Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2019
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.946x, což odpovídá cca 153.718-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Asociace krajů: O kritické situaci ve zdravotnictví a sociálních službách má jednat celostátní tripartita
Kraje se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zdravotních sester, zdravotního personálu a lékařů. Kritická je také situace v sociálních službách. Danou věcí by se tak podle hejtmanů měla zabývat nejbližší celostátní Rada hospodářské a sociální dohody (RHSD). Tedy tripartita, kterou tvoří zástupci vlády, zaměstnavatelů a zaměstnanců. Situaci je mimo jiné třeba řešit i s ministrem zdravotnictví. O tématu podle premiéra Bohuslava Sobotky má však RHSD pouze diskutovat v rámci bodu „Různé“. Není mu věnován řádný programový bod, i když o něj kraje žádaly. Navíc ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík schůzku ve stejné věci minulý pátek zrušil a nový termín nabídl až 1. června, tedy po jednání tripartity. Situace je ale vážná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2017 v 21:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 23. 05. 2017

Související články

Platy ve zdravotnictví a sociálních službách chtějí hejtmani v pondělí probrat na celostátní tripartitě
Už zítra odpoledne bude jednat celostátní tripartita, tedy Rada hospodářské a sociální dohody (RHSD - složená ze zástupců vlády, zaměstnavatelů a zaměstnanců), které se tradičně zúčastní i představitelé krajů. Mluvit se má i o vážné situaci ve zdravotnictví a sociálních službách. Jednání se uskuteční od 14:00 h v Lichtenštejnském paláci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda vyslyšela požadavek krajů. Uvolní finanční prostředky v sociálních službách a ve zdravotnictví
Kraje vítají rozhodnutí vlády z 31. května 2017 o uvolnění 1,162 mld. korun na navýšení platů sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách o 23 procent a nepedagogickým pracovníkům ve školství a pracovníkům v kultuře o 9,4 procenta. Vláda tak vyslyšela požadavek Asociace krajů ČR, která o finanční prostředky na zvýšení dlouhodobě usiluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Kraje obdrží od MPSV doplatek 822 milionů korun na růst platů v sociálních službách
Kraje obdrží finanční prostředky ve výši 822 milionů korun, které od listopadu do června letošního roku vynaložily z vlastních rozpočtů na růst platů v sociálních službách. Na společném jednání na Ministerstvu práce a sociálních věcí se na tom dohodla ministryně Marksová s předsedkyní Rady Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Vláda schválila navýšení platů v sociálních službách a ve zdravotnictví
Peníze však zatím neuvolnila. „Žádáme vládu o okamžité řešení,“ volají hejtmani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví a Asociace krajů ČR podepsaly Memorandum o finanční stabilizaci českého zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví a Asociace krajů ČR ve společném memorandu uvádí, že jsou si vědomi nezbytnosti stabilizace počtu pracovníků ve zdravotnictví, které úzce souvisí s výší platů a mezd v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Krajům opět chybí prostředky na platy ve zdravotnictví
Hejtmani se na 15. zasedání Rady Asociace krajů prioritně zabývali navýšením tarifních platů pracovníků ve zdravotnictví. Nedostatek finančních prostředků na zvýšení mezd chtějí řešit okamžitě s ministrem zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Zaměstnancům v sociálních službách vzrostou platy od 1. července
Pracovníci v sociálních službách, na které se vztahuje květnové nařízení vlády o navýšení platových poměrů, obdrží vyšší výplaty včas, tedy od 1. července. Kraje o tom dnes ubezpečily předsedu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman podpoří dofinancování platů v sociálních službách
Prezident Miloš Zeman slíbil hejtmanům, že podpoří jejich požadavek, aby obdrželi 822 milionů korun na dofinancování navýšení platů pracovníků v sociálních službách, o které Asociace krajů ČR žádala ministryni práce a sociálních věcí Marksovou. Hejtmanům stanovisko sdělil během čtvrtečního neformálního setkání na zámku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Kraje dostanou peníze na růst platů v sociálních službách
Kraje obdrží finanční prostředky ve výši 822 milionů korun, které od listopadu do června letošního roku vynaložily z vlastních rozpočtů na růst platů v sociálních službách. Na dnešním společném jednání na Ministerstvu práce a sociálních věcí se na tom dohodla ministryně Marksová s předsedkyní Rady Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace a odbory žádají o vyšší růst platů v sociálních službách
Poskytovatelé sociálních služeb a odboráři poslali dopis členům vlády, v němž žádají o výraznější zvýšení platů pracovníků v sociálních službách a změnu jejich odměňování. Požadují, aby pečující o seniory či postižené dostávali podobný plat jako zdravotníci a aby kabinet na změnu našel peníze. ČTK to řekla předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist