Halík, to je elita. Takových lidí si musíme vážit, ne být jako v Rusku, říká Petra Procházková
Novinářka Petra Procházková se ve Výzvě Seznamu nechala slyšet, že se začínáme podobat Rusku. „Útočí se na elity, inteligence je podřízena mase,“ sdělila mimo jiné Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2018 v 12:35, prečteno: 13x

nejlepší články ze dne: 20. 02. 2018

Související články

Petra Procházková: Lidé na Donbasu pláčou po SSSR. Jsou lehce manipulovatelní
O Rusku pohovořila novinářka a humanitární pracovnice Petra Procházková v Novém kostele v Litomyšli. Diskusi pořádala Česká křesťanská akademie v Litomyšli minulý týden ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petra Procházková: Volby v Rusku byly předem rozhodnuté. Lidé nevyslyšeli výzvy k bojkotu. Petr Kolář: Rusové nezvládli demokracii 90. let a viní z toho Západ
REPORTÁŽ Vítězství Vladimira Putina v ruských prezidentských volbách nikoho nepřekvapilo. Opozice je rozhádaná, místní se demokracie obávají – za Jelcina jí říkali lejnokracie, a navíc s tím prezident jako bývalý agent KGB umí pracovat. Taková je situace v Rusku, alespoň se na tom shodli novinářka Petra Procházková a bývalý diplomat Petr Kolář v Malostranské besedě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petra Procházková zdvihá varovně prst: V Rusku se poprvé po 24 letech nebude připomínat jedna historická událost
V komentáři, který vychází na názorové straně Lidových novin, si novinářka Petra Procházková připomíná 25. výročí pokusu o puč, kterého se v tehdejším Sovětském svazu dopustilo „pár sentimentálních starých komunistů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stalin, Putin a povinnost vyhrávat. Petra Procházková sepsala pojednání, jak je těžké být v Rusku sportovcem
Olympijští sportovci v Rusku a politika – velmi úzké spojení již od dob sovětského vůdce Josifa Stalina. Ten v roce 1952 v Helsinkách pozorně sledoval olympijské hry a potrestal hráče fotbalové reprezentace za prohru. Hry sleduje i současný prezident Ruské federace Vladimir Putin. Jak povzbuzuje sportovce on? Píší Lidové noviny, pro které text sepsala známá redaktorka Petra Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Petra Procházková a Petruška Šustrová představily zajímavosti z Ukrajiny
Zahraniční reportérka Lidových novin Petra Procházková dnes ve svém textu uvedla, že Ukrajina dva roky po Majdanu ukazuje, že již nezávisí na Rusku a směřuje západním směrem. Poukazuje totiž na přejmenování Leninovy ulice ve vesničce Kaliny na západní Ukrajině. Od včerejšího dne totiž nese jméno Johna Lennona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Lidí jako je pan Brady si musíme vážit, klíč od hlavního města mu patří
Jako většina lidí jsem v kauze Jiřího Bradyho, jemuž prezident Miloš Zeman neudělí řád T.G. Masaryka, jen nezúčastněný divák. O to víc mě to ale celé štve. A o to víc se taky jako člověk stydím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Karlínští kluci, jako od Gottwalda. Tomáš Halík naložil Velebovi s Doubravou
Páter Tomáš Halík dnes na webu Echo24.cz uváděl na pravou míru svůj rozhovor pro Katolický týdeník. V něm mluvil i o tom, že si začíná vážit premiéra Sobotky, který i navzdory prozemanovské části vlastní strany politicky roste, čímž se vymezuje proti lidem jako jsou senátoři Doubrava či Veleba, jež Halík přirovnává ke „karlínským klukům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Mugabe z Taškentu. Petra Procházková o uzbeckém prezidentovi
Redaktorka Lidových novin Petra Procházková se ve svých textech zaměřuje na území bývalého SSSR. Proto na stránkách deníku nemohla opomenout nejnovější události odehrávající se v postsovětském Uzbekistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nějaké holandské referendum cestu Ukrajiny do Evropy nezastaví. Toto po něm sepsala Petra Procházková
Zahraniční redaktorka Lidových novin Petra Procházková se zaměřila v dnešním vydání na výsledky nizozemského referenda. Jak uvedla, podle prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka se nestanou překážkou na cestě Ukrajiny do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Spojenectví dvou, se kterými se nikdo nebaví. Petra Procházková sleduje jednání Putina s Erdoganem
Včerejší návštěvě tureckého prezidenta Erdogana v Petrohradu, kde jednal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem, se v dnešních Lidových novinách věnuje novinářka Petra Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2016 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist