Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.578x, což odpovídá cca 186.695-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
ČEZ: Při ochraně populace kriticky ohroženého druhu motýla pomáhají energetikům živé travní sekačky
Ve svém zimovišti na Žatecku se nyní navzájem zahřívají ovce a kozy, které v průběhu loňského roku spásaly travnatý porost na dnes již plně rekultivovaném odkališti „T“ Elektrárny Tušimice. Pastvou narušovaly drn, takže v Čechách kriticky ohrožený a na Moravě již od roku 1998 nezvěstný druh motýla okáče metlicového mohl snadněji najít útočiště v podloží podkladního substrátu. Poprvé se živé „travní sekačky“ objevily v lokalitě v poslední dekádě roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 20:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 01. 02. 2018

Související články

Ministr Brabec: Sysli na vinici stojí na skvělé myšlence
Čtyři vinařství z Hnanic byla oceněna zlatou známkou Sysli na vinici. Tu získávají vinaři za to, že na svých vinicích vytváří vhodné prostředí pro sysla obecného. Osud tohoto dnes kriticky ohroženého druhu závisí právě na způsobu hospodaření na vinicích. Nákupem vína se zlatou známku „Sysli na vinici“ mohou lidé podpořit vinaře, kteří syslům pomáhají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
…a vy řešíte sekačky!
„Vystupme z EU! Jedině tak zabráníme dalším teroristickým útokům, protože EU řeší jen sekačky!“ Opravdu? Skutečně EU ohledně terorismu a migrace nic nedělá? Může „zlý Brusel“ za pochybení francouzské bezpečnosti? 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.7.2016 v 09:39, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: U Labe vykvetl kriticky ohrožený drobnokvět pobřežní
Na přelomu srpna a září objevili botanici Správy národního parku České Švýcarsko a Správy CHKO České středohoří v Děčíně a v kaňonu Labe několik rozkvétajících rostlin kriticky ohroženého drobnokvětu pobřežního. Tento druh se v České republice vyskytuje jen na několika málo místech, a to výhradně na březích dolního toku Labe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zoologické zahrady pomáhají chránit přírodu po celém světě
Moderní zoologické zahrady se nezaměřují jen na chov ohrožených druhů zvířat ve svých zařízeních, čím dál častěji se ale zapojují i do záchranných projektů působících přímo v místě výskytu daného druhu. Řada českých zoo v tomto směru úzce spolupracuje s Českou koalicí pro ochranu biodiverzity (CCBC), jejíž vznik iniciovala Zoo Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): STK na sekačky nehrozí!
Byrokrati z Bruselu si opět vymysleli novou formu šikany a chtějí, aby sekačky na trávu splňovaly přísné emisní limity. To povede k vyšším cenám sekaček a než se nadějete, budete muset se sekačkami na povinnou kontrolu emisí. Alespoň to tvrdí zpráva původem z ČTK. Není to pravda! Nenechte se opít rohlíkem, média a někteří politici znovu dělají z komára velblouda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Historik přináší paralely pro současný stav EU: Z hydry neuděláte holubici, té je třeba usekat jedovaté hlavy. A někdo to dříve či později udělá
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Evropská unie reagovala na Brexit zavedením emisních limitů na travní sekačky. To ve své pravidelné nedělní glose kousavě komentuje spisovatel a historik Vlastimil Vondruška s tím, že EU se reformovat nedá a jakékoli řeči na toto téma jsou jen vějičkou pro lid. Hydru nemůžete změnit v holubici míru, musíte jí useknout všechny její hlavy a i s jedovatými jazyky pohřbít hluboko pod zem. Héraklové neexistují jen v bájích, a proto se podle historika dříve nebo později takový objeví i v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Syslům se na Mohelně daří. Žije jich tu kolem stovky
V národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step a v jejím ochranném pásmu žije početná kolonie kriticky ohroženého sysla obecného. Díky potřebné péči se počet zdejších syslů za posledních patnáct let zvětšil pětkrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Na komíně komořanské teplárny se vylíhla čtyři mláďata ohroženého dravce
Na ochozu komína Teplárny v Komořanech, ve výšce zhruba 130 m se narodila čtyři mláďata sokola stěhovavého. Pár kriticky ohrožených dravců vyvedl mladé ve speciální hnízdní budce, kterou vyvěsila společnost United Energy ve spolupráci s ornitology již v roce 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Hořejší: Teroristi a sekačky na trávu
Martin Fendrych ve svém dnešním článku bohužel poklesl na hloupou, primitivní úroveň, když kritizuje EU za to, že deset dní před včerejším teroristickým činem schválil Evropský parlament nařízení o emisních limitech pro stroje poháněné spalovacími motory, které nejsou určené k dopravě po silnicích (např. sekačky na trávu). Fendrych soudí, že “Na stav, ve kterém se v době teroru Evropská unie ocitla, nelze odpovědět další (možná rozumnou, ale v…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.7.2016 v 22:40, zobrazit podobné
TOPlist