V Turnově se z opozice zvedá vlna proti stávající koalici. TOP 09 a Turnov potřebuje změnu se spojily a chystají se na volby
REPORTÁŽ Dvě největší opoziční síly v Turnově – Turnov potřebuje změny a TOP 09 – se spojují do uskupení PROTO s cílem vyhrát komunální volby a změnit poměry na radnici. Jejich lídrem je pekař Jiří Mikula. Do koalice nechtějí jít s komunisty, SPD a ANO. Trápí je například stav turnovské nemocnice. „Jsme rozhodně proti trendu, aby mizela odborná pracoviště z naší nemocnice. Aby tu byla zachována alespoň čtyři pracoviště – chirurgie, interna, ortopedie a rehabilitace. Sledujeme, jak se postupně z turnovské nemocnice stává spíše LDN,“ konstatuje ekonom Jiří Uchytil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2018 v 21:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 08. 02. 2018

Související články

Opozice v koalici
Letošní krajské volby ukázaly, jak si stojí jenotliví členové vládní koalice. Je to tak trochu dva proti jednomu a všichni proti všem. Pro příští parlamentní volby nic moc. Dopadnou hradní návštěvy lépe než v roce 2013?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.10.2016 v 16:40, zobrazit podobné
PRO Turnovské Občany – PRO Turnov Otevřený – PROTO se představuje
Ve vyhlášené kavárně TurnOff se dnes představilo volební uskupení PROTO, které chce v podzimních komunálních volbách v Turnově zvítězit. Uskupení představil volební lídr Jiří Mikula, turnovský pekař a opoziční zastupitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jak jsem nedemonstrovala proti kancléřce Merkelové a Baracku Obamovi v rámci jednání TTIP
Prezident USA a A. Merkelová o víkendu jednali o TTIP, proti níž se v EU zvedá vlna odporu vzhledem k sporným bodům o částečně utajovaném kontraktu mezi USA a EU. Česká pobočka Stop- TTIP svůj bus do Hannoveru nedala dohromady.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.4.2016 v 16:40, zobrazit podobné
Vajnerová: Okres Turnov – A proč ne?
V posledních týdnech nabírá na intenzitě debata týkající se změny statutu města Turnov na okresní město. Nejviditelnějším zastáncem této změny je turnovský starosta Tomáš Hocke, který by si asi rád vybudoval svého druhu pomník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Méně peněz migrantům, lepší vztahy s Ruskem, chce nová vláda Rakouska. A už jedou protesty, hned devět
V Rakousku dnes bude oficiálně uvedena do úřadu nová koaliční vláda, ve které zasedají lidovci a Svobodní. Vedle mnoha slov chvály se však proti konzervativní vládě zvedá vlna odporu. Ve Vídni se dnes koná devět demonstrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cirkus a absurdní divadlo. Mimořádné volby jsou jediným řešením. Lídr ODS Fiala udeřil
Mimořádné volby jsou podle předsedy ODS Petra Fialy jediným řešením. Vláda ve stávající koalici po tom, co předvedl premiér, nemůže fungovat, doplnil během tiskové konference s tím, že odvolání Andreje Babiše z pozice ministra financí je podle něj správným krokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČD: Cestujícím v Turnově se slavnostně otevřela zrekonstruovaná hala výpravní budovy
České dráhy dokončily opravu haly výpravní budovy v Turnově. Objektu se vrátilo původní členění a ve světlé výmalbě vynikly nástěnné malby s tematikou Českého ráje od místního malíře a grafika Karla Vika. Rekonstrukce se prováděla za plného provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zmlácený lídr opozice proti Putinovi pohovořil o tom, jak to má v Rusku těžké
„Je potřeba rozumět tomu, že náš prezident potřebuje neustále vymýšlet nějaké provokace, vydávat se na nějaká zahraniční tažení, aby si udržel svoji popularitu. Už teď o něm hovoří jako o člověku, který porazil Hitlera, vyslal Gagarina do kosmu a osvobodil Palmýru,“ prohlásil o Putinovi vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj, který byl pro svou opoziční činnost nedávno napaden. O tomto incidentu a mnohém dalším pohovořil s novináři francouzského Le Figaro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
BusLine provezl stovky dětí v čertovských autobusech v Turnově a Jablonci nad Nisou
BusLine již tradičně u příležitosti svátku svatého Mikuláše vypravil své čertovské autobusy. V Turnově bylo navázáno na loňskou retro novinku v podobě jízd v historickém autobusu Škoda RTO. V Jablonci nad Nisou v úterý jezdil už moderní autobus městského typu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Měl by vzniknout okres Turnov? Diskuze odstartovala
Starostové a tajemníci měst a obcí z Turnovska a Semilska, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a zástupci státních úřadů se sešli u společného jednání na téma možného vzniku okresu Turnov. Svolalo je Ministerstvo vnitra ČR proto, aby zahájili společnou diskuzi o skladebnosti územně správního členění státu a dostupnosti služeb státní správy v oblasti Turnovska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist