Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2018
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.085x, což odpovídá cca 213.149-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Asociace krajů: O kritické situaci ve zdravotnictví a sociálních službách má jednat celostátní tripartita
Kraje se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zdravotních sester, zdravotního personálu a lékařů. Kritická je také situace v sociálních službách. Danou věcí by se tak podle hejtmanů měla zabývat nejbližší celostátní Rada hospodářské a sociální dohody (RHSD). Tedy tripartita, kterou tvoří zástupci vlády, zaměstnavatelů a zaměstnanců. Situaci je mimo jiné třeba řešit i s ministrem zdravotnictví. O tématu podle premiéra Bohuslava Sobotky má však RHSD pouze diskutovat v rámci bodu „Různé“. Není mu věnován řádný programový bod, i když o něj kraje žádaly. Navíc ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík schůzku ve stejné věci minulý pátek zrušil a nový termín nabídl až 1. června, tedy po jednání tripartity. Situace je ale vážná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2017 v 21:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 23. 05. 2017

Související články

Platy ve zdravotnictví a sociálních službách chtějí hejtmani v pondělí probrat na celostátní tripartitě
Už zítra odpoledne bude jednat celostátní tripartita, tedy Rada hospodářské a sociální dohody (RHSD - složená ze zástupců vlády, zaměstnavatelů a zaměstnanců), které se tradičně zúčastní i představitelé krajů. Mluvit se má i o vážné situaci ve zdravotnictví a sociálních službách. Jednání se uskuteční od 14:00 h v Lichtenštejnském paláci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda vyslyšela požadavek krajů. Uvolní finanční prostředky v sociálních službách a ve zdravotnictví
Kraje vítají rozhodnutí vlády z 31. května 2017 o uvolnění 1,162 mld. korun na navýšení platů sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách o 23 procent a nepedagogickým pracovníkům ve školství a pracovníkům v kultuře o 9,4 procenta. Vláda tak vyslyšela požadavek Asociace krajů ČR, která o finanční prostředky na zvýšení dlouhodobě usiluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Kraje obdrží od MPSV doplatek 822 milionů korun na růst platů v sociálních službách
Kraje obdrží finanční prostředky ve výši 822 milionů korun, které od listopadu do června letošního roku vynaložily z vlastních rozpočtů na růst platů v sociálních službách. Na společném jednání na Ministerstvu práce a sociálních věcí se na tom dohodla ministryně Marksová s předsedkyní Rady Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Vláda schválila navýšení platů v sociálních službách a ve zdravotnictví
Peníze však zatím neuvolnila. „Žádáme vládu o okamžité řešení,“ volají hejtmani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví a Asociace krajů ČR podepsaly Memorandum o finanční stabilizaci českého zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví a Asociace krajů ČR ve společném memorandu uvádí, že jsou si vědomi nezbytnosti stabilizace počtu pracovníků ve zdravotnictví, které úzce souvisí s výší platů a mezd v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Zaměstnancům v sociálních službách vzrostou platy od 1. července
Pracovníci v sociálních službách, na které se vztahuje květnové nařízení vlády o navýšení platových poměrů, obdrží vyšší výplaty včas, tedy od 1. července. Kraje o tom dnes ubezpečily předsedu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman podpoří dofinancování platů v sociálních službách
Prezident Miloš Zeman slíbil hejtmanům, že podpoří jejich požadavek, aby obdrželi 822 milionů korun na dofinancování navýšení platů pracovníků v sociálních službách, o které Asociace krajů ČR žádala ministryni práce a sociálních věcí Marksovou. Hejtmanům stanovisko sdělil během čtvrtečního neformálního setkání na zámku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Kraje dostanou peníze na růst platů v sociálních službách
Kraje obdrží finanční prostředky ve výši 822 milionů korun, které od listopadu do června letošního roku vynaložily z vlastních rozpočtů na růst platů v sociálních službách. Na dnešním společném jednání na Ministerstvu práce a sociálních věcí se na tom dohodla ministryně Marksová s předsedkyní Rady Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace a odbory žádají o vyšší růst platů v sociálních službách
Poskytovatelé sociálních služeb a odboráři poslali dopis členům vlády, v němž žádají o výraznější zvýšení platů pracovníků v sociálních službách a změnu jejich odměňování. Požadují, aby pečující o seniory či postižené dostávali podobný plat jako zdravotníci a aby kabinet na změnu našel peníze. ČTK to řekla předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
AKČR: Kraje jsou připraveny jednat s novou vládou o penězích
Krajům budou v příštím roce chybět prostředky na opravy silnic II. a III. tříd, peníze na růst platů pracovníků v sociálních službách a na platy učitelů. Nejen o těchto palčivých problémech jednali hejtmani 25. listopadu v Jihlavě. Prioritní témata chce také probrat předsedkyně Rady Asociace krajů Jana Vildumetzová s novým premiérem bezprostředně po jeho jmenování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist