Petr Dufek: Francie - nový prezident, staré problémy…
Po francouzských prezidentských volbách nastává pro eurozónu krátké období politického klidu, tedy jen do té doby, než si britská premiérka potvrdí v červnových volbách silnější mandát pro vyjednávání o brexitu a než ve Francii přijdou na řadu další volby, ty parlamentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 15. 05. 2017

Související články

Petr Dufek: Rekordní Vánoce
Ani v prosinci neztratili spotřebitelé chuť nakupovat a posunuli tak opět statistiky obchodu na nový rekord. Ve srovnání s předchozím rokem utratili v obchodech reálně o 3,1 % více, po zohlednění vlivu rozdílného počtu pracovních dnů dokonce o 4,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Donald Trump odstartoval. Řev zombií Západu dokládá, že skvěle
Petr Hájek komentuje Trumpovu senzační nástupnickou řeč, rozhlíží se po ruchu v bažinách a je rád, že nový prezident spoléhá na „utajeného“ mocného spojence
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Francie nechápe, co se včera stalo: Další výbuch konkurenta Marine Le Penové. No a k tomu nový průzkum...
První kolo prezidentských primárek v Socialistické straně Francie přineslo značné překvapení. Zvítězil totiž výrazně levicový kandidát Benoît Hamon, který za sebou o několik procent nechal favorizovaného Manuela Vallse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Francie rozhodla o svém osudu
Občané Francie rozhodli v prezidentských volbách o své budoucnosti a za prezidenta Francie si zvolili solistu Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zradí nás zase Francie nebo ne?
Pan Macron, toho času prezident Francie, nás přijel poučovat, jak se máme chovat v EU. Údajně si máme vzít za své heslo „Evropa jsme my“ a zapomenout na své postavení nezávislého státu v Evropě.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.10.2018 v 13:40, zobrazit podobné
Visegrádská čtyřka se stává nepříjemným fenoménem v Evropské unii
Evropská komise dělá vše pro to, aby V 4 rozložila a vynutila si poslušnost států V 4 na rozhodnutích Bruselu, kde politicky rozhodují staré země EU, především Německo, Francie a Itálie.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 27.7.2017 v 11:40, zobrazit podobné
Petr Dufek: Průmyslová rallye nekončí
Podle očekávání byly říjnové výsledky tuzemského průmyslu výborné. Výroba se tentokrát zvýšila o meziročně 10,5 %, a to především zásluhou automobilového průmyslu, který s novými modely nabral nový vítr do plachet. Nebyl však jediný, dvouciferný růst zaznamenaly i další silné obory jako energetika nebo výroba elektrických zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká ekonomika ve výborné kondici
O něco lepší, než naznačoval předběžný odhad. Tak by se dal shrnout nový výsledek české ekonomiky za 2. čtvrtletí letošního roku. HDP vzrostl mezikvartálně o 0,7 %, v meziročním srovnání pak o 2,4 %. Jde o velmi dobrý výsledek, byť začíná „jen“ dvojkou. Ekonomika si i nadále udržuje svižné tempo, zaměstnává stále více lidí a přitom inflace zůstává relativně nízká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Francie a Německo o směru spolupráce
Bude nutné si ještě počkat na ustavení nové německé vlády po volbách, evropské plány Emmanuela Macrona musí počkat. „Po německých volbách“, deklaroval prezident Francie před zahraničními velvyslanci v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Francie a povinná vojna: špatný příklad pro ČR
Francouzský prezident Macron se rozhodl po sedmnácti letech obnovit ve své zemi povinnou vojenskou službu. Mnoho lidí by něco takového uvítalo i v České republice. Měli bychom si skutečně vzít z Francie příklad?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 2.7.2018 v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist