V Česku se více lidí hlásí k pravici než k levici
Více než třetina českých občanů se hlásí k pravé části politického spektra. Naopak sympatie se stranami nalevo od středu vyjadřuje necelých 27 procent lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Zastoupení levice od konce roku 2015 klesá, zjistili sociologové. Zvyšuje se naopak podíl lidí, kteří sami sebe řadí do středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 07:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 12. 08. 2017

Související články

STEM: Přelévají se hlasy na pravici i na levici, kolísá i podpora hnutí ANO
Březnová data dobře ilustrují, jak proměnlivá je situace na politické scéně. TOP 09 výrazně překročila pětiprocentní práh, poprvé by se do sněmovny dostali i Piráti. Přelévají se hlasy na pravici i na levici, kolísá i podpora suverénně vedoucího hnutí ANO. Podpora hnutí ANO má v posledních měsících mírně stoupající tendenci, podpora ČSSD tendenci mírně klesající. Vládní koalice mírně oslabila, má však stále pohodlnou ústavní většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Když demokracie prohrává (zapálení svíčky) (jaroslavpolak)
Politický boj současnosti (nejen) v Česku neprobíhá mezi levicí a pravicí, ale mezi demokracií a populismem. Jediná strana, která nepodléhá populismu, je TOP09. Když tohle prohlásí radikální levičák, zdá se, že máme problém.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.2.2016 v 22:40, zobrazit podobné
Nebojujete. Doktor Macek pro PL ještě jednou o dnešku
ROZHOVOR Zakladatel ODS a bývalý místopředseda federální vlády za ODS Miroslav Macek připouští, že poptávka po pravici nikdy nebude v Česku většinová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na téma pětadvaceti let ODS hovořil o příčinách pádu podpory této pravicové strany. A k problematické opoziční smlouvě vzájemně soupeřících stran na levici a pravici, která ODS poškodila víc než sociální demokracii, prohlásil: „Bohužel spousta poslanců (a nešlo tomu efektivně zabránit) opoziční smlouvu využila k soukromým dohodám o obsazení různých postů v dozorčích a správních radách a jiných úřadech …a to se spolupodílelo s médii na očerňování a zatracování opoziční smlouvy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Mirek Topolánek píše knihu, jak zachránit demokracii. Varuje zejména kolaborující levici
Bývalý premiér Mirek Topolánek sepsal pro týdeník Dotyk úvahu o současné politické situaci nejen v České republice. Zcela podle něj totiž vymizely tradiční strany a politika se již dávno nedělí na pravici a levici. Pro stabilizaci společnosti je nutné, aby se vrátil selský rozum, staré ctnosti a hlavně ideologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
K policii se prý kvůli uprchlické krizi hlásí více vlastenců
I když se v souvislosti s migrační krizí hlásí do služby u policie stále více vlastenecky smýšlejících uchazečů, policejní prezident Tomáš Tuhý se radikalizace policejního sboru neobává. Píše o tom server Aktuálně.cz s tím, že lidi s xenofobním myšlením je schopna policie identifikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
V Česku pracuje o sto tisíc cizinců víc než před krizí, hlásí ministerstvo
V Česku pracuje na zaměstnanecký poměr zhruba o 100 tisíc cizinců více než před krizí v době tehdejší konjunktury. Zatímco na konci loňského roku mělo v ČR zaměstnání 382 900 lidí ze zahraničí, v roce 2008 to bylo kolem 284 600. Vyplývá to ze zprávy ministerstva práce o zaměstnávání cizinců pro tripartitu. Tři čtvrtiny zahraničních zaměstnanců pocházely loni ze zemí EU. Ze států mimo společenství bylo v Česku nejvíc pracovních sil z Ukrajiny, a to 54 600.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Historik od Klause: Rusko je naděje. Dělení na levici a pravici už neplatí, vznikla koalice normálních lidí. Neomarxismus se spojil s globálním neoliberalismem, to vidíme u Sorose
ROZHOVOR Historik a analytik Institutu Václava Klause Aleš Valenta říká, že kulturní marxismus se doplňuje s globálním neoliberalismem, což vidíme typicky u George Sorose. Napříč politickým spektrem vznikla jakási „koalice normálních lidí na bázi zdravého rozumu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Svět opustil bůh
Svět opustil bůh, zůstaly jen politické strany rámcově rozdělené na pravici a levici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Koller: Kdo jsou vlastenci
V senátních, krajských a budoucích parlamentních volbách nepůjde o nějako imaginární pravici, či levici, které se mnohdy spojily kolem koryt, moci a peněz, ale boj o vlast a národ proti globalistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Dotovat Agrofert a jemu podobné je levicový fenomén
Má miliardový Agrofert vůbec pobírat dotace? O tom, že se má pomáhat potřebným nebylo nikdy mezi levicí a pravicí sporu. Kdo je ale skutečně ten potřebný?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist