To by bylo rychlé: Topolánkovi hrozí zákaz kandidatury na Hrad
Mirek Topolánek má problém. Ministerstvo vnitra možná udělalo chybu. Experti bijí na poplach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 07:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 08. 11. 2017

Související články

Ajaj. Stížnost proti připuštění kandidáta Topolánka sepsal Jan Kalvoda. Ano, ten, který už jednou prosadil úplné zrušení voleb
Boj o Hrad přiostřuje. Kandidatura pěti prezidentských kandidátů je ohrožena. Nejvyšší správní soud se bude zabývat žalobou na zrušení kandidatury u pěti z nich. Upozornil na to server Hlídacípes.org. „Ano, žaloba na zrušení kandidatury těchto pěti kandidátů dorazila,“ potvrdil pro server Hlídacípes.org předseda NSS Josef Baxa. Lhůta na podání stížnosti skončila 29. 11. Soud má nyní na verdikt patnáct dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Topolánek má další problém. Hrozí mu pokuta až půl milionu
Prezidentský kandidát a bývalý premiér Mirek Topolánek nestihl včas zaregistrovat svůj volební účet. Napsal to dnes zpravodajský server Českého rozhlasu iRozhlas.cz. Podle něj konto u České spořitelny navíc ještě není transparentní. Od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran mu tak hrozí pokuta až 500.000 korun. Podle Topolánkova týmu zákon nepočítá s oznámením kandidatury na poslední chvíli. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pokuty i vězení. V Dánsku si lidé nebudou moci zahalovat obličej
Od 1. srpna bude v Dánsku platit zákaz zahalování obličeje. Včera se na tom shodli tamní poslanci. Píše to server Novinky.cz. V případě porušení zákona pak lidem hrozí pokuta, bude-li se incident opakovat, hrozí i vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Podmínky kandidatury na Hrad nesplnilo 11 uchazečů
Ministerstvo vnitra napsalo 11 uchazečům o účast v prezidentských volbách, že nesplňují zákonné podmínky, které již nemohou napravit. Chybí jim podpisy občanů či členů Parlamentu nebo kandidaturu podali pozdě. Jde o méně známé uchazeče o Hrad. Vyplývá to z výzev a sdělení, které ministerstvo zveřejnilo na svých webových stránkách. Do prezidentských voleb se tak pravděpodobně zapojí devět lidí, kteří svou kandidaturu a podporu oficiálně oznámili v uplynulých týdnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šichtařová sdělila, zda a kdy půjde do kandidatury na Hrad
Ekonomka Markéta Šichtařová poskytla rozhovor časopisu Reflex. Prozradila v něm mimo jiné, kdy by mohla kandidovat na prezidentku České republiky. Rozpovídala se však také o ekonomice, uprchlické krizi a krizi morální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Zákaz zahalování tváře? Ne! Zákaz burek a nikábů
Neschovávejme se z důvodu politické korektnosti. Nechceme zákaz zahalování tváře na veřejnosti, chceme zákaz nikábů a burek jako symbolů radikální formy hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod jiných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hynek: Pokud učitelům rychle nepřidáme aspoň 10 tisíc korun, tak nám vymřou
Český učitel je kriticky ohrožený druh živočicha. Během pár let mu hrozí vymření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Lidé potřebují dostupně bydlet co nejdříve, našli jsme rychlé řešení
Pro KDU-ČSL je dostupné bydlení dlouhodobě důležitým tématem a bylo i hlavním tématem posledních parlamentních i komunálních voleb. Je zapotřebí se rychle postarat o lidi v bytové nouzi, mladé rodiny, které nedosáhnou na hypotéku, a o seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist