Petera (ČSSD): Vybudování vodárenského systému v koridoru dálnice D3 je nezbytné
Propojení skupinových vodovodů dá obcím ohrožených nedostatkem vody do budoucna jistotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2018 v 06:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 13. 02. 2018

Související články

Ministerstvo životního prostředí: Blíží se lednová odstávka systému ISPOP
Od pátku 12. 1. 2018 do čtvrtka 18. 1. 2018 dojde k plánované provozní odstávce systémů Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností ISPOP a informačního systému EnviHELP. Přerušení jejich provozu je nezbytné k údržbě systému a zkvalitnění jeho hardwarové výbavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
NKÚ: Od 2016 si složky IZS předávaly informace elektronicky. Výjimkou byla pražská záchranka
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na přípravu, vybudování a zajištění provozu projektu Národního informačního systému integrovaného záchranného systému (NIS IZS), který měl při záchranných akcích zefektivnit způsob komunikace mezi základními složkami integrovaného záchranného systému (IZS) – tedy mezi Hasičským záchranným sborem ČR (HZS), Policií ČR (PČR) a zdravotnickými záchrannými službami (ZZS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SŽDC: Modernizace čtvrtého koridoru se dostává do závěrečné fáze
Právě zahajovaná modernizace traťového úseku ze Sudoměřic u Tábora do Votic je jednou z posledních staveb na jižní větvi koridoru z Prahy do Českých Budějovic a na hranice s Rakouskem. Po dokončení všech zbývajících etap se cestování mezi oběma centry zkrátí o více než půl hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Složky Integrovaného záchranného systému si předávaly informace elektronicky. Výjimkou byla pražská záchranka
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na přípravu, vybudování a zajištění provozu projektu Národního informačního systému integrovaného záchranného systému (NIS IZS), který měl při záchranných akcích zefektivnit způsob komunikace mezi základními složkami integrovaného záchranného systému (IZS) – tedy mezi Hasičským záchranným sborem ČR (HZS), Policií ČR (PČR) a zdravotnickými záchrannými službami (ZZS). Projekt NIS IZS byl podstatnou částí Programu IS IZS. Do ostrého provozu byl NIS IZS uveden s dvouletým zpožděním v lednu 2016. Stál téměř 364 milionů korun, z čehož 288 milionů korun financovala Evropská unie prostřednictvím Integrovaného operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Stavba dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem byla zahájena, řidiči se zde poprvé projedou v prosinci 2019
Další část jihočeské dálnice D3 je ve výstavbě, 11 kilometrový úsek mezi Ševětínem a Borkem propojí dvě další rozestavěné části dálnice a po svém dokončení přivede jihočeskou část dálnice k Českým Budějovicím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Naše dálnice jsou docela pěkné, ohradil se šéf ŘSD. A pak nadával, jak mu aktivisté protahují termíny
Soud dnes začal řešit sesuv půdy na dálnici D8. Stát je přesvědčen, že za sesuv půdy může firma Kámen Zbraslav provozující lom u dálnice a požaduje po společnosti miliardu korun. Jenže D8 není jediná problémová dálnice. Stačí se podívat, jak probíhá modernizace dálnice D1, ze které se asi mnoha řidičům vaří krev. Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa je však přesvědčen, že české dálnice jsou pěkné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petera (ČSSD): Z hlediska imisí půjde o málo významný nárůst
Dvacetikilometrový úsek D6 na Rakovnicku dostal souhlasné stanovisko EIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ťok: Sobotka má říci, na úkor které dálnice dát víc peněz krajům
Pokud ČSSD trvá na tom, aby kraje letos dostaly od ministerstva dopravy na opravy silnic tři miliardy korun, tedy o miliardu více, než je k dispozici, měl by premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zároveň říci, která dálnice by se letos neměla začít stavět. V reakci na sobotní premiérovo vyjádření to dnes ČTK sdělil ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ŘSD zahájilo výstavbu dálnice D48 Rybí – Rychaltice
Stavba dálnice D48 Rybí – MÚK Rychaltice řeší rekonstrukci stávající silnice I/48, která je provozována jako směrově nedělený čtyřpruh s nevyhovujícím šířkovým uspořádáním. Ze silnice I. třídy se tak stane dálnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist