Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice zaštítil studentskou literární soutěž Cena Maxe Broda
Výběr z akcí pořádaných Senátem tento týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2017 v 07:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 19. 06. 2017

Související články

Senátorka Syková: Dostane v NP Šumava přednost divoká příroda, nebo rozvoj obcí?
Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice uspořádal veřejné slyšení za účelem projednání petice „Za dobrý zákon o NP Šumava“, kterou podpořilo téměř 60 tisíc občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dušek (Svobodní): Senát venkovu nepřeje, není schopný ani kompromisu
Nedávno projednával senát návrhy na možnost změn tzv. Protikuřáckého zákona. Ty vznikly na základě petice občanů a navrhl je senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senát: Jak dál v zařízeních pro děti, vyžadující okamžitou pomoc
Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice pořádá pracovní setkání na aktuální téma týkající se provozu zařízení pro děti, vyľadující okamľitou pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Senátu se diskutovalo o rovnováze žen a mužů v politice: Kvóty nic nevyřeší
Senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice ve spolupráci s Fórem 50 % uspořádal v lednu konferenci na téma „Jak podpořit rovnováhu žen a mužů v politice?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Senátu se diskutovalo o podpoře rovnováhy žen a mužů v politice
Senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice ve spolupráci s Fórem 50 % uspořádal konferenci na téma „Jak podpořit rovnováhu žen a mužů v politice?“. Konference se uskutečnila v pondělí 25. ledna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senát zve na mezinárodní konferenci o rovnováze mužů a žen v politice
Mezinárodní konference o rovnováze mužů a žen v politice, která se uskuteční v pondělí 25. ledna v Senátu. Pořádá ji Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Jsme schopni včas rozeznat důležité vývojové zvraty a přizpůsobit se jim
Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice uspořádal slavnostní setkání k 20. výročí sdružení CESNET, které zajišťuje elektronickou infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání v ČR. Setkání zahájila místopředsedkyně výboru a senátorka za Prahu 4, prof. Eva Syková. Součástí setkání byl vedle odborných prezentací také originální vzdálený koncert, kdy smyčcové kvarteto hrálo přímo ve Valdštejnském paláci a klavírista se připojil z místa vzdáleného mnoho kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Lékařský a biomedicínský výzkum může přinést mnoho dobrého, ale je také spojen s množstvím etických problémů
Tento týden se v prostorách Senátu konala konference na téma „Problémy současné bioetiky“. Uspořádal ji Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice ve spolupráci s Radou pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Senátor Růžička: Dvouleté děti do školky nepatří
Veřejné slyšení „Dvouleté děti do školky nepatří, ale do náruče mámy“ pořádá Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice v reakci na přijetí zákona, který ukládá mateřským školám povinně přijímat do svých zařízení dvouleté děti. Slyšení se uskuteční v úterý 6. února od 10.00 hodin v Jednacím sále Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Syková (ČSSD): Do národního parku mají turisté jezdit kvůli unikátní divoké přírodě, ne do moderních lyžařských areálů
Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice uspořádal veřejné slyšení za účelem projednání petice „Za dobrý zákon o NP Šumava“, kterou podpořilo téměř 60 tisíc občanů. Diskuse se týkala zákona z dílny Ministerstva životního prostředí, který upravuje pravidla péče o národní parky. Ten projednává Poslanecká sněmovna. Podle zpravodajky petice v Senátu Evy Sykové závisí další osud NP Šumava na nalezení rozumného kompromisu mezi zájmem na ochraně přírody a zájmem na rozvoji obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist