Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2018
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.077x, což odpovídá cca 212.732-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Údajného ruského hackera Nikulina, pro kterého chtěl Zeman milost, zatím vydat nelze. Ústavní soud odložil vykonatelnost
Rusa Jevgenije Nikulina zatím nelze vydat ke stíhání ani do USA, ani do Ruska. Obě tyto velmoci tvrdí, že se dopustil zločinů proti jejich občanům. Ústavní soud (ÚS) totiž odložil vykonatelnost usnesení Městského soudu v Praze, který vyslovil přípustnost vydání do obou zemí. Odklad potrvá, dokud ÚS nerozhodne o Nikulinově stížnosti. Termín nelze podle mluvčí soudu Miroslavy Sedláčkové předjímat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2018 v 17:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 13. 03. 2018

Související články

Vrchní soud projedná další osud údajného ruského hackera
Pražský vrchní soud dnes projedná stížnost údajného hackera Jevgenije Nikulina proti rozhodnutí o přípustnosti jeho vydání do USA. Třicetiletý Rus, kterého loni v říjnu zadržela česká policie na základě amerického zatykače, upřednostňuje extradici do vlasti. Konečné slovo bude mít ministr spravedlnosti, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se snaží naštvat Američany a pomoci Rusku, píše Respekt. Jde o vážnou záležitost
Redaktor týdeníku Respekt Ondřej Kundra se v nejnovějším vydání časopisu zabývá skutečností, že prezident Miloš Zeman lobbuje za vězněného ruského hackera Jevgenije Nikulina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman i Mynář „vyvíjeli nátlak“ na Pelikána kvůli zadrženému ruskému hackerovi, tvrdí Bakalova média
Současná hlava státu Miloš Zeman a jeho blízcí vyvíjejí nátlak na ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána, jenž totiž nechce vyhovět jejich požadavku ohledně vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina – o nějž se přetahují dvě velmoci – do Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
O vydání hackera Nikulina požádalo Rusko i Spojené státy
O vydání Rusa Jevgenije Nikulina, kterého v říjnu zadrželi kriminalisté v Praze kvůli podezření z hackerství, oficiálně požádalo vedle Spojených států i Rusko. ČTK to dnes sdělila mluvčí Ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. Ministerstvo zkontroluje náležitosti obou žádostí a poté je postoupí pražskému městskému státnímu zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nikulinova matka požádala Zemana o pomoc, píše ruský deník
Matka údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina, který v pražské pankrácké věznici čeká na rozhodnutí o svém vydání kvůli obvinění z internetových krádeží, požádala dopisem prezidenta Miloše Zemana o pomoc při osvobození svého syna. Napsal to ruský list Izvestija. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček ČTK potvrdil, že Pražský hrad dopis dostal. Další postup Zemana nechtěl komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman prý vyvolal vážnou aféru s USA. A je to horší, než se čekalo
Kauza ruského hackera Jevgenije Nikulina je podle Lidových novin vnímána u Trumpovy administrativy jako problém číslo jedna v česko–amerických vztazích. Třicetiletý muž v současné době čeká v pankrácké věznici na verdikt ohledně svého vydání. A bezpečnostní složky varují, že Nikulin se může stát terčem únosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dnešní tisk: Ministra spravedlnosti Pelikána by měl střídat Mlsna. Bude to změna k horšímu, obávají se justiční špičky
Postoje ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) zrovna dvakrát do karet vládě nehrají. Byl například proti zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka šéfem komise pro kontrolu GIBS, či proti setrvání předsedy SPD Tomia Okamury ve vedeni Poslanecké sněmovny. Svou roli hraje i nátlak na Pelikána ze strany prezidenta a jeho kancléře, aby vydal údajného ruského hackera Nikulina do Ruska. Podle informaci LN se prý ale zrodila jistá dohoda premiéra v demisi Babiše s prezidentem na nástupci Pelikána v příští vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Soud bude ve věznici rozhodovat o vydání Nikulina do USA či Ruska
Pražský městský soud dnes projedná v pankrácké vazební věznici přípustnost vydání Rusa Jevgenije Nikulina do USA a Ruska. O vydání mladíka zadrženého v českém hlavním městě požádaly ve stejný den obě velmoci. Moskva dříve uvedla, že udělá vše pro to, aby vydání Nikulina do Spojených států zabránila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: V rámci extradičního řízení nelze vydat osobu, které byl udělen azyl v jiné členské zemi EU
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jiří Zemánek) vyhověl ústavní stížnosti a zrušil usnesení Vrchního soudu v Olomouci a Krajského soudu v Brně, neboť jimi byla porušena základní práva stěžovatele na osobní svobodu a spravedlivý proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Lékaře nelze postihnout za neposkytnutí péče, pokud ji pacient odmítl
I. senát Ústavního soudu (soudkyně zpravodajka Kateřina Šimáčková) vyhověl ústavní stížnosti lékaře, který byl odsouzen pro spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci, ačkoliv daná osoba pomoc odmítala. Ústavní soud shledal, že takové jednání není protiprávní, a naopak je v souladu s právem, neboť péči nelze poskytovat proti vůli dospělé svéprávné osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist