ČVUT pořádá mezinárodní symposium, věnované problematice chytrých měst
Fakulta dopravní a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického v Praze jsou pořadateli třetího ročníku mezinárodní konference věnující se aktuálním otázkám spojeným s problematikou „chytrých měst“. Akce se uskuteční ve dnech 25. a 26. května 2017 v historických prostorách Kláštera minoritů v Praze, vždy od 9.00 do 17.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 18. 05. 2017

Související články

ČEZ: Co s bateriemi, které doslouží v elektromobilech, vymýšleli studenti z ČVUT a izraelského Technion
Program česko-izraelského akcelerátoru CIPA má za sebou první úspěšný ročník, který se věnoval tematice chytrých měst. Týmy studentů z technických univerzit ČVUT a haifského Technionu v Haifě představily výsledky v Izraeli i v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta dopravní je jedním z klíčových partnerů v projektech C-ROADS
Fakulta dopravní ČVUT v Praze se dlouhodobě zabývá problematikou tzv. chytrých měst a spolupracuje s mnoha významnými partnery. Jako potvrzení její klíčové role v řešení této aktuální problematiky bylo za přítomnosti děkana Fakulty dopravní ČVUT profesora Miroslava Svítka na Úřadu vlády ČR slavnostně podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Vládou ČR a Sdružením automobilového průmyslu, které obsahuje konkrétní pilotní projekty v oblasti elektromobility, autonomního řízení a digitalizace, řešené na Fakultě dopravní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Hejtmanství podpoří rozvoj chytrých měst
Hejtmanství bude jedním z partnerů memoranda o aktivitách v oblasti Smart City. Koncept takzvaných chytrých měst má za cíl rozvoj moderních technologií v celém Olomouckém kraji s důrazem na město Přerov. Do projektu se kromě tamní radnice a Smart City Clusteru zapojí i přerovská vysoká škola logistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Významná vědecká konference experimentálních fyziků se uskuteční na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze
Od 4. do 8. září 2017 bude Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze hostitelem XXXVII. mezinárodního sympozia týkajícího se interakcí elementárních částic (International Symposium on Physics in Collision).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mezinárodní vědecká konference Quo Vadis, bezpečnost měst a obcí v ČR?
Institut pro veřejnou správu Praha pořádá ve spolupráci s Vysokou školou podnikání a práva mezinárodní vědeckou konferenci "Quo Vadis, bezpečnost měst a obcí v ČR?". Záštitu nad konferencí převzala náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce sociálního, zdravotnického a právního zabezpečení, bezpečnostního výzkumu a projektového řízení Monika Pálková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Soutěž Hala roku Akademik vstupuje na mezinárodní pole
Soutěž Hala roku Akademik pomáhá vysokoškolákům pochopit, jak působí zatížení na konstrukci a jaké mohou být její slabiny. Soutěž pořádá Fakulta stavební ČVUT v Praze a hlásit se do ní mohou studenti vysokých škol se stavebním zaměřením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Mezinárodní workshop o systémech pro komunikaci po silových vedeních pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT
Dne 21. září 2017 se v prostorách Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze – Dejvicích uskuteční mezinárodní workshop WSPLC 2017. Akci organizuje katedra telekomunikační techniky ve spolupráci s mezinárodním výborem IEEE ComSoc Technical Committee on Power Line Communications.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Populární hra Pac-Man ožije již v pátek ve finále 10. ročníku Robosoutěže ČVUT
Desátý ročník Robosoutěže, která se pravidelně pořádá na půdě FEL ČVUT (Fakulty elektrotechnické ČVUT), vyvrcholí v pátek 14. prosince finálovým soubojem robotických vozítek sestavených středoškolskými a univerzitními týmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta elektrotechnická pořádá letní školu kosmických technologií
Ve dnech 18. až 26. srpna 2018 se na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL) uskuteční letní škola kosmických technologií pořádaná společně Studentskou unií ČVUT a skupinou kosmických technologií na katedře radioelektroniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09: Chceme z Pardubic udělat chytré město pro život
Koncepty chytrých měst jsou aktuálním a moderním přístupem ke zkvalitňování života ve městech. TOP 09 nesouhlasí s připravovanou smart city strategií v Pardubicích a nabízí zkušenosti z jiných měst a kompetentní odborníky k její změně. TOP 09 přiblížila tuto problematiku veřejnosti na konferenci s veřejnou debatou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist