Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2018
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.129x, což odpovídá cca 215.445-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Strážce čisté kampaně Outlý toho má dost: Z jednatřiceti stran jich dodržuje všechna pravidla pět. Zahájíme správní řízení
Deník MF DNES si nechal udělat analýzu zákona o financování politických stran. Ten měl přinést revoluční změnu do předvolebních kampaní a udělat pořádek v jejich transparentnosti. Jenže zatím se nezdá, že by tento účel naplnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2017 v 09:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 21. 10. 2017

Související články

ČT si pozvala do studia Outlého a řešilo se financování Zemanovy kampaně
Hostem pořadu Události, komentáře České televize byl Jan Outlý z Úřadu pro dohled nad financováním politických stran a hnutí. Vyjádřil se především k financování kampaně prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jak občan pozná volební kampaň? Sdělil Outlý, který věří, že Zeman se bude chovat dle zákona
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí nově dohlíží na sněmovní i následné prezidentské volby. Člen úřadu Jan Outlý mimo jiné v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že předpokládá, že současný prezident Miloš Zeman dostojí pravidlům pro předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Úřad pro dohled nad hospodařením stran zahájil 121 správních řízení
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zahájil 121 správních řízení souvisejících s nedodržováním pravidel hospodaření stranami a hnutími. V tiskové zprávě to dnes uvedl předseda úřadu Vojtěch Weis. Úřady subjektům vytýkají, že mu neoznámily adresu internetové stránky s přehledem platebních transakcí na zvláštním účtu nebo nesdělily číslo účtu, na kterém vedou finanční prostředky. Ve dvou případech mohla být porušena pravidla financování volební kampaně, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kontrola financování politických stran. V ČT se rozpovídali Dienstbier, Vondráček a Outlý
Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD), místopředseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a nově zvolený člen úřadu, jenž bude dohlížet na financování politických stran Jan Outlý. To byli hosté dnešního pořadu Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Úřad, který fackuje Zemana za cesty do krajů, si posvítil i na miliardáře Dědka
Úřad pro dohled nad financováním politických stran kritizuje Miloše Zemana za jeho cesty do krajů. Má totiž za to, že v předvolebním období lze tyto cesty chápat jako součást volební kampaně. Jan Outlý ze zmíněného úřadu proto vyzval prezidenta Zemana, aby své cesty do krajů napříště zvážil. Teď Outlý poslal jasný vzkaz také miliardáři Daliboru Dědkovi. Informuje o tom páteční deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Útok na prezidenta a cesty do krajů
Politolog Jan Outlý jako člen Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí vyzval prezidenta, aby zvážil své návštěvy krajů. Podle něj by výdaje na tyto cesty měl Miloš Zeman zahrnout do limitů výdajů volební kampaně. Outlý ukázal, na co jsou nové úřady. Jeho Úřad vznikl 1. 1. 2017, zatížil státní rozpočet dalšími výdaji na plat a činnost. Smysl daného úřadu však vidím jen v tom, že má sídlo v Brně. Jinak bude…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 24.7.2017 v 12:41, zobrazit podobné
Úřad pro dohled nad stranami je kompletní, Zeman jmenoval Outlého
Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval politologa Jana Outlého členem nového Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Do funkce ho navrhl Senát. Outlý se stane členem úřadu od 1. dubna, jmenován byl na šest let. ČTK o tom informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Nový úřad tvoří předseda a čtyři řadoví členové, Outlý byl jmenován jako poslední. Outlý se dlouhodobě zabývá českým politickým systémem včetně financování stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dohledový úřad zahájil správní řízení s ANO kvůli Babišově knize
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zahájil správní řízení s hnutím ANO. Důvodem je kniha předsedy hnutí Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím, která podle úřadu nebyla náležitě označena povinnou informací o zadavateli a zpracovateli. Informoval o tom dnes server iRozhlas.cz. Hnutí ANO se tak mohlo dopustit přestupku, za což mu hrozí pokuta až 100 000 korun. Zahájení správního řízení potvrdil serveru mluvčí ANO Vladimír Vořechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad: Sběr podpisů pro prezidentskou kandidaturu je formou kampaně
Sběr podpisů na podporu prezidentské kandidatury je podle dohledového úřadu formou volební kampaně, neboť jde o oslovování voličů. Na dnešním semináři k činnosti Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí to uvedl jeho zástupce Jan Outlý. Postoj úřadu se týká mimo jiné prezidenta Miloše Zemana, který tvrdil, že kampaň za své znovuzvolení nepovede, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Co takhle zvážit smysl vašeho úřadu, pane Outlý?
Páteční výzva člena Úřadu pro dohled nad hospodařením stran a politických hnutí Jana Outlého, aby současný prezident dobře zvážil své cesty po krajích v době prezidentské kampaně mě opravdu zaujala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist