Stanislav A. Hošek: Schizofrenní pohled z Británie
Český právní filosof Jiří Přibáň, působící již delší čas v Británii, poskytl Lidovým novinám komentář k nedávné prezidentské volbě u nás. Pan profesor ovšem nehodnotí jen prezidentské volby, ale vynáší soudy o celém demokratickém ústavním systému naší země a dokonce určil už i jeho konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2018 v 21:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 02. 2018

Související články

Stanislav A. Hošek: Odluka církve od státu
V pravidelném čtvrtečním pořadu TV Barranadov „Týden s prezidentem“, prohlásil 15.2.2018 prezident Zeman, že v reakci na dopis katolických laiků pošle on sám dopis papeži Františkovi se žádostí, aby prodloužil mandát kardinálu Dukovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Milujeme Čechy, ujišťoval v rozhlase britský ministr zahraničí. A to byl teprve začátek
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl britský ministr zahraničí Boris Johnson. Jiří Hošek se ho zeptal, jak to bude dál s rozvodem Velké Británie a Evropské unie. Toto se dozvěděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Podle čeho volí prezidenta amatérský politik
Považuji se za amatérského politika, který už déle než půl století aktivně sleduje politické dění, samostudiem se vzdělával a některých kritických obdobích se aktivně zapojil do politického dění, či dokonce funkcí až po tu ústavní. Proto si dovoluji veřejně sdělit myšlenkový postup svého výběru hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Tři poznámky k sestavování vlády
V první poznámce se zamýšlím nad nerovnoprávností politických stran, které jsou součástí současné sněmovny, což způsobovalo v celé historii ČR problémy při sestavování vládních koalic a v současnosti se ještě prohloubilo. Ve druhé pak o suverénním vítězi voleb a jeho koaličních problémech. V poslední pak o Čtyřbloku a jeho pozici vůči každé eventuální vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Británie odchází, naděje přichází
Očekávám, že po probuzení, za pár hodin. se na tomto blogu strhne smršť, kde se každý, kdo se trefí do klávesnice, bude snažit přinést ten svůj jediný a správný pohled na odchod Británie z EU. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.6.2016 v 07:39, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: ČSSD – pohled z venku
Zdá se mi, že mnohem důležitější než výsledek voleb, bude pro ČSSD jeho následná interpretace a správné pochopení vzkazu, který občané prostřednictvím volebních hlasů straně poslali. Nemám dojem že se to zatím daří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Británie všude ustupuje muslimům a teď se diví. A týká se to i nás. Slova, která z Lidových novin nezaznívají každý den
Komentátor Lidových novin Zbyněk Petráček přináší trochu jiný pohled na teroristický útok v Londýně. Teroristický útok je jistě strašný, jenže na našich silnicích umírá mnohem víc lidí při dopravních nehodách. Mnohem nebezpečnější podle komentátora je, jak ve jménu tolerance ustupujeme od vlastních hodnot, jak se Británie mění podle přání muslimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Opětovný zábor
V televizi a novinách se nás i pan Kocáb snaží k smrti vyděsit. Těsně nad námi se prý opětně vznáší obsazení Rusy. To je naprosto schizofrenní sdělení. Rudá armáda od nás nikdy neodešla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Britský podnikatel, bývalý námořník: Z EU odejdeme. Když ne teď, tak za pár let. Evropa je méně demokratická, ale vy, dobří lidé, to máte ve svých rukou
Před britským referendem o vystoupení z EU získaly PL rozhovor s Britem, který o sobě říká, že je „brexitér“, tedy zastánce odchodu Velké Británie z Unie. Pan Simon Rowland má dlouholeté zkušenosti z elitních jednotek i soukromé společnosti, která poskytuje ochranu širokému spektru klientů, a proto se vyjadřuje i k bezpečnostní situaci. PL se tedy rozhodly přinést pohled zevnitř, pohled člověka, který si je vědom britské politické kultury, a její srovnání s tou eurounijní jej přivedlo k rozhodnutí – hlasovat pro brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: ČSSD - pohled z venku
Zcela nesrozumitelné, rádoby moderně levicové a liberalistické, tedy „dientsbierovské“ pojetí lidských práv, k němuž se vedení ČSSD zcela přiklonilo, vedlo k havárii mnohého, ale především toho, co se mohlo stát „majstrštykem“ ČSSD. Totiž zákona o sociálním bydlení.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 29.10.2017 v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist