Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Děti se ve školách mají znovu učit obdělávat zahrádku. A také tisknout na moderních tiskárnách
Na legislativním postupu vedoucímu k zavedení praktické výuky na základních školách, tedy opětovnému povinnému zařazení dílen a pozemků do výuky, se v úterý dohodli zástupci Rady řemeslných cechů s předsedou vlády v demisi Andrejem Babišem (ANO). „Zařazení dílen a pozemků je těsně před finalizací, do dvou let by se mohlo uskutečnit,“uvedl předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2018 v 08:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 22. 02. 2018

Související články

Je třeba víc moderních dějin, výklad není prosovětský, tvrdí historici
Dějepis na českých školách není prosovětský, ale jeho výuku mohou ovlivňovat názory konkrétních učitelů. Shodli se na tom dnes historici na semináři o výuce dějepisu, který uspořádal sněmovní školský výbor v reakci na poznámku v loňské výroční zprávě Bezpečnostní informační služby (BIS), že ve školách se učí prosovětská verze moderních dějin. Podle odborníků by se na výuku moderních dějin mělo ve školách najít více času. Na tom, jak to udělat, se zcela neshodli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Václavu Klausovi prý zvoní v uších. Daniela Drtinová mluvila o multikulturalismu
Markéta Zezulková z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy má za to, že by se měly multikulturně vzdělávat už malé děti na školách. Jedním dechem dodává, že se u dětí nesmí zanedbat ani mediální výchova, protože děti na základních školách také vnímají zprávy proudící k nim skrze média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Martin Šimáček: Proč mají mít chudé děti ve školách obědy zdarma
Obědy zdarma nejsou v Česku novinka. Od roku 2016 je podporuje ministerstvo práce z prostředků EU, aktuálně v devíti krajích. Dostanou se k více než 10 tisícům dětí z chudých rodin ve více než 500 školách.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.1.2019 v 11:41, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Podřídit se musí menšina, nikoliv většina
Komentář na facebookovém profilu k německému návrhu učit děti na školách v Evropě jako druhý jazyk namísto angličtiny turečtinu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Učím děti udělat si vlastní názor! Ředitel školy a učitel dějepisu vystoupil proti zprávě BIS
ROZHOVOR Učitelé nejsou nesvéprávní! Umějí učit, nepodceňujme je! A riziko vlivových operací či sovětské verze dějepisu zvlášť v době hybridních hrozeb? „Když se teď půjdu zeptat učitelů, zda tato rizika hrozí, budou si myslet, že jsem se zbláznil a fakt nemám co na práci,“ konstatuje ředitel ZŠ Luh ve Vsetíně, bývalý poslanec Petr Kořenek, který má víc než třicetiletou praxi ve školství. Co naopak Kořenka děsí, jsou změny, o kterých ministr školství aktuálně hovoří. „Přestáváme učit a stávají se z nás úředníci,“ zhodnotil. Takže budeme vytvářet úřednická místa ve školách? „Učitelé mají učit,“ říká Kořenek a upozorňuje, že při své práci musejí brát kantoři v potaz i to, co se říká doma. „Pro některé skupiny obyvatel je stále rok 1968 a vpád sovětských vojsk bratrská pomoc a pro některé státní převrat, puč, napadení.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Martin Šimáček: Školská vyhláška, která nemyslí na děti
Děti bez mentálního postižení se budou moci opět vzdělávat ve školách pro děti s mentálním postižením, dříve takzvaných praktických školách. Tedy pokud projde novela klíčové vyhlášky (27/2016), kterou ministerstvo školství připravilo a vložilo do připomínkového řízení.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 6.12.2018 v 11:41, zobrazit podobné
Mladý youtuber vyráží mezi školáky. Bude jim říkat, jak číst média
Český youtuber Kovy se rozhodl učit děti na školách mediální gramotnosti. Je ústřední postavou pětidílné série Kovyho mediální ring. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Je to zlo, varujeme vás! Ředitelé škol dnes od rodičů dostanou výstrahu před neziskovkami, které chtějí učit děti multikulturalismu
Kamenování žen, svatby s nezletilými, ženské obřízky i zabíjení nevěřících. O takových věcech se podle aktivisty Hynka Charouse děti ve školách kvůli jednostranné multikulturní výchově nedozví. A rozhodl se zakročit. Školám rozesílá dopis, který varuje před nevyvážeností. Právě nevyváženost informací podle něj vymývá mozky potomkům a potlačuje ostražitost i pud sebezáchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Rezorty zdravotnictví a školství spolupracují na podpoře pohybové aktivity dětí ve školách
Zhruba 80 % dětí v ČR má nedostatek pohybové aktivity. Ministerstvo zdravotnictví se proto ve spolupráci s resortem školství zaměřuje na podporu pohybu dětí ve školách v rámci akčního plánu Národní strategie Zdraví 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: 28. října máme zavřeno…
Děti mají prázdniny, zaměstnanci volno, supermarkety mají zavřeno. Je státní svátek. Den vzniku samostatného československého státu. Užíváme si volna. Studenti ve školách o událostech, které se staly před 99lety toho moc neví, jsou ale rádi, že mají volno. Chalupáři vyráží na chalupy. Jen hospodyňky naříkají, že supermarkety mají ten den zavřeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist