Otevřený dopis předsedům obou komor Parlamentu ČR ve věci azylu čínských křesťanů
S úzkostí sledujeme, jak Ministerstvo vnitra ČR z devadesáti procent zamítá žádosti o mezinárodní ochranu (tzv. azyl) žadatelům, které známe jako „72 čínských křesťanů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2018 v 12:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 08. 03. 2018

Související články

Kroměřížská výzva: Otevřený dopis předsedům všech poslaneckých klubů obou parlamentních komor
Občanská iniciativa Kroměřížská výzva tímto otevřeným dopisem vyzývá předsedy všech poslaneckých klubů obou komor Parlamentu ČR k neprodlenému svolání společné mimořádné schůze Poslanecké sněmovny a Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vnitro brzy rozhodne o azylu pro čínské křesťany, přislíbil premiér Babiš
Ministerstvo vnitra brzy rozhodne o žádostech sedmi desítek čínských křesťanů o udělení azylu v Česku. Na dotaz lidovce Jana Čižinského to při dnešních sněmovních interpelacích řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman a předsedové obou komor Parlamentu právě diskutují na Hradě o obstrukcích i o migraci
Na Pražském hradě se k tradičnímu novoročnímu obědu sešli prezident Miloš Zeman a předsedové obou komor českého Parlamentu Milan Štěch a Jan Hamáček (oba ČSSD). Pravděpodobně budou mluvit o obstrukcích ve Sněmovně, plánech Senátu a Sněmovny na tento rok nebo o migraci. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka chce Zeman otevřít i téma odebrání českých dětí v Norsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman na Hradě poobědvá s předsedy obou parlamentních komor
Prezident Miloš Zeman dnes poobědvá s předsedy obou komor Parlamentu. Šéf Sněmovny Jan Hamáček a jeho kolega ze Senátu Milan Štěch (oba ČSSD) na Pražský hrad přijedou půl hodiny po poledni. Dá se předpokládat, že nejvyšší ústavní činitelé České republiky během oběda proberou řadu témat včetně letošních sněmovních voleb či české zahraniční politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda: Dopis předsedům Evropské rady a Evropské komise ke kandidatuře na umístění EBA v ČR
Před jednáním Evropské rady byl předsedům Evropské rady a Evropské komise předán dopis premiéra Bohuslava Sobotky, ve kterém česká vláda informuje o kandidatuře ČR na umístění unijní bankovní agentury EBA (Evropská autorita pro bankovnictví) do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Čína nerespektuje svobodu vyznání
Zprávy o početné skupině čínských křesťanů, kteří požádali v České republice o azyl, znovu upozornily na potlačování svobody náboženského vyznání v Číně. Přestože je svoboda vyznání v této zemi chráněna ústavou, jen v loňském roce se podle dostupných zpráv stalo terčem pronásledování ze strany čínských úřadů na dvacet tisíc křesťanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: Reakce na otevřený dopis ZO ČSOP Klenice ve věci výstavby bytů na Štěpánce
Vedení města Mladá Boleslav zveřejňuje reakci primátora Raduana Nwelatiho na otevřený dopis ZO ČSOP Klenice ve věci odporu proti plánované výstavbě bytových domů v parku Štěpánka. Reaguje tak na dopis předsedkyně sdružení Milady Vrbové, který v této věci zaslala vedení města, zastupitelům i médiím. ZO ČSOP Klenice v něm odmítla zplnomocnění této organizace k zastupování města v kauze plánované výstavby na Štěpánce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis premiérovi ČR
Otevřený dopis premiérovi ČR ve věci exekutorských úřadů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis senátorkám a senátorům ve věci zákona o evidenci tržeb. Soukromníci vyzývají k odmítnutí rizika a likvidace živnostníků
Představitelé tří sdružení živnostníků a dvou politických stran se podepsali pod Otevřený dopis senátorkám a senátorům ve věci zákona o evidenci tržeb, jehož plné znění zveřejňujeme:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist