Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Jak Rusko do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Větší konflikt je nepředstavitelný, sdělil PL první šéf ÚSTR Pavel Žáček
ROZHOVOR Západ je s Východem propojen tolika rozličnými vazbami, že je nějaký větší konflikt jen obtížně představitelný. To říká pro ParlamentníListy.cz první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a poslanec za Občanskou demokratickou stranu Pavel Žáček. Mluví i o ruských archivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 07:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 28. 03. 2018

Související články

Alexander Goldscheider: Jak se do lesa volá...
‚Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá‘ a ‚Boží mlýny melou pomalu‘ jsou moudrá přísloví, která se citují jak kriticky, když se někomu něco nevyplatí a ‚vrátí‘, tak i pochvalně, když je dobrý skutek odměněn. Existují samozřejmě i různé škály obého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Jak se do lesa volá…
…tak se z lesa ozývá. V němčině: Wie man in den Wald hineinruft, so schallt es heraus. V ruštině: Kak ayknetsja, tak i otkliknetsja.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Ticho Putina, NATO a EU
Traduje se, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Poslední velký teroristický čin na východě Ukrajiny, vražda velitele Givi v Avdějevke, má zcela určitě svoji odezvu, i když ji v mediích neslyšíme. Proto je možné podlehnout dojmu, že vše je v pořádku, že se jedná o obyčejnou záležitost na válečném poli, že bude zapomenuta. I na válečném poli však platí, že před bouřkou bývá klid a ticho. V daném případě mám na mysli bitevní pole vojenské a diplomatické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fíkus a hradní "pomlouváček", aneb opakování je prý matkou moudrosti
... čteme zde snad dnes a denně, že prezident Zeman je urážen. Jedno staré rčení říká, že jak se do lesa volá, tak se z něj pak ozývá. Proč se tedy "inteligentní" lidé diví, uráží-li druhé, že ti se tomu logicky adekvátně brání? 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 4.1.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Máme výkazy práce spolupracovníků ODS a STANu na Středočeském kraji: Brali desetitisíce za „práci s mailem“ nebo chození po kanceláři
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Tímto rčením by šla charakterizovat přestřelka, která se poslední dny odehrává na Středočeském kraji. Protagonistů je přitom málo: ANO, ODS a STAN. Zatímco občanští demokraté upozorňují na řadu údajných nejasností hejtmanky Pokorné Jermanové, za tu se rozhodlo „její“ hnutí bojovat podobně ostrým, ne-li ještě štiplavějším střelivem. ParlamentníListy.cz v té souvislosti získaly dopis předsedy zastupitelů ANO na kraji Martina Hermana a spolu s tím i několik velmi zajímavých výkazů práce, které podepsali významní zástupci ODS Martin Kupka a Jan Skopeček a taktéž příslušnice STANu Věra Kolářová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Žáček, bývalý ředitel ÚSTR: Rusko je cizí imperiální subjekt. Je zcela na místě srovnávat okupaci Krymu s rokem 1968. Nesmí to Putinovu režimu projít
ROZHOVOR Návštěvy politiků KSČM či blízkých KSČM – europoslance Jaromíra Kohlíčka a senátora Jaroslava Doubravy – na anektovaném Krymu považuje poslanec za ODS Pavel Žáček za skandální a odsouzeníhodné. Tito politici jezdí na Krym kvůli podpoře zahraniční politiky a propagandy Putinovy administrativy. „Poslanci z České republiky by měli hájit primárně zájmy naší země a nikoliv cizího imperiálního subjektu, s jehož předchůdcem máme ty nejhorší zkušenosti,“ prohlásil. V rozhovoru pro PL první ředitel a zakladatel ÚSTR i Archivu bezpečnostních složek Pavel Žáček mluví o manipulacích s finančními prostředky, porušování zákonů, podle něj „prostě zlodějně“, která probíhá v Ústavu pro studium totalitních režimů vedeném „ambiciózním kindermanagementem v čele se Zdeňkem Hazdrou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Praha 2 přispěje k obnově Masarykova lesa v Izraeli
Městská část Praha 2 se rozhodla věnovat sto tisíc korun Židovskému národnímu fondu. Finance poslouží k revitalizaci lesa, který dostal Tomáš Garrigue Masaryk ke svým 80. narozeninám. Obnova lesa je nejnovějším počinem Prahy 2 v rámci aktivit, jimiž si městská část dlouhodobě připomíná historii židovské obce na svém území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Setkání příznivců Českého lesa 2017 se uskuteční v Tachově
Ve čtvrtek 26. října 2017 se od 17 hodin v sále Muzea Českého lesa v Tachově uskuteční akce s názvem "Setkání příznivců Českého lesa".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kterak zrušit deště
Lesy nejsou jen zdrojem kyslíku, ale také vláhy. Vypalování lesa, jaké probíhá v Amazónii, nebo zanedbání českého lesa do stavu, až ho sežere kůrovec, má podobný efekt – vyschne i krajina kolem. A my s ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jurek (Zelení): Proč nechce IKEA dřevo z českých lesů?
Zažil to snad každý, kdo se vydává občas na procházku do lesa. Místo majestátního klidu a chládku lesa, ze dne na den spoušť. Tam, kde ještě před týdnem rostly stovky stromů, dnes je pusto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist