Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
181522 
So291623 
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.080x, což odpovídá cca 160.710-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Poměr důchodů k průměrné mzdě se má zvýšit. Ministerstvo chce návrh do konce února poslat do vlády
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce do konce února poslat vládě důchodovou novelu, která by zvýšila poměr pevné části důchodu k průměrné mzdě z devíti na deset procent a zvedla o 1000 korun penzi lidem nad 85 let. Do pololetí by měl kabinet dostat novelu zákoníku práce, která by stanovila model pravidelného růstu minimální mzdy. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 16:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 01. 02. 2018

Související články

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce zvýšit bezpečnost a ochranu při práci
Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo návrh zákona o bezpečnosti provozu vyhrazených technických zařízení. Hlavním cílem úpravy je zvýšit bezpečnost a ochranu při práci zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Několik poznámek ke krásné průměrné mzdě
Média opět uvedla bombastickou hodnotu výše průměrné minimální, která překročila hranici 30 000 korun. Samozřejmě to není prvoplánové. Tato částka má lidem sdělovat, jak se mají dobře. Jenže! Jsou zde tři základní problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí zvýšit důchody matkám o 500 korun za každé narozené dítě
Lidovci chtějí zvýšit důchody ženám v závislosti na počtu dětí, které mají. Navrhují také dřívější odchod do důchodu v závislosti na počtu vychovaných dětí. Ženy jsou nyní sice za vychované děti při odchodu do důchodu zvýhodněné, u později narozených se ale rozdíly postupně snižují. Příslušný návrh zákona chtějí lidovci předložit v prvním pololetí, budou pro něj hledat podporu u ostatních stran ve Sněmovně, řekli dnes novinářům představitelé KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo jim radí? Piráti mají k Babišovi blízko, je to jen divadýlko pro lidi. Vlivný lidovec promluvil
Vláda Andreje Babiše pojala plán zvýšit důchody o tisíc korun osobám starším 85 let. Senátoři ODS navrhli jinou úpravu. Chtějí zvýšit důchody o tisíc korun všem lidem, kteří jsou v důchodu alespoň 25 let s tím, že vládní návrh přehlíží asi 140 tisíc matek v důchodovém věku. Piráti zřejmě podpoří vládní verzi navyšování důchodů. Lidovecký poslanec Jan Bartošek naznačil, že Babiš s Piráty nejednou spolupracoval a oni jen před veřejností hrají, jak jsou přísnou opozicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Co nás čeká, se nám nebude líbit. A ještě nám to zhoršují. Markéta Šichtařová bije na poplach
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zpráva o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, s níž přišla Národní rozpočtová rada, hovoří o tom, že jen zvýšení daní, posunutí věku odchodu do důchodu nebo snížení důchodů vzhledem k průměrné mzdě mohou do budoucna udržet české veřejné finance. Markéta Šichtařová jí dává za pravdu a připomíná, že už před sedmi lety uváděla ve své knize právě tyto tři kroky jako možné řešení. Pochopení ale vůbec nemá pro iniciativu viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara, který se chystá zintenzivnit přesvědčování veřejnosti proti Czexitu a naopak o výhodách našeho členství v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Forejt dobrovolně odchází i od Zaorálka. Co bude s místem ve Vatikánu?
Bývalý ředitel protokolu prezidentské kanceláře Jindřich Forejt ukončí také služební poměr na ministerstvu zahraničí. Požádal o to sám písemně. Ministerstvo žádosti vyhoví a poměr bude ukončen k pondělí 2. ledna. Ministerstvo to dnes oznámilo v tiskové zprávě. Informaci převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Absurdita jak vyšitá, idiocie na evropské úrovni. Markéta Šichtařová řekla něco, za co vždy dostává urážlivé e-maily od opilých rohlíkem
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Předseda vlády Bohuslav Sobotka při honbě za hlasy dříve narozených říká, že chce sblížení výše důchodu a průměrné mzdy. Matematicky to má přitom šanci vyjít jedině za předpokladu, že drasticky, třeba o deset let, prodloužíme věk odchodu do důchodu. V opačném případě je lží tvrdit, že to je možné, upozorňuje ekonomka Markéta Šichtařová. Podle ní také neexistuje pro libovolnou idiocii omluva, že se jí řídí všichni kolem, ať už jde o přijímání kvót na migranty nebo odvod DPH i z neproplacených faktur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babišova vláda chce poslat do Libye 225 milionů korun
Česká vláda chce poslat zhruba 225 milionů korun do fondu Evropské unie pro Afriku. Z fondu se platí projekty, které mají zabránit a pomáhat při migrační krizi. Český dar by měl pomáhat v Libyi, vyplývá z podkladů pro jednání vlády. Kabinet bude o darování peněz rozhodovat příští týden ve středu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Radomír Jáč: Základní příběh české ekonomiky se nijak nemění
Komentář k průměrně mzdě v ekonomice, ČR, 4Q 2016 a celý rok 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Průzkum: V poměru vůči mzdě se nejdráže naobědvají Jihočeši
Průměrné mzdy v České republice kontinuálně rostou, nicméně zvyšují se také ceny některých komodit, například v gastronomii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist