Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Milion chvilek: Jakl udeřil. Co mi provedli? A demokracie po jejich
Ladislav Jakl zavítal do Českého rozhlasu, usedl do křesla pro hosta Barbory Tachecí a spustil slovní palbu. O spolku Milion chvilek konstatoval, že vlastně nemá rád demokracii. Nešetřil ani předsedu vlády a jeho „soudružku ministryni“. Šil i do dotací všeho druhu. „Pro mě jsou zlo, které krade lidem peníze a rozdává je vybraným protekčním mazánkům,“ nebral si servítky. Toto zlo je prý dnes podporováno Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šimon Pánek vzpomíná. Vrátil se ze SSSR a začal dělat revoluci
Tehdy mu bylo 21 let a byl studentem přírodovědecké fakulty. Řeč je o Šimonu Pánkovi a o jeho roli v listopadu 1989. Jeho příběh přinesl server mall.tv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Czernin se chce postavit do čela TOP 09, fandí mu Kalousek i Schwarzenberg
"Chci zvýšit voličskou přitažlivost a politickou váhu TOP 09 jejím unikátním programem proevropské konzervativní strany," napsal na svůj Facebook.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.6.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Mladý Polívka srší nenávistí a idiocií. S Mádlem káží vodu a pijí nejlepší šampaňské. Ať se poptají doma tátů, co jsou dotace a tunelování, radí Tomáš Vyoral
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Řada demonstrantů se rozněžní tím, že dělají druhý 17. listopad,“ domnívá se komentátor Tomáš Vyoral, podle kterého ovšem zásadní rozdíl spočívá v tom, že dnes se tak děje s podporou systému. „Takže za většinové podpory médií, v čele s PR agenturou Bambilionu chvilek proti demokracii, kterou je z našich kapes placená veřejnoprávní České televize, za podpory řady uvědomělých politiků budou sami sebe mít za hrdiny,“ vysvětluje komentátor. Vyoral se rovněž vrací k vyjadřování Jiřího Mádla a Vladimíra Polívky. Doporučuje jim, aby se nejprve na pár věcí „pozeptali doma“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lex Babiš nefunguje. Možná to ale byl záměr, past. Milion chvilek nechápe, že jde o bitvu Kalouska s Babišem. Podnikatel Kuchař si všiml zásadní díry v demonstracích
ROZHOVOR „Příjemně mě překvapil," říká na adresu Pavla Rychetského ekonomický poradce Jaroslav Kuchař. Rychetský před nedávnem kritizoval rozhodnutí Ústavního soudu, který vyhověl stížnosti hotelu, ve věci dřívější pokuty za odmítnutíl ubytovat Rusy, pokud podpisem nestvrdí nesouhlas s anexí Krymu. Samotný nález podle Kuchaře otevírá prostor k další polarizaci společnosti. Premiér Babiš je podle Kuchaře ve střetu zájmů, s čímž samotný zákon Lex Babiš nic udělat nemohl. Ale je tu jeden háček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zhovadilost! Ukrajinci mají za stejnou práci brát více než Češi? Poslanec Hrnčíř se opravdu naštval
ROZHOVOR Naprosto absurdní zhovadilost, kdy česká vláda zvýhodňuje cizince oproti vlastním občanům. Tak poslanec Jan Hrnčíř (SPD) označuje nápad české vlády na garantovanou minimální mzdu pro ukrajinské pracovníky. Rovněž problematický je stav trhu s bydlením: „V Praze je situace naprosto kritická. Koupit byt je nemožné, pokud nejste multimilionář,“ říká Hrnčíř. „Navíc Česká republika se pro své obyvatele postupně stává jednou z nejdražších zemí Evropy. Za české platy si koupíme mnohem méně věcí než lidé v okolních státech na západ od nás. Máme mnohem dražší byty, elektřinu, vodu nebo jídlo. Navíc se očekává, že situace se bude dále zhoršovat,“ uvádí dále poslanec a přidává další problémy. Schodek rozpočtu roste, špatně nastavené sociální dávky plýtvají penězi a nová vlna EET díky systémovým chybám přinese zisk pouze dodavatelům systémů EET. „Obávám se, že tato vláda předá stát jako ohlodanou kost,“ shrnuje vše Hrnčíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hutka chtěl zahrát na Letné jako před 30 lety. Nechceme být nostalgičtí, odmítli ho
"Měli jsme více než 200 zájemců o vystoupení a museli jsme vybrat jen zlomek z nich," říkají organizátoři.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.6.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Babiš ještě před Letnou promluvil. A na Mináře a demonstranty má pár otázek
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se politoval ve svých vlastních stranických novinách. Na titulní straně politických novin hnutí ANO doslova píše: „Nemám to teď jednoduché, ale dám to.“ Premiérova lamentace se dostala k celé řadě voličů, protože politické provolání bylo součástí pražského deníku Metro, jenž je v hlavním městě k dostání zdarma ráno co ráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hamáček si koleduje o průšvih. Docent Kroh komentuje souhru okolností kolem Milionu chvilek, Letné a Semína
ROZHOVOR Frustrace z opakovaných porážek ve volbách, z neřešených problémů společenské nerovnosti, z návratu komunistů na politické výsluní. To jsou podle docenta Michaela Kroha faktory, stojící za růstem napětí ve společnosti. „Liberálové oslabují nejen doma, ale i ve světě. Těžko je uklidní relativní úspěch ve volbách do Evropského parlamentu, protože se na něm významně podílelo Babišovo ANO,“ dodává Kroh. že budou opět padat silná slova a situace se dále vyhrotí i na Letné, o tom docent Kroh nepochybuje. Cílem demonstrací je podle něj zbavit ANO koaličního potenciálu, čehož lze dosáhnout změnou směru pro ČSSD. A Hamáčkův risk se Semínem se prý v této situaci může krutě nevyplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Havel byl agent Rusů. Kalousek má pravdu, Klaus je v KGB, kontroloval jsem to. Petr Cibulka málem zavařil siderické kyvadlo
Hostem Standa Show u youtubera Standy byl tentokrát Petr Cibulka, předseda strany Volte pravý blok, který nevěří politikům a novinářům. „Ministerstvo vnitra řeklo: ‚Takhle ne soudruzi!‘, pak už naši kandidátku v televizi celou nikdy nečetli. Přitom je dokonalá a je v ní obsaženo všechno,“ pravil Cibulka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Konvoj sem, konvoj tam? Martin Koller píše, co by bylo za války: To by D1 nestála...
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Nedávno mne známí upozornili na příspěvek Jakuba Jandy z 31. 5. 2019, který mezi odborníky vzbuzuje nemalé obveselení. Jedná se o vzorovou ukázku diletantizace a ideologizace a porušení známého rčení o ševci který se má držet svého kopyta. O to zábavněji a ilustrativněji působí nadšené hodnocení článku řadou čtenářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Cenzura? Čeho se primátor Hřib bojí? Poslanec ČSSD chtěl zastupitelům rozdat dopis. Nepochodil
Sociální demokrat Petr Dolínek býval za časů primátorky za hnutí ANO Adriany Krnáčové radním pro dopravu. V posledních komunálních volbách sice sociální demokraté pohořeli a nedostali se do zastupitelstva na tzv. velkém magistrátu, ale Dolínkovi to ani tak nebrání slovně ostřelovat stávajícího pirátského primátora hlavního města Zdeňka Hřiba. A nyní se s primátorem dostal do konfliktu ohledně otevřeného dopisu, který Zdeněk Hřib údajně zakázal rozdat členům zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Barevné revoluce potřebují drama a mučedníky. Takže se poslanec Volný opravdu obává, co se bude dít
ROZHOVOR „Snaha změnit volební výsledek jinde než ve volební místnosti je zločin. Na akcích Milionu chvilek jsou lidé uráženi, ponižováni a obecně dehonestováni, pokud nesouhlasí s jejich organizátory a aktivními účastníky,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Lubomír Volný. Obává se i něčeho horšího. „Barevné revoluce uměle podporované i mimočeskými financemi „liberálně demokratického“ sektoru potřebují drama a „mučedníka“. Jinak si počkáme na další volby, a volby, to je něco, co „lepší lidi“ zásadně neuznávají, pokud nedopadnou podle jejich představ. „Majdanizace se obávám, ale nejsme Ukrajina, očekávám mírnější provokaci,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nemají odvahu, myslí si Miroslava Němcová o členech ANO. Babišova vláda je podle ní za zenitem
Opoziční ODS, Piráti, lidovci, TOP 09 a hnutí STAN se domluvili, že vyvolají ve Sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. I když se ke zmiňovaným stranám má připojit SPD, dostatečný počet hlasů k vyslovení nedůvěry opozice nemá. I přesto to má podle poslankyně Miroslavy Němcové (ODS) smysl, v rozhovoru pro server Info.cz zdůvodnila, proč je svolání schůze důležité, o hnutí ANO prohlásila, že je sekta a Babiš podle jejích slov tajně kooperuje s Okamurou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vožralej pískne a přijede BMW. Chlastá se v uzavřeným salónku. Neplatí za nic. Čvančarová, Geislerová, Macháček míří na festival do Varů
Jako každý rok i letos se bude konat evropsky vyhlášený festival v Karlových Varech. V rámci 54. ročníku se představí herečka Julianne Moore a scenárista a režisér Bart Freundlich uvedením jejich nejnovějšího snímku Po svatbě (2019), který měl premiéru na festivalu Sundance. Krom jiného se Vary pravidelně spojují s pitkami a skandály umělců. Řada z nich letos jistě znovu dorazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Masakr u Soukupa. V ČT už jedou několik dní, co jsem zač. Ale mě se neptají, stěžoval si Semín. Ukázal „pravou tvář kavárny“ a připomněl zmláceného Jakla
Hostem čtvrtečního pořadu Duel Jaromíra Soukupa byl novinář Michal Semín, kandidát do Rady ČTK. Svěřil se, že má pocit, že na něj vypsali mediální lynč, hovořil o tom, že vše začalo na demonstracích spolku Milion chvilek pro demokracii, v nelibost prý upadl hlavně proto, že se nedrží mainstreamových názorů české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zkušený český diplomat přiznává: Listopad 1989 řídil Sovětský svaz
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval bývalého poradce pražského primátora, vrchního ředitele sekce zahraničních vztahů ministerstva obrany, prvního náměstka ministra obrany, velvyslance v Indii a Japonsku, někdejšího architekta českého vstupu do NATO, bezpečnostního poradce a svého jmenovce Jaromíra Novotného. Ten už je v penzi, a tak prozradil některé zásadní informace, například z roku 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Znásilnění Češky: Promluvil podezřelý migrant. Rád by jel do Francie
Abdallah D., tak se údajně jmenuje migrant, který odjel z Německa a v Česku je podezřelý ze znásilnění šestnáctileté dívky. Českému soudu sdělil, že se mu nechce do vězení, raději by prý odjel do Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Marx? Pche, jsou dál, už vyvlastňují byty a domy. Šichtařová o levicové katastrofě v Německu
Když jsme se v listopadu 1989 dočkali svobodných poměrů, mohlo se nám zdát, že už si je udržíme navěky. Jenže chyba lávky. Markéta Šichtařová má pocit, že zatímco v 90. letech 20. století se prostor svobody udržoval a snad i rozšiřoval, dnes svobody opět ubývá. A nemusí trvat dlouho a opět se dočkáme znárodňování majetku. V Německu už to prý začalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Znásilněná dívka: Okamura přináší nové okolnosti. Vše prý začalo u Merkelové
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura tvrdí, že vypluly na povrch další skandální podrobnosti k případu znásilnění šestnáctileté dívky, z něhož je podezřelý africký migrant. Okamura prohlašuje, že kdyby se Německo, vláda Angely Merkelové a čeští sluníčkářští politici nechovali jako šílenci, ke znásilnění dívky prý nemuselo dojít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Chudáčci! A do toho Hitler. Ovčáček se opřel do Milionu chvilek a vzal to šmahem i s novináři
Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se zase jednou dostal do varu. Zmínil prezidenta USA Donalda Trumpa, Andreje Babiše (ANO), Miloše Zemana a liberální novináře, kteří zmíněné pány údajně nenávidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Foldyna se raduje. Vyznamenání pro Kusturicu? Kiska má smůlu
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) ve čtvrtek sledoval, jak Sněmovna hlasuje o návrzích na státní vyznamenání, a rovnou o některých výsledcích informoval na sociální síti. Neskrýval spokojenost, že z předběžného seznamu kandidátů dolní komora Parlamentu vyškrtla bývalého generálního tajemníka Severoatlantické aliance George Robertsona, zato navrhla vyznamenat filmového režiséra, muzikanta a srbského patriota Emira Nemanju Kusturicu. Informoval i o tom, že Sněmovna vyškrtla také bývalého slovenského prezidenta Andreje Kisku. Z dalších návrhů prošel například generál Petr Pavel, zatímco youtuber Karel Kovář (Kovy) nikoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Upozornil, že kolegyně operuje v hidžábu. Pak následovaly roky potíží. Česko-britský lékař promlouvá o životě v multikulturní zemi
Z BRITÁNIE DO BOHEMIE Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. Mít dva domovy považuje za velmi dobrou příležitost vnímat každou zemi zblízka a přitom s určitým nadhledem a perspektivou země druhé. Je optimistou a věří, že Česká republika má stále jedinečnou příležitost. Příležitost vyvarovat se negativních jevů, které dnes můžeme vidět v jiných vyspělých zemích. Také věří, že důležitým krokem k tomuto cíli je šíření povědomí o současném dění mimo Českou republiku. Právě to bude hlavní náplní této informační rubriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zeman u Soukupa: Zákon nařizující platit koncesionářské poplatky zrušit. A demonstrace? Nečas taky nerezignoval před 150 tisíci protestujícími
Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, který byl tentokrát kvůli čtvrteční návštěvě slovenské prezidentky Zuzany Čaputové předtáčen již ve středu. Moderátor Jaromír Soukup si připravil řadu aktuálních témat, která společně probrali s prezidentem Milošem Zemanem. Týkala se například pietní akce v Lidicích, kde vzbudil rozruch poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), hrozeb ČSSD, že opustí vládu, ale také fungování veřejnoprávních médií, hodnocení nových ministrů či chystané demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zeman u Soukupa drtil Milion chvilek. A jeho další návrh nevyvolá radost v ČT
Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, který byl tentokrát kvůli čtvrteční návštěvě slovenské prezidentky Zuzany Čaputové předtáčen již ve středu. Moderátor Jaromír Soukup si připravil řadu aktuálních témat, která společně probrali s prezidentem Milošem Zemanem. Týkala se například pietní akce v Lidicích, kde vzbudil rozruch poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), hrozeb ČSSD, že opustí vládu, ale také fungování veřejnoprávních médií, hodnocení nových ministrů či chystané demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist