Čtvrt roku po volbách, a nic. Sobotka stále řídí vládu
Ihned poté, co se premiér v demisi B. Sobotka vrátil z Bruselu, kde v osobním jednání s J. C. Junckerem podpořil Dublin 4 a setkal se s kancléřkou a ministrem zahraničí  SRN Schulzem, přišel do Sněmovny odpovídat na interpelace.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.2.2018 v 08:40, prečteno: 12x

nejlepší články ze dne: 13. 02. 2018

Související články

Paroubek: Babiš stále netransparentní
Andrej Babiš, vicepremiér a ministr financí, stále odmítá odejít z dozorčí rady německé chemičky, jejímž je spoluvlastníkem. Pravdu má premiér Sobotka, když říká, že tento Babišův postoj poškozuje vládu, neboť se proto vláda stává lehkým terčem opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Když mluvím s lidmi, tak vládu chválí, tvrdí Sobotka. Jenže si ty úspěchy prý přivlastnilo ANO
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je lídrem jihomoravské kandidátky strany a věří, že sociální demokracie v nadcházejících volbách uspěje. A to navzdory průzkumům, které naznačují, že šéfa hnutí ANO Andreje Babiše hodlá volit takřka 30 procent lidí, zatímco ČSSD jen 13 procent. V rozhovoru pro Aktuálně.cz Sobotka prozradil, na co spoléhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Proč stále nemůžeme dohnat Západ (pavelsobotka)
Premiér Sobotka v únoru prohlásil, že pomalé přibližování Česka k západním státům je pro něho zklamáním. Náš premiér po čtvrt století od revoluce zjistil to, co všichni ostatní obyvatelé Česka už dávno vědí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 4.3.2016 v 18:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Slovensko: Fico má většinu, ale nemusí se mu povést sestavit vládu
Právník Robert Fico, který se svou stranou Smer-SD vládne na Slovensku s dvouletou přestávkou od roku 2006, sice v sobotních volbách opět zvítězil, ale už nemá v parlamentu většinu: získal pouze 28,3 procenta hlasů, což je o 16 procent méně než v minulých volbách a znamená to, že bude mít ve Slovenské národní radě jen 49 poslanců ze 150. Může za to neočekávaně vysoká účast ve volbách, která dosáhla bezmála šedesáti procent, což je asi o deset…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:40, zobrazit podobné
Je jasné, že soudruh Bureš většinovou vládnu nesestaví. A vládu za podpory komunistů slušný člověk nechce. Čtyřicet let kradli a vraždili, připomíná spisovatel Jan Žáček
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman má zcela zásadní díl odpovědnosti za to, že Česká republika ani více než půl roku po volbách nemá vládu s důvěrou. Ve chvíli, kdy je nad slunce jasné, že Andrej Babiš nedokáže sestavit vládu s důvěrou, měl pověřit pokusem o její sestavení druhou nejúspěšnější stranu. Tvrdí to spisovatel Jan Žáček, jemuž se hodně nezamlouvá, když je někdo financován ze strany našich bývalých okupantů, tedy z Ruska. Rezignovaně ale dodává, když tady voliči chtějí znovu vládu komunistů, ať si ty bývalé partajníky volí. Na Hrad či do Strakovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dvacet jedna let s poslancem Sobotkou
Bohuslav Sobotka končí v pozici lídra ČSSD. Řadovým členem strany ovšem zůstává. V podzimních volbách se chce pokusit obhájit svůj poslanecký mandát a i nadále zůstat zákonodárcem. ČTK připomíná, že v dolní komoře českého parlamentu sedí Sobotka od roku 1996.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ODS vzala vážně svůj plán okleštit vládu bez důvěry. Zákon k tomu má být ještě před koncem roku
Občanská demokratická strana přemýšlí nad tím, jak omezit vládu v demisi. Ještě do konce tohoto roku chce předložit zákon, jenž by omezil moc takovéto vlády. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bez Babiše! Bělobrádek navrhl, aby lidovci, TOP 09, STAN, ČSSD, Piráti a ODS vytvořili svou vládu
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek navrhne lídrům dalších stran vládní krizi vyřešit vznikem menšinové vlády ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Měla by 85 hlasů, to je víc mandátů, než kterými disponuje ANO, řekl dnes novinářům. Hnutí ANO premiéra v demisi Andreje Babiše podle něj selhává, když půl roku po volbách není schopno sestavit stabilní vládu s důvěrou, což je v neprospěch země a jejího obrazu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Brčková (Svobodní): Jak zabít eurovolby?
Je půlka května 2018, volby do parlamentu byly před půl rokem a naše zem stále nemá vládu s důvěrou. V televizi sledujeme politické hrátky a marnou snahu Babiše, vítěze voleb, sestavit vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka informoval vládu o dohodě EU s Velkou Británií
Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes informoval vládu o výsledu jednání Evropské rady, která se uskutečnila ve dnech 18. – 19. února 2016. Na jednání, které se odehrálo minulý týden v Bruselu, bylo přijato rozhodnutí hlav států a předsedů vlád o novém řešení pro reformní návrhy Spojeného království v rámci Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist