Zrušit povinné ručení nelze, přejít ke konkurenci ano. Víte, kdy lze změnit pojišťovnu?
Zrušit nevýhodné povinné ručení chce občas každý. Někteří řidiči proto vymýšlí nesmyslné triky v podobě fiktivního prodeje vozidla, dočasného vyřazení vozu z evidence, nebo zrušení pojistné smlouvy kvůli neplacení. Avšak tyto nepoctivé finty se vám nemusí vyplatit. Změnit povinné ručení lze i jinak a bez nekalých praktik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 21. 11. 2017

Související články

Změnit zdravotní pojišťovnu lze ode dneška
Ode dneška lze změnit svou zdravotní pojišťovnu. Přihlášku lze podat až do konce března; klientem nové pojišťovny se pak člověk stane od 1. července. Vloni se v prvním pololetí rozhodlo změnit svou zdravotní pojišťovnu bezmála 50 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rok 2018 s sebou přináší zásadní změny u povinného ručení
Od ledna 2018 platí pro řidiče motorových vozidel jisté změny týkající se pojištění vozidel. Jedná se zejména o povinnost mít sjednané povinné ručení, která je od počátku tohoto roku vynucováno prostřednictvím obnovení příspěvků nepojištěných řidičů do garančního fondu České kanceláře pojistitelů. Kromě zavedení této povinnosti dochází též ke změně zákona o povinném ručení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Zpřísnění povinného ručení
Se změnou číslovky na konci letopočtu často přicházejí změny legislativní. Nejinak tomu je i v letošním roce v oblasti povinného ručení. Způsobila vám tato zpráva vrásky na čele provázené nelibým pocitem, co opět budete muset měnit a zařizovat? Uklidníme vás. Řidičů, kteří mají řádně uzavřené a zaplacené povinné ručení, se tato změna nijak nedotkne. Zpřísnění cílí na nepoctivce, kteří se po komunikacích bezstarostně prohánějí bez příslušného pojištění. Co se pro ně mění?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Evropská komise si zřejmě zase nudou kousala nehty
Povinné ručení i na elektroautíčka? No to snad ne…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhli nové spravedlivé financování škod způsobených nepojištěnými vozidly
Skupina poslanců napříč politickým spektrem předložila návrh (Sněmovní tisk 1019), který má za cíl narovnat prostředí v oblasti pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení). Zavede solidární příspěvek nepojištěných řidičů na nepojištěné škody, a zajistí tak financování jimi způsobených škod výhradně z prostředků vybraných od těchto neplatičů povinného ručení. Zároveň eliminuje likvidační, finanční a sociální dopady na viníky nepojištěných škod, kteří často neplatili pojištění kvůli neúmyslnému opomenutí. Napravuje rovněž dnešní nevyhovující stav, kdy plnění zákonné povinnosti – mít sjednané povinné ručení – není nikým vymáháno. Nový systém financování nepojištěných škod zároveň umožní České kanceláři pojistitelů (ČKP) vybrat a využít pouze tolik peněz, kolik bude potřebovat na krytí nepojištěných škod v daném roce. Zbytek bude převáděn do fondu zábrany škod na prevenci v oblasti silniční bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora vyzývá senátory k podpoře povinné maturity z matematiky
Hospodářská komora České republiky dnes začala posílat senátorům oficiální dopis, ve kterém je žádá, aby neschválili pozměňovací návrh, který má zrušit zavedení povinné maturity z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Budou se opakovat praktiky ČKP?
Někteří z vás si jistě ještě pamatují, že se mi v roce 2014 podařilo prosadit můj návrh zákona rušící tzv. „příspěvek nepojištěných“ - tedy platbu, kterou Česká kancelář pojistitelů (ČKP) vymáhala za to, když někdo neměl povinné ručení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní: Nejlepší by bylo zrušit povinné přimíchávání biopaliv
Komentář Svobodných z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jak vybrat vhodné povinné ručení a na co se dívat?
Žádný řidič se neobejde bez pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Cena pojistek a jejich podmínky se liší dle jízdní historie, lokality a dalších parametrů. Právě to je ten důvod, proč výběr či změnu pojišťovny nepodceňovat. Podívejte se na několik praktických rad a tipů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ke změně pojišťovny zbývá čas do konce března
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Podejte si přihlášku do konce března a klientem nové pojišťovny se stanete již od 1. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist