Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 811x, což odpovídá cca 42.317-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
ČEZ varuje zákazníky před nekalými praktikami a falešnými obchodníky s energiemi
Záměrné uvádění cen elektřiny bez DPH, právní kličky ve smlouvách, nátlakové metody: případů nekalých praktik od obchodníků slibujících takzvané „výhodnější“ ceny energií přibývá. Někteří podomní prodejci se přitom lživě představují jako obchodní zástupci ČEZ, ačkoliv nás ve skutečnosti nezastupují a nemáme s nimi nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2018 v 11:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 16. 04. 2018

Související články

Potravinářská inspekce varuje spotřebitele před klamavými obchodními praktikami v rámci tzv. direct marketingu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před nekalými obchodními praktikami některých společností využívajících tzv. „direct marketingu“. Jde o nabídky produktů (např. doplňků stravy) prostřednictvím inzerce v tisku, webových stránek, e-mailu, poštou či telefonicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Spotřebitelé čelí novým trikům nepoctivých obchodníků s energiemi
Na trhu s energiemi se dlouhodobě vede velmi tvrdý boj o zákazníka. Toto prostředí také přitahuje společnosti a obchodníky, jejichž jednání se někdy pohybuje na hraně zákona i morálky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Evropská komise vyhlašuje seznam priorit v oblasti ochrany spotřebitele
Ochrana před nekalými obchodními praktikami, právo na jasné uvedení ceny výrobku nebo právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů. To jsou jenom některé z výdobytků spotřebitelské politiky EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senát přišel s přísnějším zákonem na ochranu dodavatelů vůči obchodním řetězcům
Senát dnes schválil novelu zákona o významné tržní síle, která má více chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Obchodní řetězce namítají, že novela může v konečném důsledku zdražit potraviny, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže to už dříve odmítl. Zákon nyní míří k podpisu prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman podepsal zpřísnění zákona proti praktikám řetězců
Prezident Miloš Zeman podepsal novelu zákona o významné tržní síle, která má více chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu může novela zdražit potraviny a umožňuje šikanovat odběratele. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže však už dříve obavy ze zdražení odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad: Pracovníci se chystají na další setkání s občany v regionech
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková společně s dalšími představiteli úřadu zodpoví občanům dotazy týkající se změny tarifního systému. Odborníci na práva spotřebitelů zároveň budou občany informovat o ochraně koncových zákazníků v oblasti energetiky – budou je také varovat před nekalými praktikami některých podomních prodejců. Součástí všech setkání je otevřená diskuse nejen nad představenými tématy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek varuje před praktikami „finančních šmejdů“
V minulém roce dostala společnost DRFG od ČNB pokutu, protože veřejně nabízela cenné papíry, aniž by splnila podmínky zákona o kapitálovém trhu. Nyní nabídka probíhá skrytě, rizika pro investory však zůstávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: Stravenky - příležitost pro obchodníky s chudobou
Způsob vyplácení části dávek na živobytí ve stravenkách je nutno co nejdříve opustit. Nejenže neplní to, co si od něj navrhovatelé slibovali, ale stává se nástrojem ponižování a novou příležitostí pro obchodníky s chudobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se vyhnout nástrahám českého trhu s energiemi
Ať už měníte dodavatele elektřiny nebo plynu z vlastní inciativy, nebo v souvislosti s návštěvou podomního prodejce či účastí v energetické aukci, vyplatí se ostražitost. Na českém trhu s energiemi totiž můžete narazit na řadu nástrah, a tak se může stát, že budete nuceni platit tučnou pokutu, aniž byste pořádně věděli za co. Jak se zbavit nevýhodné smlouvy a ubránit se vysokým smluvním pokutám?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): S nekalými obchodními praktikami v potravinářském řetězci se setkalo mnoho subjektů
Nekalé obchodní praktiky mezi jednotlivými aktéry v potravinářském řetězci jsou závažný problém, který vyžaduje legislativní opatření na evropské úrovni. Komise by proto měla předložit návrh, který bude definovat společné zásady v boji proti těmto praktikám s cílem zaručit spravedlivé konkurenční prostředí a transparentní vztahy mezi výrobci, dodavateli a distributory. Rozhodli tak dnes ve Štrasburku europoslanci přijetím nelegislativní zprávy o nekalých obchodních praktikách mezi podniky v rámci potravinového řetězce. Stínovou zpravodajkou sociálních demokratů k návrhu je česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist