Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2018
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.106x, což odpovídá cca 214.245-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Vladimíra Dvořáková: Jak se v Kocourkově a Hulvátově sestavovala vláda a volil prezident
Čas prezidentských voleb se blíží, vrcholí předvolební kampaně osmi kandidátů a předvolební nekampaň jednoho kandidáta. To poslední je zajímavý příklad do učebnic politického marketingu, byť koncept tzv. demarketingu je samozřejmě znám.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 3.1.2018 v 15:41, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 03. 01. 2018

Související články

Antonín Rašek: Proč Kocourkov a Hulvátov?
K počínání Miloše Zemana měli jeho kritici v podstatě tři základní výhrady. Shrnula je na svém blogu politoložka profesorka Vladimíra Dvořáková pod dost argumentačně nedoloženým názvem Jak se v Kocourkově a Hulvátově sestavovala vláda a volil prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimíra Dvořáková: Naše politická operetka s rysy shakespearovské tragédie
Konečně jsme se dočkali. Vznikne vláda odborníků, kterou nezesměšňuje a nezpochybňuje dokonce ani pan prezident, vláda, které možná ani nebude hrozit vyslovení nedůvěry, protože jak víme, kde nic není, ani čert nebere.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 10.12.2017 v 13:41, zobrazit podobné
Ignorovat, nečíst, nekomentovat. Profesorka Dvořáková napsala varovná slova k anonymní skupině Šuman
Politoložka Vladimíra Dvořáková se na blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad současnou dobou. Podle ní jde o dobu „postfaktickou“, jež je dobou zamindrákovaných lhářů. „Aneb jak volit a zachovat si vlastní důstojnost,“ podotkla ke svému komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Profesorka Dvořáková pamatuje ledacos, ale to, co provedli politici nyní, si prý nedovedla ani představit
Politoložka Vladimíra Dvořáková sleduje, co dělají politici v posledních měsících, a nestačí se divit. „To, co před pár dny předvedla Poslanecká sněmovna, respektive co v posledních měsících předvádí celý parlament, již přesáhlo běžnou představivost,“ píše mimo jiné dáma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Moravec si pozval profesorku Dvořákovou. Ta se děsila nad bezpečnostním rizikem SPD a strašila Hitlerem
Ve studiu Václava Moravce v Žižkovské věži v Praze se v neděli v poledne sešli místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal z České pirátské strany, předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a politoložka Vladimíra Dvořáková. Pirát a komunista se okamžitě pohádali o rozdělení křesel ve sněmovně. Dvořáková se zděsila nad tím, kolik prostoru ve sněmovně dostala SPD Tomia Okamury. Podivovala se také nad tím, co vlastně ve vládě dělá Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Profesorka Dvořáková má svůj tajný tip do prezidentské volby. Není to ani Drahoš, ani Horáček
ROZHOVOR Politoložka Vladimíra Dvořáková považuje za hlavní problém našich prezidentů to, že se z bývalých premiérů – Václava Klause a Miloše Zemana – stali prezidenti, v systému, který má být parlamentní a kde prezident neodpovídá za politiku, kterou dělá, což znamená, že by neměl mít rozhodovací pravomoci. „Myslím, že je pro nás tragédie, že poslední dva prezidenti byli bývalí premiéři, kteří si funkci prezidenta začali interpretovat jako funkci premiéra a začali ji takhle realizovat,“ vysvětlila profesorka Vysoké školy ekonomické v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A kdo by podle ní mohl uspět při dobré volební kampani? Za černého Petra prezidentské volby označila občanského aktivistu a lékaře Marka Hilšera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš by si měl v úterý pozorně vyslechnout slova prezidenta... Zimola v ČT poodhalil, o čem byla schůzka se Zemanem. A pak vyslal jasný vzkaz
Místopředseda Pirátů Jakub Michálek, statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola a politoložka Vladimíra Dvořáková u Václava Moravce v Žižkovské věži rozebírali politickou situaci v zemi. Zimola prozradil jednu podrobnost z jednání ČSSD s prezidentem Zemanem. Michálek předestřel nápad Pirátů na řešení politické situace a Dvořáková ho okamžitě zkritizovala. Moravec poté vytáhl průzkum, který zřejmě nepotěší ani Miroslava Kalouska (TOP 09), ani Tomia Okamuru (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Když lidé nemají lepší volbu
Profesorka Vladimíra Dvořáková napsala článek s názvem tak trochu moderně dlouhým jako Lovosice: "Kam jsme došli, kdo to ví? Aneb kam nás posunulo sestavování vlády."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Povolební kocovina
Opravdu není standardní, aby se namísto většiny ve vládě či parlamentu sestavovala menšinová vláda. Ale prostě ANO 2011 dokazuje, že chce změnit navyklé móresy. Problém ovšem bude, pokud menšinová vláda bude vládnout několik měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Výjimkové harašení
Podnikatelé si musí připadat jako v kocourkově. Donekonečna se totiž vedou diskuse o tom, na koho vláda ještě ukáže a udělí mu výjimku z povinnosti vést EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist