Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Kubera (ODS): Senátoři ODS plně podporují poslanecký návrh novely školského zákona
Senátoři ODS plně podporují návrh na zrušení povinného roku předškolního vzdělávání a školky pro dvouleté děti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2018 v 06:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 22. 02. 2018

Související články

Vystrčil (ODS): Novela školského zákona přinese zvýšení administrativy a komplikace
Komentář předsedy senátorského klubu ODS ke schválení novely školského zákona, kterým se mění způsob financování regionálního školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Propuštění novely ústavního zákona o bezpečnosti ČR do druhého čtení je dobrou zprávou
Poslanecká sněmovna projednala v prvním čtení poslanecký návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti České republiky, který by měl do ústavního pořádku zakotvit právo legálně nabývat a držet zbraň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Návrh novely zákona o elektronických komunikacích významně posiluje ochranu práv našich spotřebitelů
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek odeslal ve středu na Úřad vlády návrh novely zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích. Před samotným projednáváním vládou bude návrh novely posouzen odbornými komisemi Legislativní rady vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To je sranda: Valachová hlasovala pro návrh Klause mladšího. Nepořádek ve Sněmovně?
OKNO DO SNĚMOVNY ParlamentníListy.cz se vracejí k začátku dubna, kdy se v Poslanecké sněmovně hlasovalo o novele školského zákona z pera poslance ODS Václava Klause mladšího. Při hlasování o návrhu pro zamítnutí Klausovy novely překvapili především poslanci sociální demokracie stejně jako bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Ta kvůli závadě na hlasovacím zařízení hlasovala stejně jako Václav Klaus mladší. Prakticky tak podpořila zrušení některých prvků, které do školství sama jako někdejší šéfka resortu zavedla. „Děkuji, že jste mi to poprvé ulehčili. Bylo to krásné,“ pochvaloval si na projednávání novely školského zákona Václav Klaus junior.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Boj o protikuřácký zákon nekončí. Kubera, Valenta a další senátoři poslali k Ústavnímu soudu vlastní návrh
Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích nebo prodeje alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory v čele s jejím místopředsedou Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivo Valentou (za Stranu soukromníků).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Naše novela zákona o směnárnách pamatuje na všechny případy odstoupení od smlouvy
Poslanecký návrh novely zákona o směnárenské činnosti, který dnes Poslanecká sněmovna zamítla, upravoval pouze obecně formulované právo klientů odstoupit od smlouvy o směnárenském obchodu do 2 hodin od provedení směny. Vůbec však neřešil další související otázky, které zavedení tohoto práva vyvolává, což by mělo za následek, že návrh by v praxi nemohl řádně fungovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda schválila změnu služebního zákona a nepodpořila poslanecký návrh na úpravu protikuřáckého zákona
Ve středu 14. března 2018 vláda premiéra Andreje Babiše dokončila projednávání novely služebního zákona a schválila vyšší flexibilitu a operativnost státní správy. Schválila také změnu systemizace služebních a pracovních míst s platností od 1. dubna letošního roku. Nesouhlasné stanovisko přijala k poslaneckému návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zákaz kuřáren a pokuta za nepovedenou sebevraždu? Senátoři bojují u Ústavního soudu za zrušení těchto absurdit!
Plošný zákaz kouření nebo pokuta 50 000 Kč za nepovedenou sebevraždu. To zavedla novela zákona o ochraně zdraví před škodlivými látkami, kterou nedávno schválil Parlament. Platit má již od začátku června. Senátoři Jaroslav Kubera, Ivo Valenta a další senátoři napříč politickým spektrem, jsou přesvědčeni o tom, že vláda návrhem zákona nepřípustným způsobem zasáhla do svobody občanů. Proto senátoři společně sepsali ústavní stížnost, kterou v úterý odeslali na Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sesazení Zemana? Projedná to Senát. Kubera odhalil: Chci přitvrdit...
Možností podat ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana se budou ve středu navečer zabývat senátoři. I pokud by návrh Senátem prošel, ve Sněmovně narazí. Žaloba tak šanci na úspěch nemá, jde spíše o symbolický akt. Šéf horní komory Jaroslav Kubera redakci PL potvrdil, že sám návrh nepodpoří a není prý dobře napsaný. Naopak by vůči prezidentovi přitvrdil v jiné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Klaus proti maminkám
Václav Klaus junior se vydal na křižácké tažení proti maminkám a dětem. Předložil parlamentu vlastnoručně sepsaný návrh novely školského zákona, kterým zavře brány školek dětem mladším tří let. A také zruší bezplatnou docházku pro děti v posledním roce před započetím školní docházky. Je to návrh veskrze „protilidový".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist