Premiér Babiš: Chceme navyšovat platy především zaměstnancům s nízkými příjmy a tam, kde lidé chybí
Platy za minulé i současné vlády významně stoupají, a proto je dnes průměrný plat ve státní sféře podstatně vyšší než celkový průměrný plat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 12. 06. 2018

Související články

Štěpán Křeček: Průměrný zaměstnanec si polepšil o 2458 korun měsíčně
„Medián mezd roste rychleji než průměrná mzda. To fakticky znamená, že se snižuje příjmová nerovnost mezi lidmi, kdy zaměstnancům s nízkými příjmy rostou mzdy rychleji než zaměstnancům s vysokými příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V sociálních službách chybějí dvě miliardy. To je problém Maláčové, vzkazuje Babiš
Sociální komise Asociace krajů a poskytovatelů upozorňuje, že v sociálních službách chybí nemalé peníze. Může jít o více než dvě miliardy korun. Vláda nařídila zaměstnancům v sociálních službách navýšit platy, krajům na to ale neposkytla dostatečné finanční prostředky. Premiér Andrej Babiš (ANO) od toho dává ruce pryč, je to prý problém ministryně práce a sociálních věcí, píše server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Platy státním zaměstnancům zvyšme, ale redukujme jejich počet
Ministerstvo financí není schopno efektivně plánovat příjmy a výdaje státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Zaměstnanci si v průměru polepšili o 2515 korun měsíčně
„Medián mezd roste rychleji než průměrná mzda. To v praxi znamená, že zaměstnancům s nižšími příjmy rostou mzdy rychleji než zaměstnancům s vyššími příjmy. V konečném důsledku tak dochází ke snižování příjmové nerovnosti mezi zaměstnanci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Augustýn (TOP 09): Plané sliby učitelům
Médii proběhla informace, že tabulková mzda byla zaměstnancům v sociálních službách zvýšena o 23 procent, v kultuře o 9,4 a nepedagogickým pracovníkům škol rovněž o 9,4 procenta. Lidé v těchto profesích si vyšší platy jistě zaslouží, stejně jako hasiči nebo lékaři, kterým se zvyšovaly platy poměrně nedávno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš jde proti Sobotkovi: Lidem s příjmy do 113 tisíc daně snížit, ostatním nechat stejné
S daňovými návrhy se roztrhl pytel. Po progresivní dani, již prosazují sociální demokraté, rovné dani, kterou chce ODS, se vyjádřil také ministr financí Andrej Babiš (ANO), jenž by zaměstnancům s příjmy do 113 tisíc měsíčně daně snížil, u lidí s vyšším platem by je nechal stejné jako dosud. Píše to deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Oblasti se zvýšeným výskytem nežádoucích jevů
Příspěvek na bydlení a doplatek na bydlení slouží k tomu, aby lidé s nízkými příjmy byli schopni uhradit náklady na bydlení a mohli alespoň trochu důstojně bydlet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman by se měl starat o lidi s nízkými a středními příjmy, kteří ho volilil. Ne o miliardáře, rýpl si Sobotka do prezidenta kvůli Babišovi
Obsáhlý rozhovor poskytl dnešnímu Právu premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Mluvilo se v něm hlavně o novele zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman by se měl starat o lidi s nízkými a středními příjmy, kteří ho volili. Ne o miliardáře, rýpl si Sobotka do prezidenta kvůli Babišovi
Obsáhlý rozhovor poskytl dnešnímu Právu premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Mluvilo se v něm hlavně o novele zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka vyzval Macrona, aby francouzské firmy zvýšily platy českým zaměstnancům. Ten nabídl „intenzivní dialog“
Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se neustále snaží vyjednávat vyšší platy českých zaměstnanců v zahraničních firmách. Naposledy to zkusil při jednání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Zároveň s ním také hovořil o otázce migrační krize. Uvedly to dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist