Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.318x, což odpovídá cca 173.129-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Průzkum: Na deset mužů v IT připadá jedna žena. Firmy po nich lační, ale absolventek je málo
Odbornice IT se v Česku potýkají s až desetinásobnou převahou mužů. V grafických oborech, ale i v programování přitom často předčí své kolegy a firmy už to vědí. Mnohé dívky však stále od studia informačních technologií odrazuje zažitý stereotyp, že pro takové vzdělání nemají vlohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 11:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 01. 02. 2018

Související články

Nejlepším hasičem roku 2017 je žena
U Hasičského záchranného sboru ČR je ve služebním poměru, tedy laicky řečeno „v uniformě“ 9644 příslušníků. Z nich je pak pouze 912 žen, což je necelých 10procent. I přes tak nízké číslo se jedna žena probojovala až na první místo nejprestižnější hasičské ankety „Hasič roku“ a získala pro sebe titul „Hasič roku 2017“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Západ je, jako obvykle, úplně mimo
Je děsivé, jak málo Evropané znají dějiny a jak málo si z nich berou poučení. Tato neschopnost se opět v plné síle projevila v komentářích evropských médií k volbě prezidenta České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pičovat Babiše na Facebooku umí každej. Novinářka to ministrovi přišla říct osobně na snídani. Bylo to prý velmi drsné
Novinářka Markéta Lukášková, která pracovala pro časopis Reflex nebo pro redakci bulvárního serveru Extra.cz, vyrazila na snídani s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Ten snídani přesunul, jelikož se mu nelíbilo, že by na setkání dorazilo příliš mnoho novinářů. Ačkoli se akce zúčastnilo jen šest mužů a jedna žena, prý rozhodně stála za to. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Další průzkum potvrzuje…
Průzkum společnosti Phoenix Resarch zhruba potvrzuje, i když se jedná spíše o neznámou agenturu pro výzkum veřejného mínění, tytéž trendy, které jsou zřejmé z průzkumů zavedených agentur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Průzkum: Byznys s předzaloženými firmami klesá
V roce 2016 bylo v České republice založeno celkem 28 837 nových firem. 14 procent z nich (4 038) v prvním roce své existence změnila majitele. Ve většině případů se jednalo o ready-made společnosti, tedy firmy, které nikdy nepodnikaly a byly založeny za účelem následného prodeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na panáka s Topolánkem a Kalouskem. Expremiér komentoval průzkum a začaly se kolem toho dít věci, které nečekal
Průzkum popularity politiků od společnosti STEM zanechal hlubokou stopu na českém internetu. O prvenství Andreje Babiše pochybovalo málo lidí. Větší překvapení vzbudilo jméno jeho čísla dvě, Jaroslava Faltýnka, který se umístil jako druhý i na žebříčku. Celý průzkum komentovali například Mirek Topolánek nebo Jakub Horák a vzbudil pozdvižení i na stránce Český institut pro urážení politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Průzkum: České firmy využívají nové způsoby výběru zaměstnanců
Tuzemské firmy se stále více poohlížejí po nových způsobech, jak oslovit potenciální zaměstnance. Díky moderním technologiím je snadněji shání i v cizině a na pracovních podmínkách se s nimi domlouvají třeba pomocí videohovorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Firem, které cítí povinnost pomáhat, je v Česku málo, říká šéfka Korunky Luhačovice Záhorská
ROZHOVOR V Česku je zatím velmi málo firem, které cítí morální a etickou povinnost charitativně přispívat, říká ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE a loňská držitelka ocenění Žena zlínského regionu Veronika Záhorská. Podle Záhorské zatím v Česku platí, že pomáhají ty firmy, jejichž majitelé a manažeři mají k charitě blízko. Charitativní organizace Veroniky Záhorské pomáhá zdravotně postiženým a vážně nemocným dětem. „S ohledem na naše jiné státní výdaje bychom jako nezisková organizace občas přivítaly, aby se investovalo více do oblastí péče o nemocné či opuštěné děti,“ říká Záhorská, jejíž nadace loni přerozdělila milion korun, na konto státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Firmy volají po zmírnění pravidel pro zaměstnání cizinců. Volné pracovní místo by vyvěšovaly jen deset dní místo třiceti
Zástupci firem vyzývají vládu, aby zmírnila pravidla pro přijímání cizinců. Navrhují zkrátit ze třiceti na deset dnů dobu, po kterou musí oznámení o volném pracovním místě být vyvěšené na úřadu práce a nepodaří se post obsadit. Dosavadní režim získávání sil ze zahraničí by pak měli mít možnost využívat i malí zaměstnavatelé s několika pracovníky. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Svazu průmyslu a dopravy Eva Veličková. Svaz, který sdružuje zaměstnavatelské svazy a významné firmy, požadavky formuloval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Průzkum: Nové trendy v IT budou vytvářet další pracovní místa
IT je jedním z nejrychleji se vyvíjejících oborů, odborníci v něm jsou jedni z nejžádanějších, a to hlavně proto, že je jich málo. Do budoucna to nevypadá lépe. Firmy budou mít stále větší problémy se zaplňováním IT pozic a s tím se také pojí jednoduchá nepřímá úměra – tedy čím méně odborníků, tím vyšší platy je potřeba jim nabídnout. Podle Jana Silbera, zakladatele projektu Jobstack.it, je počet nezaplněných IT pozic v Česku až několik tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist