Telička: ANO by mělo vládnout v koalici, nebo s podporou demokratických stran. Kompromisy jsou mu cizí
Vládu chce mít předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš složenou do ustavující schůze sněmovny. Nově zvolení poslanci se poprvé sejdou dvacátého listopadu. Šéf ANO přiznal, že několik kandidátů na ministerský post jeho nabídku odmítlo. Jaký kabinet je nepravděpodobnější a proč dál zůstává europoslancem za ANO, když se s ním názorově rozešel, nejen takové otázky položila v pořadu Interview v ČT24 moderátorka Světlana Witowská místopředsedovi Evropského parlamentu Pavlu Teličkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 20:35, prečteno: 1x

nejlepší články ze dne: 10. 11. 2017

Související články

KDU-ČSL: Úvahy o czexitu jsou hazardem s budoucností země
KDU-ČSL pokračuje v dvoustranných schůzkách se zástupci demokratických stran, v pátek se sešla s TOP09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V Praze 12 vznikla nová koalice Pirátů, ODS a TOP 09
V Praze 12 by měli vládnout vítězní Piráti s podporou Zelených společně s ODS a TOP 09, starostou se stane Jan Adamec z Pirátů. Zástupci těchto stran, kteří mají v zastupitelstvu městské části 21 z celkem 35 hlasů, podepsali večer koaliční smlouvu. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Bouchly ve mně saze a musel jsem to napsat! Telička v rádiu vyletěl kvůli reklamě s trdelníkem a černoškou, která se nelíbila v SPD
Trestně stíhaný premiér Andrej Babiš snad sedm měsíců po volbách sestaví vládu. Napodruhé. S ČSSD a za podpory komunistů. Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, který před čtyřmi lety kandidoval s podporou hnutí ANO, ale pak se s Andrejem Babišem nerozešel právě v dobrém, v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu varoval, že hnutí SPD Tomia Okamury vyvolává v zahraničí velký odpor. Větší než komunisté, uvedl Telička a vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš si najal poradce na školství, spojeného s SPD. Chce bojovat proti multikulturalismu
Před pár týdny obsadili premiér Andrej Babiš (ANO), předseda SPD Tomio Okamura a šéf komunistů Vojtěch Filip společnými silami orgány sněmovny. Babiš od té doby opakuje, že se rozhodně nechystá vládnout v koalici těchto tří stran, ale to mu podle všeho nebrání spolupracovat s některými politiky z těchto stran. Server Aktuálně.cz. přinesl informace o tom, že v oblasti školství by měl premiérovi radit expert SPD Michal Šmucr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Směšný Dienstbier
Sociální demokracie rozhoduje, zda vládnout s Andrejem Babišem. Jsou argumenty pro i proti. Rozhodování doprovází směšnost některých sociálně demokratických politiků, kteří dříve seděli ve vládě s Babišem, a nyní před společnou vládou varují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kandidátku lidovců do eurovoleb podpoří několik menších stran a nezávislé osobnosti
Kandidátku KDU-ČSL do voleb do Evropského parlamentu podpoří několik menších stran a nezávislé osobnosti. Nejvýše z nich bude na osmém místě bývalá poslankyně Nina Nováková (nez., dříve TOP 09). ČTK to po dnešním jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl jeho místopředseda Marian Jurečka. Volby se uskuteční 24. a 25. května. Kromě parlamentních stran chystají kandidátky i nově vzniklá hnutí, založili je například europoslanci Jaromír Štětina nebo Pavel Telička a Petr Ježek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Profesor Jičínský: Z SPD zbytečně děláme ďábla. Foldyna se mi částečně líbí, do ČSSD patří
ROZHOVOR Většina věcí, které jsou nebo budou ve vládním prohlášení, odpovídá požadavkům sociální demokracie, takže když budou procházet s podporou komunistů a případně SPD, nemůže to být podle bývalého politika a právníka Zdeňka Jičínského nic, co by sociální demokracii ohrožovalo. „Čili si nemyslím, že cokoli, pro co zvedne SPD ruku, je protistátní nebo ohrožující zájmy státu,“ říká profesor Jičínský k obavám, že ČSSD bude ve vládě jen fíkovým listem zastírajícím skutečnou koalici hnutí ANO, SPD a KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Vyhodit učitele, co neumí cizí jazyky nebo s počítačem?
Vyhodit učitele, co neumí cizí jazyky nebo s počítačem? NE dat jim dotace EU. 100mld Kč, která má MPSV na vzdělávání z EU, se musí dát na velmi intenzivní jazykové vzdělávání učitelů včetně jejich měsčních pobytů v zahraničí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 7.8.2018 v 12:40, zobrazit podobné
Malina (ČSSD): SPD dala zelenou velké koalici
SPD si ve stranickém referendu schválila účast ve velké koalici s CDU, která tak může po krachu ve vyjednávání stran „Jamajské koalice" pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pelikán: SPD stojí na lžích. Záleží ale na jiných stranách, zda budeme vládnout s podporou Okamury
Rozhovor Aktuálně.cz s ministrem spravedlnosti za ANO Robertem Pelikánem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.12.2017 v 06:36, zobrazit podobné
TOPlist