Zaorálek (ČSSD): Lidé, kteří celý život pracovali, si zaslouží důstojné a aktivní stáří v bezpečné zemi
Naše země se ocitla v pozoruhodném období. Na jedné straně roste ekonomika, na straně druhé se to ale ne zcela projevuje na kvalitě našich životů. Příjmové nůžky se rozevírají. Manažeři si kupují luxusní auta a řada seniorů přitom nemá peníze na důstojné bydlení. My, sociální demokraté, jsme ale připraveni se tomuto trendu v České republice postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 09:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 06. 10. 2017

Související články

Vladimír Dlouhý: Senioři si zaslouží důstojné stáří, ne život v chudobě
Společnost se musí umět postarat nejen o děti, ale také o občany v důchodovém věku. Současný penzijní systém ani jednorázové navýšení důchodů jim ale prožít podzim života důstojně neumožní a dlouhodobě ani nezajistí. Hospodářská komora proto volá po reformě penzijního systému tak, aby současní důchodci i dnešní mladší ročníky mohli doufat, že dosáhnou i ve stáří na kvalitní život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Navrhujeme vyšší důchody seniorům, kteří svůj produktivní život strávili v komunismu
ODS chce všem seniorům, kteří jsou v důchodu více než 20 let, přidat tisíc korun měsíčně. Lidé, kteří pracovali většinu života v komunistické totalitě, a proto mají dnes podprůměrné důchody, si podle nich zaslouží v době hospodářského růstu zvýšení důchodu. Uvedli na tiskové konferenci Zbyněk Stanjura a Jan Bauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Senioři si zaslouží takové důchody, které jim zabezpečí klidné a důstojné stáří
Ministryně Jana Maláčová chce zatím v důchodové komisi řešit pouze kosmetické úpravy důchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kunc (TOP 09): Chceme zajistit členům Třetího odboje důstojné stáří
Právo na důstojné stáří by mělo patřit k základním pilířům moderní liberálně-demokratické společnosti. Jakkoli se musí každý občan na svém zajištění důchodu spolupodílet, existují skupiny lidí, kterým by měl stát pomoci a jejichž činnosti během aktivního života by si měl obzvláště vážit – to se týká například členů odboje proti totalitním režimům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Onderka (ČSSD): Alois Rašín byl v mládí radikál a ve stáří konzervativec. Ale celý život byl vlastenec
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k připomenutí významu a zásluh Aloise Rašína
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Budoucnost má jen země, ve které se daří především lidem
„Dobře zaplacená slušná práce, vzdělání pro každého a zajištěný život ve stáří jsou témata, ze kterých budu vycházet v kampani před říjnovými volbami,“ řekl volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek na setkání se členy sociální demokracie na Ostravsku. Zahájil tak sérii setkání, během nichž postupně objede straníky ve všech krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Devět stovek je jen malá záplata, která důstojné stáří nezajistí
Považuji za společenskou nezodpovědnost jednorázově přidat důchodcům pár korun na penzích, ale nezamýšlet se nad tím, zda jim to reálně pomůže prožít důstojné stáří, uvedl v souvislosti s dnešním plánovaným jednáním vlády o mimořádné valorizaci penzí prezident Hospodářské komory a někdejší člen Národní ekonomické rady vlády podílející se na přípravě velké důchodové reformy Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Čtyři
Volebním číslem ČSSD je čtyřka. Také existují čtyři základní priority sociální demokracie: vyšší mzdy a platy, podpora rodin s dětmi, kvalita a dostupnost zdravotní péče a mezigenerační solidarita a důstojné stáří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Chvála stáří
Na stáří je dobré, že už vás některé otázky nemusejí pronásledovat. Tak například je zbytečné ptát se: Co ze mne bude? Život to vyřešil a vůbec ho nezajímalo, jak se vám to zamlouvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přes více než dva tisíce nelegálně zaměstnaných odhalila inspekce práce v prvním pololetí
Inspekce práce odhalila letos v prvním pololetí 2 211 lidí, kteří pracovali nelegálně. Zhruba tři čtvrtiny z nich tvořili lidé ze zemí mimo EU, pětinu Češi a zbytek pracovníci z ostatních unijních států. Za celý loňský rok inspektoři při kontrolách nelegálního zaměstnávání zaznamenali porušení pravidel u 2 918 lidí. ČTK o tom informoval mluvčí Státního úřadu inspekce práce (SÚIP) Richard Kolibač.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist