Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2019
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.440x, což odpovídá cca 179.494-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Tři čtvrtiny mladých Němců jsou pro setrvání v EU a její reformování. Zato mladí Češi...
Jak vlastně uvažují o integraci Evropy mladí lidé? Výsledky reprezentativního průzkumu přinesla agentura Kantar Public. Zkoumalo se hned v šesti zemích – Česku, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku a Slovensku. Průzkum financovala Bertelsmannova nadace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 21. 03. 2017

Související články

Průzkum: Češi jsou největšémi euroskeptiky, 54 procent by ale v referendu pořád hlasovalo pro setrvání v EU
Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal průzkum, který dnes novinářům představil think-tank Europeum. Pro setrvání v EU by podle studie hlasovalo 54 procent Čechů. Nejsilnější podporu má členství u důchodců a mladých lidí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tři čtvrtiny Afričanů do Evropy? Jasná fakta o hrozící katastrofě
Na info.cz vyšel nový rozhovor s matematikem, blogerem a analytikem Marianem Kechlibarem. Podle něj je nutné se zabývat rizikem rostoucí africké populace. Zmínil demografii Afriky, ve které převažují mladí lidé, a dodal, že agresory ve válce byly většinou ty státy, které měly přebytek mladých mužů. „Když se dělají průzkumy veřejného mínění v Africe, tak vám řeknou v některých oblastech třeba tři čtvrtiny lidí, že by chtěli do Evropy. Samozřejmě, ne každý to realizuje,“ řekl o riziku další migrační krize matematik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Naši mladí Češi jsou na špičce! V hulení trávy
Nejenže se mladí Češi řadí mezi nejčastější uživatele konopí v Evropě, ale Česká republika je i hlavním výrobním místem pervitinu v evropském rámci. Informovalo o tom ve své zprávě Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA), jehož zprávu převzal server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Spisovatelka Tučková: Potomci vyhnaných Němců si chtějí promluvit. Ale Češi potlačují výčitky svědomí, protože týrali, znásilňovali a rozkrádali
Spisovatelka Kateřina Tučková hovořila v rozhovoru pro server Aktuálně.cz mimo jiné o tom, že Češi potlačují výčitky za odsun Němců. „Pomůže jen vzájemný dialog,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nejmladší Češi jsou v rámci zemí V4 nejvíce skeptičtí k EU, mladí Slováci k NATO, odhalila studie
Mladší Češi mají nejskeptičtější postoj v rámci stejné věkové kategorie obyvatel čtyř středoevropských zemí z uskupení Visegrádské čtyřky (V4), do které kromě Česka patří i Maďarsko, Polsko a Slovensko, k Evropské unii. Tu totiž vnímá kladně méně než polovina Čechů, kteří jsou mladší petatřiceti let. Nejkladnější vztah k EU mají v regionu z mladší generace Poláci. Mladí Slováci jsou zase nejskeptičtější při hodnocení NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Krainer (STAN): Mladí Starostové na jižní Moravě v roce 2018
V prosinci 2017 se poprvé sešla skupina mladých členů Starostů a nezávislých s cílem založit mStan a přitáhnout k politice více mladých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi se na dovolenou chystají, cesty do zahraničí ale příliš neplánují
Prázdniny jsou tu a většina z nás už má jasno, jak a kde je bude trávit. Celé tři čtvrtiny Čechů si alespoň nějaké volno plánují. Vyplývá to z výzkumu realizovaného agenturou IPSOS v první polovině června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Čum na cestu, čů**ku!“ Do Jaroše se pustili agresivní Češi na kolech. Zato Arabové...
Marketingový expert Martin Jaroš žije už léta v Kataru, ale čas od času se vrátí do České republiky. Na dovolenou. Při poslední návštěvě si všiml jedné drobnosti. Češi jsou velmi milí na své přátele nebo známé, ale ne na cizí lidi. Cizím lidem jsou na potkání schopni vynadat do „čů**ků“. V Kataru je to prý dost jiné. Arabové se dokážou slušně chovat i k cizím lidem, nejen ke svým známým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a její budoucnost – mladí lidé
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po mezinárodní agendě s podporou Švýcarska následuje její budoucnost - mladí lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mládež podporuje demokracii, ale politikům nevěří
Zhruba tři čtvrtiny mladých Čechů nevěří politikům a mají pocit, že pro ně politici nic nedělají. Přibližně 80 procent mladých lidí se ale v Česku o politiku zajímá a podporují demokracii. Ukázal to průzkum mládežnických organizací v zemích visegrádské čtyřky, sdělila mluvčí České rady dětí a mládeže (ČRDM) Soňa Polak. Vyplynulo z něj také, že téměř polovina Čechů mezi 15 a 24 lety by se do tří roků chtěla odstěhovat do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist