Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.178x, což odpovídá cca 218.002-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Stále řešíme to, co kdysi zmařil Václav Havel. Právník Koudelka se podíval na sestavování vlády úplně jinak, než ostatní
Advokát Zdeněk Koudelka se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o jednání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. „Jedná moudře, po masarykovsku,“ poznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2018 v 17:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 23. 06. 2018

Související články

Tak má jít ČSSD do vlády s Babišem, nebo ne? Ústavní právník přichází s radou
Ústavní právník a člen ČSSD Zdeněk Koudelka se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz zamyslel nad tím, zda by měla sociální demokracie vstoupit do vlády, nebo ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vyvlastnění Bakaly by byl konec právního státu, říká právník Koudelka. Revoluce nakonec požere i vás, varuje ty, kdo jej prosazují
O tom, co si myslí o návrhu na vyvlastnění majetku Zdeňka Bakaly, promluvil pro ParlamentníListy.cz právník a politik Zdeněk Koudelka. „Vlastnictví je ústavně chráněno a zabavit majetek bez náhrady lze jako trest v trestním řízení, kdy se však musí prokázat vina za trestný čin,“ uvedl právník. Vyjádřil svůj názor i na zákon o střetu zájmů. Promluvil i o blížící se prezidentské volbě. „Pokud bude kandidovat Miloš Zeman, ve volbách vyhraje,“ říká Zdeněk Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Sestavování vlády - kdo první vyměkne?
Mohlo by se zdát, že Babiš s pomocí Zemana bude co nejdéle prodlužovat život vlád, které nezískají podporu Sněmovny, aby si co nejdéle zavládnul. Může to však být úplně jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
(Nad)občan Havel
Václav Havel je dnes, a kdo by to v první půlce devadesátých let čekal, velmi těžce uchopitelnou osobností české politiky. Pro některé nadčlověk hodný kultovního obdivu, jiní ho zatracují. Jaký tedy byl Václav Havel?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.12.2017 v 16:40, zobrazit podobné
Václav Havel že chtěl povolit hanobení prezidenta? Ono to bylo úplně jinak, dokládá ústavní právník. A pokud jde o svobodu slova...
ROZHOVOR Poslanecký návrh zavést nový trestný čin hanobení prezidenta republiky vyvolal značný rozruch. Mnozí politici se proti němu ostře ohradili, stejně jako veřejné osobnosti, z nichž některé okamžitě začaly testovat, jak by na ně úprava mohla dopadnout. V rachotu pobouření se poněkud zapomnělo na to, že se jedná o legitimní zákonodárnou iniciativu skupiny poslanců. ParlamentníListy.cz tedy oslovily ústavního právníka Zdeňka Koudelku, aby tento návrh rozebral z pohledu trestního práva i celého právního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Běda zemi, ve které „komediant vládne“
Od doby co se do vedení naší země dostal na nějakou dobu Václav Havel, si všichni ostatní komedianti myslí, že jsou někým, kdo může hodnotit, soudit ostatní a určovat kdo a jakým způsobem u nás může vládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš před lidmi: Největší chyba, kterou udělal Václav Havel. Kalousek prolezl do Sněmovny, to mi zkazilo sobotu
REPORTÁŽ „Největší chyba, kterou prezident Havel udělal, je, že nedovezl ze Spojených států většinový systém,“ zmínil premiér Andrej Babiš na setkání vlády s občany v Třinci. Při výjezdu do Moravskoslezského kraje i v kulturním domě Trisia reagoval na dotazy lidí o sestavování vlády, koalici s ČSSD nebo na otázku, zda uvažuje o zrušení Senátu. Zavzpomínal i na den vyhlášení výsledků parlamentních voleb: „V sobotu, když byly volby, výsledky vypadaly skvěle. Nakonec tam prolezl Kalousek i STAN. Tak jsem měl pokaženou sobotu. A co s tím nadělám?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Strážci čistoty voleb chtějí popotahovat prezidenta za zneužívání cest do regionů. K čemu ten váš úřad vlastně je, ptá se právník
Český právník, vysokoškolský pedagog a bývalý poslanec za ČSSD Zdeněk Koudelka se vyjádřil k cestám prezidenta Zemana po krajích. Lze je označit za kampaň, jak tvrdí nový Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran? Člen úřadu Jan Outlý má za to, že ano. Koudelka konstatoval, že Outlého úřad je v podstatě k ničemu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Ostatní strany mi nedaly šanci
Komentář předsedy hnutí ANO na facebookovém profilu k procesu sestavování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dienstbier je směšný. Když měl vládní koryto, Babiše podporoval, připomněl právník Koudelka. A naštval „polyhistora a spisovatele“
Právník Zdeněk Koudelka se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k senátorovi za ČSSD Jiřímu Dienstbierovi. Podle jeho slov je směšný. A následně se rovněž na blogu Aktuálně.cz dočkal odpovědi od psychologa, jenž se mimo jiné také označuje jako polyhistor, Bohumila Slámy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist