Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2019
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.697x, což odpovídá cca 192.904-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Transparency: Hrozí, že se z ČEZ stane prostředek praní peněz
Podle ředitele české pobočky organizace Transparency International (TIC) hrozí velké riziko, že se ze společnosti ČEZ stane prostředek pro praní špinavých peněz. David Ondráčka to řekl v rozhovoru, který poskytl bulharské soukromé televizi bTV v souvislosti s problematickým prodejem bulharských aktiv ČEZ společnosti Inercom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2018 v 19:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 09. 03. 2018

Související články

Niedermayer (TOP 09): Pohádka o praní peněz
Komentář na facebookovém profilu k praní peněz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
František Kostlán: Díky EU máme přísnější pravidla proti praní peněz, daňovým únikům a financování terorismu
O čem naše média neinformují: Tento týden vstupuje v platnost směrnice Evropské unie proti praní peněz, daňovým únikům a financování terorismu. Současně zlepšuje transparentnost v zájmu prevence daňových úniků.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 28.6.2017 v 12:41, zobrazit podobné
Novela zákona o praní špinavých peněz ovlivní i podmínky předplacených karet
V tomto roce vstoupilo nebo vstoupí v platnost několik důležitých legislativních úprav, které se týkají finančního sektoru. Jednou z nich, která je již v platnosti, je i novela tzv. Zákona proti praní špinavých peněz. Ta má mimo jiné dopad i na uživatele předplacených platebních karet, jejichž počet se během dvou let v České republice zvýšil téměř čtyřnásobně. Co konkrétně změna pro majitele těchto karet znamená, jsme se zeptali produktové specialistky Martiny Schäferové ze společnosti Prepaid Solution.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Je to vlastně hrozně jednoduché
Komentář na facebookovém profilu k omezení korupce a praní špinavých peněz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
5x porsche, 10x luxusní BMW, tolik peněz nalilo vnitro do Transparency International. Konečně máme seznam těch neskutečných částek
Zabývat se korupcí vypadá jako ten nejlepší počin v oblasti podnikání. Alespoň to lze konstatovat na základě sum, které ParlamentníListy.cz postupně vydávají v souvislosti s neziskovkou Transparency International. Naší redakci se konečně podařilo získat i data Ministerstva vnitra, která nyní vydáváme. Souhrnně se přitom bavíme o téměř 15 milionech korun z resortu, kam spadají například policisté nebo hasiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Věra Jourová si našla nového nepřítele. Chce zatočit se „zlatými vízy“
Dvacet z osmadvaceti členských zemí EU nabízí zájemcům tzv. zlatá víza. Kdo zaplatí dost peněz, dostane vízum do země, kterou si zvolí. Základní úvaha je jednoduchá. Kdo se rozhodne poslat zemi pořádný finanční balík, má nárok na vstup do země. Evropská komise tuto praxi kritizuje a varuje, že touto cestou může docházet např. k praní špinavých peněz. Informuje o tom server Investigace.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zvrat v kauze Dědic, která otřásla ČSSD v Zaorálkově kraji. V Brazílii zatkli muže, u nějž případ začal
Ten případ doslova knokautoval tradiční politické strany v Ostravě úderem do nejcitlivějších míst. Od vyšetřování městských zakázek postoupila policie k možnému praní peněz přes kontroverzní marketingové zakázky. Případu se říká podle jednoho z klíčových aktérů, podnikatele Martina Dědice, kauza Dědic. Detektivové protikorupční policie se ale začali nejprve zajímat o jiného místního byznysmena, o Oldřicha Lahodu. Muže s napojením na sociální demokracii, který se točil kolem herního byznysu a obchodoval s drahými kameny. Z finále vyšetřování na rozdíl od Dědice ovšem vypadl. Lahodu teď počátkem října zatkla brazilská policie kvůli podezření z finančních machinací, včetně praní peněz. Lahoda v Brazílii často pobýval, jak zmiňují dobře informovaní ostravští zákulisní hráči, také kvůli tomu, že pro něj byla půda v České republice horká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Organizace Transparency International odeslala první podnět týkající se možného střetu zájmů Babiše
Organizace Transparency International ČR (TI) dnes odeslala první ze dvou podnětů týkajících se možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Domnívá se, že Babiš nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Oznámením o podezření ze spáchání přestupku se bude kvůli trvalému bydlišti Babiše zabývat Městský úřad v Černošicích. Pokud shledá porušení zákona, hrozí premiérovi až čtvrtmilionová sankce. V tiskové zprávě to dnes uvedla TI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
HK ČR: Novela daňového řádu ochromí nezávislou expertní pomoc
Hospodářská komora ČR je znepokojena návrhem novely daňového řádu, která odkazuje na evropskou úpravu administrativní spolupráce při správě daní a boje proti praní špinavých peněz (dále „AML“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Z toho čísla jsme si sedli na pr*el a ještě nevstali. PL zjistily, kolik peněz dostává Transparency International. Víme jména, firmy, ministerstva, všechno
Nezisková nevládní organizace bojující proti korupci, Transparency International (TI), zveřejnila podklady, které poslala Evropské komisi kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Poukazovala v nich například na to, že ačkoliv český předseda vlády oficiálně vložil své firmy do svěřenských fondů, stále je uživatelem výhod spojených s vlastnictvím firmy. ParlamentníListy.cz ovšem byly zdrojem přímo z Bruselu upozorněny na skutečnost, že podněty TI mohou být vedeny i jinými zájmy. Ano, jde samozřejmě o peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist