu Česká Třebová, které následně z těchto prostředků zajistí nezbytnou pomoc. Hejtman Martin Netolický také poděkoval všem 18 zasahujícím jednotkám jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů z širokého okolí města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí „ČEZ Handy Kvadriatlon“
V sobotu 22. června 2019 se v Praze ve Žlutých lázních koná sportovní akce „ČEZ Handy Kvadriatlon 2019“, jejíž součástí je i cyklistický závod. Ten si vyžádá v době od 12:00 do 17:00 hodin uzavření části Podolského nábřeží ve směru z centra, a to v úseku ulic Vodárenská - Dvorecké náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Malá (ANO): Záchranka dostane nové plicní ventilátory pro přepravu novorozenců
Krajská rada rozhodla o nákupu nových plicních ventilátorů pro vozy Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Jejich pořízení umožní lépe ochránit především zdraví novorozenců při jejich převozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Létající bicykly
Možná dojde i na visuté cyklostezky. Města, která se chtějí vyhnout problému centrálního Londýna, kde je i po zavedení mýta průměrná rychlost dopravy 7,4 míle za hodinu, se snaží odradit lidi od aut a povzbuzovat pěší dopravu a kola, píší Financial Times v úvaze o budoucnosti dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé projednají privatizace, družstevní bydlení či klima
Pražské zastupitelstvo dnes projedná pokračování privatizací bytů, plán magistrátu poskytnout za výhodných podmínek pozemky pro družstevní výstavbu nebo klimatický závazek, podle kterého město významně sníží emise CO2, píše ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Místo odsouzení migranta, který znásilnil Češku, hon na Okamuru! Do vřavy mezi Kalouska a další vpadl Ovčáček
V reakci na případ, kdy byla na Litoměřicku znásilněna šestnáctiletá dívka mužem pocházejícím z Afriky, který v Německu zřejmě žádal o azyl, se na internetu strhla smršť komentářů. Poté, co se včera místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda hnutí SPD Tomio Okamura obul do novinářky Českého rozhlasu a příspěvky komentujících ve vyostřené diskusi na sociálních sítích se začala zabývat i policie, na což upozornil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), se nyní Okamura dočkal výzvy k rezignaci, a to od Miroslava Kalouska (TOP 09). „Místo, aby politici odsoudili znásilnění šestnáctileté dívky migrantem a projevili soucit k oběti, pořádají doslova zběsilý hon na Tomia Okamuru. Co je to za zvrácenou morálku?“ táže se Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Co je na financování iniciativy Milion chvilek zajímavého?
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 - interpelace ministryně Benešové k jejím výrokům o financování iniciativy Milion chvilek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na nedělní demonstraci na Letné budou dohlížet desítky policistů i Červený kříž
Desítky policistů, antikonfliktní tým, stovka dobrovolníků Českého červeného kříže (ČČK) i koordinátor a krizový manažer záchranné služby budou dohlížet na nedělní demonstraci na Letné. Připraveni vyrazit budou i hasiči, na místě protestu mohou být za pár minut. ČTK to řekli zástupci složek záchranného systému a ČČK. Nedělní akce má být zatím největší ze série demonstrací za nezávislost justice, které už třetí měsíc organizuje spolek Milion chvilek pro demokracii. Podle organizátorů se jí možná zúčastní až 350.000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Komunista Valenta udeřil: Demonstrace organizuje nejzákeřnější skupina osob v zemi. Většina protestujících ani neví, o co běží! A vesnice? Ta má jiné starosti
ROZHOVOR Takzvané legitimní protesty organizuje nejhorší a nejzákeřnější skupina osob v ČR. Zradikalizovaný dav rozeštvává společnost, což může vést až k občanské válce. Umělci, kteří dříve vymetali každý prorežimní seriál, jsou i nyní „nosiči nové myšlenky“. Ve skutečnosti jde o předsmrtný záchvěv politického vzepětí, zvláště u topky. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komunistický poslanec Jiří Valenta. Rozebírá také Andreje Babiše i svoji nedávnou monitorovací cestu do Kazachstánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti, ODS a KDU-ČSL představují návrh novely zákona o státním zastupitelství
Kvůli tomu, že ministryně spravedlnosti odmítla úzkou novelu a hrozí, že žádný návrh nebude do voleb přijat, předkládají Piráti, ODS a KDU-ČSL vlastní užší návrh novely zákona o státním zastupitelství, který zaručí nezávislost státního zastupitelství. Na návrhu se podílela platforma Rekonstrukce státu a byl konzultován s Nejvyšším státním zastupitelstvím a Unií státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MH17: Kde se drolí vyšetřování Západu? Malajsie. A nejen ta, dává na stůl český expert z Ruska
17. června 2019 tomu bylo přesně pět let, co byl nad částmi Ukrajiny, kde probíhá občanská válka, sestřelen Boeing 777 Malajsijských aerolinií. Tento zločin nebyl dodnes vyšetřen, nicméně dne 19. června 2019 vydala nizozemská prokuratura, pod jejíž jurisdikci vyšetřování incidentu spadá, mezinárodní zatykač na několik podezřelých. Jedná se o tři občany Ruska (Igora Gyrkina-Strelkova, Sergeje Dubinského a Olega Pulatova) a občana Ukrajiny Leonida Charčenka. I po pěti letech však komise opět nedospěla k závěru vyšetřování. Geopolitický analytik Marek Kyncl nám k tomu řekl více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Nedostatky v evidenci kulturních památek
Památková ochrana ve veřejném zájmu znamená omezení vlastnického práva, takže její neurčité vymezení nebo jiné nedostatky v evidenci kulturních památek vedou k nejistotě vlastníka o jeho právech. Současně ale také znamenají riziko, že kulturní památky nebudou dostatečně chráněny. Přesto jsou nepřesnosti a chybné údaje v evidenci nemovitých kulturních památek jedním z problémů, s nimiž se zástupce ombudsmanky opakovaně setkává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nepřizpůsobiví cizinci u nás nemají co dělat
Komentář na facebookovém profilu k znásilnění nezletilé dívky migrantem z Afriky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Přesvědčení o správnosti trestu smrti je trestné?
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Měli jsme tady tři typy demonstrací
Gratulace prezidenta republiky Václavu Klausovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Klaus ml. je nácíček. Babiš je větší šmejd než Trump. Hamáčka si vážím
Novinářka Helena Šulcová na svém YouTube kanálu uveřejnila rozhovor se starostou pražských Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS). Prozradil jí, že pro Českou televizi asi není dost nóbl, že Václav Klaus mladší je „nácíček“ a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) je podle Novotného větší šmejd než 45. prezident USA Donald Trump. U prezidenta Miloše Zemana, kterým starosta Řeporyjí pohrdá, doufá, že se to vyřeší biologicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD ven z vlády? Zazněl strach z Okamury. A nejen to
Poslankyně Alena Gajdůšková (ČSSD) se rozhodla odpovědět na všechny e-maily, i ty méně slušné, které zákonodárce sociální demokracie vyzývají k odchodu z vlády. Postěžovala si, že na ANO v podstatě nikdo neútočí, zatímco na sociální demokraty prý útočí všichni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tluchoř (ODS): Nenechme, aby nás Letná ještě víc rozdělila
Komentář na facebookovém profilu k demonstracím proti Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Letiště Praha získalo od agentury Moody´s rating A1 s výhledem pozitivní
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service udělila Letišti Praha opět nejlepší dosažitelný rating v České republice, A1 s pozitivním výhledem. Jedná se o potvrzení loňského ratingu uděleného společnosti Český Aeroholding, jejíž je Letiště Praha nástupnickou organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Inteligentní, informovaný, nebezpečný. Generál Lorenc slaví osmdesátiny
Poslední šéf komunistické Státní bezpečnosti (StB) před rokem 1989 Alojz Lorenc se narodil 21. června 1939. Před soud byl postaven v roce 1992 za zneužívání pravomoci veřejného činitele a omezování osobní svobody, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Domov Sluneční Dvůr získá nové prostory v Jestřebí, České Lípě-Ladech i Sosnové
Nový objekt získá Domov Sluneční dvůr, příspěvková organizace zřizovaná Libereckým krajem, která poskytuje pobytové sociální služby pro ženy se sníženou soběstačností. Vyroste v Jestřebí, hotový by měl být v druhé polovině roku 2021 a vzniknou v něm tři domácnosti pro 18 klientek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Digitální automyčka? Zvažujeme vývoj softwaru i v Česku, říká manažerka české pobočky Superoperator Lindová
ROZHOVOR Už více než rok mají řidiči v Česku možnost umýt svůj vůz v automyčkách společnosti Benzina přes mobilní aplikaci. Letos v únoru pak na český trh vstoupila aplikace Superoperator, která nabídku digitalizovaných automyček rozšiřuje i o zařízení nezávislých soukromníků. Za oběma projekty stojí finský startup Superoperator. O dalších cílech a ambicích Superoperatora ParlamentníListy.cz hovořily s ředitelkou jeho české pobočky Helenou Lindovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy vybaví svá vozidla novým zabezpečovačem
České dráhy podepsaly první rámcovou smlouvu na vybavení vozidel mobilní částí ETCS. Stacionární část tohoto jednotného evropského zabezpečovacího systému postupně instaluje na koleje SŽDC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): V rámci novely zákona přejdeme na plně automatizovaný on-line systém
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 k zákonu o pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek dokončila rekonstrukci kaple
Nemocnice Písek, a. s., dokončila obnovu nejstarší a poslední samostatně stojící budovy v areálu tohoto zdravotnického zařízení, která dříve sloužila jako umrlčí komora, kaple a pitevna. Nemocnice a její zřizovatel Jihočeský kraj využijí rekonstruovaný objekt jako multifunkční prostor. Služby zde poskytne oddělení spirituální péče, logopedie, rehabilitace, technologicky je připraven i pro vzdělávání, konference, školení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Země zaslíbená
Pro miliony Ukrajinců jsme zemí zaslíbenou, lákavým cílem pro občany postižené ekonomickou a vnitropolitickou krizí. Fronty na česká pracovní povolení se prodlužují…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Při stavbě stožárů vedení vysokého napětí pomáhal vrtulník
Společnost ČEZ Distribuce, a.s. provádí rekonstrukci dvojitého vedení vysokého napětí 35 kV. V úseku od obce Záboří za obec Vítězná dojde k propojení rozvoden Poříčí a Lipnice. Účelem stavby je posílení sítě, zajištění nároků na zvýšené potřeby elektrické energie a omezení poruchovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Benzín a nafta jsou výrazně levnější
Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v České republice se zpožděním reagují na pokles ceny ropy na světových trzích. K nižším cenám rovněž pomáhá vyřešení problému se znečištěnou ruskou ropou. Benzín za uplynulý týden v průměru zlevnil o 27 haléřů za litr. Naftu mohou řidiči tankovat v průměru o 18 haléřů za litr levněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Výrobními družstvy roku 2018 jsou DDL Lukavec a Otava Písek
Svaz českých a moravských výrobních družstev (SČMVD) vyhlásil na jednání 28. valného shromáždění, které se konalo v pondělí 17. června v Nymburku, výsledky 8. ročníku soutěže Výrobní družstvo roku. První místo v kategorii družstev s nejlepšími ekonomickými výsledky obsadilo Dřevozpracující družstvo Lukavec. V kategorii družstev zaměstnávajících osoby se zdravotním postižením se první umístilo výrobní družstvo Otava Písek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Osobnosti proti Babišovi. Opustili ho i mnozí z těch, které ANO vydává za příznivce
Kdysi hnutí ANO podporovala trojskokanka Šárka Kašpárková. Nyní jí však vadí, že premiér Andrej Babiš nedokáže vysvětlit své kauzy.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.6.2019 v 06:36, zobrazit podobné
Rektor Ostravské univerzity Lata navrhne odvolání děkana lékařské fakulty
Rektor Ostravské univerzity Jan Lata navrhne Akademickému senátu univerzity v příštích dnech odvolání děkana lékařské fakulty Arnošta Martínka. ČTK to dnes řekl mluvčí univerzity Adam Soustružník. Důvodem jsou podle mluvčího pochybení při přijímání studentů na lékařskou fakultu. Té teď kvůli tomu hrozí omezení akreditace pro obor všeobecné lékařství, na který by fakulta nemohla přijímat nové studenty. Martínek dnes v reakci ČTK řekl, že odpovědnost za situaci nese i Lata coby garant oboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Bláha (ODS): Příští rok začne stavba fotbalového stadionu
V příštím týdnu budou zastupitelé rozhodovat o podmínkách a režimu stavby fotbalového stadionu v Hradci Králové, včera už plány schválila rada města. Výběrové řízení na firmu, která postaví fotbalový stadion, bude vyhlášeno během července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg (TOP 09): Zvítězilo právo
Komentář na facebookovém profilu k případu restitucí majetků rodu Walderode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pozor! Klaus ml. není Okamura. Obří chyba ODS. Po týdnu máme pět tisíc příznivců, říká koordinátor Mánek z Trikolóry
ROZHOVOR „Stejně jako drtivá většina lidí chci žít normální, obyčejný život. Ale v dnešní době se za to normální musíme začít prát. Musíme normálnost bránit,“ říká bývalý ředitel Národního parku Šumava a koordinátor hnutí Trikolóra v jižních Čechách Jiří Mánek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že vyloučení Václava Klause ml. byla obrovská chyba, která nepoškodila jeho, ale ODS. Řekl, jaký je jeho pohled na EU, a vyjádřil se i k demonstracím. Na adresu Andreje Babiše říká: „Kdybych byl v kůži Andreje Babiše, odstoupil bych z funkce premiéra už dávno a nechal bych vládu opticky řídit někoho ze svého týmu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Stát chystá smlouvu s ČEZ o stavbě nového zdroje Dukovan
Stát připravuje smlouvu s firmou ČEZ týkající se stavby nového jaderného zdroje, který by měl nahradit nynější dukovanské bloky po jejich odstavení. Účastníkům dnešního kulatého stolu v Dukovanech to řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl. Stavbu i financování má zajistit dceřiná firma ČEZ a chystané smlouvy by měly obsahovat podmínky zajištění projektu ze strany státu. Důležitá budou podle Míla i jednání v Bruselu. Míl je zmocněncem pro jadernou energetiku od února, nahradil Jána Štullera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Projekt pořízení železničních jednotek do vlastnictví kraje se blíží k závěru
Zástupci Jihomoravského kraje včera otevřeli obálky s nabídkami společností na dodání 37 nových železničních jednotek včetně full-servisu. Kraj chce nákup vlaků v odhadované pořizovací hodnotě 6,7 miliardy korun financovat i z dotací z Evropské unie. Jejich oficiální schválení očekává letos v červenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Gabriel: Ano, paní ministyně, podvod to je
Odpověď paní ministryni sociálních věcí, na dotaz, proč někdo říká, že podvedla poskytovatele sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vykladači písma božího. Kdo má jiný názor, je dezinformátor! Bezpečnostní expert Šándor varuje
Generál v záloze a bezpečnostní poradce Andor Šándor zavítal k Barboře Tachecí. Prohlásil mimo jiné, že žijeme v nebezpečném světě. Je to svět, kde na něj naplánovali vraždu, a svět, kde jsme i málem zažili teroristický útok na našem území. Zdá se mu však také, že je dnes tak trochu upozaďována pluralita názorů. Když dnes vyslovíte odlišný názor, jste prý často považován za dezinformátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Ošidnost příměrů v politice
M. Korecký, jinak seriózní redaktor dosti seriózních novin, přirovnává mou někdejší situaci v letech 2005 – 2010, kdy jsem byl nejprve předsedou vlády a posléze předsedou hlavní opoziční a postupně nejsilnější politické strany v zemi, s nynější situací A. Babiše. No, upřímně, každé přirovnání kulhá. Ta současná štvanice na Andreje Babiše má totiž do jisté míry racionální opodstatnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senát: Předseda Jaroslav Kubera přivítal slovenskou prezidentku Čaputovou
Jaroslav Kubera s kolegy senátory přivítali v horní komoře českého parlamentu slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Ta přijela na návštěvu Česka v prvním týdnu svého mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Abeceda právního státu
Doporučení, aby Milion chvilek se pokusilo založit politickou stranu, s cílem učinit republiku právním státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Kdo bude určovat, co je předsudečná nenávist?
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 - interpelace ministra vnitra Hamáčka k zavedení nového pojmu do českého právního systému "předsudečná nenávist"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): ČT trvale znevýhodňuje KSČM, další parlamentní a všechny neparlamentní strany
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 k Výroční zprávě o činnosti České televize v roce 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jsem krásný, rozesmál Zeman prezidentku Čaputovou. Prý si rozuměli
Prezident Miloš Zeman přivítal v Praze slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Na společné tiskové konferenci si pochvaloval, že probrali řadu společných témat a zatím nenašli žádné, na kterém by se neshodli. V budoucnu se to prý může stát, ale zatím se to nestalo. Čaputová srdečně děkovala za uvítání v Praze a Zeman přidal historku o boji za českou hospůdku v Bratislavě a o lidech, kteří skutečně prožili sametovou revoluci a prožili ji jako odpůrci komunistického režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Mýtné bude možno hradit i prostřednictvím internetu či mobilních aplikací
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 k zákonu o pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Zákon, který definuje, kdo je a kdo není lobbista, je připraven
Předseda vlády Andrej Babiš jednal 19. června 2019 ve Strakově akademii se zástupci profesních komor. Diskutovali především o rozšíření kontrolních kompetencí jednotlivých komor či připravovaném zákonu o lobbingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Do dalšího pokračování projektu Férové školy v Liberci se zapojí i krajská vzdělávací zařízení
Připravit děti na pestrost života, podpořit jejich společné vzdělávání a naučit je tomu, že je potřeba si vzájemně pomáhat. Takové jsou ve stručnosti cíle projektu Férové školy v Liberci II, který uvádí v život statutární město Liberec. Navazuje na předchozí projekt téhož jména a zapojí se do něj i tři vzdělávací organizace zřizované Libereckým krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist