AMSP ČR: Nekalé praktiky služeb „mobilniseznam.com“ a podání hromadné žaloby
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR se rozhodla zahájit řízení vedenému proti společnosti Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o., a to z důvodu nekalých praktik společnosti. Na žádost řady podnikatelů se celou záležitostí začal zaobírat tzv. SOS útvar AMSP ČR, který slouží jako hot linka první pomoci podnikatelům, kteří se dostanou do problémů vlivem systémové šikany, zneužívání dominantního postavení nebo se stávají terčem nekalých systémových nekalých praktik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2018 v 19:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 13. 02. 2018

Související články

Petice za podání hromadné žaloby na exekutorku Evu Jablonskou
Petice za podání hromadné žaloby na exekutorku JUDr. Evu Jablonskou pro porušování nařízení vlády č. 595/2006
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Seberegulace na nekalé praktiky v potravinovém řetězci nestačí
Nekalé obchodní praktiky mezi jednotlivými aktéry v potravinovém řetězci jsou závažný problém, který vyžaduje řešení na evropské úrovni, odhlasovali dnes poslanci Evropského parlamentu ve Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Milek chce vyřešit i nekalé obchodní praktiky
Ministr zemědělství Jiří Milek jednal s eurokomisařem pro zemědělství a rozvoj venkova Philem Hoganem. Postavil se za české zemědělce, když odmítl povinné zastropování přímých plateb. Komise musí podle ministra konečně vyřešit i nekalé obchodní praktiky včetně dvojí kvality potravin a zásadně snížit administrativní zátěž zemědělců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Europarlament vyšetřuje nekalé daňové praktiky a chce transparentní daňové systémy v EU
Problematice daní se Evropský parlament věnuje už delší dobu. V souvislosti s finanční krizí se začal více zaměřovat na boj proti daňovým rájům. Parlamentní výbory vyšetřují nekalé daňové praktiky a poslanci se zasazují o větší transparentnost v odvodech daní. Nedávné skandály Lux Leaks a Panama Papers dodaly těmto snahám další impuls. Připravili jsme pro vás přehled toho, na čem v oblasti daňové transparentnosti poslanci aktuálně pracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jak na hromadné žaloby? Zástupci Ministerstva spravedlnosti sbírali zkušenosti v USA
Spojené státy americké jsou kolébkou tohoto institutu tzv. class actions a mají s ním největší zkušenosti. Hromadné žaloby, které dosud v českém právním řádu chyběly, sjednotí nároky skupiny poškozených jedinců do jednoho řízení, což povede k úspoře stovek milionů korun a také k vytvoření tlaku na firmy. Celý soudní proces bude také výrazně efektivnější, jak na straně poškozených, tak i samotných soudů. Návrh věcného záměru zákona o hromadných žalobách se nyní nachází v meziresortním připomínkovém řízení, tedy na začátku legislativního procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI: Nepoctivé praktiky pohřebních služeb
Pohřebnictví je citlivá oblast služeb, ve které by nikdo nepoctivé jednání neočekával. V těchto situacích jsou pozůstalí zasaženi ztrátou blízké osoby a vnímají případné nedodržování poskytovaných služeb zvláště osobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: V našem procesním právu chybí úprava institutu hromadné žaloby
K náhradě nákladů advokáta při zastupování více účastníků řízení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nekalé praktiky obchodních řetězců musíme omezit
Rychlé a účinné potírání nekalých obchodních praktik požadoval na zasedání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu český ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Země zaslíbená, aneb i mistr tesař se může utnout
Stovky přeplněných azylových míst, bující kriminalita v nich i mimo ně, hromadné žaloby, strach, zášť, extremismus na vzestupu, obnovené kontroly vnitřních hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Požaduji jasnou regulaci nekalých obchodních praktik na úrovni EU
Postavení zemědělců v potravinovém obchodním řetězci se podaří zlepšit jedině přijetím společné evropské legislativy, která bude regulovat nekalé obchodní praktiky. S tímto požadavkem vystoupila Česká republika na jednání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist