Poměr důchodů k průměrné mzdě se má zvýšit. Ministerstvo chce návrh do konce února poslat do vlády
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce do konce února poslat vládě důchodovou novelu, která by zvýšila poměr pevné části důchodu k průměrné mzdě z devíti na deset procent a zvedla o 1000 korun penzi lidem nad 85 let. Do pololetí by měl kabinet dostat novelu zákoníku práce, která by stanovila model pravidelného růstu minimální mzdy. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 16:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 01. 02. 2018

Související články

Sklenák (ČSSD): Předložil jsem návrh, jak zajistit třísetkorunové zvýšení důchodů
Sněmovní Výbor pro sociální politiku dnes doporučil Poslanecké sněmovně schválit můj pozměňovací návrh k novele zákona o důchodovém pojištění, kterým chci umožnit vládě zvýšit pro příští rok důchody o 2,7 % průměrného důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí zvýšit důchody matkám o 500 korun za každé narozené dítě
Lidovci chtějí zvýšit důchody ženám v závislosti na počtu dětí, které mají. Navrhují také dřívější odchod do důchodu v závislosti na počtu vychovaných dětí. Ženy jsou nyní sice za vychované děti při odchodu do důchodu zvýhodněné, u později narozených se ale rozdíly postupně snižují. Příslušný návrh zákona chtějí lidovci předložit v prvním pololetí, budou pro něj hledat podporu u ostatních stran ve Sněmovně, řekli dnes novinářům představitelé KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Do důchodu nejpozději v 65, prohlašuje Sobotka
Věk pro odchod do důchodu chce vláda ohraničit 65 lety. Informoval o tom premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru. Kabinet podle něj dnes hlasoval jednomyslně. Návrh zákona, který zahrnuje i možnost pozdějšího posunutí hranice podle doby dožití, projedná nyní Parlament. I tam zřejmě návrh projde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci ODS navrhují zvýšit základní výměru důchodů
Poslanci ODS navrhují zvýšit základní výměru důchodů a rozšířit možnosti jejich navyšování. Podmínkou by byl souhlas rozpočtového výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Absurdita jak vyšitá, idiocie na evropské úrovni. Markéta Šichtařová řekla něco, za co vždy dostává urážlivé e-maily od opilých rohlíkem
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Předseda vlády Bohuslav Sobotka při honbě za hlasy dříve narozených říká, že chce sblížení výše důchodu a průměrné mzdy. Matematicky to má přitom šanci vyjít jedině za předpokladu, že drasticky, třeba o deset let, prodloužíme věk odchodu do důchodu. V opačném případě je lží tvrdit, že to je možné, upozorňuje ekonomka Markéta Šichtařová. Podle ní také neexistuje pro libovolnou idiocii omluva, že se jí řídí všichni kolem, ať už jde o přijímání kvót na migranty nebo odvod DPH i z neproplacených faktur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí chce zvýšit ochranu veřejných prostředků
Návrh zákona z dílny Ministerstva financí, který zvýší ochranu veřejných prostředků, míří do Legislativní rady vlády. Zákon o řízení a kontrole veřejných financí povede k flexibilnějšímu nastavení schvalovacích postupů řídící ekonomické kontroly a k posílení regulace praxe interního auditu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Forejt dobrovolně odchází i od Zaorálka. Co bude s místem ve Vatikánu?
Bývalý ředitel protokolu prezidentské kanceláře Jindřich Forejt ukončí také služební poměr na ministerstvu zahraničí. Požádal o to sám písemně. Ministerstvo žádosti vyhoví a poměr bude ukončen k pondělí 2. ledna. Ministerstvo to dnes oznámilo v tiskové zprávě. Informaci převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Radomír Jáč: Základní příběh české ekonomiky se nijak nemění
Komentář k průměrně mzdě v ekonomice, ČR, 4Q 2016 a celý rok 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babišova vláda chce poslat do Libye 225 milionů korun
Česká vláda chce poslat zhruba 225 milionů korun do fondu Evropské unie pro Afriku. Z fondu se platí projekty, které mají zabránit a pomáhat při migrační krizi. Český dar by měl pomáhat v Libyi, vyplývá z podkladů pro jednání vlády. Kabinet bude o darování peněz rozhodovat příští týden ve středu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist