Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.463x, což odpovídá cca 180.694-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Jana Maříková: Agrese proti Afrínu a velké ticho
V poslední době jsem se seznámila s filmovou tvorbou tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze. Předkládala jsem titulky k jeho filmu „Zer“, odehrávajícím se na pozadí jednoho z maskarů či spíše genocid, v nichž si historie lidstva tak libuje. Tohle byl masakr v turecké provincii Dersim v roce 1938. Film sám má obdobnou historii jako Turecko po roce 2011. V době, kdy se zdálo, že věci se obracejí k lepšímu, byl v počátcích natáčení podpořen tureckým ministerstvem kultury v rámci programu „Kurdského otevření“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2018 v 14:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 07. 02. 2018

Související články

Jana Maříková: Sněmovna odmítla projednat tureckou genocidu Kurdů v Afrinu
Komunisté a sociální demokraté zapomněli na své předky, kteří umírali v odboji proti Hitlerovi. "Bojí se ve Sněmovně odsoudit genocidu Kurdů, kterou provádí turecká armáda a džihádisté v Afrinu", upozorňuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Vládnímu hnutí ANO pomohli zamítnou návrh na vyjádření nesouhlasu s tureckou agresí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Publicistka: Kdo pomůže Kurdům, aby se z Afrínu stalo pro Erdogana to, co pro Hitlera Stalingrad?
„Kurdský Jindires je Guernicou dnešních dnů,“ srovnává překladatelka a publicistka Jana Maříková letošní boje v kurdské provincii Afrín s občanskou válkou ve Španělsku, která bezprostředně předcházela 2. světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Erdogan chce dobýt celou severní Sýrii a vyvraždit všechny tamní Kurdy. Evropští politici k tomu mlčí a objímají se s tureckým ministrem zahraničí
Pondělní zpráva dne ve všech médiích v České republice – na Václavském náměstí se shromáždilo asi deset tisíc lidí, aby protestovali proti komunismu. Pondělní zpráva dne v severní Sýrii, v Afrínu – 27 mrtvých po tureckých náletech, stovky zraněných. Srovnává publicistka a překladatelka Jana Maříková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ruská agrese proti Ukrajině knižně
Ruská agrese proti Ukrajině představuje patrně největší výzvu evropské bezpečnosti od roku 1945. Nejenže ztělesňuje útok na samotné základy systému mezinárodního práva, ale i s novou naléhavostí nastoluje otázku, kam až sahají ofenzivní ambice současného ruského režimu. To stojí v anotaci k rozsáhlé publikaci Jana Šíra (a kolektivu), kterou recenzoval také Jefim Fištejn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nebudeme vás šetřit: Velmi zlé svědectví o situaci v Afrínu. Turecko a mrtvé děti včetně FOTO
Jana Maříková popisuje situaci ve městě Afrín nedávno dobytém tureckou armádou. A je to skutečně otřesný popis, protože turecká armáda se se svými soupeři ani civilisty skutečně nepárala. Jak poznamenává, média o skutečné situaci raději rozpačitě mlčí, zatímco internet poskytuje dost a dost důkazů o ukrutnostech, které se odehrály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ohlušující ticho, aneb konec ČSSD v Čechách
To ticho je tak silné, až je ohlušující. Mám na mysli ticho kolem obrovského dluhu České strany sociálně demokratické za již dávno poskytnuté služby právníka Zdeňka Altnera, který s vyúčtovaným penále již přesáhl 337 miliónů korun
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.3.2017 v 14:40, zobrazit podobné
Nové informace: Světová islamistická revoluce. Skutečné záměry Turecka. Dění v Sýrii, o kterém se nepíše
Americká i ruská armáda evakuují bojovníky džihádistické milice An-Nursa z oblasti Ghúta, kterou s podporou ruských letadel dobývají syrská vládní vojska. Turecká armáda do dobytého Afrínu přesouvá jako kolonisty veterány Islámského státu, kteří v Turecku našli azyl. Překladatelka a publicistka Jana Maříková upozorňuje, že afrínští Kurdové se zřejmě stali obětí dohody velmocí o rozdělení sfér vlivu v Sýrii. obětí „výměny“ Ghúty za Afrín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Agrese Západu proti Sýrii
Burcujícím faktem je, že 14. dubna 2018 Spojené státy americké s podporou dvou svých spojenců z NATO Francie a Velké Británie žel provedly raketový úder na objekty ozbrojených sil a civilní infrastruktury Syrské arabské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Turci zasáhli nemocnici v Afrínu. Zemřelo nejméně devět lidí
Nejméně devět lidských životů vyhaslo poté, co Turci zasáhli hlavní nemocnici v Afrínu. Dle informací syrského exilu a kurdských milicí o tom informoval server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Popravit, popravit! Nové informace o akcích Erdogana. Začíná to být vážné, i pokud jde o nás
Wahn má v němčině několik významů. Nejčastější je ale vidina, přelud. Honba za přeludem ale nemusí být vždy neškodná… Wahnsinn pak už je šílenství. „Turecký prezident Recep Erdogan, který se od svého okolí nechává oslovovat chalífa, rozjíždí další etapu svého plánu na obnovu Osmanské říše. V její původní velikosti,“ varuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Po anexi Afrínu turecké tanky německé výroby nyní dobývají část severního Kurdistánu, který nedávno v referendu vyhlásil nezávilost na Iráku. V Turecku se blíží volby. Možná poslední na dlouhou dobu. A Erdogan se k opozici chová stejně jako jeho vzor – nacistický vůdce Adolf Hitler – v počátcích své mocenské dráhy. A svět Turecku stále ustupuje jako kdysi nacistickému Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist