Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.557x, což odpovídá cca 185.599-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Václav Cílek: Afrika vysychá, Afričané se dají na pochod. Jídlo podraží a čeká nás veselá chudoba
Geolog Václav Cílek v rozhovorech opakovaně vykresloval budoucnost ne právě v růžových barvách. Světu bude scházet voda a lidé z Afriky nebo z Blízkého východu se dají na pochod. V rozhovoru pro server Flowee.cz Cílek dodává, že ani Evropané to nebudou mít snadné. Česká nás pravděpodobně chudší život, než jaký žijeme dosud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2018 v 08:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 19. 03. 2018

Související články

Václav Cílek: Budeme se muset uskromnit. Méně masa!
Geolog Václav Cílek se domnívá, že současný vývoj směruje k vegetariánství. Uvedl to alespoň v pořadu Českého rozhlasu. „Budeme se muset uskromnit,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Máme lithium na 50 let, odhalil Václav Cílek. Ale dodává, že...
Lithium, skrývající se pod Cínovcem a v dalších ložiscích v Krušnohoří, není tak častým tématem veřejné debaty, jak by si zasloužilo. Jedním z nejpovolanějších je v této debatě geolog Václav Cílek, který upozorňuje, že může jít o velmi lukrativní byznys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Cílek a Ferdinand Šmikmátor sepsali "základy rodinné a krizové připravenosti"
Geolog, klimatolog, spisovatel a popularizátor vědy Václav Cílek, který je rovněž pravidelným respondentem naší redakce, spolu s Ferdinandem Šmikmátorem připravili hutný titul "Ruka noci podaná". Touto rozsáhlou publikací ParlamentníListy.cz listovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jirsa (ODS): Šumava vysychá
Šumava vysychá. Zvyšuje se průměrná teplota, hrozí požáry, mizí zdroje vody a přirozená vlhkost. Krajina postupně vysychá, přehřívá se, nevyskytují se tolik mlhy, netvoří se rosa, ubývá drobných odpoledních srážek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Stačí málo, aby ten plyn okamžitě explodoval. Význačný geolog Cílek popsal, jakou hrozbou je v dolech metan
O možných příčinách toho, co se mohlo stát v dole na Karvinsku, kde zemřelo včera 13 horníků, se rozhovořil pro Českou televizi geolog Václav Cílek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hněv lidu narůstá, varoval v ČT geolog Cílek. Pod Českem prý leží obrovský poklad
Václav Moravec prozradil, že pod Českem leží „zlatý poklad“ nezměrné hodnoty. Pod Krušnými horami se totiž nachází šest procent světových zásob lithia, které se v obrovské míře využívá v moderních technologiích, např. v mobilních telefonech. Ředitel odboru surovinové politiky MPO Pavel Kavina, vedoucí odboru nerostných surovin České geologické služby Jaromír Starý a geolog Václav Cílek se shodli na tom, že Česko by toto bohatství mělo řádně využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Cílek: Škoda, že nevíme víc o jiných Slovanech. Redaktorka trpěla za dotaz, zda je možné řešit Sýrii bez Ruska
ROZHOVOR Hodně se zabýváme historickými tématy a obracíme se do minulosti, abychom nebyli tak konfrontováni s přítomností nebo s budoucností. V souvislosti s významnými výročími těchto dnů to říká geolog a popularizátor vědy Václav Cílek, podle něhož to je pro hodně lidí způsob, jak utéci z naléhavosti a z nejednoznačnosti toho, co se děje teď. Na pozadí své cesty do Istanbulu a na poloostrov Athos se zamýšlí nad slovanstvím. Mrzí ho, že debata o něm vždy sklouzne do politiky a většinou do role Ruska, jestli bude naší záštitou, nebo naší zhoubou. Ještě víc mu však vadí, k jak obrovské polarizaci společnosti kvůli tomu došlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Cílek pro PL: Bude málo vody, i u nás. Zažijeme šok. Svět narazí na úplné dno
ROZHOVOR V Česku směřujeme k chronickým problémům se zásobováním vodou. Ve světě je jí nedostatek a z toho vyplývající neúroda mohou způsobit cenový šok podobný tomu, který odstartoval arabské jaro a tamní sociální bouře a občanské války. Geolog a klimatolog Václav Cílek tvrdí, že politiku doteď destabilizovali politici a války, ale nyní narážíme na materiální dno. Tím je dostupnost vody, potravin a energií. Nejhrozivější situaci vidí v Pákistánu, kde prodávat heroin není tak lukrativní jako prodávat vodu. Organizovaný zločin s ilegálními vodovody podchytává současnou vodovodní síť a díky propojení s policií a politiky vytvořil spiknutí, jehož obětí jsou nejchudší lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Písku se půjde už počtvrté pochod Za zdravé chlapy
Na prevenci urologických onemocnění, například prostaty, upozorní ve středu 20. září pochod Za zdravé chlapy, který už čtvrtým rokem pořádá Nemocnice Písek, a. s. Pochod startuje v 16.30 od písecké nemocnice. Už v 16.00 tam všichni účastníci získají modrá trička a také poukaz v hodnotě 90 korun pro konzumaci v závěru happeningové akce na Ostrově, kde pochod skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Afrika je z Evropy rozladěná. Kvůli uprchlíkům
Tereza Němečková z Metropolitní univerzity Praha se v sobotní MF Dnes pokusila vysvětlit uprchlickou krizi z afrického pohledu. Poukázala přitom na několik věcí, které možná mnohé čtenáře překvapí. Zájemci se navíc dozví, že po druhé světové válce mnozí Afričané pomáhali s obnovou Evropy. Potomci těchto Afričanů jsou proto rozladění z toho, jak se dnes Evropané staví k migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist