Každé zatčené osobě musí být důvody omezení její osobní svobody sděleny jednoduchým, nikoliv odborným jazykem
Každé zatčené osobě musí být důvody omezení její osobní svobody sděleny jednoduchým, nikoliv odborným jazykem, aby případně mohla své zatčení zpochybnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 16:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2017

Související články

Lídr Flachs: Merkelové schází sebereflexe, která tkví v utajovaných informacích o její osobě
Z osobní zkušenosti vím, že arabských imigrantů přes území ČR prochází mnohonásobně více, než se podaří policii zadržet, říká Robert Flachs (SPD). A dodává. Jasnou podmínkou jakýchkoli jednání o možné koalici bude striktní odmítnutí přijímání muslimských a dalších imigrantů na území kraje v rámci kvót EU. Zároveň budeme v souladu se zákonem v krajském zastupitelstvu iniciovat zákon o zákazu propagace islámu na území České republiky. Jaké jsou další důvody, proč by voliči měli upřednostnit koalici SPD a SPO? A v čem spatřuje naději na vyřešení migrační krize? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dalíkovo odsouzení
Pan Dalík byl odsouzen k odnětí svobody. Odnětí svobody nařídil soud výrokem: „Občan Dalík se dopustil trestného činu. Proto bude zbaven osobní svobody v délce čtyř let.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ujel nám vlak, děkujte ČNB, vzkazuje Markéta Šichtařová. A varuje před omezením svobody, proti kterému je EET slaboučký čajíček
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Intervence České národní banky se nám teď vracejí jako bumerang a přinášejí řadu problémů – od zakonzervované struktury ekonomiky, přes přehřátý realitní trh, až po větší než žádoucí růst inflace. Podle Markéty Šichtařové to ale šlo předvídat. V pravidelném nedělním rozhovoru ekonomka také upozorňuje na jedno z nejnebezpečnějších a zároveň nejpodceňovanějších rizik pro omezení osobní svobody, proti němuž bude EET jen slaboučkým čajíčkem. Na novele stavebního zákona pak ilustruje, jak hluboce jsou u nás nepochopena vlastnická práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stát opět zvítězil nad občanem
Senátu se nepodařilo zastavit další vládní běsnění při prosazování politiky regulokracie. Protikuřácký zákon byl většinově schválen a Senát se tak postavil jednoznačně na stranu dalšího omezení svobody podnikání a svobody jednotlivce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Ergodan musí být zbaven prezidentské funkce
Turecký prezident Ergodan má být trumfem kancléřky Angely Merkel při řešení migrační krize. Obávám se, že je její součástí a nikoliv klíčem k jejímu řešení.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:40, zobrazit podobné
Klaška (KDU-ČSL): Chceme další přísné omezení lichvářských praktik
Další omezení lichvářských praktik, vůči nimž je řada lidí bezbranná, a které v mnoha případech vedou k osobním tragédiím – i to jsou podle Jaroslava Klašky (KDU-ČSL) důvody, které stály u vzniku jeho pozměňovacích návrhů k návrhu zákona o spotřebitelském úvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Svobodní: Západ se musí vyvarovat intervencí do tureckých záležitostí
Svobodní v reakci na pokus o převrat a probíhající chaos v Turecku doufají, že v Turecku bude vládnout sekulární režim respektující osobní svobody a že se Západ tentokrát vyvaruje zasahování do tureckých záležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Nadnárodní společnosti by měly zveřejňovat daňové informace v každé zemi, ve které působí
Velké firmy musí zveřejňovat informace o daních, které platí v každé zemi, schválili včera poslanci a poslankyně Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hlasy ze Šumavy: Chceme divočinu v přírodě, ne v zákonech
Kůrovcová gradace již odezněla, ale pro omezení ochrany přírody v šumavském národním parku se našly jiné důvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Uprchlická krize řízená ilumináty, určená ke zničení Evropy? Odpovídá Pavel Telička
Europoslanec Pavel Telička odpovídal na dotazy čtenářů, které velice zajímalo, proč se v EU určuje, jak máme mluvit. To je podle něj nepřijatelné, jelikož musí být stanovena jasná hranice mezi podněcováním k nenávisti a omezováním osobní svobody. Na chvíli se však vynořila i jeho komunistická minulost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist