Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
181522 
So291623 
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.400x, což odpovídá cca 177.407-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Ministři zahraničí EU potvrdili vznik stálé obranné spolupráce. Dosud se toho prý moc nedělo
Ministři zahraničí 25 členských zemí Evropské unie dnes potvrdili vznik své stálé spolupráce v obranné oblasti (PESCO). Zveřejněno zároveň bylo prvních 17 společných projektů. Česká republika se podle diplomatů zapojí do tří z nich, týkajících se vojenské mobility, společného evropského lékařského velitelství a střediska pro unijní výcvikové mise. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2017 v 14:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 11. 12. 2017

Související články

Ministři zahraničí z V4 potvrdili finanční pomoc Libyi
Ministři zahraničí takzvané Visegrádské skupiny se dnes v Bratislavě shodli, že jejich příspěvek do trustového fondu pro Afriku bude použit na podporu budování kapacit libyjské pobřežní stráže či posílení jižní hranice Libye. Ministři dále hovořili například o východním partnerství a dotkli se aktuální situaci na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Obranná spolupráce EU by mohla tlumit napětí v NATO, míní sociální demokrat Landovský
Funkční projekty spolupráce zemí EU v obranné oblasti mohou pomoci na blížícím se summitu NATO ztlumit případné rozpory mezi USA a evropskými členy Aliance, míní náměstek české ministryně obrany Jakub Landovský. V Lucemburku, kde o vojenské spolupráci zemí EU dnes společně jednali ministři zahraničí a obrany bloku, Landovský novinářům řekl, že Česko do další vlny trvalé strukturované spolupráce, označované zkratkou PESCO, nabídne tři konkrétní projekty. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Ministři obrany a vnitra středoevropských zemí řešili migrační krizi
Minulou středu se ve Vídni uskutečnilo setkání ministrů obrany zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC). Českou republiku zastupoval náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský. K hlavním bodům jednání patřily otázky související s migrační krizí a možnosti jejího řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministři šesti zemí budou v Praze jednat o evropské obraně
Ministři obrany šesti středoevropských zemí budou dnes na Pražském hradě diskutovat o prohlubování společné obrany Evropské unie a o problematice migrační krize. Jednání se koná v rámci Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), na níž se podílejí Česko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko a které Česko letošní rok předsedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Starostové budou jednat o další spolupráci s lidovci
Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude v úterý jednat o tom, jak se hnutí postaví k rozhodnutí KDU-ČSL změnit formu spolupráce mezi oběma uskupeními. Lidovci v květnu na svém sjezdu potvrdili vznik volební koalice se Starosty, minulý týden ale jejich širší vedení vyzvalo zástupce STAN, aby místo toho nominovali své zástupce na kandidátky KDU-ČSL, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Evropská obranná agentura pořídí sedm tankovacích letounů
V sobotu 5. května se ministryně Karla Šlechtová zúčastnila v bulharské Sofii neformálního zasedání ministrů obrany EU. Tématy byly společné unijní projekty v rámci Evropské obranné agentury (EDA) a Stálé strukturované spolupráce (PESCO) a obranná spolupráce s NATO a OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministři zhlédli ukázky připravenosti na závěr cvičení v Rakousku
Ministři obrany Rakouska, ČR a Maďarska dnes zhlédli ukázky připravenosti jednotek na závěr zhruba týdenního armádního cvičení na ochranu hranic v severorakouském Allentsteigu. Vojáci ze zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC) na cvičení chránili fiktivní vnější hranici EU. Podle českého ministra obrany Martina Stropnického šlo po zkušenostech s náporem migrantů z roku 2015 především o to, zabránit nekontrolovanému přechodu hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda schválila další kroky pro posilování obranné spolupráce v EU
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky pokračuje v aktivních krocích k posílení evropské obrany a bezpečnosti. Dnes vláda schválila balík návrhů ke konkrétním evropským iniciativám, jako jsou zapojení ČR do stálé strukturované spolupráce PESCO či priority vznikajícího Evropského obranného fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist