Zdeněk Müller: Macron v Athénách
Ve čtvrtek 7. září představil v Athénách francouzský prezident svůj projekt obnovy Evropy. Tato iniciativa zasluhuje i naši pozornost a obsah Macronova projevu by se měl dostat k českému čtenáři v co nejcelistvější podobě. Nabízím zde výtah toho nejpodstatnějšího.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 13.9.2017 v 14:41, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 13. 09. 2017

Související články

Vaše věc: Prezident Macron na první oficiální návštěvě Řecka
Dekorovaný „Velkým křížem", což je nejvyšší řecké vyznamenání, které udělil řecký prezident Prokopis Pavlopulos, se prezident Macron při pobytu v Athénách dostavil na kopec Pnyx, který se nachází přímo proti monumentu Akropole, aby zde přednesl projev o Evropě. Bylo to právě na místě, kde se ve starověku setkávali obyvatelé Athén, aby zde schvalovali zákony města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svědectví z Francie: Vše se mění
Francie má dvě tváře. Umí být vstřícná, obdivovaná a milovaná, ale i pesimistická a uzavírající se do sebe. Alespoň to v dnešních Lidových novinách tvrdí arabista a filozof žijící ve Francii Zdeněk Müller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Politico: Šéf VW si u Junckera neúspěšně stěžoval na Jourovou
Generální ředitel německé skupiny Volkswagen (VW) Matthias Müller si písemně stěžoval na českou eurokomisařku Věru Jourovou u předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Napsal to server Politico.eu, podle kterého ale neuspěl. Müller se na šéfa unijní exekutivy obrátil kvůli snahám komisařky pro spravedlnost a ochranu spotřebitele, která automobilku po jejím emisním skandálu tlačí k odškodnění evropských zákazníků. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas zve na natáčení magazínu Zdravíčko: Živě s Lékaři bez hranic
Už ve středu 11. ledna zveme naše posluchače do budějovického rozhlasu na letošní první veřejnou nahrávku. Speciální natáčení pořadu Zdravíčko představí práci a život neohrožených Lékařů bez hranic. Hosty moderátorky Evy Kadlčákové budou mikrobioložka Markéta Hajná, zdravotní sestra Jitka Kosíková a logistik Zdeněk Müller. O hudební doprovod se postará písničkář Honza Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Le Pen vs. Macron
Světem vládne extremismus. Le Pen je extremistka, ale Macron jakbysmet. Tak kdo z nich by byl pro Francii, potažmo pro EU přínosnější?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 3.5.2017 v 17:40, zobrazit podobné
Václav Klaus: Nečekaně inspirativní cesta do Toruně
Obvykle píšu své zápisky ze vzdálenějších a exotičtějších míst, ale zdá se mi, že např. v Barceloně a Athénách už každý Čech byl, zatímco v severopolském Toruni skoro nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Konec summitu EU a Macron s Merkelovou bok po boku. A znovu to schytaly státy, které mají problém s přijímáním uprchlíků podle kvót
Francouzský prezident Emmanuel Macron se domnívá, že pokud budou Německo a Francie mluvit společným hlasem, bude kupředu postupovat i celá Evropa. Macron to uvedl po skončení summitu Evropské unie na společné tiskové konferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vše, co potřebujete vědět před francouzskými volbami. Zdeněk Zbořil to sledoval přímo na místě
PREZIDENTSKÉ VOLBY VE FRANCII Ani teroristický útok na policisty v srdci Paříže příliš neovlivní postoj těch, kteří v metropoli nad Seinou hoří německo-evropským nadšením. Před prezidentskými volbami ve Francii je o tom přesvědčen politolog Zdeněk Zbořil, který se odtamtud v těchto dnech vrátil. S obdivem hovoří o tom, jaký impozantní dojem zanechal Jean-Luc Mélenchon při mnohatisícovém mítinku v Marseille, nezatracuje ani Françoise Fillona, takže Emmanuel Macron, který nic neví, ale všechno řekne, nemá vůbec nic jistého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
První čísla z francouzských voleb: Vede Macron a...
Do druhého kola prezidentských voleb pravděpodobně postoupil středolevý kandidát Emmanuel Macron. Informuje o tom belgická televize RTBF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Macron postupuje realisticky
Francouzský prezident Macron oznámil, že odvolal náčelníka generálního štábu francouzské armády de Villierse, který hlavu francouzského státu kritizoval za jeho rozhodnutí zkrátit v letošním rozpočtu vojenské výdaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist