Konec kvót na pohlaví? ČSSD zvažuje změnu stanov i hlasování
zdroj: domaci.eurozpravy.cz, přidáno 13.2.2018 v 09:16, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 13. 02. 2018

Související články

Krejčík (ČSSD): Čas pro změnu Stanov ČSSD? Ano, ale...
Před námi stojí jeden opravdu nelehký úkol – připravit návrhy změn našich Stanov a zatím vůbec není jisté, zda se věc podaří tak, aby v konečném důsledku přispěla k „uzdravení" naší strany. Na různých úrovních a ve veřejném prostoru se vedou na toto téma vášnivé diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sudetští Němci změnili stanovy tak, že už nepožadovali navrácení zabaveného majetku. Německý soud tuto změnu zrušil
Mnichovský soud zrušil loňskou změnu stanov Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), po níž ze základního dokumentu této organizace zmizel požadavek na vrácení zkonfiskovaného majetku. Podle rozsudku nedalo vedení SL před schválením stanov dostatek prostoru pro vypořádání všech připomínek. Soud ale zároveň zamítl stížnost některých menších sudetoněmeckých organizací, které se domnívaly, že pro stažení požadavku na vrácení majetku ze stanov je nutný souhlas všech sudetských Němců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Čím dál více českých dětí uvažuje, že si změní pohlaví. Dokonce už i předškoláci
V Česku výrazně vzrostl počet dětí, které zvažují změnu pohlaví. Upozorňuje na to server Lidovky.cz. Zmiňuje například příběh sedmnáctiletého youtubera Maxe, jenž se narodil jako děvče a nyní se chystá na hormonální terapii, jež mu pomůže ke změně pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Když se berou holky s holkama a kluci s klukama
Německý sněm schválil zákon o sňatcích homosexuálů. Manželství lidí stejného pohlaví je postaveno naroveň manželství lidí různého pohlaví. Angela Merkelová byla proti, nakonec však umožnila své straně volné hlasování a nebojovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Konec Zimoly v (jižních) Čechách
Na únorovém sjezdu hnutí ANO byla do stanov včleněna pravomoc předsedy hnutí Andreje Babiše zasahovat do kandidátek. Bohuslav Sobotka mu to vyčetl. Nyní ukázal, jak se to dělá v ČSSD.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2017 v 09:40, zobrazit podobné
Jan Fiala: Australané budou hlasovat o rovném manželství
Od 12. do 25. září 2017 začnou být Australanům doručovány hlasovací lístky s následující otázkou: „Měl by být přijat zákon umožňující párům stejného pohlaví uzavřít sňatek?“ Austrálie se tak po Irsku může stát druhou zemí na světě, kde legalizaci manželství osob stejného pohlaví nepodpořili pouze politici, nýbrž i lidové hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Konec s migranty, rozhodla vláda. Česko už na základě unijních kvót nepřijme žádného
Česká republika na základě unijních přerozdělovacích kvót nepřijme už žádné migranty z Itálie a Řecka. Novinářům to po dnešním jednání kabinetu řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Vláda systém kvót označila za dysfunkční a ke svému kroku se rozhodla i na základě zhoršené bezpečnostní situace, dodal. Ministerstvo vnitra bude připravovat obranu pro případné řízení, které by mohla kvůli nedodržování závazku vyvolat Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kritici vedení ČSSD z platformy Zachraňme ČSSD chtějí přímou volbu předsedy
Kritici současného vedení ČSSD zastoupení v nedávno vzniklé stranické platformě dnes v Táboře potvrdili, že na únorovém mimořádném sjezdu strany v Hradci Králové navrhnou změnu stanov, aby bylo možné zvolit nového předsedu ČSSD přímo všemi členy. Sjezd by se měl změnit na takzvaný permanentní, tedy měl by trvat delší čas. Novinářům to po ukončení setkání řekl bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola, který je jedním z těch, kteří stojí za nedávným vznikem platformy pojmenované Zachraňme ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tomáš Břicháček: Konec je prostě konec, Evropská komise
Uprchlické kvóty končí v září. Tedy měly by. Evropský parlament a Komise se snaží jejich časovou působnost natáhnout účelovým výkladem. První díl seriálu k druhému výročí a ke konci kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist