Ministru kultury Šmídovi se nelíbí zdanění restitucí. Ani financování ČT nechce měnit
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl český ministr kultury v demisi Ilja Šmíd. Promluvil o možném zdanění náhrad, jež dostávají české církve na základě dohody, kterou uzavřely se státem. Nezapomněl však ani na vepřín v Letech u Písku a jeho bourání. Nakonec prozradil, jak to vidí do budoucna s financováním České televize a Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 18:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 01. 02. 2018

Související články

Paroubek: Zdanění restitucí v politické hře
Komunistická strana hledá možnosti k tomu, jak politicky pro sebe bezbolestně podpořit Babišovu minoritní vládu ve Sněmovně. Jedním z možných styčných bodů je zdanění finančních náhrad poskytovaných církvím v rámci takzvaných církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr kultury Šmíd odmítá zdaňovat cirkevní restituce. Neměli bychom prý otevírat již uzavřené věci
Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd se v ČT vyjádřil, že odmítá zdanění finančních náhrad církevních restitucí. S penězi určenými na výplatu finančních náhrad v rámci restitucí by mohla do rozpočtu ministerstva financí přijít i každoroční suma určená na výplatu duchovních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zdanění náhrad ve věci církevních restitucí je opakovaná krádež
Slovácký senátor Ivo Valenta odmítá zdanění církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda podpořila zdanění církevních restitucí
Vláda premiéra Andreje Babiše ve středu 10. ledna 2018 podpořila na svém jednání ve Strakově akademii návrh na zdanění církevních restitucí, začala projednávat klíčové agendy evropské politiky a zabývala se dalšími senátorskými a poslaneckými návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda se neshodla na postoji ke zdanění církevních restitucí
Koaliční ministři se dnes neshodli na jednotném postoji k návrhu KSČM, který se týká možného zdanění náhrad ve věci církevních restitucí. Vláda nepřijala žádné stanovisko, uvedl mluvčí kabinetu Martin Ayrer na twitteru. Pro zdanění se před jednáním vyslovili zástupci ANO, proti vystupují lidovci. Sociální demokraté, kteří byli proti církevním restitucím, vysvětlují svůj zdrženlivý postoj snahou zachovat současnou koaliční vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda bude před důvěrou jednat o zdanění církevních restitucí
Především postoj vlády k návrhům zákonů ze Senátu a Sněmovny budou dnes formulovat ministři na schůzi, která se sejde ve Strakově akademii hned ráno před hlasováním dolní komory o důvěře menšinovému kabinetu. Jednobarevná vláda šéfa hnutí ANO Andreje Babiše se tak vyjádří například k návrhu komunistů na zdanění finanční části církevních restitucí. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve plán podpořil, pro je i hnutí SPD Tomia Okamury. Zdanění náhrad je jednou z podmínek KSČM pro toleranci Babišova kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Církve se zavázaly nevznášet další nároky, přitom tak houfně za povzbuzování právníků činí
Média čistě náhodou dnes rozehrála nové české Vrtěti psem k tématu zdanění církevních restituci a údajných sporů v ČSSD. Po včerejším podrazu ANO na vládní koalici a zaříznutí protikuřáckého zákona je to pikantní kouřová clona, tabákově kouřová. Jaká je realita? Návrh zákona o zdanění církevních restituci schválilo na návrh Jiřího Zimoly krajské zastupitelstvo Jihočeského kraje,které má podle ústavy právo zákonodárné iniciativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Na výdaje kolem církevních restitucí půjdou příští rok 3,3 miliardy
Profesní, odborové a zaměstnavatelské svazy v kultuře vyzvaly poslance, aby hlasovali pro navýšení rozpočtu ministerstva kultury na příští rok tak, aby činil minimálně jedno procento z celkových výdajů státu, a to bez započtení církevních restitucí. Podle svazů je toto zvýšení potřebné po uchování všech forem kulturního dědictví a pro podporu kultury v nadcházejícím Evropském roce kulturního dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist