Paroubek: Turecko suspenduje své členství v NATO
Stalo se to, k čemu vývoj v turecko-evropských, turecko-ruských a turecko-amerických vztazích směřoval delší dobu. Konkrétně již od letního pokusu o převrat proti tureckému prezidentu Erdoganovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 15:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 17. 03. 2017

Související články

Referendum zpochybňující členství ČR v EU či NATO? Žádné nebude, vzkazuje Sobotkova vláda
Vláda nepočítá se žádnými referendy, která by zpochybňovala členství Česka v Evropské unii či NATO. Členství v těchto organizacích je pro ČR zárukou hospodářské stability a bezpečnosti, uvedl v prohlášení mluvčí vlády Martin Ayrer. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Turecko si prý může dělat co chce, NATO ho přes palubu nehodí. Zde je stručný výčet, čím nás drží pod krkem
NATO a Turecko zůstávají i nadále spojenci, k vzájemné důvěře mají ovšem dost daleko. Od té doby, co v Turecku proběhl pokus o převrat, má Severoatlantická aliance na Turecko jen velmi malý vliv. „NATO může Turecko pouze pokárat, potrestat jej nemůže,“ píše z Bruselu reportér Deutsche Welle Bernd Riegert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Paroubek: Turecko vpadlo do Sýrie
V rozporu se stanoviskem legitimní syrské vlády v Damašku vpadla turecká vojska do Sýrie. Po jistém počátečním zmatení postojů českých komentátorů v průběhu dne se v mainstreamových médiích nakonec ustálil postoj, jakoby Turecko, coby člen NATO, vědělo, co dělá a bylo to v zájmu a v duchu politiky Aliance…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Problémy Unie nejsou důvodem k referendu, ale k reformám
Prezident Miloš Zeman se svým výrokem, že udělá „vše proto, aby bylo referendum“ o členství České republiky v Evropské unii a v NATO, znovu dostává do rozporu s našimi zájmy. Jestli je tím hlavním bezpečná a prosperující Evropa, pak jej nejlépe naplňuje právě členství v EU v NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Putinovo slunce vyšlo: Zvrat ve vztazích Západu a Turecka je čím dál drtivější. Ve hře je velká rána NATO
Z ústavního referenda vyjde úplně jiné Turecko. Islámské, konstatuje v analýze sepsané pro ParlamentníListy.cz publicista a analytik Štěpán Kotrba. Ten se věnuje zejména rostoucímu konfliktu mezi Tureckem a Evropou: Nejenže už podle něj nikdo nepočítá s tím, že by se Turecko stalo součástí EU, ale Erdoganovo sblížení s Ruskem znamená hroucení jižního křídla NATO. ,,Zůstává prozatím stále ještě členem NATO, ale ostentativně dává najevo, že NATO k ničemu nepotřebuje,“ píše o Turecku analytik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Členství v EU je naše národní katastrofa (lhotak)
Český národ nebyl nikdy v historii v tak akutním existenčním ohrožení, jaké mu přináší členství České republiky v Evropské unii a v NATO.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 27.2.2016 v 18:40, zobrazit podobné
Neuvěřitelná drzost, šílenost a zvrácenost. NATO nás ohrožuje a finanční oligarchie chce migrací zničit evropskou civilizaci, udeřil Filip. A pak řekl vtip o Američanech a agresivním Rusku...
ROZHOVOR Předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip říká, že NATO uměle vytváří z Ruska našeho nepřítele. Andrej Babiš je a vždy bude především podnikatel, který má zálibu v hromadění majetku. Nenávist šíří nejvíce hlavně HateFree, které za státní peníze určuje, kdo má ty správné názory a kdo je špatný. Diskutovat o členství v NATO či EU je podle něj zcela legitimní a hlavně i důležité. Naše členství v NATO nás prý momentálně hlavně ohrožuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Cesta k diktatuře v Turecku se otevírá
Turecký parlament rozhodl o tom, že je napříště možné zrušit bez dalšího poslaneckou imunitu členům zákonodárného sboru. To je v zemi, jež náleží ke struktuře společenství NATO a která chce do budoucna aspirovat na členství v EU, něco zcela neslýchaného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
NATO prochází nebývalou krizí. Lžeme si do kapsy, varuje Jiří Šedivý
Severoatlantická aliance se brodí v problémech. Na vině je prý Turecko. O tamním neúspěšném puči a následných čistkách v celé společnosti už se sice na stránkách našich médií nepíše, ale to rozhodně neznamená, že je v zemi půlměsíce klid. Turecko má přitom druhou největší armádu v NATO, takže problém má celá Aliance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist