Zrušit povinné ručení nelze, přejít ke konkurenci ano. Víte, kdy lze změnit pojišťovnu?
Zrušit nevýhodné povinné ručení chce občas každý. Někteří řidiči proto vymýšlí nesmyslné triky v podobě fiktivního prodeje vozidla, dočasného vyřazení vozu z evidence, nebo zrušení pojistné smlouvy kvůli neplacení. Avšak tyto nepoctivé finty se vám nemusí vyplatit. Změnit povinné ručení lze i jinak a bez nekalých praktik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2017 v 10:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 21. 11. 2017

Související články

Změnit zdravotní pojišťovnu lze ode dneška
Ode dneška lze změnit svou zdravotní pojišťovnu. Přihlášku lze podat až do konce března; klientem nové pojišťovny se pak člověk stane od 1. července. Vloni se v prvním pololetí rozhodlo změnit svou zdravotní pojišťovnu bezmála 50 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Od července do září mohou občané ČR změnit svou stávající zdravotní pojišťovnu. Jak na to?
Přestože stále platí pravidlo, že je pro obyvatele České republiky možné změnit zdravotní pojišťovnu pouze jednou ročně, v roce 2016 jsou novelou zákona o veřejném zdravotním pojištění povoleny přestupní termíny dva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČPZP: Pojišťovnu můžete do konce září změnit z pohodlí domova
Do konce září mají pojištěnci šanci změnit zdravotní pojišťovnu. V letošním roce naposledy. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přichází s jednoduchým, rychlým a on-line řešením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
BESIP: Na dítě nemáme uzavřené povinné ručení. Kdo tedy uhradí případné škody?
Prázdniny jsou za dveřmi, a to naše děti často svěřujeme babičkám, dědečkům, kamarádům nebo vedoucím na táborech. Roztěkané děti myslící hlavně na hru, znamenají větší riziko nehody. Kdo ale ponese následky, když ji způsobí nám svěřené dítě? Co když se dítěti naším opomenutím něco stane? Co nám hrozí? Na dítě nemáme uzavřené povinné ručení. Kdo tedy uhradí případné škody?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhli nové spravedlivé financování škod způsobených nepojištěnými vozidly
Skupina poslanců napříč politickým spektrem předložila návrh (Sněmovní tisk 1019), který má za cíl narovnat prostředí v oblasti pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení). Zavede solidární příspěvek nepojištěných řidičů na nepojištěné škody, a zajistí tak financování jimi způsobených škod výhradně z prostředků vybraných od těchto neplatičů povinného ručení. Zároveň eliminuje likvidační, finanční a sociální dopady na viníky nepojištěných škod, kteří často neplatili pojištění kvůli neúmyslnému opomenutí. Napravuje rovněž dnešní nevyhovující stav, kdy plnění zákonné povinnosti – mít sjednané povinné ručení – není nikým vymáháno. Nový systém financování nepojištěných škod zároveň umožní České kanceláři pojistitelů (ČKP) vybrat a využít pouze tolik peněz, kolik bude potřebovat na krytí nepojištěných škod v daném roce. Zbytek bude převáděn do fondu zábrany škod na prevenci v oblasti silniční bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Budou se opakovat praktiky ČKP?
Někteří z vás si jistě ještě pamatují, že se mi v roce 2014 podařilo prosadit můj návrh zákona rušící tzv. „příspěvek nepojištěných“ - tedy platbu, kterou Česká kancelář pojistitelů (ČKP) vymáhala za to, když někdo neměl povinné ručení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora vyzývá senátory k podpoře povinné maturity z matematiky
Hospodářská komora České republiky dnes začala posílat senátorům oficiální dopis, ve kterém je žádá, aby neschválili pozměňovací návrh, který má zrušit zavedení povinné maturity z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jak vybrat vhodné povinné ručení a na co se dívat?
Žádný řidič se neobejde bez pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Cena pojistek a jejich podmínky se liší dle jízdní historie, lokality a dalších parametrů. Právě to je ten důvod, proč výběr či změnu pojišťovny nepodceňovat. Podívejte se na několik praktických rad a tipů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodní: Nejlepší by bylo zrušit povinné přimíchávání biopaliv
Komentář Svobodných z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Pozor, prodej auta nekončí předáním klíčů
Už několik let se ombudsmanka opakovaně setkává s případy lidí, kteří prodali auto a neohlídali si, jestli došlo i k jeho přepisu na nového vlastníka v registru vozidel. Administrativně tak zůstávají vlastníky s povinností platit povinné ručení nebo pokuty za přestupky způsobené kupujícím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist