Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2018
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt181522 
291623 
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.337x, což odpovídá cca 226.298-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Berlusconi, Francie, Izrael. Profesor, politický veterán nabízí totálně jiný náhled na věc „Babiš – obviněný premiér“
ROZHOVOR Podle právníka, dlouholetého politika a publicisty profesora Zdeňka Jičínského je pokrytecké a falešné tvrdit, že by v západních demokraciích nebylo možné, aby v čele vlády stál trestně stíhaný premiér. „Ve Francii Jacques Chirac předtím, než byl zvolen prezidentem, byl starostou Paříže a čelil trestnímu obvinění, že zneužíval veřejné prostředky. Nebránilo to tomu, aby byl zvolen prezidentem,“ připomíná obdobné případy v evropských zemích bývalý disident a člen Charty 77 v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2017 v 09:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 13. 09. 2017

Související články

Redaktoři a editoři ČT považují svůj náhled na věc za normální, ale je skrytě politický, říká Hauser z Rady ČT. A nabízí interní data o Zemanovi, Sobotkovi a Babišovi
ROZHOVOR Zpravodajství České televize je sice podle tvrdých dat, jež poskytují mediální analýzy, objektivní, vyvážené, neutrální, ale problém není podle člena Rady ČT Michaela Hausera v tvrdých datech, jako je počet zástupců z parlamentních stran ve zpravodajských pořadech, ale hlavní je tzv. rámcování nebo kontextualizace. Nejhorší podle něj je, že redaktoři a editoři zpravodajství považují svůj náhled na věc za přirozený a normální a neuvědomují si, že je skrytě politický. Nedělají kritickou reflexi svých výchozích předpokladů. To je základní problém zpravodajství České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Členem vlády může být obviněný
Rozhořela se debata, zda může být obviněný ve vládě. Odpověď je ano. Právní řád nestanoví, že obviněný člověk nesmí vykonávat ústavní funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tisíce mužů zapsali jako zastřelené, a oni jim za rok najednou přišli k volbám. Profesor Doleček o zločinných dezinformacích kolem Srebrenice
Světová média v těchto dnech připomínají dvaadvacáté výročí tzv. srebrenického masakru. Tradičně se při této příležitosti objevují drsná sdělení o vině bosensko-srbské armády a jejím řeznickém počínání. Profesor Rajko Doleček, slavný lékař, který se však od počátku zabývá jugoslávským konfliktem, nabízí zcela jiný pohled. „Veřejnost je dezinformována,“ míní k oficiálním výkladům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svědectví: Nekaž nám naše názory. Novinářský veterán Milan Syruček o dnešních českých médiích, třeba těch Bakalových
ROZHOVOR Francie – rozdělená země. Nejen politicky, ale i historicky. Dříve by v některém ministerském křesle mohl usednout ministr z „černé“ frankofonní Afriky, ale dnes je to téměř nemožné. Podle novinářského nestora Milana Syručka, dlouhodobého zpravodaje Mladé fronty Dnes, znalce nejen Ruska, ale také Francie, by našim politikům nevadila vysoká škola pro úředníky a politiky, jakou kdysi zavedl generál de Gaulle a kterou vychodil i stále ještě současný prezident Hollande. A nový šéf Elysejského paláce Macron? Mladý, neokoukaný – a nezkušený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura vrátil Babišovi to, co o něm vykládá v posledních dnech: Trestně obviněný premiér...
„Našim cílem je mít tolik poslanců, abychom mohli co nejsilněji prosazovat náš politický program,“ konstatuje pro PL.cz předseda SPD Tomio Okamura. Ke spekulacím o případné podpoře SPD vládě Andreje Babiše uvádí: „Je předčasné mluvit a vyjednávat o jakékoliv koalici s kýmkoliv před volbami. To, co říkám ale již nyní, je, že bychom měli problém účastnit se vlády, kde by byl trestně obviněný premiér,“ objasňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Izrael: Pojďte si pořídit zbraně, občané
Izrael zjednodušuje držení střelných zbraní pro osobní obranu. Děje se tak kvůli arabskému teroru, který Izrael poslední týdny zachvátil. Píše o tom server eretz.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda: Děkujeme
Šimon Peres patřil k první politické generaci otců zakladatelů státu Izrael. Byl silný a charismatický. Celý svůj politický život sváděl zápas za stát Izrael, za jeho vytvoření, zachování a nezávislost. Na Blízkém východu to je zvláštní disciplína. Věc Izraele znamená nevyhýbat se bitvám, konfliktům, stejně jako být připraven k mírovým jednáním, vše pro svou zemi a svůj národ.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 30.9.2016 v 13:41, zobrazit podobné
Profesor Keller hovoří o neuvěřitelných a děsivých příbězích z Francie, které jsou spojeny s imigranty. Tyto věci se ale prý opravdu staly…
ROZHOVOR Europoslanec a profesor sociologie Jan Keller v rozhovoru zmínil děsivé příběhy s imigranty, které byly zdokumentovány. „Policista ze zásahové jednotky hovoří o tom, že existují čtvrti, kam se policisté neodvažují vstoupit bez krytí ze strany zvláštních oddílů, které zajišťují jejich bezpečí. Policistům je otevřeně vyhrožováno. Po vystřílení redakce satirického časopisu na ně na ulicích pokřikovali: ‚To je jenom začátek, ještě uvidíte.‘ Jiný policista vypovídá o tom, že když 11. června 2013 policisté kontrolovali zahalenou ženu, byli obklopeni šedesátihlavým davem a zbiti,“ přibližuje Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Udáváte, ani o tom nevíte. Finanční správa prý vymyslela velmi podivný systém
Udávání Čechy asi baví. EET Andreje Babiše (ANO) nabízí nejednu cestu, jak „zavařit“ neoblíbenému podnikateli. Takto se na Babišův projekt dívají jeho kritici. Generální finanční ředitelství ovšem nabízí jiný pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist